Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Friends'de aşırı toz pembe değil zaten. İlerleyen sezonlarda göreceksin zaten, yeri geliyor ağlatıyor. Bütün karakterlerin kırılma noktaları oluyor. Sadece aralarındaki ilişki biraz toz pembe o kadar. :A

Seinfeld karamsar değil, her olaydan bir mizah ünsuru çıkaran bir dizi. Spoiler içinde yazıyorum ama bu dizide spoiler diye bir şey olmadığı için bakabilirsin. karakterlerden biri dolaylı yoldan birinin ölümüne sebep oluyor ve bunu komik bir şeymiş gibi gösteriyorlar Bu dizi Friends'den gerçekçi mi şimdi?
(diziye dair spoiler içerir) George olayı sanırım bunu duymuştum fakat bu da karakterlerin bencilliğini gösteriyor aslında, daha az duygusal olmalarını yani bu da dizinin Friends'e göre daha duygusuz, daha rasyonel olduğunu gösterir. :A Zaten ben Friends aşırı toz pembe, Polyana vb. demedim, Seinfeld'e göre daha toz pembe ve daha duygusal, daha sıcak bir ortam var. Bu da diziyi güzel yapıyor işte, olumlu olarak görüyorum o yüzden neyi tartışıyoruz ki :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Kesin öyle beraber yayınlandıkları dönem hangisinin daha çok iyi olduğu bariz belli :A
Aynı şeyleri tekrar tartışmayacağım. Friends'in daha başarılı olduğunu sen de biliyorsun. Zaten her tartışma sonunda bunu kabullenip benim için bunlar önemli değil ben Seinfeld'i daha çok seviyorum diyorsun zaten. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Aynı şeyleri tekrar tartışmayacağım. Friends'in daha başarılı olduğunu sen de biliyorsun. Zaten her tartışma sonunda bunu kabullenip benim için bunlar önemli değil ben Seinfeld'i daha çok seviyorum diyorsun zaten. :A
Hiçbir zaman kabul falan etmedim :A
Enes Batur örnekleriyle de aşırı iyi çürüttüm dediklerini aslında...

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Hiçbir zaman kabul falan etmedim :A
Enes Batur örnekleriyle de aşırı iyi çürüttüm dediklerini aslında...
Hem izlenme, hem yarattığı etki, hem evrensellik, hem kazandıkları ödüller vs her konuda Friends daha başarılı. Sitcom denince bütün dünyada akla ilk Friends gelir zaten. Enes Batur, çok alakasız bir örnek. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hem izlenme, hem yarattığı etki, hem evrensellik, hem kazandıkları ödüller vs her konuda Friends daha başarılı. Sitcom denince bütün dünyada akla ilk Friends gelir zaten. Enes Batur, çok alakasız bir örnek. :A
Kime göre neye göre? :A Ödül olarak Seinfeld Friends ile aynı sezonlar yayınlanınca bildiğin daha fazla ödül almış :A Aynı zamanlarda yayınlandıkları zaman reyting olarak da öyle :A
Friends popüler kültüre göre daha uygun sadece.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Kime göre neye göre? :A Ödül olarak Seinfeld Friends ile aynı sezonlar yayınlanınca bildiğin daha fazla ödül almış :A Aynı zamanlarda yayınlandıkları zaman reyting olarak da öyle :A
Friends popüler kültüre göre daha uygun sadece.
Sonuç olarak Friends daha fazla ödül ve adaylık kazanmış. Aynı zamanda 2000'li yılların açık ara en yüksek reytingini almış dizisi. Aynı zamanda Seinfeld gibi sadece Amerika'da tutulan bir dizi değil, bütün Dünya'da popüler olmuş ve efsaneleşmiş bir dizi. Başladığı tarihten 27 yıl sonra Türkiye'de bile hala en çok izlenen ve konuşulan yabancı dizinin Friends olması her şeyi gösteriyor zaten. :A

Bak bu habere de bakabilirsin. :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sonuç olarak Friends daha fazla ödül ve adaylık kazanmış. Aynı zamanda 2000'li yılların açık ara en yüksek reytingini almış dizisi. Aynı zamanda Seinfeld gibi sadece Amerika'da tutulan bir dizi değil, bütün Dünya'da popüler olmuş ve efsaneleşmiş bir dizi. Bittikten 27 yıl sonra Türkiye'de bile hala en çok izlenen ve konuşulan yabancı dizinin Friends olması her şeyi gösteriyor zaten. :A

Bak bu habere de bakabilirsin. :A
Tamam ikna oldum oldu mu? :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Her seferinde aynı şeyleri tekrar tartışmayalım deyip aynı şeyleri aynı argümanlarla tartışıyoruz. :A
Anlaşma yapalım. Bu iki dizinin konusunda birbirimizi alıntıladığımız mesajlarda rakip dizinin adı geçmesin. :A
Bana uyar :A Ben zaten Friends de seviyorum aslında :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Her sahurda rastgele 1 bölüm Seinfeld'de bugün 5x14'ü izledim :A Bölüme puanım 9.5/10 çok iyiydi :A

George adamım ya en sonunda deniz biyologu olmadığımı söyledim ve o da bana defolup gitmemi söyledi dediği kısımda sesli güldüm skljgsjklgksklks Cosmo Kramer'in golf toplarından bir tanesini balinanın burun deliğine soktuğunu öğrendikten sonra iyi bari bir tanesi deliği tutmuş demesi de aşırı iyiydi dkgklsjl

• Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2x1'i izledim bugün de :A Keyif verdi ama Seinfeld ortalamasının altı bir bölümdü :A Yalnız dizinin 2.sezonunu izleyince bir garip oldum çünkü 3-4.sezonlar ile arasında sanki 10 yıl varmış gibi geldi. Geçişler vs... bir tuhaftı :A

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1 hafta demiştim sanki :A sadece 2 gün eksiltirim ama günde 2 bölüm? :A
Günde 2 bölüme varım fakat emin misin benden dolayı fren olmasın sonra haşlıyorsun beni :A Ama en başında kendimi frenleyerek izleyeceğim bu kez demiştin gerçi ama yine de olsun :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Günde 2 bölüme varım fakat emin misin benden dolayı fren olmasın sonra haşlıyorsun beni :A Ama en başında kendimi frenleyerek izleyeceğim bu kez demiştin gerçi ama yine de olsun :A
Hafta sonu öyle olsun yada bilmiyorum. Zaten 2. Sezonda da öyle oldu. Nadiren 4 bölüm oldu :A
Bu arada diğer detayı diyeyim.
İşte o akıcılık Seinfeld'de yok mesela, her bölümü bir önceki bölümden bağımsız gibi ilerliyor ve bu yoruyor insanı daha doğrusu sürüklemiyor o yüzden Friends hanesine bir artı puan da bundan dolayı geliyor benim için. :A
Şu konuda izlediğimiz kadarı ile evet geneli öyle gibi:
misal Elaine ve Jerry olayı diğer bölüm hiç olmamış gibi devam etti :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski