Sezonluk Yorum Başlığının Açılmasını İstediğiniz Yabancı Diziler

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
the knick diye yeni başlayan dizi varmış HBO da..
izleyen varmı? nedir, ne değildir nasıldır? @OzaN @Forumdash @sürgünüm @xemrexxx
HBO daysa aslında bence her türlü izlenir ama yinede sorayım :)
ilk sahneye baktım bayağı bir etkileyici :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Fringe

Böylesine başyapıt, kült, gelmiş geçmiş ve gelebilecek açık ara En İyi bilimkurgu dizisi olan, hakkında ekşide bile binlerce (üçbini geçkin) entry girilip yüzlerce defa methedilen, olağanüstü bir dizi olan, Lost, Breaking Bad, Game Of Thrones, Prison Break, Dexter, Six Feet Under, Oz gibi "dizi alanında gelinebilecek en üst düzey diziler"grubuna giren bir dizinin. ...

Tek bir konusunun dahi olmaması büyük kayıp.

Bu dizi, rahatlıkla söyleyebilirim ki gelmiş geçmiş en iyi 20 diziden biridir ve konusu açılan dizilerin alayından iyidir. Bu dizi Lost'un kardeşidir ve Lost'u sevmiş bir kişinin bu diziyi sevmemesinin imkanı yoktur.

Ancak ve ancak büyük hata ve önyargıya düşüp, ilk bölüm ve ilk bölümleri sıkıcı bulduğu için vazgeçmiş olabilir.

Ki bu büyük bir kayıptır. Evet ben de ilk bölümü biraz sıkıcı bulmuştum ama çok değil birkaç bölüm sonra... Destansı bir dizi olmaya başladı. Her bölümü ayrı bir olay, ayrı bir keyif ve zevktir Fringe'nin.

Öyle her izlediğim diziyi övmem, hele böyle hiç övmem yalnızca üç beş tane vardır. Bu da onların arasında.

Ve benim önerim bu başyapıt dizinin ayrı bir yorum konusunun açılması yönünde, klasikler ya da fox kategorisi içinde. Zaten iki üç bölüm izleyen biri istese de bırakamaz, yorumlar gelmeye başlar. Bu diziyi izlememiş olanları gıpta ediyorum, çok şanslılar hafızalarında Fringe ile ilgili bir detay olmadığı için zevkle izleyecekleri hiç izlenmemiş mis gibi 5 sezon var. :)

@OzaN

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Fringe

Böylesine başyapıt, kült, gelmiş geçmiş ve gelebilecek açık ara En İyi bilimkurgu dizisi olan, hakkında ekşide bile binlerce (üçbini geçkin) entry girilip yüzlerce defa methedilen, olağanüstü bir dizi olan, Lost, Breaking Bad, Game Of Thrones, Prison Break, Dexter, Six Feet Under, Oz gibi "dizi alanında gelinebilecek en üst düzey diziler"grubuna giren bir dizinin. ...

Bu dizi, rahatlıkla söyleyebilirim ki gelmiş geçmiş en iyi 20 diziden biridir ve konusu açılan dizilerin alayından iyidir. Bu dizi Lost'un kardeşidir ve Lost'u sevmiş bir kişinin bu diziyi sevmemesinin imkanı yoktur.

Ancak ve ancak büyük hata ve önyargıya düşüp, ilk bölüm ve ilk bölümleri sıkıcı bulduğu için vazgeçmiş olabilir.

Ki bu büyük bir kayıptır. Evet ben de ilk bölümü biraz sıkıcı bulmuştum ama çok değil birkaç bölüm sonra... Destansı bir dizi olmaya başladı. Her bölümü ayrı bir olay, ayrı bir keyif ve zevktir Fringe'nin.

Öyle her izlediğim diziyi övmem, hele böyle hiç övmem yalnızca üç beş tane vardır. Bu da onların arasında.

Ve benim önerim bu başyapıt dizinin ayrı bir yorum konusunun açılması yönünde, klasikler ya da fox kategorisi içinde. Zaten iki üç bölüm izleyen biri istese de bırakamaz, yorumlar gelmeye başlar. Bu diziyi izlememiş olanları gıpta ediyorum, çok şanslılar hafızalarında Fringe ile ilgili bir detay olmadığı için zevkle izleyecekleri hiç izlenmemiş mis gibi 5 sezon var. :)

@OzaN
konusu bilimkurğu, bu tarz seven arkadaşlar çok forumda? aslında tamda six feet under gibi bir 5 sezonluk güzel dizi bitmişken yaşadığımız boşluğu doldurabilecek bir diziye benziyor ama imdb puanı sfu ya göre biraz daha düşük gibi .. gerçi imdb puanı tek başına bir anlam ifade etmiyor eminim dizi konusuyla anlatımıyla oyucularıyla sevilirse forumda popüler bir dizi olabilir ...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fringe

@OzaN
İzleyen olduğunda açılır başlık elbet. Prison Break'in de başlığı yok mesela aktif olarak izleyen kimse olmadığı için. :)

Fringe ben bir kere başlamıştım ve ilk bölümün yarısında bırakmıştım çok sıkıcı bulup ama evet dediğin gibi üst düzey bir dizi olsa gerek, zamanında Lost ve Prison Break gibi dizilerle birlikte anılıyordu. Yalnız çok fazla bölümü olması korkutucu, yine de izleme listemde ve bir ara mutlaka izleyeceğim. :)

konusu bilimkurğu, bu tarz seven arkadaşlar çok forumda? aslında tamda six feet under gibi bir 5 sezonluk güzel dizi bitmişken yaşadığımız boşluğu doldurabilecek bir diziye benziyor ama imdb puanı sfu ya göre biraz daha düşük gibi .. gerçi imdb puanı tek başına bir anlam ifade etmiyor eminim dizi konusuyla anlatımıyla oyucularıyla sevilirse forumda popüler bir dizi olabilir ...
Bitirelim önce izlediğimiz dizileri de başlarız belki beraber forumca. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@destere imdb de Lost'un puanı da malum ama dizinin kalitesi ortada. Fringe'de akla hayale gelmeyecek olayları konu ediniyorlar. Mesela dizinin bir bölümünde adama havalandırmadan yayılan bir gaz yoluyla bir ilaç enjekte ediyorlar, o ilaç adamın Halisülasyon görmesini sağlıyor. Ve daha ilginci ise gördüğü Halisülasyonda sinek boyutunda yaratıklar bu adama saldırarak her tarafını delik deşik ediyor. Ancak ortada gerçek bir saldırı yok sadece adamın beyni buna inanıyor ve beyin gerçekmiş gibi algıladığından vücutta kendi kendiliğine yaralar açılıyor. Ve tabi ki hepsi bilimsel mantıkla açıklanıyor yani tamamen gerçeğe uygun bir teori.

He bu arada Paralel Evren mevzusu, teorisi ilgini çekiyorsa her türlü bayılırsın diziye. Dediğim gibi Lost'un kardeşi gibi bir şey bu dizi. Lostta anakonu bilimkurgu olmadığı için Paralel Evren olayında pek ayrıntıya girilmemişti, Fringe sanki Lost'un bıraktığı açık kapıyı kapatıyor.

Tabi oyuncuları, karakterleri sevmemek de mümkün değil.

Walter Bishop (John Noble) tüm zamanların en zeki dizi karakterlerinden biri olarak gösteriliyor, unutulmaz bir karakter, Mr.White gibi.

Bence piyasada şuan hazır böyle üst düzey diziler yokken ve zamanın varsa en azından ilk 3 bölümünü izlemeni öneririm.

@OzaN evet ilk bölümün ortalarına kadar sanki sıradan bir polisiye dizi gibi gelmişti. Ama hiç öyle olmadığını birkaç bölüme görürsün :) Ben de Person Of İnterest'i in ilk bölümünde sıkılıp kapattım mesela, polisiye gibi olduğu için. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com