Geniş Aile Efsanesi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Şarkının sözleri birden aklımdan gitmiş sori :A
Aferin yeğenine benim kardeşim de onun yaşlarındayken hatta 2 yaş falan küçükken benle izlemeyi çok severdi :A Büyüdü hala izliyor :A
Eskiden baksydım izlerdi belki. Kendisi 5 yaşından beri dizilere bakar :A
Sevmesi iyi oldu ama. Diziyi izlemek istediğimde engel olmaz :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Koyu Bilal'i bile seviyorum :A sırıtan bir karakter yok açıkçası :A
Bile mi? :A Belki de en sevdiğim karakter Koyu Bilal'dir ama hangisini daha çok seviyorum ben de bilmiyorum :A
Özellikle Bilal'in babası Ekber gelince efsane ikili olacaklar :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Bile mi? :A Belki de en sevdiğim karakter Koyu Bilal'dir ama hangisini daha çok seviyorum ben de bilmiyorum :A
Özellikle Bilal'in babası Ekber gelince efsane ikili olacaklar :A
Dizilerde genelde kötü karakterler sevilmez ama Bilal öyle değil. Mimikleri, hareketleri herşeyi iyi adamın :A :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
21-22-23
Cevahir'e tuzak kuran Gonca ile geçti bu bölümler. İlk kez bir olay bir kaç bölüme yayılmış oldu. Zekai'nin beyaz atkısı Leyla ile Mecnun'u anımsattı ve Geniş Aile daha önce başlamış olduğu için demek ki Leyla ile Mecnun, Geniş Aile'den esinlenmiş :A Bir çok detay göze çarpıyor.

İlk kez Cevahir ve Şükufe evliliğe yaklaştı. Cevahir'in mantıcı dükkanı sahneleride iyiydi. Canım mantı çekti izlerken :A
Devir'in de gönül işine şahit olduk.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
21-22-23
Cevahir'e tuzak kuran Gonca ile geçti bu bölümler. İlk kez bir olay bir kaç bölüme yayılmış oldu. Zekai'nin beyaz atkısı Leyla ile Mecnun'u anımsattı ve Geniş Aile daha önce başlamış olduğu için demek ki Leyla ile Mecnun, Geniş Aile'den esinlenmiş :A Bir çok detay göze çarpıyor.

İlk kez Cevahir ve Şükufe evliliğe yaklaştı. Cevahir'in mantıcı dükkanı sahneleride iyiydi. Canım mantı çekti izlerken :A
Şimdi her beyaz atkı olayının ilk esin kaynağı Geniş Aile değil şimdi, Yeşilçam klişesidir sonuçta ve LİM’de de fazlasıyla kaliteli ve komik bir sahneye neden olmuştu. :A

@MEnes

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Şimdi her beyaz atkı olayının ilk esin kaynağı Geniş Aile değil şimdi, Yeşilçam klişesidir sonuçta ve LİM’de de fazlasıyla kaliteli ve komik bir sahneye neden olmuştu. :A

@MEnes
ona bakarsan bir önceki bölüm yorumumda Yesilcam filmlerinden esinlenme oldugundan bahsettim ama unutmayinki siz bu atki isini baya Leyla ile Mecnun'a has bir sey olarak inandirmistiniz beni ama öyle degilmis megerse :A @xdragxx daha iyi yorum yapar bu konuda :A ben cok girmeyeyim detaylara. Daha kesfediyorum.

edit: evet bu sahne güzel

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

@MEnes
Bu sahnenin orjinalliği ile Geniş Ailedeki sahnenin ne ilgisi var onu anlamadım. Leyla ile Mecnun herhangi bir sahnesinde esinlenmeye ihtiyaç duymayan orjinalliğin kralı bir iştir... :A

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
ona bakarsan bir önceki bölüm yorumumda Yesilcam filmlerinden esinlenme oldugundan bahsettim ama unutmayinki siz bu atki isini baya Leyla ile Mecnun'a has bir sey olarak inandirmistiniz beni ama öyle degilmis megerse :A @xdragxx daha iyi yorum yapar bu konuda :A ben cok girmeyeyim detaylara. Daha kesfediyorum.

edit: evet bu sahne güzel
Anlamazlar dosimosi boşuna yazmayalım :A
Ya tamam kabul etmiyorsunuz da beyaz atkı olayının ne ara sohbetini yapıp LM'de böyle bir şey vardı geyiği yapıyorsunuz ben onu anlamıyorum :A
------

21-22-23

Yorumları okudukça böyle oluyorum.....

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Anlamazlar dosimosi boşuna yazmayalım :A
Ya tamam kabul etmiyorsunuz da beyaz atkı olayının ne ara sohbetini yapıp LM'de böyle bir şey vardı geyiği yapıyorsunuz ben onu anlamıyorum :A
------

Yorumları okudukça böyle oluyorum.....
biraz senin icin bölüm bölüm cok kisa yorum yaziyorum. yoksa normalde hepsini izleyip toplam yorum yapacaktim ve ilk zamanlardada belirtmistim :A
31. bölümden sonra agirdan almak istiyorum. Cabuk bitmesin :A

• Güldürdün

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
biraz senin icin bölüm bölüm cok kisa yorum yaziyorum. yoksa normalde hepsini izleyip toplam yorum yapacaktim ve ilk zamanlardada belirtmistim :A
31. bölümden sonra agirdan almak istiyorum. Cabuk bitmesin :A
Aynen aynen günde 1 hatta 2 günde 1 modeline falan geç :A
31.bölüm harika harika :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
24-27. Bölüm
24:

Mürsel kaçırıldı ve işin sonunda Koyu Bilal ve Cevahir birlikte hareket ettiler Mürseil'i kurtarmak için.
Kadının Cevahir'e 150 binlik para karşılığı isteğine Cevahir'in verdiği ilk tepkisi : Sigorta yol yemek sendika olup olmadığı :A
Ve hemen akabinde Lay Lay Lom şarkısı belirir...

25:
Cevahir'in kıskançlık oyunu ile geçti bu bölüm. Dedikoducu tayfası bu kez 'gördüğümüze değil, duyduğumuzda inanalım' dediler :A
Zekai'de abisinin izinden gidip Pırıl'ı kıskandırma işine girdi.

26:
Zekai'nin horoz saçlarına baya güldüm.
Ziynet Sali vardı bu bölümde. Hoş bir sürpriz oldu .
Yılbaşı bölümüydü.

27 (Kanal D Arşiv kısmında 1. Bölüm olarak geçmekte) artık kalitesi iyi olan görüntüler:

Bu bölümde Cevahir, Şükufe'nin mantıcıda patronluk taslamasından rahatsız, Koyu Bilal ise Şükufe'nin Cevahir ile aynı ortamdan olmasından rahatsız olduğu için çeşitli planlar yapmalari ile geçti. Ortak amaç Şükufe dükkandan uzaklaşsın diye. Zekai'nin 'intihar' mevzusuda eğlenceli sahnelere sebep oldu.
Mahir İpek bu bölümde konuktu ve kısa süre sonra Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde Ufuk Özkan ile yine bir araya gelmişlerdi.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
28-31

28:

Oldukça eğlenceli bir bölümdü. Soygun kısmı ve herkesin çelişkili konuşması ve hikayelerini izlemek keyifliydi. Herkesin parayı almak için sebepleri vardı :A ben bir önceki bölüm nedeni ile Mürsel sanmıştım ilk başta :A

29:

Bölüm Şükufe'nin mahalleden ayrılması ve kaldığı yerde baktığı yaşlı adamın olayları ile geçti. Adamın yiğenleri adamı öldürmek için olan yaptılar ve Bilal ve Cevahir ikilisi olaya el koydu.

30:
Bu bölüme falcı kadın damgasını vurdu. Baya eğlenceli bir bölüm oldu.Çok keylf aldım. Dedikoducu kızlardan aldığı bilgiler ile iyi oyuna getşrdş mahalleyi. Bölümün sonu sürpriz oldu.

31:
Bölümde en akılda kalan laf; Koyu Bilal'in 'araba bize çarptı, bana birşey olmadı. Araba benim ya kan çekti demek' deyişi oldu:A
Sevim'in çarpması sonucu Cevahir hastanelik olsu.
Cevahir babaannesinden iyi para almış zamanında.
Bölümün geneli hayallerle geçti. En güzeli Zekai'nin, Bilal ve Ulvi'nin hayal sahneleriydi.

Bilal kendi kanını vermek istemedi ama Cevahir kurtulsun diye ona kan bulmak için baya çabaladı ve at kanı getirmiş :A :A

Koyu Bilal ile Cevahir'in çocukluk sahnesi de iyiydi :A

O meşhur Ulvi'nin şarkı eşliğindeki sahne bu bölümde varmış :A Cevahir'in mektubu.

• Harika

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
28-31

28:

Oldukça eğlenceli bir bölümdü. Soygun kısmı ve herkesin çelişkili konuşması ve hikayelerini izlemek keyifliydi. Herkesin parayı almak için sebepleri vardı :A ben bir önceki bölüm nedeni ile Mürsel sanmıştım ilk başta :A

29:

Bölüm Şükufe'nin mahalleden ayrılması ve kaldığı yerde baktığı yaşlı adamın olayları ile geçti. Adamın yiğenleri adamı öldürmek için olan yaptılar ve Bilal ve Cevahir ikilisi olaya el koydu.

30:
Bu bölüme falcı kadın damgasını vurdu. Baya eğlenceli bir bölüm oldu.Çok keylf aldım. Dedikoducu kızlardan aldığı bilgiler ile iyi oyuna getşrdş mahalleyi. Bölümün sonu sürpriz oldu.

31:
Bölümde en akılda kalan laf; Koyu Bilal'in 'araba bize çarptı, bana birşey olmadı. Araba benim ya kan çekti demek' deyişi oldu:A
Sevim'in çarpması sonucu Cevahir hastanelik olsu.
Cevahir babaannesinden iyi para almış zamanında.
Bölümün geneli hayallerle geçti. En güzeli Zekai'nin, Bilal ve Ulvi'nin hayal sahneleriydi.

Bilal kendi kanını vermek istemedi ama Cevahir kurtulsun diye ona kan bulmak için baya çabaladı ve at kanı getirmiş :A :A

Koyu Bilal ile Cevahir'in çocukluk sahnesi de iyiydi :A

O meşhur Ulvi'nin şarkı eşliğindeki sahne bu bölümde varmış :A Cevahir'in mektubu.
Abarttığım kadar vardı dimi bölüm :A
Beyefendi bu 0 rh negatif değil at kanı skljgklskg

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Abarttığım kadar vardı dimi bölüm :A
Beyefendi bu 0 rh negatif değil at kanı skljgklskg
Yani sayılır ama beklentim daha büyüktü :A 30. Bölümde de aynı keyfi aldım açıkçası :A
Ben başka kan grubu sandım ama at kanı çıkmasına güldüm :A bu kaçıncı at muhabetti :A

• Sinir Bozucu

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yani sayılır ama beklentim daha büyüktü :A 30. Bölümde de aynı keyfi aldım açıkçası :A
Ben başka kan grubu sandım ama at kanı çıkmasına güldüm :A bu kaçıncı at muhabetti :A
Yanlış hatırlamıyorsam Sevim'in Cevo anısında da Bilal'le beraber at kesiyorlardı kurban bayramında :A
At muhabbeti sayamayacak kadar fazla L&M'den çalmışız çok ayıp...
Nasıl daha büyüktü be tüm geçmiş anılar efsaneydi :A

• Güldürdün