Homofobik Misiniz?

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Öncelikle Vikipedi'den kopyaladığımız tanımı yapıştıralım: Homofobi, eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır. Geniş manası ile diğer cinsel yönelimlere sahip olan LGBTİ kişileri de içerir.

Siz homofobik misiniz? Homofobik olma ya da olmama sebepleriniz neler?

Duruma yorum yazanlar fikirlerini buradan daha rahat bir biçimde sunabilirler: @mrt-06 (denedim ama etiketleyemedim :/) @Tolstoyevski @denizz19 @RüzgarGülü @yatutarsa

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil lakin birinden nefret etmek, onu türlü fantezilerle öldürmeyi istemek için kişinin cinsel yönelimi yeterli bir sebep değildir/olmamalıdır.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ben homofobik değilim ancak çevremdekilerin gördüğüm kadarıyla bu durumu "sapkınlık" "arsızlık" olarak nitelendiriyorlar..

Fakat şunu da eleştirmek lazım bazı eşcinseller kendilerini savunucam derken yanlış yol izliyorlar mesela geçenlerde kampüste LGBT üyeleri "Vur bana!" sloganlarıyla eylem yapmışlar, bu tarz eylemler yerine bilgilendirici, aslında bu durumun bir hastalık olmadığını anlatsalar mesela.

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
Evet ben homofobigim ve bu normal değil midir?
Çünkü bir erkeğin beni arzulamasından tedirginim.

Aslında derdim gaylerle değil ayrımcılığa karşıyım. Ama ben kadınlardan hoşlanıyorum:X

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Gerekli24

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Profiline yazdığımı buraya kopyalıyorum. :D

Ben homofobik değilim ancak çevremdekilerin gördüğüm kadarıyla bu durumu "sapkınlık" "arsızlık" olarak nitelendiriyorlar..

Fakat şunu da eleştirmek lazım bazı eşcinseller kendilerini savunucam derken yanlış yol izliyorlar mesela geçenlerde kampüste LGBT üyeleri "Vur bana!" sloganlarıyla eylem yapmışlar, bu tarz eylemler yerine bilgilendirici, aslında bu durumun bir hastalık olmadığını anlatsalar mesela.

Sen yapmasan ben yapacaktım. :D

Öncelikle Lgbti topluluğunda da eleştirilecek şeyler var. Diğer kişiler sana sapkın gözüyle bakarken, İstanbul'da onur yürüyüşünde soyunmamalısın. Bunu yapanlar heteroseksüel olsa bile bizim ülkemizde kabul edilmez.

Senin söylediğin eylem konusunda ise yine iki yönlü düşünülebilir. İlki yukarıdaki gibi bu tip tamamen sekse yönelik bir slogan yerine başka bir şey kullanılabilirdi. Ancak "vur bana" popüler bir şey ve dikkat çekici. Bir bilgilendirme konferansı olsa çok da ilgi çekemezdi bence.

Ancak burada şunu da atlamamak gerekiyor. Eşcinseller melek değil, insan. Tıpkı heteroseksüeller kendi aralarında siyaset, spor, sanat bir sürü konuda bin bir parçaya ayrılabiliyorken; eşcinseller de farklı farklılar. Yani diyeceğim şu ki; heteroseksüeller arasında da sekse aşırı düşkün insanlar var, eşcinseller arasında da.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Herkesin aşırı anlayışı farklı. Homofobik olunabilir ama bunu şiddete dökmek din vs. bahaneler ile yanlıştır.

Ben değilim.

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Evet ben homofobigim ve bu normal değil midir?
Çünkü bir erkeğin beni arzulamasından tedirginim.

Aslında derdim gaylerle değil ayrımcılığa karşıyım. Ama ben kadınlardan hoşlanıyorum:X

Bence de cidden kimseyi sevmek zorunda değilsin. Ancak homofobik bir işveren, işi hak eden gaye vermek yerine; hak etmeyen heteroseksüele verir. Bu homofobidir. Ve bence bu normal değil. Kişi sadece kadın s*kiyor diye; erkek s*kenden üstün olmamalı vs.

Sen bir erkek olarak bundan tedirgin olabilir, hoşlanmayabilirsin. Ama merak ettim sana tacizde bulunan bir gay oldu mu? Bu ülkede bir sürü kadın/trans da gece sokağa çıkmaktan tedirgin oluyor haklı sebeplerle?

Homofobik olmayan birine gaysin demem zaten. :D Ol ya da olma. :D

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
IMG_1788.JPG

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
Bende değilim ayrımcı olmaya ayrımcılık yapılmasına hep karşıyımdır kimse kimseyi sevmek zorunda değil kişinin cinsel tercihine kimse karışamaz o kişinin kendi tercihidir eşcinseldi yok gay di onu hor görmek kötü gözle bakmak asla olmamalı

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Herkesin aşırı anlayışı farklı. Homofobik olunabilir ama bunu şiddete dökmek din vs. bahaneler ile yanlıştır.

Ben değilim.

Bu benim hayat felsefem bile olabilir ya. :D Herkesin sınırları çok farklı.

Din, şiddete dökmek için olanak sağlıyor. Aslında bu cümle yanlış oldu kimse Allah değil ancak Allah'ın yer yüzünde helak ettiği kaç kavim var ki? Ayrıca Lut kavmi erkek erkeğe seks dışında bir süre şey yapmış olabilir ancak helak edilme sebeplerinden birisi de bu:
"
80. Ve Lut… Toplumuna şöyle demişti: “Sizden önce alemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğe mi girişiyorsunuz?”

81. “Siz, kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz. Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz.”
Ha tabi bu ayet var diye Allah öldürülmelerini mi emrediyor? Ya da eşcinsel olup ancak bunu kendisine bir sınav olarak görüp de hayatı boyunca mastürbasyon, seks vs. yapmayabilir. Bu da o kişinin kararıdır.

Nedeni yok aslında. Dünyanın işleyişine, düzenine ters herşeyi sevmiyorum. Güneş bir gün sıkılıp "ben batıdan doğacağım" derse ondan da nefret ederim. Bunu bir neden olarak kabul edersen tam olarak bu.

Bazı şeyler açıklanamıyor ya. Irkçılık mesela. Neden beyazlar zencilerden üstündü? Zenciler maymuna benzediği için mi? Neden saf Alman ırkı vaov da Yahudiler ıyy?

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bu benim hayat felsefem bile olabilir ya. :D Herkesin sınırları çok farklı.

Din, şiddete dökmek için olanak sağlıyor. Aslında bu cümle yanlış oldu kimse Allah değil ancak Allah'ın yer yüzünde helak ettiği kaç kavim var ki? Ayrıca Lut kavmi erkek erkeğe seks dışında bir süre şey yapmış olabilir ancak helak edilme sebeplerinden birisi de bu:
"
80. Ve Lut… Toplumuna şöyle demişti: “Sizden önce alemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğe mi girişiyorsunuz?”

81. “Siz, kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz. Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz.”
Ha tabi bu ayet var diye Allah öldürülmelerini mi emrediyor? Ya da eşcinsel olup ancak bunu kendisine bir sınav olarak görüp de hayatı boyunca mastürbasyon, seks vs. yapmayabilir. Bu da o kişinin kararıdır.

Bana mesela mandal kanca olayları çok aşırı geliyor. Ürkütücü geliyor hatta.:(

Ben aşkın sevginin suç olacağını düşünmüyorum. Sevgi bu yani nesi suç olsun ki. Çok mantıksız. Sırf seksi farklı yollar ile yapıyor diye bir insanın helak edilmesi çok sığ geliyor. O kavim tecavüz olaylarına hayvanlar ile ilgili olaylarada karışmış. Ama yine de iğrenç diye nitelendiriliyor. Belki bu kısmı yani tecavüze hayvanlar ile olan ilişkisine iğrenç dedi emin değilim ama şu var kimse farklı olmak istemez. Elbet buna elinde olan yada olmayan sebeplerden dolayı itilmistir. İtilmesinin üzerine birde din, toplum baskısı olursa o insanı öldürün daha iyi. Ben seks olarak homofobik olmayı anlarım ama diğer türkü homofobik olmayı hiç insancıl bulmuyorum.:(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Homofobik'ten kasıt eşcinsellerin ilişkiye girme, eşcinsel kimliklerini onaylama özgürlüğü ise asla değilim ve haddime değil. İki erişkin kişinin karşılıklı rızasına dayanan ve üçüncül bir kişiye de dolaylı ya da dolaysız zararına yol açmayan bütün ilişki türleri, istedikleri kadar genel ahlak kuralına göre ahlaksızca nitelendirilsin, benim için hür iradeye dayanan ve en temel insan hakkı olan özgürlük hakkı sınırları içerisine girmiş temel bir haktır, müdahelede bulunmaya veya engellemeye yönelik çalışma yapmam veya yapanları desteklemem haddime değildir, hatta asıl ahlaksızlık iki bireyin özgür tercihine dayanan ilişkilerini engellemek ve onları öldürmekle, darp etmekle tehdit etmek yahut sözlü olarak taciz, alay etmektir..

Ancak, Gay ilişkilerinden iğreniyor muyum? hem de sonuna kadar. İğrenç ötesi bir ilişki türü. Lezbiyenlik bana göre daha hoş geliyor ama bu gaylik yahut erkek erkeğe ilişki türü iğrenç ötesi geliyor. Erkeğin erkekle öpüşmesi, erkeğin makyaj yapıp etek giyip kız gibi dolaşması... Ne bileyim, hiç sevmiyorum açıkçası. Ancak benim kişisel iğrenti duyma özgürlüğüm, onların bu eylemi gerçekleştirme özgürlüğüne engel değildir, olamaz. Velhasıl, yarı yarıya fobik sayılabilirim. Bir erkeğin başka bir erkekle afedersiniz anal ilişkiye girmesi kadar mide bulandırıcı ne olabilir ki pek? Erkeğin kadınla o tür ilişkiye girmesi bile pek hoş değilken, hem de erkek erkeğe...

Gelelim meseleye, doğada eşcinsellik görülse bile bu doğal bir ilişki türü olduğunu göstermez. Zira ister doğa evrim diyelim ister Tanrı diyelim, her daim tek yollu bir üreme şekli vardır o da erkekle dişi. Bütün amaç, hayatın amacı budur, doğadaki tek gerçek nesilleri bir sonraki nesle aktarma gerçeğidir, doğa bu şekilde kendini programlamıştır. Çoğalabilmenin yolu ise nefes almaktan geçer, nefes almanın yolu ise bedendeki enerjiyi tepkilemekten geçer, bedendeki enerjiyi ise ancak yemek yemek ve su içmek sayesinde açığa çıkarabiliriz. Yemek yemek nasıl ki vücuda enerji sağlamanın yalnızca bir aracıysa ve doğada amaç değilse, cinsel ilişkiye girmek de en temel hakikat olan çoğalma ve üreme istencinin yalnızca bir aracıdır. İşte eşcinsellik bu amaçla çakışır, doğada adeta bir "bug" hatasına neden olur. Eğer ortaya ister doğuştan ister DNA'sal diyelim fark etmez, bir sorun yahut bozukluk olmasaydı, bu ilişki türünün salt bir amacı ve faydası olması Zorunlu olurdu tüm doğal olan her şeyde olduğu gibi? O yüzden bu ilişki türünü tamamen doğalmış gibi gösterenlere karşıyım.

İşin özgürlük boyutunu neden savunduğuma gelirsek: Yemek yerken de belli belirsiz bir haz duyarız ama hiçbiri cinsel ilişki yahut cinsellik sırasında duyulan haz gibi değildir. İşte bu haz, YAŞAMIN ASIL AMACI olan üreme istencinin aracı olan cinsel ilişkinin yalnızca bir yan etkisidir. Bu yan etki zaman içinde şekillenmiş ve asıl amaç olan üreme istencini canlılara teşvik etmek adına eşi benzeri görülmemiş bir hazza yol açmıştır. Fakat bu yan etki, insanlar arasında zaman içinde yan etki olmaktan çıkmış ve esas Amaç haline gelmiştir. İşte bu da, zaman içinde haz duymayı asıl amaç haline getirdikleri için, insanlar arasında pratik bir faydasının olmasına neden olmuştur, o yüzden haz duydukları sürece bu hazzı yaşama özgürlüğü her insanın vardır. Bu yüzden bu ilişki türünün özgürlüğüne pranga takmak kabul edilemez bir zorbalıktır...

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bana mesela mandal kanca olayları çok aşırı geliyor. Ürkütücü geliyor hatta.:(

Ben aşkın sevginin suç olacağını düşünmüyorum. Sevgi bu yani nesi suç olsun ki. Çok mantıksız. Sırf seksi farklı yollar ile yapıyor diye bir insanın helak edilmesi çok sığ geliyor. O kavim tecavüz olaylarına hayvanlar ile ilgili olaylarada karışmış. Ama yine de iğrenç diye nitelendiriliyor. Belki bu kısmı yani tecavüze hayvanlar ile olan ilişkisine iğrenç dedi emin değilim ama şu var kimse farklı olmak istemez. Elbet buna elinde olan yada olmayan sebeplerden dolayı itilmistir. İtilmesinin üzerine birde din, toplum baskısı olursa o insanı öldürün daha iyi. Ben seks olarak homofobik olmayı anlarım ama diğer türkü homofobik olmayı hiç insancıl bulmuyorum.:(

Mandal kanca ne? :D

Genel olarak katılıyorum dediklerine. Ama şunu da belirteyim. Heteroseksüel biri, aşık olmadan sadece beğendiği biriyle seks yapabilir. Bunun aynısını eşcinsel bir kişi de yapabilir. Bu o kişilerin kendi yaşam biçimi ya da sekse bakış açısıyla ilgilidir.

Son dediğine de katılıyorum. Heteroseksüel biri gay sevişmesinden iğrenebilir. Aynı şekilde yaşlıların seks yapması da iğrenç gelebilir. Ancak yasaklayamaz.

Lut kavmi ile ilgili dediklerine gelirsem, açıkçası bu konuyla ilgili bilgim Kuranda yazanlarla sınırlı. Kuranda eşcinsel ilişki yasaklanıyor (hatta şehvetle bakmak bile) ancak eşcinsellik yasaklanıyor mu yoruma bakar. (tabi bu eşcinsel, bir erkeği arzulamamalı, seks yapmamalı.)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Mandal kanca ne? :D

Genel olarak katılıyorum dediklerine. Ama şunu da belirteyim. Heteroseksüel biri, aşık olmadan sadece beğendiği biriyle seks yapabilir. Bunun aynısını eşcinsel bir kişi de yapabilir. Bu o kişilerin kendi yaşam biçimi ya da sekse bakış açısıyla ilgilidir.

Son dediğine de katılıyorum. Heteroseksüel biri gay sevişmesinden iğrenebilir. Aynı şekilde yaşlıların seks yapması da iğrenç gelebilir. Ancak yasaklayamaz.

Lut kavmi ile ilgili dediklerine gelirsem, açıkçası bu konuyla ilgili bilgim Kuranda yazanlarla sınırlı. Kuranda eşcinsel ilişki yasaklanıyor (hatta şehvetle bakmak bile) ancak eşcinsellik yasaklanıyor mu yoruma bakar. (tabi bu eşcinsel, bir erkeği arzulamamalı, seks yapmamalı.)

Benim Kuran'da olan ile ilgili bilgim şu. Yani metin okumuştum tefsir gibi bir şey. Lut gölünü biliyorsun. O gölün bölgesi çok verimli bir araziymis. Ve devamlı saldırılara uğruyormuş. Bölgenin reisleri bu saldırılardan yol kesenlerden kurtulmak için çözüm düşünüyorlarmış ve şeytan yaşlı bir kadın kılığında reisin yoluna çıkmış. Böyle böyle yapın bu bölgeden herkes tiksinir kimse saldırmak istemez demiş. Adamlar yapmışlar şeytanın dediğini. Ve bunun sonucunda bu olaydan zevk almaya başlamışlar falan filan derken iş çığırından çıkmış. Ama bu bi rivayet. Elmalılı tefsiri olabilir emin değilim lisedeyken okumuştum. Şöyle düşününce mantıklı gelsede o bölgede üretilen ürünler ticaret yapılmadığı için hep kendin pişir kendin ye tarzında devam eder. Dış dünya ile kopar. Bu ne kadar olanaklı emin değilim ama şu da var bölge çok verimli bölge yani cennet gibi bir yer ticarete ihtiyaçları da var mı diye sorarsan olmayabilir. Yani olay böyle başlamış. Bence bu eleştirilecek bir durum. Eğer olay böyle başladı ise helak edilebilir netice de bir çıkar için başlıyorsun ve hayvanlara tecavüz ediyorsun. Ben böyle düşününve mantıklı buldum helak mevzusunu zamanında. Sonra çok düşünmedim o ayrı.:D

Uzuvlara takılıyor. Neyse araştır yazarken bile garip oldum.:(
Erkeklik uzvu kancası diye yazarsan çıkar sanırım ne ise yaradığı.:F

aklın yolu bir yaa. Mantıklı düşünürsek ben kendim mantıklı biri olarak görüyorum katılmam normal.:p

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Homofobik'ten kasıt eşcinsellerin ilişkiye girme, eşcinsel kimliklerini onaylama özgürlüğü ise asla değilim ve haddime değil. İki erişkin kişinin karşılıklı rızasına dayanan ve üçüncül bir kişiye de dolaylı ya da dolaysız zararına yol açmayan bütün ilişki türleri, istedikleri kadar genel ahlak kuralına göre ahlaksızca nitelendirilsin, benim için hür iradeye dayanan ve en temel insan hakkı olan özgürlük hakkı sınırları içerisine girmiş temel bir haktır, müdahelede bulunmaya veya engellemeye yönelik çalışma yapmam veya yapanları desteklemem haddime değildir, hatta asıl ahlaksızlık iki bireyin özgür tercihine dayanan ilişkilerini engellemek ve onları öldürmekle, darp etmekle tehdit etmek yahut sözlü olarak taciz, alay etmektir..

Ancak, Gay ilişkilerinden iğreniyor muyum? hem de sonuna kadar. İğrenç ötesi bir ilişki türü. Lezbiyenlik bana göre daha hoş geliyor ama bu gaylik yahut erkek erkeğe ilişki türü iğrenç ötesi geliyor. Erkeğin erkekle öpüşmesi, erkeğin makyaj yapıp etek giyip kız gibi dolaşması... Ne bileyim, hiç sevmiyorum açıkçası. Ancak benim kişisel iğrenti duyma özgürlüğüm, onların bu eylemi gerçekleştirme özgürlüğüne engel değildir, olamaz. Velhasıl, yarı yarıya fobik sayılabilirim. Bir erkeğin başka bir erkekle afedersiniz anal ilişkiye girmesi kadar mide bulandırıcı ne olabilir ki pek? Erkeğin kadınla o tür ilişkiye girmesi bile pek hoş değilken, hem de erkek erkeğe...

Gelelim meseleye, doğada eşcinsellik görülse bile bu doğal bir ilişki türü olduğunu göstermez. Zira ister doğa evrim diyelim ister Tanrı diyelim, her daim tek yollu bir üreme şekli vardır o da erkekle dişi. Bütün amaç, hayatın amacı budur, doğadaki tek gerçek nesilleri bir sonraki nesle aktarma gerçeğidir, doğa bu şekilde kendini programlamıştır. Çoğalabilmenin yolu ise nefes almaktan geçer, nefes almanın yolu ise bedendeki enerjiyi tepkilemekten geçer, bedendeki enerjiyi ise ancak yemek yemek ve su içmek sayesinde açığa çıkarabiliriz. Yemek yemek nasıl ki vücuda enerji sağlamanın yalnızca bir aracıysa ve doğada amaç değilse, cinsel ilişkiye girmek de en temel hakikat olan çoğalma ve üreme istencinin yalnızca bir aracıdır. İşte eşcinsellik bu amaçla çakışır, doğada adeta bir "bug" hatasına neden olur. Eğer ortaya ister doğuştan ister DNA'sal diyelim fark etmez, bir sorun yahut bozukluk olmasaydı, bu ilişki türünün salt bir amacı ve faydası olması Zorunlu olurdu tüm doğal olan her şeyde olduğu gibi? O yüzden bu ilişki türünü tamamen doğalmış gibi gösterenlere karşıyım.

İşin özgürlük boyutunu neden savunduğuma gelirsek: Yemek yerken de belli belirsiz bir haz duyarız ama hiçbiri cinsel ilişki yahut cinsellik sırasında duyulan haz gibi değildir. İşte bu haz, YAŞAMIN ASIL AMACI olan üreme istencinin aracı olan cinsel ilişkinin yalnızca bir yan etkisidir. Bu yan etki zaman içinde şekillenmiş ve asıl amaç olan üreme istencini canlılara teşvik etmek adına eşi benzeri görülmemiş bir hazza yol açmıştır. Fakat bu yan etki, insanlar arasında zaman içinde yan etki olmaktan çıkmış ve esas Amaç haline gelmiştir. İşte bu da, zaman içinde haz duymayı asıl amaç haline getirdikleri için, insanlar arasında pratik bir faydasının olmasına neden olmuştur, o yüzden haz duydukları sürece bu hazzı yaşama özgürlüğü her insanın vardır. Bu yüzden bu ilişki türünün özgürlüğüne pranga takmak kabul edilemez bir zorbalıktır...
Daha tek hücrelilerde -ki sayıca bakarsak diğer canlılardan daha kalabalıklar- cinsiyet diye bir kavram bile yokken "her daim tek yollu bir üreme şekli vardır o da erkekle dişi" demek ve bunun üzerine başka fikirler geliştirmek fazla iddialı değil mi?

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Heteroseksüel bir erkek olarak gay ilişkilerden iğrenebilir, lezbiyen ilişkilerini kendini tatmin etmek için kullanabilirsin. Bence sıkıntı yok. Ancak haklar konusunda iki tarafa da eşit olmak gerekir.

Ya biz senle bunları konuşmuştuk, aynı sorular aynı cevaplar olacak. :D

Üreye üreye tükettiniz Dünya'yı insanlar. 7 küsür milyar olduk. Belki de evrim terse işliyor artık? Dünya'nın sonunu getirmek için Tanrı tarafından gönderilmişsek? NİHAHAHAHİ. :D

Öncelikle eşcinsel erkek ve kadınların üreme sistemleri sağlıklıdır. Kadınlar hamile kalabilir. Erkeklerin çocukları olabilir. Yani eğer küçük mavi noktamız nüfus sıkıntısına girerse (ki Suriyeliler varken asla) taşın altına ellerini koyarlar.

Ayrıca heteroseksüel ve kısır kadın-erkekler de üreyemiyor? Ya da kısır olmayıp çocuk yapmak istemeyen heteroseksüeller de var?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Daha tek hücrelilerde -ki sayıca bakarsak diğer canlılardan daha kalabalıklar- cinsiyet diye bir kavram bile yokken "her daim tek yollu bir üreme şekli vardır o da erkekle dişi" demek ve bunun üzerine başka fikirler geliştirmek fazla iddiali değil mi?

Kastettiğim canlı türü hayvanlar alemiydi aslında, yoksa sporu var terliği var bilmem nesi var o konular haddime değil elbette. Hayvanlar aleminde erkek ve dişi haricinde bir üreme şeklinin olmadığını iddia etmek için de herhalde biyolog olmak gerekmiyor? :D