OSM - Fav10 Ligi 2. Sezon | 6-12 Temmuz Haftası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Fav10 Ligi - 2. Sezon.jpg

Fav10 Ligi'nde 2. sezon tüm hızıyla devam ediyor...

Katilimcilar.png

Bu haftanın transfer duyuruları, haberler, fikstür ve puan durumu paylaşımlarının tamamı bu başlık altından yapılacaktır. Böylece puan durumunu, fikstürü ve maç sonuçlarını rahatlıkla görebileceksiniz. Hafta boyunca yazılacak mesaj yoğunluğuna göre ya tek bir başlık altından devam edeceğiz paylaşımlara, ya da haftalık sistemle devam edeceğiz.

İyi oyunlar...​

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Geçtiğimiz sezonun büyük bir bölümünde devam eden "al-sat" durumundan dolayı şikayet edenler olmuştu, bu sezonun başı itibariyle de benzer bir durum yaşandı. Bu yüzden oyuna "transfer dönemi" sistemini getirebiliriz lige gerçekçilik katmak ve rekabeti canlı tutmak adına.

Gün içerisinde detaylarını açıklayacağım ve konuya bir tane anket ekleyeceğim. Her zaman olduğu gibi vereceğiniz oylara göre karar vereceğiz. Konuyla alakalı önerisi olanlar konudan da yazabilir tabii ki, değerlendiririz.

@Araf @batuhankaralar @DarkLegenD @Felon @mesmeso61 @Polat Şaşmaz @secquin @Tolstoyevski @Turkuazz @xdragxx @Dosi @pompy @BuraK @Gerekli24 @12.Adam @UgrArks @HeisenBerg ve ligin takipçileri...

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ben sırf bu mevzudan ilk başta katılım göstermek istemedim çünkü takımların kadroları tamamen değişiyor bu transfer mevzusundan dolayı ve mantıksız transferler de yaşanıyor. Geçmiş dönemlerde oynadığım OSM sezonlarda da en sevmediğim mevzu bu. Taktiğin falan pek bir önemi olmuyo kim daha iyi al-sat yaparsa o götürüyor işi. Bence geç kalındı ama bir sonraki sezonların daha iyi olması adına bence en fazla sezon başında iki bilemedin üç günde tüm transferlerin bitmesi ve yine devre arasında bir günlüğüne tekrar açılımı mantıklı olur diyorum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Geçtiğimiz sezonun büyük bir bölümünde devam eden "al-sat" durumundan dolayı şikayet edenler olmuştu, bu sezonun başı itibariyle de benzer bir durum yaşandı. Bu yüzden oyuna "transfer dönemi" sistemini getirebiliriz lige gerçekçilik katmak ve rekabeti canlı tutmak adına.

Gün içerisinde detaylarını açıklayacağım ve konuya bir tane anket ekleyeceğim. Her zaman olduğu gibi vereceğiniz oylara göre karar vereceğiz. Konuyla alakalı önerisi olanlar konudan da yazabilir tabii ki, değerlendiririz.

@Araf @batuhankaralar @DarkLegenD @Felon @mesmeso61 @Polat Şaşmaz @secquin @Tolstoyevski @Turkuazz @xdragxx @Dosi @pompy @BuraK @Gerekli24 @12.Adam @UgrArks @HeisenBerg ve ligin takipçileri...
Daha ligin 2.haftası, 5 ya da 6.haftasında ligin ilk yarısı bitene dek durdurulması tarafındayım ben de ama son karar çoğunluğun...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

O kadar komple bir muhalif oldum ki her şeye karşı çıkıyorum... Vallahi billahi yasakçı zihniyetle mücadele edeceğim. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Transfer dönemi ile alakalı duyuru ve kurallar:

• Bildiğiniz gibi oyunda sınırsız ve süresiz olarak yer alan bir transfer listesi mevcut, buradan durmadan yapılan "al-sat" işlemlerinden dolayı oyundaki gerçekçiliğin sekteye uğradığına dair görüşler mevcuttu. Bu yüzden "transfer dönemi" sistemine geçiş yapabiliriz, normal futbol liglerinde olduğu gibi. Peki nasıl?
  • 9 Temmuz 2020 tarihine denk gelen 5. hafta karşılaşmaları tamamlanacak. Ardından aynı gün saat 23:59 itibariyle transfer dönemi, ara transfer dönemi başlayana dek kapanmış olacak.
  • Peki ara transfer dönemi ne zaman? 16. hafta maçlarının oynanacağı tarih olan 20 Temmuz 2020 - 00:00 itibariyle ara transfer dönemi açılacak. Ligin ikinci yarısının başlayacağı 25 Temmuz 2020 yani 21. haftaya kadar sürecek bir ara transfer dönemi olacak.
  • 25 Temmuz 2020 tarihi, 23:59 saati itibariyle de transfer dönemi lig sonuna kadar kalıcı olarak kapanmış olacak.
  • Oyun içerisinden transferi kapatma gibi bir seçeneğim maalesef yok, ancak oyun içerisinde hepinizin bildiği gibi yapılan tüm transferleri saat saat gösteren "Transferler" isminde bir sekme mevcut. Yani buradan transfer yasağını delenleri tespit edebileceğim/edebileceğiz. Bu durumda da yaptırım uygulanacak, uygulanacak yaptırıma henüz karar vermedim önerilere açığım. Ayrıca tarihler ve saatler ile alakalı hatalı bir nokta varsa söylerseniz sevinirim.
  • "Transfer dönemi gelsin mi, gelmesin mi?" sorusunun cevabını ise sizler konuya eklediğim anket üzerinden vereceksiniz. Şayet gelirse kurallarımız bunlar. Anketin 2 (iki) günlük bir süresi olacak, zaten daha vaktimiz var transfer dönemi kuralını getirebilmek için. Ankete mümkün olduğunca çok kişinin katılması önemli, lütfen herkes düşünüp taşınıp oyunu kullansın. İyi oyunlar...

@Araf @batuhankaralar @DarkLegenD @Felon @mesmeso61 @Polat Şaşmaz @secquin @Tolstoyevski @Turkuazz @xdragxx @Dosi @pompy @BuraK @Gerekli24 @12.Adam @UgrArks @HeisenBerg

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860

Benim önerim 5. haftada ilk transferlerin bitirilmesi 17-22. haftalarda da ikinci transferlerin yapılması.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
Transfer dönemi ile alakalı duyuru ve kurallar:

• Bildiğiniz gibi oyunda sınırsız ve süresiz olarak yer alan bir transfer listesi mevcut, buradan durmadan yapılan "al-sat" işlemlerinden dolayı oyundaki gerçekçiliğin sekteye uğradığına dair görüşler mevcuttu. Bu yüzden "transfer dönemi" sistemine geçiş yapabiliriz, normal futbol liglerinde olduğu gibi. Peki nasıl?
  • 9 Temmuz 2020 tarihine denk gelen 5. hafta karşılaşmaları tamamlanacak. Ardından aynı gün saat 23:59 itibariyle transfer dönemi, ara transfer dönemi başlayana dek kapanmış olacak.
  • Peki ara transfer dönemi ne zaman? 16. hafta maçlarının oynanacağı tarih olan 20 Temmuz 2020 - 00:00 itibariyle ara transfer dönemi açılacak. Ligin ikinci yarısının başlayacağı 25 Temmuz 2020 yani 21. haftaya kadar sürecek bir ara transfer dönemi olacak.
  • 25 Temmuz 2020 tarihi, 23:59 saati itibariyle de transfer dönemi lig sonuna kadar kalıcı olarak kapanmış olacak.
  • Oyun içerisinden transferi kapatma gibi bir seçeneğim maalesef yok, ancak oyun içerisinde hepinizin bildiği gibi yapılan tüm transferleri saat saat gösteren "Transferler" isminde bir sekme mevcut. Yani buradan transfer yasağını delenleri tespit edebileceğim/edebileceğiz. Bu durumda da yaptırım uygulanacak, uygulanacak yaptırıma henüz karar vermedim önerilere açığım. Ayrıca tarihler ve saatler ile alakalı hatalı bir nokta varsa söylerseniz sevinirim.
  • "Transfer dönemi gelsin mi, gelmesin mi?" sorusunun cevabını ise sizler konuya eklediğim anket üzerinden vereceksiniz. Şayet gelirse kurallarımız bunlar. Anketin 2 (iki) günlük bir süresi olacak, zaten daha vaktimiz var transfer dönemi kuralını getirebilmek için. Ankete mümkün olduğunca çok kişinin katılması önemli, lütfen herkes düşünüp taşınıp oyunu kullansın. İyi oyunlar...

@Araf @batuhankaralar @DarkLegenD @Felon @mesmeso61 @Polat Şaşmaz @secquin @Tolstoyevski @Turkuazz @xdragxx @Dosi @pompy @BuraK @Gerekli24 @12.Adam @UgrArks @HeisenBerg
Köstek olmak istemem ama bir transfer politikası olması güzel ama atıyorum 3oyuncum sakatlandı transfer yok diye alamayacak miyiz yoksa öyle toleranslar olacak mı
Al Sat yapanlar oyuncunun bedeline 5coinse satilmalidir

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Köstek olmak istemem ama bir transfer politikası olması güzel ama atıyorum 3oyuncum sakatlandı transfer yok diye alamayacak miyiz yoksa öyle toleranslar olacak mı

Transfer döneminde; yaşanabilecek sakatlık problemleri için de transferleri ona göre ayarlamaya ve yetiştirmeye çalışacaksın işte, kim daha iyi ve daha rotasyonlu kadro kurarsa o bundan avantaj sağlayacak. Çok çok kötü sakatlık durumlarında tolerans sağlanabilir, ligdeki diğer menajerlerin de onayı alınarak tabii.

Coin ile değerine sattırmak mantıklı, onu değerlendirmeye alacağım. Teşekkürler. :D

• Beğendim
Reactions: Felon

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
Gerçek hayatta böyle bir şey olmadığı için yapamayacaksın. :D

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Hayır gelmemeli. Çünkü bilindiği gibi transfer şans işi. Ve ben daha istediğim harekatı yapamadım. Daha satamadığım oyuncularım var ve kadrom çok eksik.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Çoğu kişi jeton ile oyuncu alarak sezon başlamadan kadrolarını katladı. Benim jetonum olmadığı için oyuncu al sat yaparak yükseltmeye çalışıyorum ama buna rağmen fark çok açıldı. Transfer dönemi uygulanması en mantıklı çözüm olur.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Transfer döneminde; yaşanabilecek sakatlık problemleri için de transferleri ona göre ayarlamaya ve yetiştirmeye çalışacaksın işte, kim daha iyi ve daha rotasyonlu kadro kurarsa o bundan avantaj sağlayacak. Çok çok kötü sakatlık durumlarında tolerans sağlanabilir, ligdeki diğer menajerlerin de onayı alınarak tabii.

Coin ile değerine sattırmak mantıklı, onu değerlendirmeye alacağım. Teşekkürler. :D
Aynen bence de bu durumlar gerçekte de oluyor buna göre ayarlamalıyız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...