FX Louie - Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x3

Güzel bir bölümdü.

İlk baştaki Louie'nin bilmiş kızıyla masa diyaloğu harikaydı. :) Kiralık daire arama kısmı da çok iyiydi. Allah herkese 7 bin dolar para ile 17 milyon dolarlık evi alabilme umudu versin. :)

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x1

Güzel bir başlangıçtı. Servis şoförüyle olan muhabbetleri mükemmeldi :D Süt kutusuyla ilgili anlattıkları ve kadının en son helikoptere atlaması da çok iyiydi. Ayrıca arada çıkan stand-up kısımları çok güzel bir tat katıyor.

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x4

İkisi de güzel bölümdü.

Amerikan televizyonlarından yüzüne aşina olduğumuz Joan Rivers büyük renk kattı bölüme. Özellikle sonu bombaydı. :)

8/10

---------------

2x5

Kızlar Jane ve Lilly çok bilmiş ve çok tatlılar ya. Her bölüm onları görmek istiyorum. Halanın ölümüne üzüldüm. Bizim Louie'ye bir miras bırakmış olabilir mi? (Ölünün arkasından hiç edilmeyecek bir laf olsada. :))

8/10

--------------

2x6

Önceki iki bölümün altında bir bölüm oldu.

Yerden bitme Pamela bizim Louie'nin hislerine karşılık göstermedi. Umarım birlikte olmazlar bu kadını hiç sevemedim. Louie'ye metrodaki hatun gibi sarışın bir kadın gerek. :)

7/10

-----------------

2x7

Ortalama bir bölümdü.

Ben yine Louie'nin kızıyla olan sahnelerini beğendim. Lilly'nin Lady Gaga konseri için bir kutuya kanmayacağı belliydi. Louie'ye de helel olsun kzılarının mutluluğu için elinden gelen her şeyi yapıyor. Böyle bir baba her eve lazım.

7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x8

Güzel bir bölümdü. :)

Mastürbasyona karşı olan sarışın afet ile Louie'nin münazara kapışması çok iyiydi. Louie ''Senin düşünerek mastürbasyon yapacağım'' dediği sahne de kahkaha attırdı. :)

Birileri mastürbasyona karşı çıkacaksa da benim fikrim, karşı çıkan böyle güzel bir kadın olmamalı. Louie gibi insanın içinde böyle bir güzellik sekse karşı ilgi uyandırıyor. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x9

Vasat bir bölümdü bence.

Louie'nin gereksiz arkadaşı yüzünden bölüm kötü geçti. Umarım öldürür kendini yaşaması hata bence. :)

6/10

-----------------

2x10

Yine vasat bir bölümdü.

Jane babasından cesur davrandı. Louie'nin bu korkaklıklarını napcaz? :)

6/10

---------------

2x11

Önceki iki bölümden daha güzeldi.

Ponpon kıza aşık oldum galiba. :) Kart zampara Louie 19 yaşındaki kıza bir ördek yavrusuyla resmen yürüdü. Bu arada bölümün 40 dakika olduğunu belirtelim.

8/10

--------------

2x12

Ortalama bir bölümdü.

Amy için üzüldüm. Babası tarafından terk edilmiş, annesi de hasta ve biraz kafadan sakat. :)

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x13 (Sezon Finali)

Güzel bir sezon finali oldu. :)

Homeland'dan Dar Adal ve en komik zenci Chris Rock diziye renk kattılar. Böyle ünlü konukları ağırlamak güzel oluyor. :)

Pamela'dan kurtulduk sonunda umarım Paris'den geri dönmez. Louie'nin en sonda Pamela'yı yanlış anlaması sesli güldürdü. :)

8/10

------------------

@OzaN Dizide Mesters of Sex gibi bir tehlike baş göstermeye başladı. Yani bölümler seks içerikli ve bir süre sonra birbirini tekrar eder hale geldi. Bu durum da izleyicide bıkkınlık yaratabilir. Kendi adıma böyle devam ederse 1 sezon daha izleyebilirim. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@sürgünüm aşırı doz alımından kaynaklanıyor olmasın. Belki bizim gibi yavaş yavaş izlesen böyle olmayacaktı? :D

Ben en sevdiğim dizilerden bile 20 bölüm üst üste izleyince sıkılır başka şeyler izlemek isterim. :) Tabii dizinin adı Lost, Prison Break vs değilse. :):)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x2

Fena değildi. Eşcinsel muhabbetlerinde de Tammy ile olan kısımlarda da yer yer güldürdü

7/10

---------------

1x3

Önceki bölümden daha iyiydi. Doktor ile olan muhabbetleri baya güldürdü :) Onun dışında biraz da ciddi konular işlendi ırkçılık gibi.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Bence dizinin şu ana kadarki en vasat bölümüydü. Anneyi sevmedim ben ve sıkıcı buldum bölümün çoğu kısmını. Yer yer iyiydi tabii yine. :)

7/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x4

Bu bölümü pek sevmedim. O değişik anneyle olan muhabbetler baydı beni.

6/10

-----------

1x5

Bu baya iyiydi :D Şu ana kadarki en sevdiğim bölüm diyebilirim. Hem uçakta yaşadıkları hem oturduğu yerde karşısına çıkan manyak ve en son polisin öpücük istemesi adama son darbe oldu, başına gelmeyen kalmadı bu bölümde Louie'nin :)

8.5/10

-----------

1x6

Sarışın kızla olan atışmaları iyiydi başta ama sonra Louie abarttıkça durumu pek hoşuma gitmemeye başladı. Polis kılığına girdiği kısımlar iyiydi :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Şu ana kadarki en kötü bölümdü. Zor tamamladım resmen. :)

6/10

------------------

1x9

Louie gerçekten cinsellikle kafayı bozmuş. Her bölüm hep cinsellik üzerine espriler bıktırdı. Başka konu mu yok dünyada. :)

Mesela dizinin ikinci yarısı çok güzeldi. Artistlik yapan gence karşı Louie'nin tutumu, sonrasında kız arkadaşıyla olan diyaloglar falan güzeldi. :)

8/10

--------------------

1x10

Bölümün başındaki stand-up gösterisi iğrençti. Küçük çocukları taciz eden, onlara tecavüz eden pisliklerin bu şekilde espri konusu yapılması kabul edilemez. :)

Ladin ile olan diyaloglar süperdi ama. :A Kasiyer kızla olan konu da fena değildi. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x11

Dizi ortalamasının çok altında bölümdü. Din dersinden halliceydi. :(

6/10

----------------

1x12

Yine zayıf bölümdü de Ricky Gervais kurtardı durumu, onun sahneleri yine çok iyiydi. :D

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
@sürgünüm aşırı doz alımından kaynaklanıyor olmasın. Belki bizim gibi yavaş yavaş izlesen böyle olmayacaktı? :D

Ben en sevdiğim dizilerden bile 20 bölüm üst üste izleyince sıkılır başka şeyler izlemek isterim. :) Tabii dizinin adı Lost, Prison Break vs değilse. :):)
Haklı mısın değil misin göreceğiz, diziye birkaç gün ara verdim de? :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Birkaç gün kurtarmaz gibi ben de sıkılmaya başladım 1-2 aylık ara makul gözüküyor. :D
İlk sezon iyiydi de, ikinci sezon hep aynı konular. Seks üzerine stand up şov dışında bir şey yok. Acımasız eleştirmek istemiyorum, siz de izleyin de yakından şahit olun. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk sezon iyiydi de, ikinci sezon hep aynı konular. Seks üzerine stand up şov dışında bir şey yok. Acımasız eleştirmek istemiyorum, siz de izleyin de yakından şahit olun. :)
Aslında dizinin sonraki sezonları daha çok sevilmiş genel olarak. Yanılmıyorsam son sezonları Emmy'de vs daha çok ilgi görmüştü ama bana şimdilik bu dozda Louie yetti. Biraz özledikten sonra yeniden tat alacağıma inanıyorum gelecek sezonlardan. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Yorumlarda baya geride kaldım son dönemlerde biraz yoğundum sadece izlemeyi araya sıkıştırabildim. 1. sezonu bitirdim bence dizi gayet iyi ara vermeden devam edeceğim. Ricky Gervais'li kısım harikaydı bu arada. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x13 (Sezon Finali)

İzleyeli baya oldu ama yorum yapamadım yoğunluktan. Ortalama bölümdü son bölümlerde dizihnin tadı azalmaya başladı. Diğer sezonlarda iyiye gider umarım. Muhtemelen 1-2 ay sonra başlarım bir sonraki sezona. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1 2x2 2x3

Fena başlamadı yeni sezon. :)

Dizinin çekimlerini seviyorum. Yönetmenliği, müzikleri falan çok hoş ve samimiyet hissettiriyor.

2.bölümde Louie'nin bahtsızlığı üstündeydi yine. :D

3.bölümdeki 7 bin dolarla 17 milyonluk ev olayı iyiydi cidden. :A

7/10 8/10 7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x4 2x5 2x6 2x7

İyi gidiyor dizi. Bölümler genel olarak aynı standartlarda. 7 ile 8 arası bir yerlerde. :)

4'te Joan Rivers iyi konuktu. Tahmin olayı güldürdü. :A

5'te @sürgünüm'e katılıyorum. Louie'nin çocuklar cidden çok tatlılar. Bazen sinir bozucu olsalar da izlemesi çok keyifli. :D

6'da Pamela kızdırdı. Valla ben seviyorum Pamela'yı da işte. :( Louie için ideal eş. :(

7 de iyiydi. Taklit olayına ilginç pencereden bakmışlar.

Genel anlamda Louis C.K.'in dizi ve senaryo anlayışını seviyorum. Hayata dair anlatmaya değer konuları ilgi çekici bir şekilde çekiyor.

4 bölüme ortalama puanım:

7+ /10