Diğer Shingeki No Kyojin - The Final Season (4. Sezon) Yorumları

Dosi

Moderatör
Reaksiyon puanı
64,612
Puanı
1,060
Tamamdır :A

Ben de bugün yarın start vereceğim animeye, dün 4.sezon ilk bölümünü yine izledim. Hafta içi bütün sezonu izlerim gibi yayınlanmış olan. :Z :A @MEnes

( bunu hemen yazdım ama lanet internet gitti, 10 dk beklemek zorunda kaldım :A )

Ben de 4. bölümden itibaren izleyeceğim tekrardan. İlk yayınlandığı an izlerken İngilizce altyazılı izlemiştim. Şimdi üstünden tek tek Türkçe altyazı ile geçeceğim. İyice pekişmiş ve keyif almış olacağım... :A Yorumlarını da yapmış olacağım tabi bu süreçte... :A
Güzelllll asıl mekana gelmişiz. Yavaştan havaya girdim bile. 1 hafta içinde bitiririm ben bu işi :A

Dosi

Moderatör
Reaksiyon puanı
64,612
Puanı
1,060
benim yorumum nerde :eek: dün gece okadar yaziyi nereye yazdim:eek:
yoksa Manga?
------

@MEnes @Tolstoyevski ben 3-12 bölümü yorumlamistim :eek: yoksa yolla tusuna mi basmadim ama burdada kayit olmamis :mad:
------

hay aksi. Ben de @MEnes neden birsey yazmamis diyorum kendi kendime :mad:

Tolstoyevski

Moderatör
Reaksiyon puanı
25,246
Puanı
861
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
yoksa Manga?
------

@MEnes @Tolstoyevski ben 3-12 bölümü yorumlamistim :eek: yoksa yolla tusuna mi basmadim ama burdada kayit olmamis :mad:
------

Kızma ama cidden güldüm sessiz sessiz :A :F :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi

MEnes

Moderatör
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
14,391
Puanı
710
yoksa Manga?
------

------

Hadi beee, bu durum beni ziyadesiyle üzdü gerçekten... Senin yorumlarını görüp gaza gelip ben de belki yorumları yapardım... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Moderatör
Reaksiyon puanı
64,612
Puanı
1,060
Hadi beee, bu durum beni ziyadesiyle üzdü gerçekten... Senin yorumlarını görüp gaza gelip ben de belki yorumları yapardım... :A
GS maci icin kapisayim tekrar yazarim :S
demindne beri bu konuyu ariyorum. 2 sayfayi didik didik ettim sonra kolay yol senin profile girip actigin konulardan buldum. yazdigimi düsündügüm icin forum listesinde aradim baya :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Dosi

Moderatör
Reaksiyon puanı
64,612
Puanı
1,060
Manga'yı yakın zamanda okuduğum için yorumları da tekrara girmiş olurum diye kısa kesmekteyim. İkisini eş zamanlı okuyup izlemek doğrumu bilemedim.
Sonları ard arda izlediğim için yorumlarda eksik kaldı artı dün yazdığım yorumlar uçmuştu :A
3.-12. bölüm
3. Bölüm
Reiner'in cocukluğunu ve nasıl bu hale geldiğini izledik. Annesinin anlattıkları, babası tarafından istenmemesi ve savaşçı seçilme sebebinin aslında başka birinin kardeşini korumasından dolayı olduğunu izledik. Ayağı olmayan kişi (ki bunun Eren oldugunu biliyoruz mangadan dolayı) savaşmanın aslında anlamsız olduğunu anlatıp pişmanlığını dile getiriyor.

4. Bölüm: Devlerin olmadığı bir bölüm oldu. Eren'in dedesi ile konuşması etkileyiciydi. Falco'dan bir mektup yollamasını istedi. Sarı uzun saçlı bir adam geldi ve onunla geçti bölümün çoğu. Festival vardı bu bölüm. Hani ve diğerleri eğlendiler. Reiner baya bonkör davrandı yiyecekler alarak.

5. Bölüm.
Eren ve dedesinin diyalogları ilginçti. Falco Eren tarafından kullanıldığını öğrendi. Mektuplar aileye değil, arkadaşlarına yollanılmış. Bu bölümde de Tybur vardı. Eren ile Reiner yüzleşmesi çok iyiydi. Son sahne çok iyi bitti ve Eren Tydoru aldı.

6. Tybur'un planını öğrendik, konuşma öncesi düşüncelerini. Bu bölüm ortalığın kan gölüne döndüğü bir bölümdü. Eren çekici dev ile baya bi savaştı. Mikasa ve diğerleri tam zamanında geldiler yoksa Eren öldürülecekti

7- Falco ve Gabi her olayın içinde. Sinir bozucu bir durum. Manga'da net hatırlıyorum bu bölümdeki sahneleri.

8. Gabi'nin Sasha'yı öldürdüğü bölüm oldu ve onu aldılar.

9. geçmişe gittik ve Eren, Zeke'nin annesinin devi ile olan mevzuyu anlattı.

10. bölüm. Historia mezusuna deyindiler bu bölüm ama tam olarak aydınlanmadım.

11. Gabi'nin çiftlikte bir aileye sığınmalarını konu aldı durum.

12. Normal bol konuşmalı geçen bir bölüm oldu. Titan saldırıları yoktu. Eren kaçtı ve Mikasa ve diğerleri olayın iç yüzünü öğrenmek istiyorlar.

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
14,391
Puanı
710
Manga'yı yakın zamanda okuduğum için yorumları da tekrara girmiş olurum diye kısa kesmekteyim. İkisini eş zamanlı okuyup izlemek doğrumu bilemedim.
Sonları ard arda izlediğim için yorumlarda eksik kaldı artı dün yazdığım yorumlar uçmuştu :A
3.-12. bölüm
3. Bölüm
Reiner'in cocukluğunu ve nasıl bu hale geldiğini izledik. Annesinin anlattıkları, babası tarafından istenmemesi ve savaşçı seçilme sebebinin aslında başka birinin kardeşini korumasından dolayı olduğunu izledik. Ayağı olmayan kişi (ki bunun Eren oldugunu biliyoruz mangadan dolayı) savaşmanın aslında anlamsız olduğunu anlatıp pişmanlığını dile getiriyor.

4. Bölüm: Devlerin olmadığı bir bölüm oldu. Eren'in dedesi ile konuşması etkileyiciydi. Falco'dan bir mektup yollamasını istedi. Sarı uzun saçlı bir adam geldi ve onunla geçti bölümün çoğu. Festival vardı bu bölüm. Hani ve diğerleri eğlendiler. Reiner baya bonkör davrandı yiyecekler alarak.

5. Bölüm.
Eren ve dedesinin diyalogları ilginçti. Falco Eren tarafından kullanıldığını öğrendi. Mektuplar aileye değil, arkadaşlarına yollanılmış. Bu bölümde de Tybur vardı. Eren ile Reiner yüzleşmesi çok iyiydi. Son sahne çok iyi bitti ve Eren Tydoru aldı.

6. Tybur'un planını öğrendik, konuşma öncesi düşüncelerini. Bu bölüm ortalığın kan gölüne döndüğü bir bölümdü. Eren çekici dev ile baya bi savaştı. Mikasa ve diğerleri tam zamanında geldiler yoksa Eren öldürülecekti

7- Falco ve Gabi her olayın içinde. Sinir bozucu bir durum. Manga'da net hatırlıyorum bu bölümdeki sahneleri.

8. Gabi'nin Sasha'yı öldürdüğü bölüm oldu ve onu aldılar.

9. geçmişe gittik ve Eren, Zeke'nin annesinin devi ile olan mevzuyu anlattı.

10. bölüm. Historia mezusuna deyindiler bu bölüm ama tam olarak aydınlanmadım.

11. Gabi'nin çiftlikte bir aileye sığınmalarını konu aldı durum.

12. Normal bol konuşmalı geçen bir bölüm oldu. Titan saldırıları yoktu. Eren kaçtı ve Mikasa ve diğerleri olayın iç yüzünü öğrenmek istiyorlar.
Çok yüzeysel yazmışsın, hiç yazmasaydın daha iyiydi... :A Ben tek tek bölümlere yorum yazınca neden böyle dediğimi anlayacaksın... :A Bu bölümler hepsi uzunca yorumlanmayı hak eden içerisinde onlarca detayın olduğu epik kere epik bölümler... :A

• Güldürdün

Dosi

Moderatör
Reaksiyon puanı
64,612
Puanı
1,060
Çok yüzeysel yazmışsın, hiç yazmasaydın daha iyiydi... :A Ben tek tek bölümlere yorum yazınca neden böyle dediğimi anlayacaksın... :A Bu bölümler hepsi uzunca yorumlanmayı hak eden içerisinde onlarca detayın olduğu epik kere epik bölümler... :A
böyle diyecegini biliyordum :A ama ne yapayim. Cogu zaten bildigim sahneler ve hic yoktan iyidir :A ben normalde yorum yazmayi pek sevmemki. Okadar dizi bakiyorum cogunu yorumlamiyorum bile :A bazi bölümler evet cok kisa :A:A senin yorumun hepimize bedel ve daha öncede dedim. Senin 1 bölüm yorumun bile benim 10 bölüm yorumumdan daha fazla :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
14,391
Puanı
710
böyle diyecegini biliyordum :A ama ne yapayim. Cogu zaten bildigim sahneler ve hic yoktan iyidir :A ben normalde yorum yazmayi pek sevmemki. Okadar dizi bakiyorum cogunu yorumlamiyorum bile :A bazi bölümler evet cok kisa :A:A senin yorumun hepimize bedel ve daha öncede dedim. Senin 1 bölüm yorumun bile benim 10 bölüm yorumumdan daha fazla :A
Konu SNK olunca böyle detaylı ve uzun çözümlemeler yapmadan duramıyorum. Çünkü içerisinde çok detay var ve bu detaylar söylenmeyi hak ediyor... Ha bu yorumları buraya yapmamın bir önemi var mı yok mu ona bir şey diyemem ama içimden öyle geliyor ve yapıyorum... :A Neyse bugünkü bölüm çok daha çarpıcı bir bölüm olacak. Animeye nasıl aktarıldığını çok merak ediyorum. Gece izleyeceğim ve sonra artık yavaş yavaş buraya da yorumlar yazmaya başlarım... :A

• Güldürdün