Kanal D Mehmed: Bir Cihan Fatihi - Dizi Yorumları

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,302
Puanı
1,061
Dün gece izledim ama yoru yapacak zamanım olmadi. Dizi möthüş bişey olmuş:A Kadın kadro gerçekten çok pasif kalmişlar fakat erkek kadro çok iyi olmuş.

Dizinin Kostantiniyye atmosferini çoook beğendim:X Kostantinos'un Fatihi öldüremedik haberini aldiği sahne sanki GoT'ta Demir Tahta oturuyor gibi :A

GoT demişken final sahnesi resmen GoT'a diss atıyor gibiydi:A
Final sahnesinde Çandarlı'nın önderliğinde yeni çerilerin ayaklanması ve Fatihe karşi gelecek gibi sıralanmaları ve Mara Hatun'un birden atlılarla gelmesi sanki Sansa Stark'ın, Serçe Parmkla hazırladiği plan gibiydi. Jon Snow ve Ramsey savaşirlar ardından Sansa stark belirirdi:A Köşeye sıkışan Fatihi Mara Hatun kurtarır :A

Videoları atayım.2.bölüm fragmanı da alttaki sahneye benzettim :A Videoların tamamını izleyin bi. GoT izleyen özellikle baksın:X Ne demek istediğim net anlaşilir.

Dizide dümdüz günümüz istanbul türkçesi:F Osmanlıca kelime duymak imkansızdı. Umarı ilerde bu hatalarını teleafi ederler. Ayrıca Mara Hatunun Fatihi yolcularken Rabbim diyip sonra Allah yerine Tanrı demesi saçmaydı.

Prodüksiyon olarakgerçekten çook iyi dizi olmuş. Çekim tekniği olarak dagüzel iş çıkarmişlar ama efektler berbatti. Bu kadar emeğe o efektler yazık. Diziyi her hafta netten takip edicem.

@Çiğdem- @s.g.a.t @eskici @Yiğitt

GoT'cular videoları izleyin diye etiketliyorum:A
@xemrexxx @yatutarsa @DarkLegenD @MasacRE- @MEnes
Mara hatun hristiyan ayol rabbim demesi sacma esas:A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Rabbim diyen Allah da derdi yani:A Bu kadar günümüz türkçesi olunca acaba oynayan kadın gerçek hayattaki konuşmasını mı yaptı:F Genelde tanrı diyen insan bela okurken Allah derler. Çünkü kalıba yerleşmiştir :F:F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,302
Puanı
1,061
Rabbim diyen Allah da derdi yani:A Bu kadar günümüz türkçesi olunca acaba oynayan kadın gerçek hayattaki konuşmasını mı yaptı:F Genelde tanrı diyen insan bela okurken Allah derler. Çünkü kalıba yerleşmiştir :F:F
Ay neyse su dizide Mara hatinu duzgun islerlerse yazin hizlica izlerim:A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,281
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dün gece izledim ama yoru yapacak zamanım olmadi. Dizi möthüş bişey olmuş:A Kadın kadro gerçekten çok pasif kalmişlar fakat erkek kadro çok iyi olmuş.

Dizinin Kostantiniyye atmosferini çoook beğendim:X Kostantinos'un Fatihi öldüremedik haberini aldiği sahne sanki GoT'ta Demir Tahta oturuyor gibi :A

Final sahnesinde Çandarlı'nın önderliğinde yeni çerilerin ayaklanması ve Fatihe karşi gelecek gibi sıralanmaları ve Mara Hatun'un birden atlılarla gelmesi sanki Sansa Stark'ın, Serçe Parmkla hazırladiği plan gibiydi. Jon Snow ve Ramsey savaşirlar ardından Sansa stark belirirdi:A Köşeye sıkışan Fatihi Mara Hatun kurtarır :A

Videoları atayım.2.bölüm fragmanı da alttaki sahneye benzettim :A Videoların tamamını izleyin bi. GoT izleyen özellikle baksın:X Ne demek istediğim net anlaşilir.

Dizide dümdüz günümüz istanbul türkçesi:F Osmanlıca kelime duymak imkansızdı. Umarı ilerde bu hatalarını teleafi ederler. Ayrıca Mara Hatunun Fatihi yolcularken Rabbim diyip sonra Allah yerine Tanrı demesi saçmaydı.

Prodüksiyon olarakgerçekten çook iyi dizi olmuş. Çekim tekniği olarak dagüzel iş çıkarmişlar ama efektler berbatti. Bu kadar emeğe o efektler yazık. Diziyi her hafta netten takip edicem.

GoT'dan bana ne? Overrated bir dizi.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kenan'ın en önde olması lazımdı :A

Bizim ki daha iyi olmuş, GoT da neymiş. :A

Aaa Taht Oyunları Gibi şeyden ibaret bir diziyi ecünnülerin ön planda bile olmayan edepli dizimizle nasıl kıyaslıyorsun @Forumdash seni @xemrexxx i kınıyoruz :A

@Yiğitt ve @eskici konuda en mantıklı konuşanlar olmuşlar onları kutluyoruz :Z

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,526
Puanı
1,060
yok artık 2.bölüm tanıtımına denk geldim de youtube'da, önemli 2.başrol gibi olan çetin tekindor idam mı ettirilecek reyting için hemen Kanal D battı ya coşmuş batar ayak :D :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Senin pcde sorun var galiba:A 3.19 saat suan:X
Zaten boşluklu yazıyorsun zor okuyorum yazdıklarını:A
Aaa pc kafasına göre saatı ileri yada geri alıyor :F

Benim leptobun klavyesi 1 yıldır ölü :F Pc klavyesi üstünde duruyor oda bazen boşluklu yazıyor @destere klavyen kırılsı n hogatha demişti kırıldı :A :A :A

Forum İstatistikleri

Konular
170,521
Kullanıcılar
8,420
Son Üye
tekin