eTV Hissikablelvuku: Bir Katilin Hikayesi | Bölüm 1-2

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
İnan bakıp çıkmak için girdim, zamanım yok pek. :T: Olsa okuyorum zaten hemen. Seni yeniden böyle projelerde görmek güzel bakalım tarzında bir değişiklik var mı? Yarın okur yorum yaparım buraya. :X
Değişiklik olduğuna inanıyorum. EŞİ BENZERİ YOK :A

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Bence acaba sadece ben mi ahlaksızca düşündüm diyorum :D

Neyse bekliyoruz 3. Bölümü :X
Her şey yerli yerinde. İlerledikçe alışırsınız. Zaten dediğim gibi 8-9 bölüm yazılı, sadece biraz elden geçirilmesi gerek. Oturup değiştirmem baştan aşağı.
Ha yine beğenmezseniz defolup gidin banane :A

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Her şey yerli yerinde. İlerledikçe alışırsınız. Zaten dediğim gibi 8-9 bölüm yazılı, sadece biraz elden geçirilmesi gerek. Oturup değiştirmem baştan aşağı.
Ha yine beğenmezseniz defolup gidin banane :A
Zaten 2-3 okurun var bari onlara saygıda kusur etme :A

Gecenin bu saati değerli vaktimi ayırıp oturup okumuşum, yorum yapmışım :D

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Roman gibi bir solukta okudum. Kesinlikle 2 bölümde çok güzel olmuş. Betimlemeler efsane olmuş. Katilin duygu ve dusuncelerini okuyucuya geçirebilmişsin bu da önemli bir detay. Diğer bölümleri bekliyorum. :D

Ellerine sağlık :)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,357
Puanı
1,061
Bu adamı yaşadıkları değil, o düşünceleri dellendiriyor aga. Adam belki unutacak, belki yuva kurup mutlu mesut yaşayacak, ama yok illa felsefe, illa hatıralardan cool adam çıkarma durumları. Adamın hayatı zaten net, hikayede de belirtmişsin, giriş kısmını yapıp, zekamıza küfür etmek niye. Belli ki her bölümde de göreceğiz. Yazmışsın o kadar girişi, vermişsin elimize kalaşnikof'u, diyorsun gel buna şaşır. Nesine şaşırayım lan? Adam 2 çocuğu mezarda yatıyor, karısı da yatıyor. Üstüne deli damgası da yedirtmişsin, o eve bu değil, ben mi gireceğim?
Bunların yanında özenerek çalışıldığı belli olan anlatım tarzı, afilli cümleler, gerilim anları kaliteyi arttıran esas hususlardı.
Neyse kısacası 'Bu gece de girdim birinin evine, ben mutsuzum, mutluluk bunların neyine' temalı 2 bölümün de kalitesine lafımız yok, geleceğinden de umutluyuz.
Puanım 8.0/10

Son düzenleme:

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Hayır yayınlanması için teşvik eden ben, manipule eden de ben!? Nasıl bi yapım varmış yüce Allah'ım :F
Söylediğim sözleri manipule ediyorsun. Doğmak falan :T:

Roman gibi bir solukta okudum. Kesinlikle 2 bölümde çok güzel olmuş. Betimlemeler efsane olmuş. Katilin duygu ve dusuncelerini okuyucuya geçirebilmişsin bu da önemli bir detay. Diğer bölümleri bekliyorum. :D

Ellerine sağlık :)
Teşekkür ediyorum. :cool:

Bu adamı yaşadıkları değil, o düşünceleri dellendiriyor aga. Adam belki unutacak, belki yuva kurup mutlu mesut yaşayacak, ama yok illa felsefe, illa hatıralardan cool adam çıkarma durumları. Adamın hayatı zaten net, hikayede de belirtmişsin, giriş kısmını yapıp, zekamıza küfür etmek niye. Belli ki her bölümde de göreceğiz. Yazmışsın o kadar girişi, vermişsin elimize kalaşnikof'u, diyorsun gel buna şaşır. Nesine şaşırayım lan? Adam 2 çocuğu mezarda yatıyor, karısı da yatıyor. Üstüne deli damgası da yedirtmişsin, o eve bu değil, ben mi gireceğim?
Bunların yanında özenerek çalışıldığı belli olan anlatım tarzı, afilli cümleler, gerilim anları kaliteyi arttıran esas hususlardı.
Neyse kısacası 'Bu gece de girdim birinin evine, ben mutsuzum, mutluluk bunların neyine' temalı 2 bölümün de kalitesine lafımız yok, geleceğinden de umutluyuz.
Puanım 8.0/10
Öncelikle detaylı ve güzel yorum için teşekkür ediyorum :)
Ama adam öyle. Ne yaşadığını, hangi duygulardan geçtiğini anlatmam lazım evet, ama bunlar yavaş yavaş ortaya çıkacak. O kendi kendine sorduğu soruların, kendi kafasını bulandırmasının sebepleri var. Birdenbire geçmişini ortaya çıkarırsam tadı kalmaz yavaş yavaş olacak ve biraz da bazı şeyler gizemli kalacak. Sadece bilinmesi kadarını özet geçtim ben. Nasıl her şeyi kaybetti, nasıl bu hale geldi gibi detaylar sonra bahsedilecek. Hikaye buradan başlasa da bunun 1.5 yıl öncesi de var anlatılacak epey, 9 yıl öncesi de var. Ama iki bölümden bu kadar çok çıkarım yapman garibime gitti. Daha giriş bile tamamlanmadı, dizi yapsan ilk yarım saati olur en fazla bir bölümün.

Son düzenleme:

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,357
Puanı
1,061
Söylediğim sözleri manipule ediyorsun. Doğmak falan :T:

Teşekkür ediyorum. :cool:

Öncelikle detaylı ve güzel yorum için teşekkür ediyorum :)
Ama adam öyle. Ne yaşadığını, hangi duygulardan geçtiğini anlatmam lazım evet, ama bunlar yavaş yavaş ortaya çıkacak. O kendi kendine sorduğu soruların, kendi kafasını bulandırmasının sebepleri var. Birdenbire geçmişini ortaya çıkarırsam tadı kalmaz yavaş yavaş olacak ve biraz da bazı şeyler gizemli kalacak. Sadece bilinmesi kadarını özet geçtim ben. Nasıl her şeyi kaybetti, nasıl bu hale geldi gibi detaylar sonra bahsedilecek. Hikaye buradan başlasa da bunun 1.5 yıl öncesi de var anlatılacak epey, 9 yıl öncesi de var. Ama iki bölümden bu kadar çok çıkarım yapman garibime gitti. Daha giriş bile tamamlanmadı, dizi yapsan ilk yarım saati olur en fazla bir bölümün.
Giriş bölümü olmasa da olurdu, biraz zorla bizi soru işaretleri bırak. EvelAllah çözeriz. :A

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Giriş bölümü olmasa da olurdu, biraz zorla bizi soru işaretleri bırak. EvelAllah çözeriz. :A
Ben burada kitap yazmıyorum ki, hitap ettiğim kitle de kitap okuyorum gözüyle bakmıyor sonuçta, bakmayacak da haklı olarak. Görsel bir destek de yok, televizyonda yayınlanmıyor. O yüzden bazı detayları tekrar etmem gerekiyor diye düşünüyorum hatırda kalması için. Herkes senin gibi okumaz yani :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şaka gibi ama okudum laa @XanTier

Neyse okurken uzunluktan değil, birbirinin laciverti ard arda gelen soru ve düşünce öbeklerinden yüksündüm okurken.

"Yorum": sen şimdi yukarıdaki yorumumu okuyunca bu ne demek istemiş bu yorumda dersin belki ama ben sana yorumumla acıklamaya çalişcam. Umarım yorumumu anlayabilirsin. Aslında şuan açıklıyorum belki yorumumda ne demek istediğimi anladın?

7.5'dan 8/10

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Şaka gibi ama okudum laa @XanTier

Neyse okurken uzunluktan değil, birbirinin laciverti ard arda gelen soru ve düşünce öbeklerinden yüksündüm okurken.

"Yorum": sen şimdi yukarıdaki yorumumu okuyunca bu ne demek istemiş bu yorumda dersin belki ama ben sana yorumumla acıklamaya çalişcam. Umarım yorumumu anlayabilirsin. Aslında şuan açıklıyorum belki yorumumda ne demek istediğimi anladın?

7.5'dan 8/10
Çok güzel anlattın. Anlıyorum ne demek istediğini. Herkes aynı şeyi söyledi zaten, anlıyorum. Farkındaydım zaten epeydir bu durumun, ama yine de silmedim o kısımları :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Çok güzel anlattın. Anlıyorum ne demek istediğini. Herkes aynı şeyi söyledi zaten, anlıyorum. Farkındaydım zaten epeydir bu durumun, ama yine de silmedim o kısımları :D
Silseydin keşke insanlara baya zul etmişsin :A mod olsaydım ben silerdim. Acımazdım silerken. Sen neden sildin diye sorsaydın keyfimden sildim derdim. Silmek yeni başlangıctır bir dahakine farkına varırsan sil :A reytingin bol:p

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Silseydin keşke insanlara baya zul etmişsin :A mod olsaydım ben silerdim. Acımazdım silerken. Sen neden sildin diye sorsaydın keyfimden sildim derdim. Silmek yeni başlangıctır bir dahakine farkına varırsan sil :A reytingin bol:p
Farkındaydım zaten. Ama ben kendi keyfimden dolayı zaten tuttum onları. Silsem aylar önce silerdim. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk 2 bölüm olarak oldukça güzel bir giriş kurgusu yapılmış. Yer yer gerilim olmakla birlikte hikayede asıl bağlamlar gizem ve kara psikoloji. İndie game tarzı. Cümle yapıları harika. Ancak olaydan ziyade durum ağırlıklı gibi, bazen bilinçakışı uzun gibi geliyor. :D
Devam bölümlerini merakla bekliyorum.

Tüm bu yaşananlar asıl kahramanın, ki bu adama kısaca X diyeceğim, X'in kafasında yaşanan şeyler olabilir. Mesela birinci bölümde eve gizlice girdiğinde evde kimse yoktu aslında, ev kendi eviydi. Fotodaki adam kendisi, kadın karısı, yataktaki kız da kendi kızıydı. Tartışmaları izlediği vakit aslında geçmişte karısıyla yaşadığı tartışmayı zihninde canlandırırdı, akıl hastası olduğu için bunu tam gerçeklikle görmüş olması da şaşırtmaz. X belki de aynı bölümde tarif ettiği gibi karısını öldürdü, aklını yitirdi kim bilir.