Unutulmaz Leyla İle Mecnun (2011-2014)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tam tersi direkt Exxen'le alakalı bir durum çünkü eski bölümlerin hakkını da aldılar. :A
Exxen'in eski bölümleri yayınladığına rastlamadığım için ilginç geldi bu durum. Genelde kendi içeriklerini yayınlıyorlar ama eski içeriklere hiç girmiyorlardı. Bu yüzden hiç ihtimal vermemiştim. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
103. Bölüm - 3 x43 (TRT finali)

Efsaneler efsanesinin başlamasına sayılı gün kala son bölümü tekrardan hafızada tazeleyeyim dedim. Benim gibi ruhsuz, odun, en acıklı yapımlarda bile asla duygulanmayan birisini bile son 15 dakikada gözlerini yaşarttı, bildiğin göz yaşı döktüm aşırı dram söz konusu olduğu için 103 bölümün de birikimiyle… bir de sulu göz birisi olsaymışım hüngür hüngür ağlatırmış demek o malum sahneler…

Son 15 dakikası bambaşka bir diziydi adeta. Yeni bölüm yayınlanırken izlediğimde de şok olmuştum, günlerce etkisinden çıkamamıştık… Sonra hikaye yarım kaldı. Çok şükür ki seneler sonra da olsa tam kadro, müziklerine kadar her şeyiyle tekrar dönüyor efsaneler efsanesi…

Hidayet’in annesinin öldüğü sahne ile başladı aşırı duygusallık, üstüne Eylül’ün ölümü ve üstüne Nurten ve bebeğinin ölümüyle şok üstüne şok yaşattı…

Yalnız son mezar sahnesinde Ak Sakallı, Mecnun’a bir şeyler derken onun arkasında bir mezar taşı dikkatimi daha yeni çekti. Hafız hoca Cemil Genç, 1930-2009 yazıyordu. Google’dan baktım öyle birisi gerçekte yok sanırım. Belki de bizim Ak Sakallı Dede’nin gerçek adı Cemil Genç imiş ve 2009’da ölerek evliyalar alemine karışmıştır…

Son sahnede Mecnun’u çölünde hapsolduğunu gördük. Leyla’nın ölümünü hiç atlatamadı ve bir 8 sene daha o çölde kalmaya devam etti ta ki 2021’e dek…

10/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
3 Eylül'ü iple çekiyorum. Hayal kırıklığına uğramayacağıma eminim. :)

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
1.bölümden başla böyle zevki mi çıkar :A
Hadi hadi izleyip şöyle açılsam bir kıza diye içinden geçirmişsindir...
Kıza açılma aşk meşk bu işlerle hiç işim olmadı. Başıma gelmeden de anlayacağımı sanmıyorum :A Düzenli izleyeceğimi sanmıyorum şu an ne yazık ki :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Kıza açılma aşk meşk bu işlerle hiç işim olmadı. Başıma gelmeden de anlayacağımı sanmıyorum :A Düzenli izleyeceğimi sanmıyorum şu an ne yazık ki :A
Sonra izlersin yav :A
Niye lan ben 16-17 yaşında kızlarla Geniş Aile Kütük kadar rahat bir adamken bu sahneyi izlediğimde ben de böyle açılırım inş demiştim :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bende yenisini izlemeyi düşünüyorum öbürü çok uzun :A
Lise dönemimde yayınlanmaya başlamıştı, sen de liselisin şimdi, sen de benim gibi modaya uy. 10 yıl sonra başlamış olacaksın ilk sezona da olur gider. Merak etme, çok saracak dizi. Hatta o kadar saracak ki, birden fazla kez başlayıp bitireceksin. :A

• Güldürdün
Reactions: EmreCan

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Lise dönemimde yayınlanmaya başlamıştı, sen de liselisin şimdi, sen de benim gibi modaya uy. 10 yıl sonra başlamış olacaksın ilk sezona da olur gider. Merak etme, çok saracak dizi. Hatta o kadar saracak ki, birden fazla kez başlayıp bitireceksin. :A
Her şey tmm hoş sorun şu ki izleyecek vakit nasıl bulucam :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Ezgi Asaroğlu'nun oyunculuğunu hiç beğenmediğimi belirteyim. Çok donuk :A

2. Bölüm
Acaba ekmeğin şuanki fiyatı ne :A
Mecnun'un Leyla ile ilk konuşmaya çalışma çabaları ve okuldaki o muhabbetleri bölümün en komik kısmıydı. İsmail abi az göründü bu bölüm.

3. Bölüm
Meşhur 'Ben bu oyunu bozarım' lafının olduğu bölümdü :A
Bu dizininde dedikoducu kızlarını gördük. Bu bölüm 15 dakika daha uzundu. Umarım 1 saatlik süre çok aşılmaz :A
Dizinin son sahnesinde tam Mecnun, Leyla'nın ilgisini çekmeyi başarmışken çek durumu herşeyi bozdu.

Dizide en beğendiğim kısım müzikleri.
Yorumlamaya üşenmişim sonradan:A Ara ara rast gele bölüm seçip bakayım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yorumlamaya üşenmişim sonradan:A Ara ara rast gele bölüm seçip bakayım :A
Ama rastgele izlenecek bir dizi değil çünkü bölümler bağlantılı birbiriyle, rastgele izleyeceğine sadece ilk sezonu yavaş yavaş izlesen de olur bence, 1 senede ilk 30 bölümü izlemek gibi :A Süresi zaten kısa bölümlerin :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi