FX Louie - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ünlü komedyen Louis C.K.'in kendisini oynadığı kurgu ürünü dizi Louie, beş sezon boyunca FX'te yayınlandı.

Son sezonu hariç 13 bölümden oluşan 20 dakikalık dizinin 6. sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı belli olmasa da uzun vadede 6. sezon mümkün gözüküyor.

Bol ödüllü diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

louie.jpeg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Yıllar önce ilk 3-4 bölümünü izlemiştim fena bulmasam da o dönemki dizi yoğunluğumun kurbanı olmuştu. Şimdi en baştan başladım. @Danger UA! ile izleyeceğiz Horace and Pete üstüne. :)

Güzel bir başlangıç oldu. Okulda servis şoförüyle olan kısımlar ve Louie'nin Chelsea Peretti'nin oynadığı karakterle olan randevusu çok iyiydi. :D Bir de açılıştaki süt meselesi. :D Ben de onlardan iyi değilim ki? :D

Tek tek kimseyi çağırmıyorum bu sefer. İzleyecek olan konuyu görür zaten. Bekleriz, güzel olur. :) Horace and Pete için 40 kişiyi etiketledim 1 kişi izledi, ben de bu kez başlamadan pes ettim. :):)

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben de 3-4 gün sonra başlayabilirim izlemeye. Horace and Pete kaçtı zaten bundan sonra izlerim artık onu :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x1

Baya çabuk geçti bölüm. Süresi de kısa. Bölüm de eğlenceliydi.

Otobüs şoförüyle ilgili kısımlar gerçekten iyiydi. Louie'nin kadın bakınca sürekli sırıtması süperdi. :D En sonda da kadının helikoptere atlaması. :D Gösteri yaptığı sahneler de güzeldi.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Baya çabuk geçti bölüm. Süresi de kısa. Bölüm de eğlenceliydi.

Otobüs şoförüyle ilgili kısımlar gerçekten iyiydi. Louie'nin kadın bakınca sürekli sırıtması süperdi. :D En sonda da kadının helikoptere atlaması. :D Gösteri yaptığı sahneler de güzeldi.

8/10
Helikopter olayı çok iyiydi gerçekten unutmuşum. :A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Horace ve Pete kardeşleri sevmemiştim fakat bu dizi ilk bölümden beni yakaladı. Hikayesi çok hoşuma gitti. Louis'nin stand up şovu harikaydı. Chelsea Peretti'yi zaten seviyordum, çok da güzel bir ikili olmuşlar. :)

Louie'nin çocukların kutudan süt içebilmek için uğraştıkları çabayı anlattığı kısım çok iyiydi. Servis şoförüyle olan kısım sesli güldürdü. Özellikle abinin Louis için söylediği ''Seni kızıl saçlı hergele'' sözü kahkaha attırdı. :D

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Bu dizi bi harika dostum! Yine çok güzel bir bölümdü. :)

Eşcinsellik ile ilgili kısımlar yer yer güldürse de iğrençti. :)

Tammy ile olan kısımlar harikaydı hiç bitmesin istedim. Özellikle şişko Tammy ile olan güreşme çok iyiydi.:)

Chelsea Peretti'nin sadece pilot bölümde yer almasına ise üzüldüm. Gerçi zararı yok. Her bölüm Tammy gibi biriyle karşılaşacaksak ben razıyım. :)

9/10

-------------------------

1x3

Ricky Gervais misafir oyuncu olarak canlandırdığı Dr. Ben karakteriyle kırıp geçirdi. :)

Bir de Obama hakkında söylenenler bizim ülkemizde Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylense o kanalı hemen kapatırlar. :)

9/10

---------------------------

1x4

Herif cinsellikle kafayı bozmuş az daha bizim orucu yakacaktı. Neyseki Ramazan'ın son günündeyiz bu geceden itibaren daha rahat izlerim. :)

Bölümdeki kadın oyuncu Pamela'yı beğenmedim. (Hangi anne çocuğunu dövmeyi hayal edebilir. Ruh hastaları dışında) Bu yüzden önceki bölümlere göre zayıf bir bölüm oldu. :)

7/10

-----------------------------

1x5

Tam uçak kısmı hariç zayıf bir bölümle diziyi noktalamaya hazırlanırken, Şerifin Louie'den öpücücük istemesiyle peş peşe kahkahalar atmaya başladım. Ben de para istiyor sanmıştım, kimin aklına gelir yaşlı başlı adamın öpücük isteyeceği? :)

Birmingham'lılar harbi manyakmış. :)

Taksicilerin müşteri kapmak için kavgası da iyiydi. :)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Güzel bölümdü yine. Bu bölümdeki olayları daha çok hatırladım. :D

Eşcinsellik muhabbetleri ve Tammy kısımları çok iyiydi. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Ricky Gervais bölüme damgasını vurdu onun olduğu kısımlar harikaydı. :D Özellikle sonda iyi yardırdı. :A

Diğer kısımlar sıkıcıydı sevmedim ama doktorlu kısımlar çok iyi olduğundan görmezden gelip yine aynı puanı vereceğim. :D

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

İyi bölümdü de gerçekten cinselliği biraz fazla abartıyor Louie. :D Komedi dozu azdı ama akıcıydı vakit geçirmeye çalıştığım bir dönemde izlediğim için iyi geldi. :D

8- /10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Ortalama iyi bir bölümdü. Louie'nin sarışın afet ile atışmaları harikaydı. Bir de bakkala giren hırsızlar kısmı güzeldi. :)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Dizinin ortalamasının az altında bölümdü. Birminghamlılar cidden tuhaf insanlarmış. :D

8- /10

------------

1x6

Önceki iki bölümden daha iyiydi. Soygun sahnesi harikaydı. :D

Sarışınla olan sahneler de güzeldi. Çok güzel kadındı keşke dizinin yeni başrolü falan olsaydı. :hearteyes:

@sürgünüm bugün gaza gelip 5 bölüm izledim ama bu şekilde devam etmem mümkün değil. Sen hızlı gidip bitirmek istiyorsun anladığım kadarıyla. :) Bayramın ilk iki günü muhtemelen izleyemem, ondan sonra ise maksimum 2-3 bölüm izleyebilirim...

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Harika bir bölümdü. :)

Louie'nin lezbiyenlikle ilgili verdiği örnek ve şovu harikaydı. Çocukları biraz kırıcı davransa da anneyi sevdim ben. Karısı Jasmine de erik gibiydi. :) Annenin karısına yürümek caiz midir? :D

@OzaN Evet, biraz hızlı gidebilirim ben. :)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8

Pek güldüren bir bölüm olmasa da sıkılmadan izletti kendini. Loue'nin etrafındaki herkes tuhaf, komşusu da onlardan biriydi. Pet shopcu kız baya güzeldi. O tatlı köpek için üzüldüm. :(

7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Bir önceki bölümle aynı ayardaydı. Louie'nin niye seks ile kafayı bozduğu ortaya çıktı. 7 yaşında iken babasından duydukları bilinçaltına işlemiş herhalde. :) Ayrıca çok sabırlı bir kişiymiş, o yemek de aynı şeyler benim başıma gelmiş olsa o çocuğa tokatı masanın başına dikildiği an da yapıştırmıştım. :)

7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10

Önceki iki bölümden daha iyiydi. :)

Dişçi ile olan sahneler harikaydı. Zenci kızla olan sahneler de öyle. En sonda Louie'nin zenci ve beyaz erkekler arasındaki farkı anlatmaya çalıştığı sahne de sesli güldürdü. :)

8/10

---------------

1x11

Bu bölümü pek sevemedim.

2 bölüm önce Louie'nin yemeğe çıktığı kadın bu bölümde annesi rolündeydi. Dizide oynatacak oyuncu mu bulamadılar anlamadım ki. :)

Hemşireyi canlandıran ablayı daha önce True Detective, Olive Kitteridge, Masters of Sex gibi dizilerde izlemiştik.

7/10

-------------------

1x12

Güzel bir bölümdü. Spiker çok tatlıydı öyle bir kadın başrol lazım diziye. Spor salonu ve devamındaki hastane sahnesi çok iyiydi. Ricky Gervais büyük bir renk kattı diziye yine. :)

8/10

-------------------

1x13 (Sezon Finali)

Sezon finali için zayıf bir bölüm oldu. Daha iddialı bir bölüm beklerdim. Boşanma ile ilgili verilen örnek güzeldi. Louie'nin en sonda çocuklarının yanına koşması da iyiydi. Hep şikayet ediyor fakat en büyük serveti çocukları. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Ortalama bir bölümdü. Louie'nin kızlarıyla olan diyalogları çok iyiydi. Hamile kardeşi iğrençti umarım bir daha dizide görünmez. :)

7.5/10

--------------

2x2

İlk başlardaki drama bağlayan kısım kötüydü. Louie'nin okulda tanıyıp birlikte olduğu kadın cidden bir tuhaftı. :)

7.5/10

@Danger UA! biraz hızlı gitmek durumundayım kusura bakma. :)