Star Kuzgun - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
15’i Çarşamba, 16’yı da Perşembe günü izledim ama yorumlamayı unuttum :eek: Ya da üşendim bilmiyorum :A

Sezon finali bombaydı resmen. Her bölüm sezon finali etkisinde zaten ama bu bölümün temposu ve duygusu cidden çok iyiydi.

KUZGUN 1x16 (SEZON FİNALİ)

Ne desem bilmiyorum o son sahne beni bitirdi resmen. Ki diziye başlamadan önce diziye dair bildiğim bir iki şey vardı bunlardan biri de Dila’nın kendini vurmasıydı ama sanki hiç bilmiyormuşum gibi bir heyecan verdi. “Seni kalbinden vuracağım demiştim” repliğini buraya bağlayacağını hiç bilmezdim :( Ah be Dila’m neler çektin be...

Behram Kuzgun’a “ben sen olamam ama sen ben olabilirsin” demişti. Şimdi Kuzgun gerçekten o oldu. Behram’ın ölmesi de beni şok etti. Yusuf yaşadığına göre Behram ve Yusuf yüzleşmesi, işlerin daha da karışmasını isterdim aslında ama bir yandan da ölmesi sevindirdi. Terzi Derviş olarak sevdiğim adamı Behram olarak hiç sevemedim. Sonunda Kuzgun biletini kesti :Z Settar Tanrıöğen’in emeklerine sağlık. Yine çok iyiydi.

Ben sezon finalinde Ferman Koruoğlu ortaya çıkar diye düşünmüştüm ama onu 2.sezona saklıyorlar demek.

Behram’ın Meryem’i kaçırtması bir yandan iyi oldu. Hem Kuzgun Meryem’e 20 yıl sonra “anne” dedi, aralarındaki bağ güçlendi, hem de Kuzgun bu sayede Behram’ın biletini kesti.

Kumru’ya diyecek hiçbir şeyim yok artık yaptığı tek şey evi dinlemek oldu :F O da işe yaradı Kartal için ama benim anlamadığım Kartal o silahı denize atmamış mıydı? Ali nasıl bu silahta parmak izi var dedi ve ihbar etti? Kaçırdığım bir yer mi oldu acaba?

Olan Ali eziğine oldu. :F önce parmakları gitti sonra bıçaklandı :F Kurtulur buradan büyük ihtimalle. Umarım Füsun geberir bomboş bir karakter.

Selçuk da gittikçe tehlikeli olmaya başladı. Şu klişe yaşanmaz umarım ya. Evet Kuzgun’un parmak izi var ama lütfen bir ters köşe çıksın orda. Cebeci kardeşler ikisi de cinayetle suçlanıyor. :A Ee Kumru hanım sen Bilgin’lere laf edersin ama deden, baban, abilerin hepsi kirli insanlar :A

Şuan yorumlamam bu kadar aklıma geldikçe yazarım, kritik ederim. Herkesin emeğine sağlık çok iyi bir sezondu ??
Sahneyi izlerken vurma vurma diye Dila'ya bağırmıştım resmen çok heyecanlıydı. :( Herkes de Burcu diziden çıkıyor mu havasına girmişti ama o olmadan bu dizi olmaz zaten o yüzden oyundu falan diyebilirler.

Ali ona başka bir silah verdi, cinayet silahı başından beri kendisindeydi. Füsun salağı da bir kez bıçaklamışken daha niye ikinci kez sağlamak istedi bilmiyorum. Saplamasaydı halıya takılmaz ve hayatta kalabilirdi. Doğal seleksiyon işte. :A

Ferman'ı kimin oynayacağını merak ediyorum bir an önce oyuncu haberi gelmeli. :Z

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: cookies and Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Sahneyi izlerken vurma vurma diye Dila'ya bağırmıştım resmen çok heyecanlıydı. :( Herkes de Burcu diziden çıkıyor mu havasına girmişti ama o olmadan bu dizi olmaz zaten o yüzden oyundu falan diyebilirler.

Ali ona başka bir silah verdi, cinayet silahı başından beri kendisindeydi. Füsun salağı da bir kez bıçaklamışken daha niye ikinci kez sağlamak istedi bilmiyorum. Saplamasaydı halıya takılmaz ve hayatta kalabilirdi. Doğal seleksiyon işte. :A

Ferman'ı kimin oynayacağını merak ediyorum bir an önce oyuncu haberi gelmeli. :Z
Ben bilmeme rağmen nolur vurmasın dedim :F Keşke Kuzgun’a bırakmadan direkt kendisi öldürseydi Behram’ı :A Planı iyiydi aslında Behram’ı güzel düşürdü oyuna :A

Aman bırak gebersin işte ölü balık gibi bakıyordu Füsun :F

Okey şimdi anladım. Ben de zaten Ali nasıl bu kadar iyi davranıyordu diyordum Kartal’a :A

Evet Ezel’deki Kenan Birkan olayı gibi bence büyük bir sürpriz olacak :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: cookies and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ben bilmeme rağmen nolur vurmasın dedim :F Keşke Kuzgun’a bırakmadan direkt kendisi öldürseydi Behram’ı :A Planı iyiydi aslında Behram’ı güzel düşürdü oyuna :A

Aman bırak gebersin işte ölü balık gibi bakıyordu Füsun :F

Okey şimdi anladım. Ben de zaten Ali nasıl bu kadar iyi davranıyordu diyordum Kartal’a :A

Evet Ezel’deki Kenan Birkan olayı gibi bence büyük bir sürpriz olacak :A
Dila Kuzgun için intikama izin verdirmeyecekti, babasını harcatmayacaktı, ailesini kurtaracaktı vs. ama hepsi kursağında kaldı. Keşke bu da kalsaydı ama Kuzgun'un da biraz yontulmaya ihtiyacı var o yüzden iyi oldu. :A

İyi oyuncular senaryo gereği erken gitti o yüzden onlar kadar iyi bir isme ihtiyaç var. Gerçi benim için reytinglerin yükselmesi daha önemli illa ki kaliteli birini bulurlar zaten. :A

• Güldürdün
  • Beğendim

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Dila Kuzgun için intikama izin verdirmeyecekti, babasını harcatmayacaktı, ailesini kurtaracaktı vs. ama hepsi kursağında kaldı. Keşke bu da kalsaydı ama Kuzgun'un da biraz yontulmaya ihtiyacı var o yüzden iyi oldu. :A

İyi oyuncular senaryo gereği erken gitti o yüzden onlar kadar iyi bir isme ihtiyaç var. Gerçi benim için reytinglerin yükselmesi daha önemli illa ki kaliteli birini bulurlar zaten. :A
Dila zaten yaptırmam, ettirmem diye diye bu hale geldi :A Evet Kuzgun’un Dila’nın kıymetini bir kere daha anlaması gerekiyor bu vurulma aslında iyi oldu. :A 9.bölümde nasıl Dila’ya ilgili davranmıştı :F

Bu arada Dila bayıldığında “aha kesin hamile olacak al sana klişe” dedim ama senaristler yine dediklerimi yedirdi bana :F Zaten Kuzgun da sordu ya hamile mi diye :A

Bir de Kuzgun ve Dila’nın öpüşme sahnesinde kopukluk vardı sanki ya müzik falan kesildi aniden :A Herhalde devamı vardı ama kestiler :A

Musa Uzunlar gelse güzel olurdu :Z

• Beğendim
  • Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Dila zaten yaptırmam, ettirmem diye diye bu hale geldi :A Evet Kuzgun’un Dila’nın kıymetini bir kere daha anlaması gerekiyor bu vurulma aslında iyi oldu. :A 9.bölümde nasıl Dila’ya ilgili davranmıştı :F

Bu arada Dila bayıldığında “aha kesin hamile olacak al sana klişe” dedim ama senaristler yine dediklerimi yedirdi bana :F Zaten Kuzgun da sordu ya hamile mi diye :A

Bir de Kuzgun ve Dila’nın öpüşme sahnesinde kopukluk vardı sanki ya müzik falan kesildi aniden :A Herhalde devamı vardı ama kestiler :A

Musa Uzunlar gelse güzel olurdu :Z
1999'daki resminde Ferman ergendi ve Yusuf'la baba-oğul gibi duruyordu o yüzden Barış ve Burcu'nun yaşına yakın biri gelebilir. Ama o da başka bir rolde çok iyi olur. :Z

Kurguda çok sıkıntı var ya zaten. Bir bölümde Kuzgun Kartal'ı gömdükleri yeri bulmak için arabadayken bir sonraki sahnede buldu falan. Kurgucu da değişmeli. Artık Ali Bilgin'e (adamın birebir kendisiyle aynı ad ve soyadı olan bir karakterin olduğu diziye gelmesi :A) güveniyoruz ne yapalım. :A

Bu arada sezon finaline yorum yapman gereken bir yapım daha var bence tahmin etmişsindir. :A

• Güldürdün
  • Beğendim

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1999'daki resminde Ferman ergendi ve Yusuf'la baba-oğul gibi duruyordu o yüzden Barış ve Burcu'nun yaşına yakın biri gelebilir. Ama o da başka bir rolde çok iyi olur. :Z

Kurguda çok sıkıntı var ya zaten. Bir bölümde Kuzgun Kartal'ı gömdükleri yeri bulmak için arabadayken bir sonraki sahnede buldu falan. Kurgucu da değişmeli. Artık Ali Bilgin'e (adamın birebir kendisiyle aynı ad ve soyadı olan bir karakterin olduğu diziye gelmesi :A) güveniyoruz ne yapalım. :A

Bu arada sezon finaline yorum yapman gereken bir yapım daha var bence tahmin etmişsindir. :A
Yusuf’la olan fotoğrafı mı diyorsun :A 2001 yazıyordu onda :A Aa evet dediğin doğru onu unuttum ben o zaman orta yaşta biri gelir ama aklıma öyle biri gelmiyor :A Kaan Urgancıoğlu iyi olur aslında :A Hem senaristleri falan da biliyor Kara Sevda’dan :A

Ahahah evet o dediğin shaneyi hatırladım superman gibi anında buldu :F Ben o sahne için sonrasında bi flashback düşündüm ama olmadı :A Ali Bilgin keşke tümden yönetse diziyi öyle Ranini’nin dediği gibi dünyayı kurup, mekan bakıp genel yönetmenlik yapmasa keşke :A

Hatırlayamadım :F

• Beğendim
  • Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Yusuf’la olan fotoğrafı mı diyorsun :A 2001 yazıyordu onda :A Aa evet dediğin doğru onu unuttum ben o zaman orta yaşta biri gelir ama aklıma öyle biri gelmiyor :A Kaan Urgancıoğlu iyi olur aslında :A Hem senaristleri falan da biliyor Kara Sevda’dan :A

Ahahah evet o dediğin shaneyi hatırladım superman gibi anında buldu :F Ben o sahne için sonrasında bi flashback düşündüm ama olmadı :A Ali Bilgin keşke tümden yönetse diziyi öyle Ranini’nin dediği gibi dünyayı kurup, mekan bakıp genel yönetmenlik yapmasa keşke :A

Hatırlayamadım :F
Resimdeki çocuğa benziyor aslında ama Netflix dizilerine kadar çıkmışken kabul eder mi bilmem. :A

Parlak Takımı. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
10. bölüme ne ara geldin çok hızlısın. :eek:
7.Bölümdeymişim en son 3 izlemiştim bugünde 10 izledim :F Bora yerine Onur gelmese 2.sezon izlenmezmiş ama çok iyi tercih etmişlerde Bora ne zaman ölecek acaba bölümünü demeyin o ari süpriz olsun :( :( :( @Yiğitt @turkuazz @ozgur2113

Terzi penguene benziyor Batmanda :F :F :F
1200w-Penguin3-.jpg

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
  • İlginç
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Evet her bölüm çok heyecanlı. :Z Sadece tüm felaketlerin Burcu'nun başına gelmesi üzücü ama sen zevkle izliyorsundur kesin.ss
Evlenmemiş olsaydı eğer Borayla Kuzguna karşı birleşip onunla iş yapmıyoruz bölümlerinde senin ecünnüyü tutar gibi oluyordum Bora için ama evlendiklerinde tekrar gözümden düştü eski cıvıklığa geri döndüler :A :A :A @Yiğitt

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: cookies and Yiğitt

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
12.Bölüm dizi 10-11-12 şu 3 bölümde beynimi yaktı vlla ne düşünücemi şaşırdım :eek::eek::eek: @Aserat @Yiğitt @turkuazz

Önce Penguen kılıklı terzi Behram çıktı ama oğlunu öldürmemiş kötü değilmiş :eek::eek::eek:

Bora bir efsanenin daha sonuna geldik :( :( :( Ecünnüde duygu muygu yokki adam en özelini anlatıyor adamı sadece dinliceksin zaten olay çözülecek ne hainlik yapıyorsun keşke sen gebereydin :( :( :(
kuzgun-bora-neden-oldu-ahmet-varli-diziden-ayrildi.jpg

Daha 4 bölüm var şimdi benim hızım düşer hatta 4 bölümü sanırım yeni sezon başlayana kadar izlerim diye düşünüyorum :A :A :A Yada direk sezon fınalımı yapsak vıcık vıcık Kuzgun ve ecünnü kızı kimse izlemez koca 4 bölüm ayoll zaten niye 2 reytingle bitmişler şimdi anladım bu 4 bölümde un ufak olmuştur reytingler :A :A :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
12.Bölüm dizi 10-11-12 şu 3 bölümde beynimi yaktı vlla ne düşünücemi şaşırdım :eek::eek::eek: @Aserat @Yiğitt @turkuazz

Önce Penguen kılıklı terzi Behram çıktı ama oğlunu öldürmemiş kötü değilmiş :eek::eek::eek:

Bora bir efsanenin daha sonuna geldik :( :( :( Ecünnüde duygu muygu yokki adam en özelini anlatıyor adamı sadece dinliceksin zaten olay çözülecek ne hainlik yapıyorsun keşke sen gebereydin :( :( :(
kuzgun-bora-neden-oldu-ahmet-varli-diziden-ayrildi.jpg

Daha 4 bölüm var şimdi benim hızım düşer hatta 4 bölümü sanırım yeni sezon başlayana kadar izlerim diye düşünüyorum :A :A :A Yada direk sezon fınalımı yapsak vıcık vıcık Kuzgun ve ecünnü kızı kimse izlemez koca 4 bölüm ayoll zaten niye 2 reytingle bitmişler şimdi anladım bu 4 bölümde un ufak olmuştur reytingler :A :A :A
Hayır onları da izle asıl bombalar son 4 bölümde. :A

• İlginç
Reactions: Çiğdem

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Kuzgunla ecünnüyü düşündükçe şuan tekrar hevesim kaçtı vlla senin bomba dediğin sahneleri tahmin ediyorum :A :A :A @Yiğitt

Cuma özel bölümü izleyip finiş yapayım en iyisi :Z:Z:Z
Hayır be gerçekten bomba sahneler var ve ecünnüyle ilgili değil. :A Kalanları da izle pişman olmayacaksın. :A