Star Kuzgun - Dizi Yorumları

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Ben de ilk bölüme destan yazmışken niye bu yorum kısa demiştim. :A
Daha uzun yazacaktım ama yeter dedim:A Süreler uzun bir de ben uzatmayayım :A

3.bölüme geçecektim de 2 saat 33 dakika diyor :( Artık dizileri yurtdışına sattıkları gibi 2’ye ya da 3’e bölüp izliyorum :F

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Daha uzun yazacaktım ama yeter dedim:A Süreler uzun bir de ben uzatmayayım :A

3.bölüme geçecektim de 2 saat 33 dakika diyor :( Artık dizileri yurtdışına sattıkları gibi 2’ye ya da 3’e bölüp izliyorum :F
Benim öyle bölme imkanım da olmadı güncele yetişmek istediğim için. Ama dediğim gibi alışınca gidiyor hızlı hızlı. :A

• Beğendim
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
3.BÖLÜM

HARİKA BİR BÖLÜMDÜ :Z

Bölümü sabaha doğru bitirdim uykumun gelmesine rağmen sonuna kadar gittim :A Hem de heyecanla :A Hem heyecanlı, hem de ciğer bırakacak kadar duygusaldı. :(

Bu dizide her şeyin bu kadar hızlı çözülmesine hayranım sanırım.

Meryem ve Rıfat’ın flashback sahnesi çok iyiydi meğer Meryem vurmuş Rıfat’ı.

Dila’nın bu güçlü karakterine bayıldım. Kuzgun’a kurduğu oyun ve o sıradaki sözleri çok iyiydi.

Kesik’e çok üzüldüm. Pisi pisine öldü... :( Özellikle geçmiş sahnelerini gösterdiğinde “Kesik! Suyu Kesik! Mutlu musun?” “Çok mutluyum abi... Çok!” diyalogları bitirdi beni. Barış Arduç da gasilhanedeki sahnede aşırı iyiydi. Çok güzel yansıttı.

Kuzgun annesine düşman onu anladım da kardeşlerini görünce en azından yumuşar dedim. Ama Kumru’ya yaptığı şaşırttı beni.

Gerçi bu dizinin bu yanını seviyorum aslında. Tüm klişelere karşı resmen. Kimliğin açıklanması, aileye içinde sevgi bile beslememesi vs. Kumru da çözdü olayı. Bakalım Kartal’a söyleyecek mi?

Bora dedikleri Ahmet Varlı’ymış. Kendisi efsane bir oyuncudur daha ilk sahnesinde korkuttu beni :F Bu arada Kuzgun yayına daha çıkmamıştı sanırım. Metrobüste yanımda bereli ve gözlüklü biri vardı meğer Ahmet Varlı’ymış :A Bi baktım bir genç yanına gelip abi Bozkır’da çok iyiydiniz var mı yeni bir proje dediğinde “Var. Biliyorsunuz televizyona iş yapmak zor birçok insan para için yapıyor ama sağlam bir dizi ve sağlam bir karakterler geliyorum. Ay Yapım dizisi” demişti. Demek buymuş :A @Aserat

Derviş’e hayran kaldım. Efsane bir karakter ve bunda Settar Tanrıöğen’in katkısı da çok büyük. Anlattığı hikaye, her şeyi bilmesi çok etkiledi.

Son sahnelerde bittim resmen. Kuzgun’un Rıfat’ı öldürmese de ona zarar vereceğini düşünmüştüm. Ama asla Rıfat’a Şeref’in yaptıklarını anlatacağını düşünmemiştim. Son sahnede hele Ayhan’ın bir şekilde çıkıp Rıfat’ı vurması, Rıfat’ın da Ayhan’ı vurması ve en sonda Kuzgun’un aşırı cool bir şekilde Şeref’i öldürmesi efsaneydi :Z

Bu arada Kuzgun’un Ayhan’la olan replikleri çok iyi ya :F Özellikle ''şak şak turizmin yav*ak yolcuları istikametimiz, kaderiniz'' repliği efsaneydi :F

• Harika
Reactions: Angelica and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
3.BÖLÜM

HARİKA BİR BÖLÜMDÜ :Z

Bölümü sabaha doğru bitirdim uykumun gelmesine rağmen sonuna kadar gittim :A Hem de heyecanla :A Hem heyecanlı, hem de ciğer bırakacak kadar duygusaldı. :(

Bu dizide her şeyin bu kadar hızlı çözülmesine hayranım sanırım.

Meryem ve Rıfat’ın flashback sahnesi çok iyiydi meğer Meryem vurmuş Rıfat’ı.

Dila’nın bu güçlü karakterine bayıldım. Kuzgun’a kurduğu oyun ve o sıradaki sözleri çok iyiydi.

Kesik’e çok üzüldüm. Pisi pisine öldü... :( Özellikle geçmiş sahnelerini gösterdiğinde “Kesik! Suyu Kesik! Mutlu musun?” “Çok mutluyum abi... Çok!” diyalogları bitirdi beni. Barış Arduç da gasilhanedeki sahnede aşırı iyiydi. Çok güzel yansıttı.

Kuzgun annesine düşman onu anladım da kardeşlerini görünce en azından yumuşar dedim. Ama Kumru’ya yaptığı şaşırttı beni.

Gerçi bu dizinin bu yanını seviyorum aslında. Tüm klişelere karşı resmen. Kimliğin açıklanması, aileye içinde sevgi bile beslememesi vs. Kumru da çözdü olayı. Bakalım Kartal’a söyleyecek mi?

Bora dedikleri Ahmet Varlı’ymış. Kendisi efsane bir oyuncudur daha ilk sahnesinde korkuttu beni :F Bu arada Kuzgun yayına daha çıkmamıştı sanırım. Metrobüste yanımda bereli ve gözlüklü biri vardı meğer Ahmet Varlı’ymış :A Bi baktım bir genç yanına gelip abi Bozkır’da çok iyiydiniz var mı yeni bir proje dediğinde “Var. Biliyorsunuz televizyona iş yapmak zor birçok insan para için yapıyor ama sağlam bir dizi ve sağlam bir karakterler geliyorum. Ay Yapım dizisi” demişti. Demek buymuş :A @Aserat

Derviş’e hayran kaldım. Efsane bir karakter ve bunda Settar Tanrıöğen’in katkısı da çok büyük. Anlattığı hikaye, her şeyi bilmesi çok etkiledi.

Son sahnelerde bittim resmen. Kuzgun’un Rıfat’ı öldürmese de ona zarar vereceğini düşünmüştüm. Ama asla Rıfat’a Şeref’in yaptıklarını anlatacağını düşünmemiştim. Son sahnede hele Ayhan’ın bir şekilde çıkıp Rıfat’ı vurması, Rıfat’ın da Ayhan’ı vurması ve en sonda Kuzgun’un aşırı cool bir şekilde Şeref’i öldürmesi efsaneydi :Z

Bu arada Kuzgun’un Ayhan’la olan replikleri çok iyi ya :F Özellikle ''şak şak turizmin yav*ak yolcuları istikametimiz, kaderiniz'' repliği efsaneydi :F
Beğenmene sevindim. :Z Sen İstanbul’a üniversite için mi geldin ünlülerle karşılaşmak için mi onu anlamadım ama. :A

• Güldürdün

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
4 & 5.BÖLÜM

Gece iki bölümü de izledim özellikle 5.bölüm çok iyiydi :A @Aserat

4’ün kısa yorumu
3 kadar olmasa da yine iyi bir bölümdü. Bora’nın psikopatlığını gördük resmen :eek: Kendi babasını öldürdü.:eek: Kumru’nun cesareti başına iş açacak gibi ama seviyorum karakterini :A

Dila’nın güzel yüreği... Kuzgun’un odunluğu... :A Kuzgun’un doğum günü için her sene hediye alması çok güzel detaylardı. Büyükada’daki sahneler çok güzeldi. Ama Kuzgun’un Dila’yı öyle şak diye reddetmesi üzdü.

Bora’nın eldivensiz Dila’ya temas etmesi :F Harbi garip bir adam. Oğlunu öyle bir yetiştirmiş ki ağlamak için izin istedi çocuk Bora’dan. :F

Ali’yle Füsun’un birbirlerine bıçak ve silah çektiği sahnede bunların arasında kesin bir şey olur diye düşündüm çok ateşli baktılar :A Ali’den iyice nefret ettim Kuzgun’un katil olduğunu söyledi :eek:

5.Bölüm
Çok hareketli bir bölümdü. :D

Çok sağlam bir bölümdü. Dila’nın davayı alması ve gerçekleri öğrenmesi, o çaresizliği çok kötüydü.

Meryem’i kaçırdıklarında Kuzgun ne olursa olsun kurtarır annesini demiştim. Ama Terzi’nin söyledikleriyle tek tabanca olduğunu gösterdi. Çok sağlam bir şekilde Bora’ya dersini verdi :A

Behram Adıvar kim çok merak ediyorum. Terzi’nin hikayesini daha da merak ediyorum :D Dila’nın Kuzgun’u yine de ihbar etmeyeceğini düşünüyordum ama son sahne...

Kuzgun’un musalla taşındaki ve sonrasındaki o sahne çok etkileyiciydi. Çekimler, müzikler efsaneydi. Aynı zamanda çocuk Dila’nın Kuzgun dönsün diye yaptıkları etkiledi. :( Bölümün bir diğer can alıcı sahnesi ise Meryem’in Füsun’dan Kuzgun’un geçmişini öğrenmesiydi.

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Geç de olda 6, 7 ve 8’i izledim :A @Aserat

Tek diyebileceğim şey dizi beni şaşırtmaya devam ediyor :D Konular uzatmadan aynı bölüm içinde çözülüyor :Z

Uzun uzun yorum yapamayacam zaten bölümler yeterince uzun :A

Diziye başlamadan önce Kuzgun ve Dila’nın evlendiğini görmüştüm ve en çok merak ettiğim nokta bunlar bu durumdayken nasıl evlendiler diye :A

Meğer Behram Adıvar’ın isteği ve Kuzgun’un o masaya oturmak istemesiyle oldu. Ayrıca Dila’nın emniyetle işbirliği yapmasıyla :eek:

6.bölümde Rıfat’ın gözaltına alınacağını tahmin etmemiştim hele 7’de Kuzgun’un harika planıyla tutuklanacağını hiç düşünemedim. :A Dila Hanım yine yaptırmam, ettirmem diye diye bir hal oldu o son sahnede babasının koltuğuna oturunca iyice sinir oldum :A

7’nin en güzel sahneleri Rıfat’ın tutuklanırken Meryem’in söyledikleri ve Kuzgun’un babasına verdiği sözü 20 yıl sonra yerine getirmesi oldu. :bhr: Pamuk şeker sahnesi o kadar güzeldi ki bi ağırlık oturdu içime :(

8.bölüm de harikaydı :Z O kadar hızlı aktı ki. Kumru’nun muhteşem zekasına hayran kaldım. İlk bölümlerde bu kızda aptal cesareti var demiştim ama bu cesareti zekasından geliyormuş. Abisi Kuzgun’a çekmiş resmen :A Şermin’e ve Bora’ya güzel bir ders versin :Z

Dila’nın Terzi’yle buluşmak için gittiği sahneler baya komikti o konuşmayan çocuğa söyledikleri, verdiği tepkiler harikaydı :F

Kuzgun ve Kumru ne kadar zekiyse Kartal da bir o kadar aptal. Elini kana buladı hem de Ali için.ss Ay resmen salak bu çocuk :F

Kuzgun’un ambulans planı çok iyiydi :A Her türlü yapıldı o sevkiyat :F Dila ve Bora’ya nanik yaptı resmen :A

Kuzgun’un Dila’ya çeyizimi de getireyim kısmına kahkaha attım resmen :F Kuzgun ve Dila’nın evliliğiyle hikaye de bambaşka yerlere açıldı çok iyi oldu. :A Zaten Kuzgun Rıfat’ı içeri attı hikaye daha da o konu üzerinden gidemezdi ama şimdi devreye Emniyet, Behram, evlilik ve aileler de girdi bekliyorum merakla :Z

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
9.BÖLÜM

Bugün de 9’u izledim. Yine iyi bir bölümdü :Z

Kumru her bölüm daha da hayran oluyorum sana!!! :bhr:

Geçen bölüm yorumunda yazdığım gibi bu kızdaki zeka ve cesareti takdir ediyorum. Planı o kadar güzel işledi ki. Şermin’e de Bora’ya da ağzının payını çok güzel verdi. Ama Şermin’den Bora’ya daha büyük bir tepki beklerdim ben. Böyle çok yavan kaldı. Yeğenin abini öldürüyor ve sen bi sahneyle geçiyorsun bunu.

Dila ailesini korumak için Kuzgun’la evlenirken ailesi ona sırtını döndü. Üzüldüm. Dila’yı bazen seviyorum bazen de sevmiyorum mesela 7.bölümün son sahnesinde masaya oturup Kuzgun’la karşı karşıya kalıp beylik laflar dizdiğinde sevmemiştim :F

Kuzgun ve Dila’nın yakınlaştığı sahneye bayıldım. Seni tam kalbinden vuracağım dedi. Kuzgun da herhalde Dila vurulunca ona olan aşkını daha iyi anlayacak :A

Kudret Hanım çocukların ilk gecesinde aramak nasıl bir saçmalık Kuzgun hemen anladı :F

Cebeci ailesinin düğüne gelmesi şaşırttı. Artık masadakiler Kuzgun’un ailesini biliyor. Yalnız Kartal ve Seda’nın sahnesinde niyeyse bu ikili arasında bir şeyler olacakmış gibi hissettim. :F Aynı şeyi daha ilk bölümlerde Füsun-Ali sahnesinde de hissetmiştim ki yavaş yavaş doğru çıkacak bence :A Bu arada Füsun’a iyice sinir oldum kaç bölümdür ölü balık gibi bakıp durmaktan başka bir işe yaramıyordu şimdi de iyice sinir bir hareket yaptı.ss

Kumru ve Kuzgun sahnesinde gözümden yaş gelecekti neredeyse. Bir önceki pamuk şeker sahnesiyle yarışacak duygusallıktaydı. Kumru’nun Kuzgun’u aklaması, o sarılıp ağlamaları hoştu cidden. Kumru’yu da Cihan’la baş göz ederiz artık adam bakışıyla yedi :A

Kuzgun, Bilgin ailesinin kadınları tarafından baya sıkıştırılıyor. En küçüğü Defne’den en büyüğü Şermin’e kadar :F

Son sahnede olanlar oldu. Şermin içeri kaçınca dedim ki kesin kötü şeyler olacak. Zaten Bora demişti kanlı bir sabah olacak diye. Yalnız Bora, Dila dışında herkes dedi ama adamlar Dila’yı vurdu :F Kuzgun bu saldırıyı Bora’nın yaptırdığını duyunca ortalık karışacak tabi ama asıl Ali ne yapacak onu merak ediyorum.

Güzel bölümdü kısaca.

• Harika

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
9.BÖLÜM

Bugün de 9’u izledim. Yine iyi bir bölümdü :Z

Kumru her bölüm daha da hayran oluyorum sana!!! :bhr:

Geçen bölüm yorumunda yazdığım gibi bu kızdaki zeka ve cesareti takdir ediyorum. Planı o kadar güzel işledi ki. Şermin’e de Bora’ya da ağzının payını çok güzel verdi. Ama Şermin’den Bora’ya daha büyük bir tepki beklerdim ben. Böyle çok yavan kaldı. Yeğenin abini öldürüyor ve sen bi sahneyle geçiyorsun bunu.

Dila ailesini korumak için Kuzgun’la evlenirken ailesi ona sırtını döndü. Üzüldüm. Dila’yı bazen seviyorum bazen de sevmiyorum mesela 7.bölümün son sahnesinde masaya oturup Kuzgun’la karşı karşıya kalıp beylik laflar dizdiğinde sevmemiştim :F

Kuzgun ve Dila’nın yakınlaştığı sahneye bayıldım. Seni tam kalbinden vuracağım dedi. Kuzgun da herhalde Dila vurulunca ona olan aşkını daha iyi anlayacak :A

Kudret Hanım çocukların ilk gecesinde aramak nasıl bir saçmalık Kuzgun hemen anladı :F

Cebeci ailesinin düğüne gelmesi şaşırttı. Artık masadakiler Kuzgun’un ailesini biliyor. Yalnız Kartal ve Seda’nın sahnesinde niyeyse bu ikili arasında bir şeyler olacakmış gibi hissettim. :F Aynı şeyi daha ilk bölümlerde Füsun-Ali sahnesinde de hissetmiştim ki yavaş yavaş doğru çıkacak bence :A Bu arada Füsun’a iyice sinir oldum kaç bölümdür ölü balık gibi bakıp durmaktan başka bir işe yaramıyordu şimdi de iyice sinir bir hareket yaptı.ss

Kumru ve Kuzgun sahnesinde gözümden yaş gelecekti neredeyse. Bir önceki pamuk şeker sahnesiyle yarışacak duygusallıktaydı. Kumru’nun Kuzgun’u aklaması, o sarılıp ağlamaları hoştu cidden. Kumru’yu da Cihan’la baş göz ederiz artık adam bakışıyla yedi :A

Kuzgun, Bilgin ailesinin kadınları tarafından baya sıkıştırılıyor. En küçüğü Defne’den en büyüğü Şermin’e kadar :F

Son sahnede olanlar oldu. Şermin içeri kaçınca dedim ki kesin kötü şeyler olacak. Zaten Bora demişti kanlı bir sabah olacak diye. Yalnız Bora, Dila dışında herkes dedi ama adamlar Dila’yı vurdu :F Kuzgun bu saldırıyı Bora’nın yaptırdığını duyunca ortalık karışacak tabi ama asıl Ali ne yapacak onu merak ediyorum.

Güzel bölümdü kısaca.
Ben de Kumru'yu ilk zamanlarda seviyordum ama sonradan Dila'ma yaptıkları yüzünden sinir oldum. Bakalım sen de olacak mısın.ss

• İlginç

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
10 ve 11'i izledim... Of of of diyorum iki bölüm de harikaydı :Z

Özellikle 11'in son kısımlarında tempo öyle yükseldi ki. Ağzım açık izledim :eek:

KISA KISA BÖLÜM YORUMUM:

10.BÖLÜM

Terzi'de bir şeyler olduğunu seziyordum. Son bölümlere doğru da Behram Terzi Derviş bence dedim ve doğru çıktı. :D Hep bi ters köşe bekledim ama yine de helal olsun senaristlere :D

Ali bir an gerçekten Kuzgun'u sattı sandım ama harika bir ters köşe geldi o sahnede. :A Harika işledi Kuzgun'un planı.

Kuzgun'un hastanedeki sahneleri çok iyiydi. Annesiyle konuştuğu sahneler ve Dila'nın baş ucunda beklediği sahneler. Bu arada Kuzgun anca rüyanda görürsün işte :A

Kartal aptallıklara doymuyor. :( Seda'yla işler karışacak gibi :F Ortalık şenlenecek :A

11.BÖLÜM

Çok iyi bir bölümdü. Kuzgun ve Dila'nın romantik sahneleri mi desem, tatlı atışmaları mı desem. :bhr:

Kumru'nun Kuzgun'a anlattığı ve sonrasında gerçekleşen Meryem-Kuzgun sahnesi çok iyiydi. Hatice Aslan ve Barış Arduç resmen döktürmüşler :(

Bora nefret sınırlarımı zorlamaya devam ediyor şimdi yine Kumru'ya sardı :F Şermin de yaptı yapacağını. Pis kadın :T: Hem Rıfat'ı dolduruşa getirdin, hem Dila'yı takip ettirdin hem de Dila'nın gerçeğini öğrendin. Kesin bunu kullanacak ve Kuzgun bir kere daha yıkılacak. :(

Yusuf, Behram'ın oğluymuş :eek: Yani o 18 yaşında kaybettim dediği oğlu Yusuf çıktı. Acaba Yusuf babasının pis işlerinden dolayı soyadını falan mı değiştirdi?

Mezar boş çıktı :eek: Yusuf'un yaşadığını asla düşünmedim ama bu şok etkisi yarattı.

Kuzgun ve Dila'nın düğün sahneleri baya iyiydi özellikle Kuzgun'un organizasyonu düzenleyen adamlarla muhabbeti çok iyiydi :F 'Hayatım' :F :F :F

Son olarak son sahnedeki silahı Cihan vermişti Kuzgun'a. Bence kuru sıkıdır. Ama eğer gerçekten Kuzgun Behram'ı öldürdüyse hikayede neler olur, nereye gidilir merak ederim. Bu dizinin senaristleri gerçekten çok cesur. 2 sezonluk hikayeyi 11 bölümde tak tak tak diye harcadılar. ?

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
12.BÖLÜM

Vay vay vay diyorum ağzım açık izledim bölümü. Özellikle son kısımlar :eek:

Aksiyonun hız kesmediği bir bölümdü. Behram’ın evinin patladığı sahnede ulan helal be Kuzgun’a gerçekten öldürdü dedim ama niyeyse bu kadar gizli ve ulaşılamaz bir adamın adının basın tarafından verileceğine inanmıyorum. Büyüm ihtimalle Kuzgun ve Behram bir anlaşma yaptı.

Bora’nın Kartal’ı kaçırıp gömmesi, Kuzgun’un Kartal’ı kurtarması... O sahneler çok iyiydi. Kuzgun’un ailesine sahip çıkışı.

Kudret ve Selçuk’tan o kadar sıkıldım ki hikayeleri bitsin bir an önce. Dila’yı zora sokmaktan bir şey yapmıyorlar :T:

Dila’yı zora sokmak demişken Cebecilerin evinde de Dila için çok zor anlar oldu. Dila’nın Meryem’e bu odaya giremem gibi konuştuğu kısımlarda Burcu Biricik’in oyunculuğuna bayıldım.

Kumru’yu seviyorum dedim de Dila’nın üstüne çok geldin be. Kız küçücüktü. Annesi için yaptı...

Bora’nın travmasına üzüldüm, yalan yok. Ama yine de bir an Dila’ya sahip olabileceğini düşündüm ki gözü baya dönmüştü.

Son sahnede ben Bora’nın biletini Kuzgun kesecek sandım ama ters köşenin kralı geldi :eek: Silahı Kuzgun’un eline verdiler de umarım öyle bir klişeye girilmez. :(

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Gece 13 ve 14.bölümü izledim. :Z Yorumu sabah karşı yapacaktım ama uyku daha cazip geldi :F

13. BÖLÜM
12'nin biraz altında bir bölümdü. Yani bu bölüm pek olay olmadı gibi daha çok Kuzgun ve Dila romantizmi üzerinden gidildi. Ama bir iki sahne vardı ki aşırı güzeldi. O da Kuzgun'un günlüğü okuyup, gerçeği öğrendiği sahne. Burcu da Barış da çok iyiydi o sahnede. Ayrıca sahnenin şarkısı olan Küçüğüm de bir sahneye ancak bu kadar yakışabilirdi...

Dizi yine bir bir klişelere karşı geldi. Kuzgun gerçeği öğrendiğinde beklenilen tepkiyi vermedi. Cebeci ailesinin diğer fertleri gibi Dila'yı suçlamadı. Onun küçük bir çocuk olduğunu ve babasının baskısıyla yaptığını biliyordu.

Ve sonunda halvet geldi :Z :A Ah keşke RTÜK olmasaydı da 13 bölümdür beklenen halvet daha farklı olsaydı :A Kudret'in Dila'nın telefonuna bile dinleme cihazı takması :eek: İyice sinir oldum kadına :F

Son sahnede Dila vazgeçti ama Kuzgun anlamadı tabi. Her şey daha da karışacak.

14. BÖLÜM
Bu nasıl bölümdü vay arkadaş.
Aksiyonu bol bir bölümdü. Baskın, kaza, mahkeme ve son sahne. :eek:

Bu bölüm, 13 bölümdür hak verdiğim, acısını anladığım Kuzgun'a bir anlam veremedim. Kuzgun resmen düşmanlarından daha karanlık bir hal almaya başladı. Üstelik Dila'ya yaptığı soğukluk. Behram'a dede demesi... Yine tek üzüldüğüm nokta Meryem'e gidip 'sök at' dediği sahneydi. Aşkınız artık o kadar imkansız oldu ki...

Zekasını sevdiğim Kumru'ya bu bölüm oldukça sinirlendim ve resmen 1 bölümde kızdan nefret ettim. Sen yaptığın her şeyin arkasına gazeteciyim bahanesini saklıyorsun ama Dila'ya yaptığın gazetecilik değildi. Resmen kızı tuzağa düşürdün. Ama senin yaptıklarına rağmen Dila seni ele vermedi. İstese Kuzgun'a her şeyi anlatırdı. Selçuk orada Dila'yı kurtardı beklediğim gibi. Ama Selçuk'u da Kudret'i de çözebilmiş değilim hala.

Cihan'a çok üzüldüm. :( Kaza sahnesi iyiydi. Keşke Kumru'ya bir şey olsaydı. Ekşi'de okuduğum bir yorumda, 'Dila bir kez daha Kuzgun'un hayatını kurtardı' diyordu. Doğru. Dila Kuzgun'u aramasaydı o arabaya Kuzgun binecekti ve kazayı o yapacaktı. Gör Kuzgun efendi.

Dila da Kuzgun da birbirlerinden bir şeyler saklıyor ama asla anlatmıyorlar. İkisi de birbirlerinin sakladıkları şeyi biliyor üstelik. Ah bir dökülselerdi, bunların hiçbiri yaşanmazdı ya. Neyse...

Ali - Füsun ne kadar iticiyse Kartal - Seda da bir o kadar tatlı geliyor bana :A

Ve gelelim son sahnelere. Ah Dila, sen nasıl dayandın bunca yıldır. Son 15 dakikada başına gelmeyen kalmadı. Babanın kaçırıldığını öğrendin, abini gözünün önünde Kudret gözaltına aldı, kardeşin ve yeğeninin hayatının tehlikede olduğunu öğrendin ve son olarak babanın ölümüne bir nevi sebep oldun. İnsan bu kadar acıya nasıl dayanır? Taş olsa çatlar be...

Konteyner yerini Behram değişti ve Rıfat'ın biletini o kesti. Rıfat da tam söz vermişti. :( Olmadı bu ölüm. Rıfat'ın ölümüne üzüleceğim aklıma gelmezdi... Bu kadar kötü bir karakteri Levent Ülgen gibi sevimli bir oyuncu canlandırınca ve Burcu Biricik'in muazzam oyunculuğu da eklenince son sahneye ciğerimi bıraktım resmen. Kadın gerçekten muhteşem oynuyor.

Kuzgun'un o son sahnedeki umursamaz bakışına kıl oldum. Sen öldürmedin belki Behram öldürdü ama al işte her şeyi daha da zor ettin be Çocuk. (Behram ses tonuyla :A)

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Dila'mı zora düşüren herkes benim düşmanımdır (Kudret hariç). :A Ben de sevmiştim başlarda ama bu yaptığı gazetecilik falan değil.

Hadi sezon finalini izle de biraz yorumlaşalım. :Z
Kudret nasıl hariç be o kadar itici ki :A Ayy hiç sorma baya sinir oldum demek ki onu sevmemin nedeni Bora’yla ve Şermin’le uğraşmasından dolayı :A Onların işi bitince Dila’ya sardı sevimsiz.ss

Dur yahu daha 15’i izleyecem gece :A

• Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Kudret nasıl hariç be o kadar itici ki :A Ayy hiç sorma baya sinir oldum demek ki onu sevmemin nedeni Bora’yla ve Şermin’le uğraşmasından dolayı :A Onların işi bitince Dila’ya sardı sevimsiz.ss

Dur yahu daha 15’i izleyecem gece :A
Gerçi onu da Senan Kara oynadığı için seviyorum belki başka oyuncu olsa ben de nefret edebilirdim. :A Neyse bekliyorum o zaman yorumlarını. :Z

• Güldürdün

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
15’i Çarşamba, 16’yı da Perşembe günü izledim ama yorumlamayı unuttum :eek: Ya da üşendim bilmiyorum :A

Sezon finali bombaydı resmen. Her bölüm sezon finali etkisinde zaten ama bu bölümün temposu ve duygusu cidden çok iyiydi.

KUZGUN 1x16 (SEZON FİNALİ)

Ne desem bilmiyorum o son sahne beni bitirdi resmen. Ki diziye başlamadan önce diziye dair bildiğim bir iki şey vardı bunlardan biri de Dila’nın kendini vurmasıydı ama sanki hiç bilmiyormuşum gibi bir heyecan verdi. “Seni kalbinden vuracağım demiştim” repliğini buraya bağlayacağını hiç bilmezdim :( Ah be Dila’m neler çektin be...

Behram Kuzgun’a “ben sen olamam ama sen ben olabilirsin” demişti. Şimdi Kuzgun gerçekten o oldu. Behram’ın ölmesi de beni şok etti. Yusuf yaşadığına göre Behram ve Yusuf yüzleşmesi, işlerin daha da karışmasını isterdim aslında ama bir yandan da ölmesi sevindirdi. Terzi Derviş olarak sevdiğim adamı Behram olarak hiç sevemedim. Sonunda Kuzgun biletini kesti :Z Settar Tanrıöğen’in emeklerine sağlık. Yine çok iyiydi.

Ben sezon finalinde Ferman Koruoğlu ortaya çıkar diye düşünmüştüm ama onu 2.sezona saklıyorlar demek.

Behram’ın Meryem’i kaçırtması bir yandan iyi oldu. Hem Kuzgun Meryem’e 20 yıl sonra “anne” dedi, aralarındaki bağ güçlendi, hem de Kuzgun bu sayede Behram’ın biletini kesti.

Kumru’ya diyecek hiçbir şeyim yok artık yaptığı tek şey evi dinlemek oldu :F O da işe yaradı Kartal için ama benim anlamadığım Kartal o silahı denize atmamış mıydı? Ali nasıl bu silahta parmak izi var dedi ve ihbar etti? Kaçırdığım bir yer mi oldu acaba?

Olan Ali eziğine oldu. :F önce parmakları gitti sonra bıçaklandı :F Kurtulur buradan büyük ihtimalle. Umarım Füsun geberir bomboş bir karakter.

Selçuk da gittikçe tehlikeli olmaya başladı. Şu klişe yaşanmaz umarım ya. Evet Kuzgun’un parmak izi var ama lütfen bir ters köşe çıksın orda. Cebeci kardeşler ikisi de cinayetle suçlanıyor. :A Ee Kumru hanım sen Bilgin’lere laf edersin ama deden, baban, abilerin hepsi kirli insanlar :A

Şuan yorumlamam bu kadar aklıma geldikçe yazarım, kritik ederim. Herkesin emeğine sağlık çok iyi bir sezondu ??

• Harika