Zey TV Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk - 1. Bölüm

Hangi diziyi özlediniz/ ilginizi çekti ?

• Kullanılan toplam oy
    24

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Jeneriklerle Geçmişe Yolculuğun ilk bölümü ile sizlerleyim. Bu bölümde 3 tane dizi hakkında paylaşımımız olacak. Mayıs ayı boyunca haftada en az 10 diziyi değerlendireceğiz. Yaz sonunda başlatacağımız 'En Özlenilen Dizi' etkinliği için bu tanıtımlar bir nevi ön hazırlık. Tüm tanıtacağımız diziler o etkinlikte yarışmayacak çünkü belirli yıllardaki dizileri seçeceğiz ve bunu zamanla birlikte kararlaştırırız.
Ankette beğendiğiniz veya ilginizi en fazla çekmiş olan dizileri oylayabilirsiniz.
İşte ilk dizilerimiz:
Genco
MV5BN2ZmZGViMTMtODZiOC00NDg2LWEyNjktMzExYzJhMWNiNDc2XkEyXkFqcGdeQXVyNjQyNDk0Mzk@._V1_.jpg

Genco
2007-2008 yılında Kanal D'de 51 bölüm yayınlanan Genco dizisi ,17 Ağustos Marmara Depremi ile yerle bir olan hayatları, değişen kaderleri ekrana taşıyan ilgiyle izlenilen dramatik yapımlardan biriydi. Dizide Alpay Kemal Atalan, Selen Seyven, Hazal Kaya, Enis Arıkan gibi başarılı oyuncular rol aldı.

Hayat Bağları

12654253_1047473445273667_8907856381047418863_n.jpg

Hayat Bağları
2000-2002 yılllarında Show TV ve ATV ekranlarında olan Hayat Bağları dizisi, kocasından yeni ayrılmış, kendini çocuklarını yetiştirmeye adamış bir anne olan Nurhayat'ın hayatını ele alıyor. Dizide, Melek Baykal, Güven Kıraç, Arzu Yanardağ, Kenan Pars gibi başarılı oyuncular rol aldı.

Sıdıka

sidika-1tanitim_8503517-6310_1280x720.jpg

Sıdıka
Show TV'de 1997-2003 yıllarında ekranlara gelen Sıdıka dizisinde Füsun Demirel, Hasibe Eren, Ali Erkazan, Hakan Tanfer gibi başarılı oyuncular rol aldı.Dizi, Sıdıka Saka ve İstanbul'un bir kenar mahallesinde yaşayan Saka ailesinin maceralarını anlatıyor. 1997 yılında 20 dakikalık bölümleri olan dizi yeterli ilgiyi göremeyince yayından kaldırılmış fakat dizinin tekrarları ilgi görüp diziyi yayınlandığı dönemden daha popüler bir konuma gelmiştir. Bunun ardından da 2003 yılında kadro hiç değişmeden Sıdıka yeniden çekilmiştir.

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Konularda içeriğin farklı olmasını istiyorsanız lütfen belirtiniz. Daha ilk konumuz ve tam karar veremedim nekadar detay olması konusunda. Sadece dizilerin yayınlandığı yıl ve jenerikmi olsun yoksa oyuncu kadrosu ve konusuda bulunmalımı?

Etiket istemeyen belirtsin :)
@dreamy @ozmoturk @soo @serhatt @MasacRE @MEnes@Sherlock @Doğu @S.G.A.T. @emrecnn @Billy Kane @Maskeli Fedai @Aserat @bazinga @Yiğitt @BesaleT @sokak sanati @eskici @12.Adam @alperuz @Forumdash @anniegrant @vadikızı @ömer karataş @xBUGRAx @-potterhead-@mesmeso61 @HeisenBerg @MayısKralı @tolgab @batuhankaralar @pompy @RüzgarGülü @xemrexxx @kerem @serhatt @turkuazz @denizz19 @Emre Ozansoy @HachiKo @DarkLegenD @Tolstoyevski @Polat Şaşmaz ve herkes

Son düzenleme:

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,959
Puanı
1,060
Konularda içeriğin farklı olmasını istiyorsanız lütfen belirtiniz. Daha ilk konumuz ve tam karar veremedim nekadar detay olması konusunda. Sadece dizilerin yayınlandığı yıl ve jenerikmi olsun yoksa oyuncu kadrosu ve konusuda bulunmalımı?

Etiket istemeyen belirtsin :)
@dreamy @ozmoturk @soo @serhatt @MasacRE @MEnes@Sherlock @Doğu @S.G.A.T. @emrecnn @Billy Kane @Maskeli Fedai @Aserat @bazinga @Yiğitt @BesaleT @sokak sanati @eskici @12.Adam @alperuz @Forumdash @anniegrant @vadikızı @ömer karataş @xBUGRAx @-potterhead-@mesmeso61 @HeisenBerg @MayısKralı @tolgab @batuhankaralar @pompy @RüzgarGülü @xemrexxx @kerem @serhatt @turkuazz @denizz19 @Emre Ozansoy @HachiKo @DarkLegenD @Tolstoyevski @Polat Şaşmaz ve herkes
Bence böyle devam et, bilgide olmalı, çok güzel olmuş :D

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bence böyle devam et, bilgide olmalı, çok güzel olmuş :D
Ah o eskiler ah ah...
Aslında 5 tane diziyi ele alacaktım ama gecenin köründe niye giriştiysem biraz zor geldi anca bukadarını yapabildim :A
Bir sonraki bölümde 5 tane yaparım inşallah çünkü anket kısmı böyle az dizi olunca iyi olmuyor :A
bu arada anketede oy kullanabilrsiniz, sınırsız işaretleyebilirsiniz :A (süresiz bir oylama bu :A ) Bu sadece yaz sonrası yapacağımız yarışma için fikir oluşturması için ve kimler ilgili bilmek için ama siz zaten yorum yaparakta konuya uğramış olduğunuzu belirttiniz :A
5 dizi olunca ozaman sınırsız yapmam oy verme kısmını :A

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Genco dizisine zamanında bakmıştım az çok, ilk oyumu ona kullandım.

Hayat Bağları dizisini hiç izlemedim ama jeneriği çok güzel, çok samimi geldi. Melek Baykal. :bhr: İkinci oyumu da ona kullandım.

Sıdıka dizisinin jeneriğini hatırlıyor gibiyim, hiç yabancı gelmedi bana...

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Genco dizisine zamanında bakmıştım az çok, ilk oyumu ona kullandım.

Hayat Bağları dizisini hiç izlemedim ama jeneriği çok güzel, çok samimi geldi. Melek Baykal. :bhr: İkinci oyumu da ona kullandım.

Sıdıka dizisinin jeneriğini hatırlıyor gibiyim, hiç yabancı gelmedi bana...
Bende senin vesilenle yorumumu yapayım:
Genco dizisini baştan sona izledim. Bir çok detay hepsi aklımda ama finalini hatırlamıyorum :eek:
Genco'nun yakın arkadaşı, Hazal Kaya'yı seven bir arkadaşı vardı, yanlış hatırlamıyorsam şöför rolünü oynuyordu. Ona hayran olmuştum :A yakışıklı buluyordum ( Şu babasını oldürdüğü için şuan hapiste olan kişi :( sorunlu biriymiş) oyladım bu diziyi.

Hayat Bağları'nı bende hiç izlemedim, samimi bir diziye benziyor. Diziyi @S.G.A.T. önerdi. Bunuda oyladım.

Sıdıka'ya gelince, bir kaç bölümüne denk gelmiştim ve hayal mayal hatırlıyorum. Şarkısı bile tanıdık geldi :F Tek aklımda kalan izlerken çok sıkıldığımı hatırlıyorum. Çok sevilen bir dizi olduğuda aklımda kalmış. Araştirmamı yaparken ilkin izlenmeyip reytinge kurban gidip sonradan popüler olmasını öğrenmek şaşırttı. Jeneriği eğlenceli (şarkısi ve sözleri) ama sıkıldığımı hatırlayınca oylamadım :F

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
Eline sağlık @Dosi Bence de bu şekilde devam edebilirsin. Diziye ait bilgilerin olması güzel.

Oyumu Sıdıka dizisine verdim. Bence hala yapılmış en komik dizilerden biridir. Atilla Atalay çok iyi bir mizah yazarı. Kadro da çok başarılıydı. Jenerik te doksanları hatırlayan jenerasyonun hafızasına kazanmıştır.

Hayat Bağları ve Genco'yu izlemedim fakat Hayat Bağları'nın jenerik müziği çok başarılı. Hatta Oya Küçümen'in seslendirdiği şarkılı bi versiyonu da vardı.

• Harika

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Hayat Bağları.
Ne güzel diziydi. Hep hüzünleniyorum hatırlayınca

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Eline sağlık @Dosi Bence de bu şekilde devam edebilirsin. Diziye ait bilgilerin olması güzel.

Oyumu Sıdıka dizisine verdim. Bence hala yapılmış en komik dizilerden biridir. Atilla Atalay çok iyi bir mizah yazarı. Kadro da çok başarılıydı. Jenerik te doksanları hatırlayan jenerasyonun hafızasına kazanmıştır.

Hayat Bağları ve Genco'yu izlemedim fakat Hayat Bağları'nın jenerik müziği çok başarılı. Hatta Oya Küçümen'in seslendirdiği şarkılı bi versiyonu da vardı.
1'den fazla oy kullanabilirsin aslında, sınır koymadım tek 3 dizi diye :D
Bir sonraki konuda 5 diziyi ele alırım.
Dizi önerinlerinide ileriki bölmlerde belirttiğinde eklerim bu şekilde. Beğenmene sevindim :bhr:

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
1 den fazla kullanilabildiğini bilmiyorudm. Düzelttim şimdi @Dosi önerilerimi de yazıcam birazdan sana.

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Genco izlemedim.

Hayat Bağları ve Sıdıka izlemiş biri olarak onlara verdim oyumu.
Genco ozamanların baya ilgiyle izlenen dizisiydi. Dizide aklımda kalan başka bir detayda bir tek Genco'nun özellikle cep telefonu kullanmadığıydı :A
Hazal Kaya'nın rolü çok iyiydi burda. Bence ilerde bir şans ver ilk bölüme :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bu tür durumlarda uygun emoji olmadığı için “aynen” gibi eğer beğeniyorsam etiket istemediğim, harika atıyorsam etiket istediğim anlamına gelsin. Bir de ayrıca yazarak belirtmeye üşenirim zira. :A
emojilerle uğraşacağına direk etiket yollama diyebilirsin. Yapışmaz eline bir kerecik yazmaktan:A Bu farklı bir konu olduğu için ve ilk bölüm diye etiketlemiştim ama tamam, bundan sonra hiç bir etkinliğimde etiket listesinde bulundurmam (unutmazsam) .Bu konularda seninle alakali mesajlar yazılırsada senin nickini yazarsam önüne '@' koymam :A
Şimdi gidip kendi mekanlarında takıkabilirsin @DarkLegenD ile ( büyük olasılıkla o da etiket istemem diyecektir :A)

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Konu çok başarılı, detaylı yazmışsın emeğine sağlık @Dosi aslında bu şekilde uygun bilgilerin,jeneriklerin paylaşımı daha uygun.dizi paylaşımlarında aklımızdaki dizi paylaşımlarını konuyamı yazıyoruz

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Konu çok başarılı, detaylı yazmışsın emeğine sağlık @Dosi aslında bu şekilde uygun bilgilerin,jeneriklerin paylaşımı daha uygun.dizi paylaşımlarında aklımızdaki dizi paylaşımlarını konuyamı yazıyoruz
Evet, bu konudan belirtebilirsin. Gidipde @MasacRE gibi 100lerce liste getirme :A Bu ay haftalık 10 falan anca yaparım. Hepsine yer vermesemde kızma, baya uğraştırıcı oluyor çünkü :A
3-5 akılda kalan dizilerle gelebilirsin :A

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Evet, bu konudan belirtebilirsin. Gidipde @MasacRE gibi 100lerce liste getirme :A Bu ay haftalık 10 falan anca yaparım. Hepsine yer vermesemde kızma, baya uğraştırıcı oluyor çünkü :A
3-5 akılda kalan dizilerle gelebilirsin :A
Anlaşıldı her ay o kadar paylaşım daha uygun aslında konu mesajına yazıp yollarım :) :)

• Beğendim