Başyapıt - 1 Pulp Fiction / Ucuz Roman (1994) - Film Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaa zaman zaman sıkıcı zaman zaman eğlenceli zaman zaman durgun ve aksiyonlu azar azar hepsinden vardı bence :F yalnız ben john travolta seven birisi olarak bu filmdeki performansını beğenmedim saç sitili falanda 90lı yıllarda kenan doğuluyla aynıymış ayoll :A bruce willste varmış ama oda tam filmde ağırlığını pek verememiş ben zenci oyuncuyu çok beğendim samuel jackson ve lens denilen adam var kısa rolu vardı ama en çok onun sahnelerinde güldüm :F:F:F
spoi yorumum
hahahah ayy şu giriş kısmında ilk sahnede şarısın adamla kadının konuşma sahnesini ben işe girmeyi konuşuyorlar sanmıştım meğer soygun planıymış :F:F:F

aaa şu kadınlara yapılan ayak masajı sohbetide tuhaftı ben çok gıdıklanırım
ayaklarımdan ama en rahatlatıcı mesajında ayak masajı olduğunu duymuştum wilcent ve şu siyah bonus kafalı adamın konuşmaları baya güldürdü beni ama wilcentle şu yemekte buluşan kadın sahneleri çok canımı sıktı ayol yalnız dans sahnelerine bayıldım wilcent
coştu hahaha:F aa şu salak kadını lensin evine getirdiği sahnede çok komikti lens baya komik bir karakterdi:A wilcent kadının kalbinin nerede olduğunu bilmiyormus hahaha ayy allahım ok gibi saplıyor iğneyi kadının dirilmesiyle adamların korkması çok komikti:F

aa butch sahneleride fena değildi adam dövme sahnesi güzeldi yinede ama yakalandığı sahnede çok komikti escinsel adamlardan zor kurtuldu zenci adamıda kurtarma sahnesi kılıçla o adamı öldürmeside güzeldi ve gitti şehirden bruch wiils yanı :-):-):-)

aaa ilk sahnedeki kafeyi soyan adamla kadın son sahnede belirdiler bonus kafalı zenci bıraktı onları ve viltcente ile havalı bir veda sahnesi filme :F:F:F
7.5/10 iyidir bence :A:A:A
@OzaN @destere @Yiğitt @Forumdash @Tolstoyevski @gundix123 @Danger UA!

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filme başladım ve başlar başlamaz bir zeka örneği ile karşı karşıyayım. İnsana bakış açısının neler yaptırabileceğinin en büyük örneği.:)

Şarkının bi fiberliyoruz reklamında işleniş şekline bakıyorum, birde buradakine. Ne kadar fark var. Filmde bambaşka bir hava katmış muhteşem bir seyir zevki oluşturmuş. Reklamda ise rezillik.:(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ne alaka her ikisi farklı kategorilerde benim için. Türkiye'deki komedilere yüksek veririm, beni güldürüyor çünkü. Benim bir şey anlamadığım filme niye 6-7 vereyim? Bana hakaret edemezsin zaten, o kadar uzun değil. Bir film için hakaret edeceksen de o da senin karakterindir, yakıştırırım yani.

Hocam gerilmeye gerek yok alt tarafı burada vakit geçiriyoruz zaten ülkenin durumu ortada, kafa dağıtmaya iyi geliyor film izleyip tartışmak. :)
Denilebilir ki Pulp Fiction gibi filmler kutsaldır, sinemasal olarak cidden sinemanın Tanrısı konumundaki filmler grubunda. Elbette her izleyen farklı zevk, sonuç çıkartabilir. Ama yorum bâbında söylüyorum yanlış anlama, cidden böylesine "Teknik olarak kusursuz" ve Sinema adı altında hiçbir eksiği olmayan, oyunculuk kalitesinin göklerde olduğunun nesnel bir gerçekciliği olan film 3-4 gibi bir puan vermek bizim gibi böyle filmlere tapanlar için rahatsız edici bir durum. :D Sadece Pulp için demiyorum, Godfather için de 5'in altında bir puan görsem ya da İyi Kötü Çirkin, Guguk Kuşu gibi kült filler için de geçerli, yine aynı şeyleri savunurum.

Bir de şu var, filmi izlerkenki o anın ruh hali de çok önemli. Örneğin Fight Club'u ilk izlediğimde 3 vermiş hatta İyi Kötü Çirkin'i yarıda bırakmıştım. Çünkü zamanın hemen geçmesini, bir an önce bitmesini ve filmde daha önceki filmlerden alıştığım üzere bol hareket bol aksiyon geçmesini, sürekli bir olayın olmasını istiyordum. Kısaca sakin, rahat ve hazır bir durumda izlenildiği vakit bakın iddia ediyorum, istesek bile belli başlı filmlerin mükemmelliğini görmeden edemeyiz, bunlar bir nebzeden sonra öznelliğin ötesine geçip gerçek birer varlığa dönüşmüş kült sanat eserleri haline gelmişlerdir. Eğer sinemada sıkıcı olan her şey kötüdür gibi bir genelleme olsaydı şuan Top 250'nin ilk sırasında Hızlı ve Öfkeli bulunmuş oluyordu. Nasıl ki dili akıcı ve sürükleyici diye bir macera romanı sadece tüketim aracı olarak görülüp ondan çok daha ağır ve yavaş ilerleyen üstelik ondan daha sıkıcı olan klasik bir roman göklere çıkartılıyorsa, bence aynı örnekler sinema için de söz konusu. Bu durumda Babalar ve Oğullar romanına 4 vermek gibi bir şey oldu ayıptır söylemesi, senin de çok üstüne gittik kusura bakma maksat kafa dağılsın. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
tarantino işte her sahnesi sürpriz sonla biten sıkıcı dediğimiz diyaloğları bile muhteşem bitiren kendine has muhteşem bir adam :) başka filmlerde tahmin yürütmek mümkün ama tarantino filmlerinde filmin hangi yöne doğru savrulacağını tahmin etmek imkansız :) mesela albayın butch daha çocukken gelip bir kamyon laf salatası yaptığı sahnede ilk başta dedim heralde sıradan bilindik amerikan kahramanlığıyla alakalı boş hikayeler anlatıp duracak o sahnenin k.ç ta 7 yıl saklanan altın saat hikayesiyle sonlanacağını kim tahmin ederdi :) orda bastım kahkahayı :)
anlatılacak mukemmel diyebileciğimiz en az yedi sekiz sahne var ve bu sahnelerin girişide nerdeyse sıkıcı diyebileceğimiz sıradan diyaloğlarla başlayıp muhteşem sonlanan sahnelerle dolu :)
birkaç mükemmel sahneyi anlatalım
vincent gibi başrol diyeceğimiz adamın resmen b.k yoluna gittiği yer :) orda butch un başına kaza gelecek diye bekliyorsun? hiç kimse o sahnede vincent ın evde butch u beklerken sıkışıp silahınıda tuvalet kapısında bırakıp zıçmaya gittiğini tahmin edemez :)
sonra yine butch la saftirik karısı arasında geçen komik diyaloğlar yine butch un vincent ı öldürdükten sonra yolda tesadüfen mafya patronu marselusla karşılaşıp ona çarptıktan sonraki akla hayale zarar muhteşem sahneler :) kim tahmin edebilirdiki sıradan esnaf görünümündeki insanların içeri giren kişilere tecavüz ettiğini :) marselusa tecavüz sahnesi ve onu kurtarmak için içeriye kılıçla dalan butch un sahneleri muhteşemdi :)
vincent ın arabanın arka koltuğundaki zenci oğlanı kafasından patlattığı yer yine muhteşemdi
lokantada jules la lokantayı soyan çift arasındaki diyaloğlar yine harikaydı

ve filmin soğukkanlı ve mükemmel karakteri temizlikçi vinston wolf un olduğu harika sahneler ...

oyuncuları tek tek saymayacağım hepsi muhteşemdi

fazla uzatıldığını düşündüğüm bazı gereksiz sahnelerin ve diyaloğların sonu ne kadar harika sonlansada o kısımlarda ister istemez insan sıkılıyor ben hadi tarantino filmlerine ve tarzına azbuçuk alıştığım için o sahnelere katlanmakta zorluk çekmiyorum ama tarantino filmlerine alışık olmayan izleyicilerin o fazladan uzatılan sahnelerde sıkılacağından eminim :) bu yüzden puan kıracağım malesef :)

9 puan

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Hocam gerilmeye gerek yok alt tarafı burada vakit geçiriyoruz zaten ülkenin durumu ortada, kafa dağıtmaya iyi geliyor film izleyip tartışmak. :)
Denilebilir ki Pulp Fiction gibi filmler kutsaldır, sinemasal olarak cidden sinemanın Tanrısı konumundaki filmler grubunda. Elbette her izleyen farklı zevk, sonuç çıkartabilir. Ama yorum bâbında söylüyorum yanlış anlama, cidden böylesine "Teknik olarak kusursuz" ve Sinema adı altında hiçbir eksiği olmayan, oyunculuk kalitesinin göklerde olduğunun nesnel bir gerçekciliği olan film 3-4 gibi bir puan vermek bizim gibi böyle filmlere tapanlar için rahatsız edici bir durum. :D Sadece Pulp için demiyorum, Godfather için de 5'in altında bir puan görsem ya da İyi Kötü Çirkin, Guguk Kuşu gibi kült filler için de geçerli, yine aynı şeyleri savunurum.

Bir de şu var, filmi izlerkenki o anın ruh hali de çok önemli. Örneğin Fight Club'u ilk izlediğimde 3 vermiş hatta İyi Kötü Çirkin'i yarıda bırakmıştım. Çünkü zamanın hemen geçmesini, bir an önce bitmesini ve filmde daha önceki filmlerden alıştığım üzere bol hareket bol aksiyon geçmesini, sürekli bir olayın olmasını istiyordum. Kısaca sakin, rahat ve hazır bir durumda izlenildiği vakit bakın iddia ediyorum, istesek bile belli başlı filmlerin mükemmelliğini görmeden edemeyiz, bunlar bir nebzeden sonra öznelliğin ötesine geçip gerçek birer varlığa dönüşmüş kült sanat eserleri haline gelmişlerdir. Eğer sinemada sıkıcı olan her şey kötüdür gibi bir genelleme olsaydı şuan Top 250'nin ilk sırasında Hızlı ve Öfkeli bulunmuş oluyordu. Nasıl ki dili akıcı ve sürükleyici diye bir macera romanı sadece tüketim aracı olarak görülüp ondan çok daha ağır ve yavaş ilerleyen üstelik ondan daha sıkıcı olan klasik bir roman göklere çıkartılıyorsa, bence aynı örnekler sinema için de söz konusu. Bu durumda Babalar ve Oğullar romanına 4 vermek gibi bir şey oldu ayıptır söylemesi, senin de çok üstüne gittik kusura bakma maksat kafa dağılsın. :D
Bak bunu bana sen diyebilirsin, senin samimiyetine inanıyorum çünkü. Ama danger midir nedir onun haddine değil, laf da anlamıyor git işine diyorum. Popülerliği düşen bana dalaşıp dikkat çekmeye çalışıyor, klasik artık. :)))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
@destere ile daha yeni konuşmuştuk Quentin Tarantino'nun en sevdiğim izlemekten bıkmadığım filmlerden biri. Sağlam kadrosu, unutulmaz replikleri ve senaryosuyla efsane filmler arasında. Dick Dale'nin efsanevi Misirlou şarkısı ve Chuck Berry'nin "You never can tell" şarkısı eşliğinde Uma Thurman ve John Travolta'nın dans sahnesi unutulmaz benim için. Ayrıca o çantanın içinde ne olduğunu hala ilk gün ki gibi merak ediyorum. :)

10/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere ile daha yeni konuşmuştuk Quentin Tarantino'nun en sevdiğim izlemekten bıkmadığım filmlerden biri. Sağlam kadrosu, unutulmaz replikleri ve senaryosuyla efsane filmler arasında. Dick Dale'nin efsanevi Misirlou şarkısı ve Chuck Berry'nin "You never can tell" şarkısı eşliğinde Uma Thurman ve John Travolta'nın dans sahnesi unutulmaz benim için. Ayrıca o çantanın içinde ne olduğunu hala ilk gün ki gibi merak ediyorum. :)

10/10

sanırım gözalıcı bişeyler vardı cüzdanda:) ya da patronu marselusa tecavüz olayından sonra krem falan götürüyordu jules ? :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bak bunu bana sen diyebilirsin, senin samimiyetine inanıyorum çünkü. Ama danger midir nedir onun haddine değil, laf da anlamıyor git işine diyorum. Popülerliği düşen bana dalaşıp dikkat çekmeye çalışıyor, klasik artık. :)))

O sizin aranızda mesele fakat yorum anlamında o halde sorguya çekeyim biraz hazır gelmişken :) ben de diyebilirim ki, gerçekten Pulp Fiction gibi bir filme 4 verilmesi hoş olmadı. :) Görüldüğü üzere 10'lar 9'lar yine havada uçuşuyor, bu film milyonlarca kişinin oylamaları sonucunda dünyanın en iyi ilk 6 filminden biri durumunda şuan. Demek istediği eğer futbol terimlerine dökersek bu film Barcelona kalitesindedir, üstelik teknik üstünlüğü ve kalitesi kişiden kişiye de pek değişmez, değişen beğeni tarafı yüzünden en fazla 1-2 puan kırılmaya uğrar genelde . :) Komedi ve yerliler elbet ayrı kategori fakat Pulp Fiction'da diyebilirim ki Recep İvedik'in ya da herhangi bir yerli yapımın altında kalması çok ilginç geldi, o yüzden bu kadar kurcaladım meseleyi. :D Sahiden Pulp Fiction'da ne yoktu ki yahu? Sakin sakin izlenildiği vakit ortada harika bir senaryo göze çarpmaz mı? -evet izlediğinden ve puanladığından pişman olduğunu sezebiliyorum- :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ne popülerliği? Forumda bu bölümden başka yere mesaj atmıyorum senin herhalde galiba forumda başka birileriyle bir olayın var o yüzden bana patladın. Yoksa sana karşı yazılan kötü bir şey yok.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Filmden hoşnutsuz ayrılsam bu saatte gelmezdim. Haftasonu musait olmayacağım için ilk fırsatta aradan cıkarayım dedim ama Allah'tan iyi çıktı film.(Çok ağır çıkar ağdalı dialoglu filan sanmıştım)

Neyse film 94 yapımı ben küçükken star tv'nin pazar sinema kuşağında verilmişti bi kaç sahnesi öyle aklımda kalmiş demek. Dejavu oldum gibiydi izlerken.

Baştan söyleyeyim sizin gibi övemicem ne de yuksek bir puan vermıcem. Laf söz olmasın!

Kara mizahı içinde güzel harmanlamış adı gibi "ucuz roman" ucuz hikaye...
Jules karakterini acayip sevdim. Vincent ile olan sohbetleri filme bağladı beni. Ayak masajı sohbetleri olsun (Vincent g*t etti bence:F) Domuz eti yeme sohbetleri filan...Tartiştıkları konular hep ince çizgideydi. Belki de sohbeti güzel yapan buydu?

Kara mizah dediğim gibi olayları komediyle güzel harmanlamiş. Arabada giderken kafa patlama yada (bence en güzeli bu)albay'ın Bunch'ın kuçuklugunde eve gelip babasının saati için anlattıgı hikaye beni kopardı. Albayın öle bir el hareketi vardı ki(saati gösterirken) aklıma şu caps geldi:F
Az2GKHFCIAABnKv.jpg

Filmde en saçma buldugum yer Bunch'ın hikayesinin hikayesinde Vincent'ın hayatının son bulmasıydı.

Jimmie'nin karısı görmedi mi cesedi? Orayı anlamadım. Bunarada neden kimse Qentin'in filmde rol aldiğindan hiç bahsetmemiş(b) görunce şaşirdim ben:X(siz biliyorsanız demek)

Bir de @sürgünüm'ün dediği gibi o çantada ne vardı?

Şunları da koyayım ya içimde kalmasın:F izlerken gözüme takıldı.
Klasik ben gözüm takılır böyle şeylere :X filmin başında Jules'in bi el hateketi var:handok: (koltukta yatan çocuga doğru giderken)

birde bu şifre:X
Pulp-Fiction-666-Suitcase-500x277.jpg

Neyse işte ben izlerken keyif aldim her ne kadar bir baş yapıt oldugu söylense de benden 7/10 rahat alır.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Filmi ilk defa izledim keşke daha önceden izlemeseymişim.

Ne filmdi ama acaip derecede pozitif gaz veren insanın yüzünü güldüren bir yapım.Niye bu kadar övüldüğünü izledikten sonra daha iyi anladım.Aslında ortada pek konu yok ama Tarantino farkını ortaya koymuş.Her bir karakterin hikâyesi olsun replikleri olsun adeta bir ders veren kalitede bir yapım.Sanat eseri olarak da gösterilebilir.

Küfürler gerçekten efsaneydi aslında her sahnede istemsizce bir gülme tuttu beni boş sahne bile yok :A

Kı***** ortaçağı yaşatacam küfürü nasıl bir küfürdür aklıma geldikçe gülüyorum hala :F Altın saat hikayesi,Vincent ve Jules'in cesetten kurtulma sahnesi ve ordaki replikler cidden çok iyiydi ya.Şu onları yakın mesefaden vuramayan adama acıdım :D

Butch ve şu zenci adamın kavgası ve akabinde zenciyi kılıçla kurtarması gibi efsane sahneler daha sayılabilir

Akılda kalıcı sahneleriyle ve karakterleriyle adeta bir kült film.90'ları çok iyi yansıtmış.

10/10

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Bekledigimin üstündeydi ama harika bir film degildi.Bidaha acip izlemedim.:D Birxe john travoltanin tuvaletten sonra vurulmasi :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@BuraK bence de harika bir film değildi, bu filmi tamamlayacak sıfat henüz yaratılmadı, dünyadaki bütün övgüler bu film için yetersizdir. :) Bu arada Spoilerin dibine vurmuşsun keşke buton olsaydı. :)

@destere böyle bir filmi nasıl beğenmedin şaşırdım açıkçası, 9 bu film için yetersizdir ki The Hateful Eight için bile o kadar puan vermiştin diye hatırlıyorum? Tamam THH mükemmel bir filmdi fakat söz konusu Pulp Fiction olunca yanına bile yaklaşamaz orası ayrı. :)

Bu filme 9 ve altı verenleri kınıyorum. :D

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
@BuraK bence de harika bir film değildi, bu filmi tamamlayacak sıfat henüz yaratılmadı, dünyadaki bütün övgüler bu film için yetersizdir. :) Bu arada Spoilerin dibine vurmuşsun keşke buton olsaydı. :)

@destere böyle bir filmi nasıl beğenmedin şaşırdım açıkçası, 9 bu film için yetersizdir ki The Hateful Eight için bile o kadar puan vermiştin diye hatırlıyorum? Tamam THH mükemmel bir filmdi fakat söz konusu Pulp Fiction olunca yanına bile yaklaşamaz orası ayrı. :)

Zevkler ve renkler tartisılmaz.Buton koyma geregi duymadim istiyorsan sen koy :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

sebepleri açıklamamın içindeydi :)
ayrıca düşük değil epey bir yüksek puan verdimki ben kolay kolay hiçbir filme dokuz puan vermem :)
bir diğer şeyde the hateful ve the revenant a 8.5 puan vermiştim 9 puan vermedim :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmi 5 parçaya bölerek izledim bazı aksaklıklardan dolayı ama iyi ki öyle yapmışım. Tek seferde oturup su gibi akıp gidecek bir film değil çünkü. Yorucu bir filmmiş.:)

Filmde genel bir hikaye yok bence. Filmde şunu anlatalım diye amaç yoktu. Snki Tarantino oturmuş koltuğun başına, şunu çekelim devamında bu olsun vs. doğaçlama yapılmış bir hava vardı. Bu havaya kapılmamda ki ilk neden ise devamlılık olmaması, filmin genelinde heyecan uyandırmaması. Parça parça heyecan var. Sahneler içine çekiyor ama film bir bütün değil hissi verdi bana film.

Kısım kısım demişken gerçekten her sahnenin finali olay. Unutulmayacak sahneler ile kapanmış her bölümün sonu.

Vincent'in bir anda ölümü inanılmaz şaşırttı. Sonrasında ortaya çıkışı o kadar şaşırtmadı. Ama Butch ile alakası ve ölümü pek mantıklı gelmedi. O sahne çok ucu açık kalmış. Yada ben anlamadım bilmiyorum.

Butch'un saat için otelden çıktıktan Sonra ki olaylar. Zenciye çarpması. Devamında ki antika dükkanında olan olaylar vs hepsi Pulp Fiction denilince akla gelecek olaylar.

Filmin en iyi senaryo oscarı alması bence ilginç olmuş. 94 yılında senaryo olarak daha iyiler vardı diye hatırlıyorum.

8/10 veriyorum filme puan olarak.

Başyapıtlara giriş ortalama oldu. Daha iyilerini bekliyorum.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Filmi 5 parçaya bölerek izledim bazı aksaklıklardan dolayı ama iyi ki öyle yapmışım. Tek seferde oturup su gibi akıp gidecek bir film değil çünkü. Yorucu bir filmmiş.:)

Filmde genel bir hikaye yok bence. Filmde şunu anlatalım diye amaç yoktu. Snki Tarantino oturmuş koltuğun başına, şunu çekelim devamında bu olsun vs. doğaçlama yapılmış bir hava vardı. Bu havaya kapılmamda ki ilk neden ise devamlılık olmaması, filmin genelinde heyecan uyandırmaması. Parça parça heyecan var. Sahneler içine çekiyor ama film bir bütün değil hissi verdi bana film.

Kısım kısım demişken gerçekten her sahnenin finali olay. Unutulmayacak sahneler ile kapanmış her bölümün sonu.

Vincent'in bir anda ölümü inanılmaz şaşırttı. Sonrasında ortaya çıkışı o kadar şaşırtmadı. Ama Butch ile alakası ve ölümü pek mantıklı gelmedi. O sahne çok ucu açık kalmış. Yada ben anlamadım bilmiyorum.

Butch'un saat için otelden çıktıktan Sonra ki olaylar. Zenciye çarpması. Devamında ki antika dükkanında olan olaylar vs hepsi Pulp Fiction denilince akla gelecek olaylar.

Filmin en iyi senaryo oscarı alması bence ilginç olmuş. 94 yılında senaryo olarak daha iyiler vardı diye hatırlıyorum.

8/10 veriyorum filme puan olarak.

Başyapıtlara giriş ortalama oldu. Daha iyilerini bekliyorum.:)

neyse sekize kadar çıkmanda büyük başarı :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Etkisinde kalabileceğim bir film değildi ama unutulup kenara da konulacakta değil. Kısaca iyiydi ancak çok iyi değildi:X

sen 11.22.63 ü izlemiştin değilmi ben dördüncü bölümü daha yeni izledimde kafamda deli sorular dolaşıyor :)
ona bir cevap versende rahat ve huzura kavuşsam :)
sadie nin kocası neresine mandal takmıştı ? :)

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
sen 11.22.63 ü izlemiştin değilmi ben dördüncü bölümü daha yeni izledimde kafamda deli sorular dolaşıyor :)
ona bir cevap versende rahat ve huzura kavuşsam :)
sadie nin kocası neresine mandal takmıştı ? :)

5. Bölüm yayınlandı. İzle onu da:D
Konuyla ne alakası var ayrıca. Anladığım ve araştırdığım kadarı ile erkeklik uzvuna.:F