Netflix Kalifat - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sorularına cevap vereyim @Tolstoyevski
şarj aleti vardı, arkadaşı telefonu verirken şarjda vardı, dizide hatalı sahnelere rastlamadım henüz

Kebab kısmına gelince, her kebabı Türklerin sanma :A isveççeye girmiş bir kelime artı başka yabancılarda işletiyor.

Dövme kısmına gelince, bence gayet mantıklı bir sahne. Sen hep kelebek etkisi dersinya, işte o adam düşünüp taşınıp o ara arama gereği duydu ve beraberinde bu durumlar oldu. Dizilerde tam mutlu olunacakken bir şey olur ve klişe deriz. Bu da onun tersi bir sahne. Herzaman kötüye giden tesadüflere alışkınsın galiba. Bir yerde illa kendini ifşa edecekti ve bu şekilde olmuş oldu.

Kuyuda su vardı galiba ve kokuyu bir süre erteler diye düşünüyorum.

Keriman'ın babası kendi dilini konuşuyordu. Tam hatırlamıyorum ama galiba Bosna tarafı. Genel olarak herkes İsveççe konuşuyor. İbrahim ve Miryam bazen arapça konuşmuştu. Ahmed ve arkadaşları İsveççe konuşuyorlar çünkü aynı yerden geliyorlar fakat polisler Ahmed'i sorguya çekerken orda arapça konuşuluyor. Ahmed bir kelimeyi tam bilemediği için arkadaşları ile İsveççe konuşup 'bu kelimeyi nasıl söylüyorduk' dediklerinde polis kızarak İsveççe konuşma demişti .
Şok olmak sanırım, o kelimeyi diyordu ve haklısın ben en çok Rakka'da Pervin ve kocası Husam (Ahmed nereden çıktı Husam değil miydi o :eek: :F ) Arapça mı İsveçcce mi konuşuyorlar diye merak etmiştim. Çünkü neden İsveçce konuşuyorlar ki ikisi de İsveçli değil diye. Ama zaten onlar İsveç'ten gelme, o arkadaşları filan şimdi anladım tamamdır. :A

Kebap olayı gerçekten öyle gibi ve bu kötü bir şey bizim adımıza, bari baklavayı çalmasınlar söyle de onlara... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Şok olmak sanırım, o kelimeyi diyordu ve haklısın ben en çok Rakka'da Pervin ve kocası Husam (Ahmed nereden çıktı Husam değil miydi o :eek: :F ) Arapça mı İsveçcce mi konuşuyorlar diye merak etmiştim. Çünkü neden İsveçce konuşuyorlar ki ikisi de İsveçli değil diye. Ama zaten onlar İsveç'ten gelme, o arkadaşları filan şimdi anladım tamamdır. :A

Kebap olayı gerçekten öyle gibi ve bu kötü bir şey bizim adımıza, bari baklavayı çalmasınlar söyle de onlara... :A
Hahahha :F gerçek ismi o. Ondan :F pardon. Edit yapayım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hahahha :F gerçek ismi o. Ondan :F pardon. Edit yapayım :A
İsimler o kadar benziyor ki birbirine ben de çoğunu bilmeden izliyorum, bazen Pervin'i bile unutuyorum ama yok bizden olan tek kişi o bu dizide, onu unutmayalım bari. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Amed aslında adı.
Neyse, var başka Türkiye'li ama sen Pervin'e odaklanmaya devam et :A
Biz istemesek de Netflix yapıyor bir şeyler, nasıl odaklanmayalım... :A Neyse ikinci diss'i yemeden uzaklaşıp konudan sonraki bölüme dek sessizleşeyim dizi hakkında. :A

• Olmamış

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
5. Bölüm
Hiç bir bölüm zayıf değil. Bu bölümüde heyecanla izledim.
Dolares'e üzüldüm.Hedef Fatima'ydı ama karanlıkta anahtar ile kapı açılanca o sanıp öldürdüler. Olaylar iyice karışmaya başladı.
Suleika pişman olmuş gibi rol yaparak üzerindeki baskıdan kurtulmaya çalışıyor. Biletlerde eline ulaştı. Büyük ihtimalle yola çıkacağı zaman babası Fatima'nın sevgilisini arar. O numara boşuna alınmadı.
Hussam telefonu gördü ve belli etmedi. Pervin'i de ele vermedi. Pervin'de çok iyi sıyrıldı bu işten. Hussam'a telefonu sorup soru işaretini ortadan kaldırdı. Yan tarafa birileri geldi. Cesedi görmeleri an meselesi.
Son sahne heyecanlı bitti.

9.3/10

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
@Tolstoyevski (açabilirsin spoi sayılmaz)şarj yok mu dedin, bu bölüm telefon şarja takılıyken konuştu :A

Bu arada her bölüm ilk başa farklı isimler yazılıyor. Dizide herkes başrol yani. Ben ilk bölümde diziden ayrılan kişiyi isimlerde 2. sırada görünce sonraki bölümde olmaya devam edecek sandım ama sonra görünmedi

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
5.bölüm

Yorumu attım sanıyordum ve gün boyu kaç puan verdim acaba puan vermedim mi diye gün boyu aklıma takılmıştı, konuya girip bakmak yerine.

Her neyse, bu bölüm en güzel bölümlerden biri oldu gerilimi yüksekti. İlk sahnede sinirim bozuldu çünkü tamam öyle öldürülebilir ama ay telefonda konuşamayız klişesi sinirimi bozdu. Bırak söylesin işte şu diye. Gerçi söylese de önemi kalmazdı. Hatta buluşma olmasa öldürülen o olacaktı. Yazık oldu o kadına..

Süleyka ve arkadaşının Rakka’ya gitmek için bu kDar hevesli olmasına çok sinir oldum. Gitsinler de görsünler dünya kaç bucakmış. Demek Pervin de böyle yollardan geçmiş.

Pervin’in kocası fazla saf. Bu bölümde ona büle üzülür gibi olduk.

Son sahne? Bu dizinin son sahnelerine hastayım ama olumsuz anlamda, sanki birden kesiyorlar sahneyi çat diye bitiyor. Belki Netflix’e satıldıktan sonra sürelerini ayarladıkları için öyle olmuştur bilmiyorum.

8.5

• Beğendim
Reactions: mesmeso and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
5.bölüm

Yorumu attım sanıyordum ve gün boyu kaç puan verdim acaba puan vermedim mi diye gün boyu aklıma takılmıştı, konuya girip bakmak yerine.

Her neyse, bu bölüm en güzel bölümlerden biri oldu gerilimi yüksekti. İlk sahnede sinirim bozuldu çünkü tamam öyle öldürülebilir ama ay telefonda konuşamayız klişesi sinirimi bozdu. Bırak söylesin işte şu diye. Gerçi söylese de önemi kalmazdı. Hatta buluşma olmasa öldürülen o olacaktı. Yazık oldu o kadına..

Süleyka ve arkadaşının Rakka’ya gitmek için bu kDar hevesli olmasına çok sinir oldum. Gitsinler de görsünler dünya kaç bucakmış. Demek Pervin de böyle yollardan geçmiş.

Pervin’in kocası fazla saf. Bu bölümde ona büle üzülür gibi olduk.

Son sahne? Bu dizinin son sahnelerine hastayım ama olumsuz anlamda, sanki birden kesiyorlar sahneyi çat diye bitiyor. Belki Netflix’e satıldıktan sonra sürelerini ayarladıkları için öyle olmuştur bilmiyorum.

8.5
İsveç kanalında Ocak ayında yayınlanmış olan bölümlere bakıp sonları böylemi çıtlatırım :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x6

Allahu ekber!

Türkiye'nin İstanbul'un söz konusu olduğu, Türkçe konuşulduğu sahnelerden çok keyif aldım. Yabancı dizilerde böyle sahneler görmek insanı gaza getiriyor... 🇹🇷

Baştan sona müthiş bir bölümdü. Süleyka'nın babasının karısıyla birlikte yaşadığı o dram sahnesi oldukça duygulandırdı, çok kötü bir his...

O polis eleman gerçek dışı ölçüde yardımsever çıktı. Bilmiyorum gerçekte böyle bir şey yaşansa bu kadar yardımcı olurlar mı? Zaten hem o detay hem de şipşak izini sürüp bulmaları ve son sahnede Şila'yı son dakikada kaçırmaları hoşuma gitmeyen kısımlar oldu. Neden arabayla takip etmediler anlamadım.

Kızlara gıcık kapmamak elde değil, nasıl mücadele ettiler bir de çırpınarak! Köleliğe bu kadar isteye isteye gitmek gerçekten ancak beyin yıkamakla mümkün. Bir de babasına düşman kesilir şimdi bu...

Pervin'in komşuları Türkmüş, Norveçli sanıyordum. Onların da Türkçe konuştuğu sahne duygulandırdı. Hussam'dan beklenen tepki geldi ve Pervin kaçmayı başaracak gibi..

Fatima'lı kısımlar biraz sıksa da gerilim adına onun kısımlar da iyi. Hadir ile olan sahnesi biraz zorlamaydı tabi..

Normalde bu kadar yüksek vermezdim ama Türkiye bonusu ile birlikte:

9.5

• Harika
  • Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
1x6

Allahu ekber!

Türkiye'nin İstanbul'un söz konusu olduğu, Türkçe konuşulduğu sahnelerden çok keyif aldım. Yabancı dizilerde böyle sahneler görmek insanı gaza getiriyor... 🇹🇷

Baştan sona müthiş bir bölümdü. Süleyka'nın babasının karısıyla birlikte yaşadığı o dram sahnesi oldukça duygulandırdı, çok kötü bir his...

O polis eleman gerçek dışı ölçüde yardımsever çıktı. Bilmiyorum gerçekte böyle bir şey yaşansa bu kadar yardımcı olurlar mı? Zaten hem o detay hem de şipşak izini sürüp bulmaları ve son sahnede Şila'yı son dakikada kaçırmaları hoşuma gitmeyen kısımlar oldu. Neden arabayla takip etmediler anlamadım.

Kızlara gıcık kapmamak elde değil, nasıl mücadele ettiler bir de çırpınarak! Köleliğe bu kadar isteye isteye gitmek gerçekten ancak beyin yıkamakla mümkün. Bir de babasına düşman kesilir şimdi bu...

Pervin'in komşuları Türkmüş, Norveçli sanıyordum. Onların da Türkçe konuştuğu sahne duygulandırdı. Hussam'dan beklenen tepki geldi ve Pervin kaçmayı başaracak gibi..

Fatima'lı kısımlar biraz sıksa da gerilim adına onun kısımlar da iyi. Hadir ile olan sahnesi biraz zorlamaydı tabi..

9.5
Puana bak :eek: benim hemen izlemem gerekiyor. 10 dakikaya açayım :Z
Sonra tepki bırakırım :A
Sen bile 9.5 vermişsen, benden 10 gelir :F

• Harika

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Puana bak :eek: benim hemen izlemem gerekiyor. 10 dakikaya açayım :Z
Sonra tepki bırakırım :A
Sen bile 9.5 vermişsen, benden 10 gelir :F
Belli olmaz bazen farklı noktalar hoşumuza gidebiliyor ama evet en sevdiğim bölüm oldu diyebilirim, keyifli seyirler sen de beğeneceksindir fazlasıyla. :Z

• Harika

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1x6

Allahu ekber!

9.5
Allah'u Ekber + 9.5 kombosunun tek sebebi Türkiye vs İsveç vs IŞİD Savaşı'nın başlaması olmalı. Heyecanlandım.

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Çok güzeldi bölüm. Baştan sona heyecanı eksik olmadı.

Türk polisini canlandıran kişiler türk değil ama :A (Özkan hangi karakterdi bilmiyorum ama bir tek o, Gizem ve komşu kadın türkmüş)
bu bölüm herkesin sahnesini izledik. Suleika'nın ailesi çok iyi rol yapıyorlar ve o çaresizliği o duyguyu çok iyi yansıtmışlar. Pervin herşeyi anlattı ve Hussam şaşırtmadı ama bir yandan kıyamıyor Pervin'e, yoksa hemen Omar'a anlatırdı. Umarım Pervin kaçmayı başarır. Ben oyuncu kadrosuna zamanında bakınca Kerima, Suleika ve kız kardeşinin başörtülü halini görmüştüm oyüzden çok şaşırmadım. Dizinin bilgisinde 3 genç kız derken başta 3. kız Miryam sanıyordum. Lisha'yı ayrı gizli olarak beynini yıkamışlar Keşke Lisha kurtulsaydı Suleika yerine. Suleika daha güçlü bir yapıya sahip ve bir şekilde mücadele edebilir. Kız kardeşin işi baya zor olacak.
Son 2 bölüm ve eminim bu tempoda devam eder.

9.9/10

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
@Tolstoyevski yine sorularına cevap vereyim :A
Evet yardımsever. Normal sıradan polis değiller bunlar. Türkçesi ne bilmiyorum. Başka bir kurum bu ve bu tarz durumları engellemek istedikleri için oldukça yardımsever olmak zorundalar. İşin ucunda o kızları kurtarınca yanlarındaki kadını da yakalama durumu olabilirdi ve o iz ile bir çok olay çözülürdü.

Komşuya gelince Norveç denildiyse, Norveç'ten gelen Türk. Pervin için İsveçli komşu diyorlardır mesela. Burda hangi ülkeden geliniyorsa onu diyorlar. Hussam ve arkadaşları için herzaman İsveçli tabiri kullandılar.

Lisha'yı yani arabayı takip etmediler çünkü orası sınırdı ve IŞİD toprakları dediler. Haliyle sıkıntı olurdu.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x7

Güzel bir bölümdü. Bu bölümün yıldızı Hussam oldu. Gerçekten karısına aşık olduğunu belli etti bu bölüm. Pervin ise kadınsal üstünlüğü ele geçirdi ona karşı. Lisha olayı filan. Tabi bu tür detaylar çok hızlı ve kolay yaşanıyor gibi geliyor ister istemez ama çok da ayrıntıya boğulmamak gerek.

Ibbe'nin ifşa olması iyi oldu. Son saniyede gelen telefon klişesi ise eh dedirtti. Kerima'nın intiharı ise babasından dolayı şaşırtmadı, neyseki kurtardılar. O da gitti Ibba'ya haber çıtlattı, nasıl bir beyin yıkamaysa..

Fatime sahneleri yine dizinin en sıkıcı kısımlarıydı. Hep birilerinin peşinde hep birilerinden kaçıyor... Ama neyseki Pervin ile Lisha'yı bağladı birbirine.

Son sahnedeki Atypical'daki çocuk silah doğrulttu sandım. :A @Dosi

8.7

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
7. Bölüm
Muhteşemdi, aşırı heyecanlandım izlerken.
Pervin büyük fedakârlık yaptı. Lisha'yı kurtardılar. Hussam'a da şehit olma kararı çıkmış. O da Pervin ve Lisha ile kaçabilir. Durum onu gösteriyor.
Şu İsveçli kardeşlerin olayıda karışık oldu. Galiba annesini öldürdü.
Ben Suleika yerine Kerima anlatır sandım İbbe'yi ama tam tersi oldu.
Fatima'nında elinde bir şey kalmadı. Bakalım saldırıyı kim nasıl durduracak. Büyük ihtimalle o kilisede patlama olacak ve ayrıca Miryam'ın havalimanına yerleştirdiği bombada bir diğer patlama yeri olur

9.9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x8

Tüyler ürperten, gerim gerim geren muhteşem bir sezon finaliydi. Böylesine duygu ve gerilim dolu bir dizi olmasını beklemiyordum...

Bölümde 2 büyük ters köşe yaşadık. Birincisi Nadir'in aslında hain olmadığını öğrendik, büyük ters köşe oldu ve dizide müslümanlar arasında sanırım en aklı başında olan kişi çıktı İsveçteki kişiler dahilinde yani.

İkincis Şila... Allah seni... Sen... nasıl bir lanet kızmışsın böyle? Nefret ettirdi kendinden. Hiç beklenmeyecek bir tepki verdi onu almaya geldiklerinde, allahından bulsun...

Pervin... Dizinin ana karakteri öldü. Hem de nasıl acı bir ölüm. O sahnede tüyler diken diken oldu... Hussam'ın o dramı...

Son sahneden dolayı sezon finali dedim, aslında böyle de bitebilir fakat Ibba'nın olayı tam bitmediği için...Belki başka karakterlerlere, hayatlara yer verirler. Ama tadında bırakmak en iyisi tabi.

9.7+

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Bu nasıl bir bölüm...
Harika başladı, Muhteşem bitti.
Hiç bir bölüm durgun geçmedi.
Bu dizi benim için en güzel dizi.
1. numarama ekliyorum.
İsveç yapımı olduğu için, buraları bildiğimden, inandırıcılık kısmı beni tatmin etti. Kurgusu bana göre nerdeyse kusursuzdu.
Den bästa serien! ⭐⭐⭐⭐⭐

Nadir bize ters köşe yaptı. Meğerse olayları önceden bilen ve İŞİD'e karşı mücadele içindeymiş. Aşırı şaşırdım orda ve o İmamda meğerse polis ile işbirliği içindeymiş Olan Dolares'e oldu. Fatima önceki bölümde Pervin'e söz verdiği gibi kendisi bizzat geldi.
İbbe kadın kılığına girip kaçtı ve kollay lokma olmadığını gösterdi. Fatima kendi imkanları ile yinede haberleri öğrendi ama geç öğrendi. Uçak olayına zaten engel olamazdı.

İyilikten maraz doğar diye boşuna demiyorlar. Lisha'ya acıdık resmen berbat etti herşeyi. Elinin tersi ile itti özgürlüğünü ve Pervin'in ölümüne sebep oldu. Oradan kurtulmayı Pervin haketmişti, Hussam değil :(
Pervin eğer Lisha için geri dönmeseydi şuan yaşıyor olacaktı.
Hussam'ın çaresizliği, duygusu duygulandırdı.
Suleika ve Kerima sahneleride çok duygusaldı :( en azından son dakika herkese bomba olduğunu söyledi. Dizide tek açık kapı İbbe oldu. O son sahnede Kerima'yı patlatmış oldu.
Lisha henüz 13 yaşında olduğu için herşeye çabuk kanan ve olgun düşünemeyen biriydi. Büyük ihtimalle Hussam'ın sofrada dediği şeylerden etkilendi. Bi de o da Suriye'ye gitmeyi istediğinde çok önceden beyni yıkanmıştı. Onunda etkisi ile o kafada olmaya devam etti.
Aslında dizide bir başka ince detay var. Lisha ve Kerima İslami tam bilmeyen ve olan olaylardan ders almayıp hata yapmaya devam etti (Kerima, İbbe'ye güvenmeye devam etti) Suleika ise onlara göre daha fazla İslam'ı biliyordu ve doğru yolu buldu. Ailesine dönmesine ve İbbe'nin kandırdığını bilmesine rağmen başörtüsünü takmaya devam etmesi bunu gösteriyor.
O iki İsveçli kardeşlerde layığını buldular.
İbbe'nin öldürdüğü İsveçli kadınada üzüldüm.

Bu dizi bence sadece 1 sezonluk tasarlandı ama ilgi çok oldu ve Netflix alınca 2. Bir sezon yapılabilir fakat o sezonda da Gizem Erdoğan muhakkak yer almalı. O ve Hussam karakterini oynayan Amed ödül aldılar. 2. Sezonda İsveç'ten Suriye'ye olan hikayeleri anlatılıp sonlarda da İbbe'nin yakalanışına yer verebilirler.

10/10

Sezonun tamamına 9.8 veriyorum.
Tüm bölümleri izlediğim için kıyaslama ile puanlarımı baştan belirleyeceğim.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu nasıl bir bölüm...
Harika başladı, Muhteşem bitti.
Hiç bir bölüm durgun geçmedi.
Bu dizi benim için en güzel dizi.
1. numarama ekliyorum.
İsveç yapımı olduğu için, buraları bildiğimden, inandırıcılık kısmı beni tatmin etti. Kurgusu bana göre nerdeyse kusursuzdu.
Den bästa serien! ⭐⭐⭐⭐⭐

Nadir bize ters köşe yaptı. Meğerse olayları önceden bilen ve İŞİD'e karşı mücadele içindeymiş. Aşırı şaşırdım orda ve o İmamda meğerse polis ile işbirliği içindeymiş Olan Dolares'e oldu. Fatima önceki bölümde Pervin'e söz verdiği gibi kendisi bizzat geldi.
İbbe kadın kılığına girip kaçtı ve kollay lokma olmadığını gösterdi. Fatima kendi imkanları ile yinede haberleri öğrendi ama geç öğrendi. Uçak olayına zaten engel olamazdı.

İyilikten maraz doğar diye boşuna demiyorlar. Lisha'ya acıdık resmen berbat etti herşeyi. Elinin tersi ile itti özgürlüğünü ve Pervin'in ölümüne sebep oldu. Oradan kurtulmayı Pervin haketmişti, Hussam değil :(
Pervin eğer Lisha için geri dönmeseydi şuan yaşıyor olacaktı.
Hussam'ın çaresizliği, duygusu duygulandırdı.
Suleika ve Kerima sahneleride çok duygusaldı :( en azından son dakika herkese bomba olduğunu söyledi. Dizide tek açık kapı İbbe oldu. O son sahnede Kerima'yı patlatmış oldu.
Lisha henüz 13 yaşında olduğu için herşeye çabuk kanan ve olgun düşünemeyen biriydi. Büyük ihtimalle Hussam'ın sofrada dediği şeylerden etkilendi. Bi de o da Suriye'ye gitmeyi istediğinde çok önceden beyni yıkanmıştı. Onunda etkisi ile o kafada olmaya devam etti.
Aslında dizide bir başka ince detay var. Lisha ve Kerima İslami tam bilmeyen ve olan olaylardan ders almayıp hata yapmaya devam etti (Kerima, İbbe'ye güvenmeye devam etti) Suleika ise onlara göre daha fazla İslam'ı biliyordu ve doğru yolu buldu. Ailesine dönmesine ve İbbe'nin kandırdığını bilmesine rağmen başörtüsünü takmaya devam etmesi bunu gösteriyor.
O iki İsveçli kardeşlerde layığını buldular.
İbbe'nin öldürdüğü İsveçli kadınada üzüldüm.

Bu dizi bence sadece 1 sezonluk tasarlandı ama ilgi çok oldu ve Netflix alınca 2. Bir sezon yapılabilir fakat o sezonda da Gizem Erdoğan muhakkak yer almalı. O ve Hussam karakterini oynayan Amed ödül aldılar. 2. Sezonda İsveç'ten Suriye'ye olan hikayeleri anlatılıp sonlarda da İbbe'nin yakalanışına yer verebilirler.

10/10

Sezonun tamamına 9.8 veriyorum.
Tüm bölümleri izlediğim için kıyaslama ile puanlarımı baştan belirleyeceğim.

Kesinlikle başından sonuna kadar bir an olsun bitmek bilmeyen hatta giderek artan heyecanı, gerilimi, dramı ve o bizleri geren kaliteli müziğiyle unutulmaz bir mini dizi oldu. Böyle dizileri gördükçe bizim Atiye ile olan hem doğallık hem oyunculuk hem senaryo farklılıkları ister istemez daha göze çarpıyor...

Dizinin tadında bitmesi ve 8 bölüm olması da kalitesini ve büyük ölçüde gerçekçiliğini korumasında önemli etkiye sahip oldu. Bazı detaylar tartışmaya açık tabi ama kusursuz dizi olmaz. İyi ki izlemişiz...

• Harika
  • Beğendim