Lars Von Trier - Filmografi Kuşağı (Yorum-Sohbet Konusu) 📽️ 🔞

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Uygun bir ortam olursa neden izlemiyim zaten. :A Haftasonu için ise sadece Pazar ve Cumartesi akşamları var bizde... :A Biz köleyiz bilmiyor musun hahaha... :A
Hafta sonu tanımın mükemmel yalnız, cumartesi ve pazar da yok bak, pazar ve cumartesi var, o da hafta sonu bak. Çalışmak adamı yoruyor. :A Hafta sonuna ikişer film sıkıştırsan, dört film eder. Kafana göre takıl, salla. :A En azından hafta sonun var. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Hafta sonu tanımın mükemmel yalnız, cumartesi ve pazar da yok bak, pazar ve cumartesi var, o da hafta sonu bak. Çalışmak adamı yoruyor. :A Hafta sonuna ikişer film sıkıştırsan, dört film eder. Kafana göre takıl, salla. :A En azından hafta sonun var. :A
Cumartesi tam gün çalışıyorum akşam geliyorum dedim, o yüzden Cumartesi'yi 2. sırada yazdım... :A Haftasonum tam yok yani... :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Cumartesi tam gün çalışıyorum akşam geliyorum dedim, o yüzden Cumartesi'yi 2. sırada yazdım... :A Haftasonum tam yok yani... :A
Mühendis olmak böyle bir şey işte, yapacak bir şey yok. Tatilde değerlendirecektin ama kendini gezmelere verdin, daha mantıklı ama, en iyisni yaptın. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Lars von Trier'in filmografisinin ne durumda olduğunu merak edip baktım. @Sherlock karşıdan izlemiş, @MEnes ve @Tolstoyevski biraz izlemiş, @bazinga "hepsini ben zaten izledim" demiş. :A

3 film izleyip salmışız ya... Bir an önce geri dönüş yapmak gerekiyor bu büyük ustaya... :A @Tolstoyevski

Aslına daha geçtiğimiz günlerde tekrardan başlamaya niyetlenmiştim ama ani nem ve sıcaklık artışı engel olmuştu, ama ilk fırsatta yeniden döneceğim üstadın filmografi serisine :A @MEnes Breaking The Waves'te kalmıştık, oradan devam :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslına daha geçtiğimiz günlerde tekrardan başlamaya niyetlenmiştim ama ani nem ve sıcaklık artışı engel olmuştu, ama ilk fırsatta yeniden döneceğim üstadın filmografi serisine :A @MEnes Breaking The Waves'te kalmıştık, oradan devam :A

Belki ben de dahil olabilirim ama ağır gelebilir bana tarzı. :A Hayranı olacaksın adamın sözde, @bazinga hayranı değil mesela ama filmlerini senden fazla izlemişliği var. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Belki ben de dahil olabilirim ama ağır gelebilir bana tarzı. :A Hayranı olacaksın adamın sözde, @bazinga hayranı değil mesela ama filmlerini senden fazla izlemişliği var. :A
Yok Lars von Trier dendiği zaman @Tolstoyevski'yi geçmek mümkün değil. :A Filmografisinin çoğunu izlemiş olmam ayrı bir konu tabii. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Üç filmi hariç diğer tüm filmlerini en az iki kere izlemişimdir zamanında, hatta Melancholia ve Dogville 3’ü geçmiştir sanırım :A Ama hep rastgele izlediğim için filmografisini baştan sona kronolojik olarak izlemek gerekti :A

Henüz izlemediğim üç filmi ise Dear Wendy, Manderley ve The Boss Of It All. Bunları da kronolojiye uygun izlemek iyi olacak. İlk 2 filmini de bu etkinlik sayesinde izlemiştim, onları iki kere izlemedim ama The Element of Crime ilk filmi olmasına rağmen çok iyiydi... @MEnes

İlk filmden başla bence sen de çok rahat bize yetişirsin nasılsa daha dördüncü filmdeyiz ve kaplumbağa gibi ilerliyoruz :A Ama yakın zamanda hız vereceğim bugün yarın...

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Üç filmi hariç diğer tüm filmlerini en az iki kere izlemişimdir zamanında, hatta Melancholia ve Dogville 3’ü geçmiştir sanırım :A Ama hep rastgele izlediğim için filmografisini baştan sona kronolojik olarak izlemek gerekti :A

Henüz izlemediğim üç filmi ise Dear Wendy, Manderley ve The Boss Of It All. Bunları da kronolojiye uygun izlemek iyi olacak. İlk 2 filmini de bu etkinlik sayesinde izlemiştim, onları iki kere izlemedim ama The Element of Crime ilk filmi olmasına rağmen çok iyiydi... @MEnes

İlk filmden başla bence sen de çok rahat bize yetişirsin nasılsa daha dördüncü filmdeyiz ve kaplumbağa gibi ilerliyoruz :A Ama yakın zamanda hız vereceğim bugün yarın...
Adama bildiğin hakaret etmişiz, hepsini izlemiş neredeyse, tekrar tekrar izlemiş hatta. :A Lars von Trier aşkı sınır tanımıyor adamda. :A Bilmem, belki dahil olurum. Şimdilik bilmiyorum. En azından konuyu canlandırarak serinin devamının gelmesine vesile olacağım gibi. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Aynen aynen ben de sıcaklar yüzünden ve tatilden dolayı bir miktar böldüm. Ondan öncesinde ise niye böldüğümü bilmiyorum ama yine bölünmüştü işte... :A Neyse dediğin gibi Breaking The Waves'ten başlarız... :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Lars von Trier'in The Element of Crime filmini açtım. 10 dakika kadar izleyip bıraktım. Lars von Trier yaz aylarında filmleri izlenecek bir yönetmen değil ne yazık ki. Kahverengi renk tonları vardı ve ruhumu daralttı. Kış aylarında açıp izlerim ama yaz aylarında, bu sıcaklarda izlemem mümkün değil. :D

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Lars von Trier'in The Element of Crime filmini açtım. 10 dakika kadar izleyip bıraktım. Lars von Trier yaz aylarında filmleri izlenecek bir yönetmen değil ne yazık ki. Kahverengi renk tonları vardı ve ruhumu daralttı. Kış aylarında açıp izlerim ama yaz aylarında, bu sıcaklarda izlemem mümkün değil. :D
Boşver boşver hiç izleme, senlik değil... :A (Biraz gömeyim dedim... :A )

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Filmleri bırakmış gibi bir halin var da, ondan biliyorum. :A
Şu sıralar Ozark izliyorum güncele geleceğim, sonra da Six Feet Under'a kaldığım yerden devam edeceğim... :A Aralara da belli başlı filmler sıkıştırırım ama düzenli bir film izleyişimin olması zor tabi... :A Ben ben MEnes, sinemayı asla bırakmaz... :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Şu sıralar Ozark izliyorum güncele geleceğim, sonra da Six Feet Under'a kaldığım yerden devam edeceğim... :A Aralara da belli başlı filmler sıkıştırırım ama düzenli bir film izleyişimin olması zor tabi... :A Ben ben MEnes, sinemayı asla bırakmaz... :A
@Sherlock kardeşim bile önden gidiyor, bitirdi diziyi, sen daha bitirmemişsin Ozark'ı. :A Six Feet under'ı forumda bitiren çok fazla kişi yok zaten, onlardan birisi de benim. Çok zor bitirmesi ağır olduğundan dolayı ama çok iyi. Final bölümü çok iyiydi. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@Sherlock kardeşim bile önden gidiyor, bitirdi diziyi, sen daha bitirmemişsin Ozark'ı. :A Six Feet under'ı forumda bitiren çok fazla kişi yok zaten, onlardan birisi de benim. Çok zor bitirmesi ağır olduğundan dolayı ama çok iyi. Final bölümü çok iyiydi. :A
Adaşım zaten 3. sezon çıktığı zaman izlemişti. Ben 3. sezonu güncel izlemek için 1 haftada 2 sezon bitirdim. Sonra 3. sezon başladı ve ben her nedense indirdim ve asla izlemedim... Üzerinden 2 yıl geçti ve bir anda izleyip bitirmeye karar verdim... :A Six Feet Under'da ise ilk sezonu çok hızlı tüketmiştim, keyifli ve çok akıcı bir işti benim için. Ama araya çok şey girince kaldı öyle, Ozark'tan sonra muhakkak devam edeceğim... :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Adaşım zaten 3. sezon çıktığı zaman izlemişti. Ben 3. sezonu güncel izlemek için 1 haftada 2 sezon bitirdim. Sonra 3. sezon başladı ve ben her nedense arşivimde duruyordu ama nedense asla izlemedim... Üzerinden 2 yıl geçti ve bir anda izleyip bitirmeye karar verdim... :A Six Feet Under'da ise ilk sezonu çok hızlı tüketmiştim, keyifli ve çok akıcı bir işti benim için. Ama araya çok şey girince kaldı öyle, Ozark'tan sonra muhakkak devam edeceğim... :A
Çok izlemişsin ama son sezonu salmışsın. Rick and Morty de kaldı bak, onun da devamını getiremedik. Six Feet Under iyidir, ilk sezonundan sonra daha da ağır olabiliyor. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çok izlemişsin ama son sezonu salmışsın. Rick and Morty de kaldı bak, onun da devamını getiremedik. Six Feet Under iyidir, ilk sezonundan sonra daha da ağır olabiliyor. :A
Bitecek o da 3 bölümü kaldı ama final sezonu güncel izlerim, bu sefer bu kadar uzatmam... :A Hiç sorma 5 Eylül'e kadar aradan çıkarıp sezon finali bölümünü anlık izlemek lazım ama aradaki çöp bölümler geriyor beni ya... :A Ben ilk sezonunu da ağır bulmadım kalanını da pek ağır bulacağımı sanmıyorum... Gayet akıcı ve keyifli bir iş benim için... :A

• Güldürdün