Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Orda sadece Jerry 1 milyon dolar alıyormuş, Friends'de 6 oyuncu 1 milyon dolar alıyordu. Arada büyük fark var. :A
Şehir efsaneleriyle gelme bana. :A
Yani neyi tartışıyoruz ki biz? Seinfeld yayınlandığı dönem kendi ülkesinin en popüler dizisiymiş tamam ama şu an Friends'in 5'te 1'i kadar bilinen ve izlenen bir dizisi değil yani, bunu sen de biliyorsun. Friends gibi zamanın ötesine gidememiş. :A Birinin sosyal medyada 10 küsür milyon takipçisi varken diğerinin 500 bin takipçisi var. Aradaki bariz fark burdan anlaşışılıyor (üstelik Seinfeld 4-5 kat daha fazla paylaşım yapmış). :A
Hep başa dönüyoruz heeeep :A Şehir efsanesi mi değil mi bilmiyorum ama çok uçuk bir ihtimal değil bence o zamanda yakaladığı havayı düşünecek olursak doğal öyle bir teklif gitmesi :A
Diğerleri de 5 bin dolar almamış tabii 600 bin dolar almış :A Ayrıca aralarında yıl farkı da var bunu unutmamak gerekir belki de Seinfeld sayesinde sitcom oyuncuları bu kadar üst düzey paralar almış bile olabilir :A
Dediğim gibi benim için bu tür sayıların hiçbir değeri yok :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Hep başa dönüyoruz heeeep :A Şehir efsanesi mi değil mi bilmiyorum ama çok uçuk bir ihtimal değil bence o zamanda yakaladığı havayı düşünecek olursak doğal öyle bir teklif gitmesi :A
Diğerleri de 5 bin dolar almamış tabii 600 bin dolar almış :A Ayrıca aralarında yıl farkı da var bunu unutmamak gerekir belki de Seinfeld sayesinde sitcom oyuncuları bu kadar üst düzey paralar almış bile olabilir :A
Dediğim gibi benim için bu tür sayıların hiçbir değeri yok :A
Evet boşa tartışıyoruz. Rakamların kişisel olarak çok bir önemi yok da nesnel başarılarını anlatmaya çalışınca doğal olarak işin içine rakamlar giriyor. Yoksa herkesin zevki kendine. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Nesnel başarı da öyle takipçi sayısıyla ölçülmez de neyseeee :A
Güncelliğini ne kadar koruduğunu gösteriyor onlar. Eski bir dizinin güncelliğini koruması da başarısını gösterir. :A
IMDB'de de Friends 4 kat daha fazla oy almış ve ciddi bir anti kitlesi de olmasına rağmen puanı daha yüksek. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Güncelliğini ne kadar koruduğunu gösteriyor onlar. :A
IMDB'de de Friends 4 kat daha fazla oy almış ve ciddi bir anti kitlesi de olmasına rağmen puanı daha yüksek. :A
Anti kitlesi olsa o kadar puanı olmazdı geçiniz :A
HS Titanic'ten daha başarılı o zaman nesnel olarak :A
------

Diyeceksin ki oy kullanma sayıları ok :A O zaman oy olarak Titanic'e yakın olan çoğu film 7.7'den fazladır nesnel olarak Titanic'ten iyi o zaman hepsi :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Diyeceksin ki oy kullanma sayıları ok :A O zaman oy olarak Titanic'e yakın olan çoğu film 7.7'den fazladır nesnel olarak Titanic'ten iyi o zaman hepsi :A
Yalnız bir filmin başarısı sadece IMDB puanıyla ölçülmez. Esaretin Bedeli mesela gişede zarar etmiş bir film. Doğru düzgün ödül kazanamamış bir film. Yani yapımcısı için başarısız olmuş bir proje. Yıllar sonra IMDB diye bir site açılıyor ve film burada 1.sıraya yükseliyor. Bu durumda başarılı mı oluyor? :A
Başarı ve filmin iyi-kötü olması da farklı şeyler bu arada. Yoksa beğeniler kişiden kişiye göre değişir tabii. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yalnız bir filmin başarısı sadece IMDB puanıyla ölçülmez. Esaretin Bedeli mesela gişede zarar etmiş bir film. Doğru düzgün ödül kazanamamış bir film. Yani yapımcısı için başarısız olmuş bir proje. Yıllar sonra IMDB diye bir site açılıyor ve film burda 1.sıraya yükseliyor. Bu durumda başarılı mı oluyor? :A
Başarı ve filmin iyi-kötü olması da farklı şeyler bu arada. Yoksa beğeniler kişiden kişiye göre değişir tabii. :A
Aynı şeyi diyoruz o zaman sıkıntı yok :A Imdb örneğiyle gelince ben de Imdb'nin her şey olmadığını ifade etmek istedim Titanic kozunu oynayarak :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Aynı şeyi diyoruz o zaman sıkıntı yok :A Imdb örneğiyle gelince ben de Imdb'nin her şey olmadığını ifade etmek istedim Titanic kozunu oynayarak :A
İyi de ben imdb puanı daha yüksek diye daha başarılı demedim. İkisinin ne kadar güncelliğini ve izlenirliğini koruduğunu göstermek için verdiğim örneklerden biriydi. Tamam Seinfeld en başarılı ve iyi sitcom, kapansın bu konu. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İyi de ben imdb puanı daha yüksek diye daha başarılı demedim. İkisinin ne kadar güncelliğini ve izlenirliğini koruduğunu göstermek için verdiğim örneklerden biriydi. Tamam Seinfeld en başarılı ve iyi sitcom, kapansın bu konu. :A
Yaaa ben de diyorum ki güncel her şey en iyisi olmaaaaaaaaaaaaazzzzz. Sen izle zaten kendin kabul edersin bunu :A

• Sinir Bozucu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben Seinfeld güncelliğini Friends gibi koruyamamış dediğimde itiraz edip tartışmayı uzatan sendin. Bir dediğin diğer dediğini tutmuyor. :A
Senin de tutmuyor :A
Ben son kez diyorum güncellik pek umrumda değil fakat Seinfeld'i unutulup gitmiş olarak görmek olmaz öyle bir şey yok çünkü :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Senin de tutmuyor :A
Ben son kez diyorum güncellik pek umrumda değil fakat Seinfeld'i unutulup gitmiş olarak görmek olmaz öyle bir şey yok çünkü :A
Unutulup gitti mi dedim? Öyle bir şey demedim ben. Friends gibi popülaritesini ve güncelliğini koruyamadı dedim. :A
Ben en başta mizah ve beğeni kişiden kişiye değişir demiştim zaten ve nesnel başarı olarak Friendsin rakiplerinden önde olduğunu söylemiştim. Buna sen itiraz etmiştin, şimdi itiraz ettiğin şeye bunlar benim için önemsiz vs diyerek lafları da çarpıtarak tartışmayı uzatıyorsun. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Unutulup gitti mi dedim? Öyle bir şey demedim ben. Friends gibi popülaritesini ve güncelliğini koruyamadı dedim. :A
Ben en başta mizah ve beğeni kişiden kişiye değişir demiştim zaten ve nesnel başarı olarak Friendsin rakiplerinden önde olduğunu söylemiştim. Buna sen itiraz etmiştin, şimdi itiraz ettiğin şeye bunlar benim için önemsiz vs diyerek lafları da çarpıtarak tartışmayı uzatıyorsun. :A
Yeoo ben dediğin şeylerin nesnel başarılar olmadığını söylüyorum sadece daha doğrusu evet nesnel başarılar olabilir ama bir yapımın diğer yapımdan daha iyi olduğunu gösteren nesnel başarılar değil :A

• Sinir Bozucu

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Yeoo ben dediğin şeylerin nesnel başarılar olmadığını söylüyorum sadece daha doğrusu evet nesnel başarılar olabilir ama bir yapımın diğer yapımdan daha iyi olduğunu gösteren nesnel başarılar değil :A
nesnel başarı olarak da Friends rakipsiz zirvede. :A
İyi de beğeni ve zevk kişiden kişiye değişir zaten. İki diziyi kıyaslıyorsak orta da nesnel verilere bakarız, neye bakacağız başka? Ben en başta Friends'i daha çok sevdiğimi ve nesnel başarı olarak da türünün en iyisi olduğunu söylemiştim. Sonra sen tartışmayı başlattın, Seinfeld daha başarılı diye. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İyi de beğeni ve zevk kişiden kişiye değişir zaten. İki diziyi kıyaslıyorsak orta da nesnel verilere bakarız, neye bakacağız başka? Ben en başta Friends'i daha çok sevdiğimi ve nesnel başarı olarak da türünün en iyisi olduğunu söylemiştim. Sonra sen tartışmayı başlattın, Seinfeld daha başarılı diye. :A
Biz değil işte bu işte prof kişilerin değerlendirmesi gerekir aslında :A
Güldürü açısından, karakterler açısından vs.. Bana göre bu konularda Seinfeld daha önde :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
3.sezon bitti, gayet güzel bir sezondu. Her sezon bir önceki sezonun üstüne koyarak ilerlemeye devam ediyor. Bu performansla da devam edicek umarım, beklentim o yönde. :A Kramer bu sezon biraz daha ön plana çıktı, güzel ve orijinal bir karakter. :A Bu arada dizinin adı Seinfeld ama dizide mizah unsuru olarak en az kullanılan karakter de Seinfeld. Son zamanlarda konuşma sahnelerini direkt atlamaya başladım. :A
8.6/10
2-3 haftalık bir aranın ardından 4.sezonu da bitirdim. Genel olarak 3.sezon ayarında, gayet güzel bir sezondu. IMDB'de dizinin en yüksek puanlı bölümü bu sezondaydı -iddaa bölümü- ve o bölüm benim için bayağı bir hayal kırıklığı yarattı.
Dizi çok güzel gitse de hala tam olarak beklediğim ayara gelmedi. Devam etmek için Netflix'e gelene kadar bekleyeceğim, umarım çok uzun bir ara olmaz. :)
8.7/10

• Sinir Bozucu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2-3 haftalık bir aranın ardından 4.sezonu da bitirdim. Genel olarak 3.sezon ayarında, gayet güzel bir sezondu. IMDB'de dizinin en yüksek puanlı bölümü bu sezondaydı -iddaa bölümü- ve o bölüm benim için bayağı bir hayal kırıklığı yarattı.
Dizi çok güzel gitse de hala tam olarak beklediğim ayara gelmedi. Devam etmek için Netflix'e gelene kadar bekleyeceğim, umarım çok uzun bir ara olmaz. :)
8.7/10
O bölüm çok ofansif bir bölümdü çoğu sitcomun cesaret edemeyeceği bir konu bana göre harika işlenmişti :A
8.7 puan falan veriyorsun işte beklediğin ayar için kaç alması lazım daha gayet iyi :A
Netflix'i beklersen soğursun.........

• Güldürdün