Geniş Aile Efsanesi

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dizi bittiğinde yani tamemen seyrettiğim her bölümün komik repliklerini yazağım
Geniş Aile 1.Bölüm Komik Replikler Gibi:D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
fks14 arkadaşımızın verdiği bilgiye göre d prodoctions dizinin bitmesinin söz konusu olmadığını söylemiş emel çölgeçen twitterda hep yeni bölüm çekiyoruz diyor yani dizi şu anda reytingleri kötü bitse bile bitmeyecek gibi duruyor!
ama star tv'nin doğuş grubuna satılması durumu da var böyle olursa yeni star bu reytinglerle maalesef diziyi devam ettirmez dizi doğan grubunun başka kanalına da geçebilir:)

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
dizi 108.bölümde bitiyor her salı burada ilk bölümden başlayarak komik replikleri yazacağım

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
ımbd geniş aile hakkında düşüncü translate terk:D

karakterler ve karakter gelişimi sadece mükemmel ve diyaloglarmizah içeriği, ağzınızda sürekli gülümseyen ve gülerek bulmak okadar yoğundur. ne yazık ki, başka bir dilde göstermek bir çokuzmanlık kaybedebilirsiniz. Ancak, film izlemek için bir şans olsa bile, sadece seyretmek.

Ancak hafta geçiyor, onlar show ruhunu kaybetti. i üreticileri, 90 dakika yerine 23 dakika sitcoms yapmayı öğrenmek gerektiğinidüşünüyorum. çok üzücü! Bu gösteri Türkler için efsanevi bir durum komedisi olarak sonsuza kadar kalabileceklerini

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
IMDB çok güzel şeyler söylemiş Geniş Aile hakkında ama Türk komedi dizilerinin süresini eleştirmiş sonra.

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 1.BÖLÜM YORUMLARI

benim görüşüm ilk bölümü seyrettim efsane bir dizi geliyorum dememiş ama çok yaratıcı sahneler var bu bölüm ilk bölüm olduğu için karakterler tanıtılmış
sözlüklerdeki yorumlar
kapı otomat sesiyle yapılan sansürün yaratıcı olduğu, başarılı olup olmayacağı henüz bilinmese de dikkat çeken dizi.
böyle kaliteli bi işin, hem ab'de hem total'de "'lik izlenme oranıyla 1.liğe oturması da hem mutluluk verici hem de standartlar gözönünde bulundurulduğunda şaşırtıcıdır.. harikadır.. devamını diliyoruz..

muhteşem diyalogları olan, sıcak bir dizi.
"seni de mağdur ederiz"
"yetti zulmunüz"

diğer abuk dizilerdeki "...derken" diye biten espri yumakları yerine son derece güzel kelime oyunlarıyla da espri yapılacağına en güzel cevapları veren dizidir.. senaryosu, oyuncu kadrosu ve oyuncu performansları ile dizinin kı$ sezonunda devam edeceği garanti gözüküp

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk başlayacağı zamanlar gerçekten bende de çok etki yaratmamıştı. Hatta izlemeyi bile düşünmüyordum ama sonra yazın yapacak bir şey bulamayıp izledim ilk bölümünü. 3-4 bölüm izledikten sonra hayranı olmaya başladım. Zaten herkes izliyordu o dönem, hem forumda hem de çevremde :D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
doğrusunu söylemek gerekirse yazın sıkıcı günlerinde gideri vardı birinci ve ikinci bölümün:)
ama üçüncü bölümle zirveye oturdu benim için ve inmedi:)

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2.Bölüm Yorumları
bu kadar kalitesiz diziler, programlar vs arasında denk gelince çölde su bulmuşa döndüğüm ekmek teknesi kıvamında süper bir dizi. senaryo süper, tıkır tıkır akan bir kurgusu var.

muhteşem diyalogları olan, sıcak bir dizi.
"seni de mağdur ederiz"
"yetti zulmunüz"

karakterler oldukça başarılı, oyunculara zaten lafımız yok. belki bilmem kaç tirilyoruncu kez işlenen bir konu fakat olmuş bence bu. devam da eder. etsin de zaten.

zekai isimli arkadaşa özellikle dikkat etmekte fayda var. keza mürsel kişisine de.

- atışalım mı bi el.
+ atışalım
- tıngırı mıngırı (gitar sesi)
+ o çaldıkların bayır aşşağı...

babamın aynı bizim çocukluğumuzdaki mahalle diyerek seyrettiği ama benim şimdilik fazla ısınmadığım dizidir.
son yılların en kalite dizisi.yıllar sonra ailemle oturup gerçekten gülerek bir dizi izleyebiliyoruz.cevahir'i özellikle çok begeniyoum ama açıkcası bu kadar yetenekli bir oyuncu, neden daha önce saçma rollerde oynatılmış anlamadım.neyse ki rolünü buldu da biz de süper bir komedi oyuncusunu doğru rolde izleyebilme şansını bulduk.çok akıcı ve samimi bir dizi olmuş fanıyız artık ne diyeyim.bozmasınlar da akşam eğlencemizden olmayalım.

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
3.BÖLÜM YORUMLARI
en süper sahnesi bu tabiki

<font color="Navy"><font size="2"><strong><font size="1"><font size="2">

son yılların en kalite dizisi.yıllar sonra ailemle oturup gerçekten gülerek bir dizi izleyebiliyoruz.cevahir'i özellikle çok begeniyoum ama açıkcası bu kadar yetenekli bir oyuncu, neden daha önce saçma rollerde oynatılmış anlamadım.neyse ki rolünü buldu da biz de süper bir komedi oyuncusunu doğru rolde izleyebilme şansını bulduk.çok akıcı ve samimi bir dizi olmuş fanıyız artık ne diyeyim.bozmasınlar da akşam eğlencemizden olmayalım.
iyi, güzel eğlenceli tamam da asıl mesele o değil. bu dizi de lisede ki veletler gerçekten liseli olabilecek tiplerdir. ne var lan bunda? demeyin. türk dizisinin kanayan yarasıdır öküz gibi liseliler.
zekai'nin ekmek alma sahnesiyle yaran dizidir:
- manyak mıdır nedir? hem parasını veriyo hem kaçıyo!
an itibariyle zekai nin okul gömleğinin yakasını ilikleyip boynu bükükler eşliğindeki ezik tavırları ekrana mıhlanıp kopmama vesile olmuştur.
zekai ve mürsel karakterlerinin aştığı bir dizidir. ilk defa bir yaz dizisini ayakta alkışlıyorum, youtube dan tekrar izliyorum.
müfit'in, bilal'in adına şuküfe'ye yazdığı şiir ile bana az kalsın kısmi felç geçirtecekti...
öğretmen- zekai 90 almışsın.
zekai-bana 60 da yeter hocam, ihtiyacım olanı alayım yeter.
az önce tekrarını izlediğim ve yine aynı şekilde kahkahalara boğulduğum süper komik dizi.o değil yıllardır bol ağlamaklı dizi dışında dizi izlettirmeyen anam da baktım mutfağa girip çıkarken göz ucuyla izleyip izleyip kıkırdıyor.anneme komedi izlettiren ve kanal d nin çıtasını yükselten dizidir.yıllarca aynı kanalda akasya durağı, emret komutanım, aşk oyunu, yabancı damat gibi içi boş sahte,samimiyetsiz bir kez bile gülemediğim dizileri izlemek zorunda kalan bize ilaç gibi gelmiştir.yapanları, çekenleri, herkesi tebrik etmek lazım.
mağdur olma, mağdur etme laflarının sıkça geçtiği dizi. her karakteri ayrı bir yarar. severek izliyoruz.
KİŞİSEL YORUMLARIM
komedi şimdi başlıyor üçüncü bölüm kesinlikle ilk üç bölüm arasından en iyisiydi ve öylesine izleyenler benve bu bölümüyle aham da süper olmuş demişlerdir:D

Moderatörün son düzenlenenleri:

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
kişisel yorumumda bende aynısını dedim süperdi bu bölüm özellikle zekai bir numaraydı süperdi tek kelimeyle harikaydı:)

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 4.BÖLÜM YORUMLARI
EN KOMİK KISIM
<font size="3">

hikayeleri ve konuları muhteşem yazılan dizi.yazanlar zaten mizahçı ama bu kadar da acımasız olunmaz.nerden buluyolar bu konuları diye çözmeye çalışırken diyaloglar yerlere yıkıyor.yıllardır bir diziyi sıkılmadan sonuna kadar izleyemiyordum.bu dizinin nasıl bittiğini anlamadım.reklamlarda bile hiç bir yerini kaçırmamak için ablamla mutfak kavgası ediyoruz ama neyse ki muazzez gibi bir annemiz var müdahale ediyor.zekainin ISIRILMAK GÜL lafı beni benden almıştır.ısırmalık gül nedir ya, koptuk ailecek.artık favori lafım.
yazık lan bu dizi abd de yapılmış olsa bu diziyi yaratan ki onlar created by diyor milyon dolarlar kazanırdı. kastı yapan diziyi çeken yönetmen hatta komple ekip ne para kazanırdı ya. ha senaristlerde öyle.
keyifle izlediğim enterasan espirilere sahip eğlenceli dizi. bizim ekranlar da iyi şeylerin ömrü pek olmuyor ama eylüle kadar dayanabilirse yerini kimselere kaptırmayacak dizidir kanımca.
hitap şekilleri, kendine has deyimleriyle günlük dilimizi son derece zenginleştirecek gibi görünen dizidir. ulvi yi oynayan vatandaşı nereden bulmuşlarsa çok komiktir. gerçi hepsi komik adamların.
genellikle türk yapımı dizilere karşı büyük bir önyargı içinde olduğumdan ötürü, edilen onca tavsiyeye rağmen, " hadi len. mizah anlayışınıza iteleyeyim. " şeklinde cevap verip, hiç izlemeyi düşünmemiştim. ancak, 1 gün önce bir arkadaşımın facebook'tan paylaştığı bir videoyu izlememle, önyargının ne kadar kötü bir şey olduğunu tekrar anladım.
mürsel nişanlısı nazan'ın babasının kuruyemişçi dükkanını, soyulmak, kazıklanmak vs. bilimum sebeple batırmaktadır. nazan telefonda buna yakınır;
nazan: of aşkım kazan biraz ya...
mürsel: mememerak etme aşkım,ka kasa her zaman kazanır.
KİŞİSEL YORUMUM
yine süperdi yarım yardırdı bundan sonra da her bölümü yardıracaktır:D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 5.BÖLÜM YORUMLARI
5.bölümüyle komikliğinin her bölümde artacağını gösteren dizi.şimdi tekrarına bakıyorum.şunu anladım ki bu dizide senaryo şovu var.bu oyuncuları ben son bir senede başka dizilerde de izledim, yan rolde veya başrolde ama şu tadın çeyreğini bile almamıştım aynı oyunculardan.kesinlikle senaryo çok ön planda.çünkü daha önce çok sevmediğim bazı oyuncuların şimdi resmen fanatiğiyim.
ben bu kadar samimi ve sıcak bir dizi izlemedim yıllardır.belki yetiştiğim mahallemdeki çok özlediğim eski komşularımı gördüğüm içindir bu dizide ama asıl önemli olan ağlak dizilerden başka bir dizi izlemeyen teyzemleri alışkanlıklarından vazgeçirmiştir.onları bir komedi dizisini gözlerini kırpmadan izlerken gördüm ya yazanları öpüyorum ellerinden, gözlerinden.
zekai yine döktürmüş ama ulviye dikkat.adam her bölümde daha bir dikkatimi çekiyor.bence ilerleyen bölümlerde asıl ortalığı kırıp dökecek tip o.söylemedi demeyin.
artık anneden yeni çay isteme cümlesi-çay kodlarmısın annecim?
tek istisnayı saymazsak hemen hemen bütün karakterlerin yerli yerinde olduğu ortalama komiklikte ama keyifle izleten bir yaz dizisi. istisna ise şükufe'yi oynayan zuhal topal. pek bi kazulet, pek bi kasıyormuş gibi geliyor bana. onun yerine daha genç bi hanım kızımız oynasaymış isabet olurmuş.
karakterlerin birbirlerine söylediği laflar muhteşemdir. sürekli değişik değişik laflarla hitap ediyorlar birbirlerine. özellikle cevahir'in bilal'e her seferinde başka bir sıfat takması, diğer karakterler de sürekli birbirlerine, özellikle sinirlendiklerinde, literatürde hiç yer almayan sıfatlarla hitap ediyor. recep ivedik'in "dindük" demesini düşünün. onun çok çeşitlisini düşünün işte.

KİŞİSEL YORUMUM
Bu bölüm yine süperdi bu bölümün kahramanı zekai'ydi küpe sahneleri falan mürsel yine komikti mürsel ile yeni eniştenin kavgaları süperdi bakalım ulvi ne zaman bizim bildiğimiz ulvi olacak daha çok fazla yetersizliğini göremedik

Son düzenleme:

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 6.BÖLÜM YORUMLARI
zekai'nin , eve nasıl geldiğini soran annesine , koşarak geldiğini söylemesi bizi komple[SUP]*[/SUP][SUP]*[/SUP][SUP]*[/SUP] koparmıştır [SUP]*[/SUP][SUP]*[/SUP][SUP]*[/SUP][SUP]*[/SUP]

edit:zekai pırıl'ı sevdiğini nihayet abisi kunter'e söylemiştir ve zekai'yle kunter arasında bitmek-tükenmek bilmeyen kovalamaca başlamıştır
" hitler almanyasında albüm çıkartmış ismail yk'ya dönmek " gibi bir cümleyle yardıran dizidir.senaristlerin gözlerinden öpüyorum.
dizinin sonlarına doğru bilal ile cevahir arasında geçen şu diyalog beni benden almıştır ve birdaha geri vermeyecektir.

-şukufem,vallahide billahide o para banu[SUP]*[/SUP]dan gelmedi!almanya'dayken mahallede iki çocuk beni dövmüştü,dava açtım kazandım ordan geldi bu para.
-sus cevahir!hala yalan söylüyorsun!(der ve gider şukufe)
-demek alman gençlerden dayak yiyip para kazanıyosun cevahir.[SUP]*[/SUP]
-ulan ben seni...

edit:banu değil berrak imiş.
hiç kötü karakter barındırmadığı için diğer yerli dizilerden farklıdır. "kötü" karakter olarak lanse edilen bilal için kimse safi kötü diyemez. diğer yapımlardaki kötünün en kötüsü iyinin en iyisi diye bir durum söz konusu değil. bu durum senaristlere de bir tereddüt yaşatıyor sanki. cevahir'in puştluğun dibine vurduğu bölümlerde bile şukufe sebepsiz yere bir anda kendini kollarına bırakıyor. oysa bırak bilal kazansın biraz da. bilal'i katıksız bir kötü haline getirmeyin. ya da iki karakter de puştlukta sınır tanımayacaksa rekabetleri biraz daha muğlak sonuçlansın. cevahir'i kayırıyorlar sanki.

not: bilal'in babasını merakla bekliyoruz.
cevahir yolda mürsel'e rastlar ve aldığı arabanın senetlerini ayaküstü imzalatır. daha sonra kankasıyla birlikte arabaya biner.

cevahir : seni de bırakayım mı?
mürsel : oo.oo.olur
cevahir : o zaman... hadi bıraktım.
der ve vınlar (tabii ki mürsel'i almadan).
kunter'in zekai'yi kovaladığı sahnede , arka planda bir duvarda şükufe ( kalp ) bilal yazmaktadır.
polisler cevahiri goturmektedir.

cevahir: anne zekai yi bulup getirin. ustlensin sucu. yasi kucuktur, az yatar.

bu diyalog belki yuzlerce turk yapiminda kullanilmistir ancak hicbirisi bu kadar guldurucu izlenmemistir. havasindan mi suyundan mi bu dizi bi baska.
hacı hacıyı mekkede, cevahir ulvi'yi tekkede tanırmış sözüyle yaran dizidir.
- komiser: oğlum seni niye kaçıyorsun
+ cevahir : komiserim bende vietnem sendromu var ajan kılıklı tipleri gördüm mü kaçıyorum.

- ulvi: ağbi biz niye kaçıyoruz
+ cevahir : görnüyormusun adamlardaki kırmızı bülten tiplerini ajan bunlar ajan
- ulvi : ama ağbi türkçe konuşuyorlardı
+ cevahir: türkçe sus ulvi koş...

- cevahir : polisler onu evden alıp götürürken annnesine seslenir
zekaiye haber verin gelip suçu üstlensin ergenden az yatar çıkar.
cevahirin çift yumurta öküzü espirisi ile yarmış dizidir.
zekai: oğlum saltuk kızla mafyalar gibi kavga ediyoruz, laf sokmalar racon kesmeler... bi yanlış olmasın.
saltuk: merak etme ne kadar büyük kavga o kadar büyük aşk.
zekai: ben daha büyük kavga edeyim o zaman.
saltuk: heralde.
espirileriyle absürdlükleriyle kaygısızları andırsa da aslında çok sağlam bir drama altyapısı olan dizi. karakterlerin gerçekçiliklerinden çok özenle seçilmiş şeyler abartılmış. burada senaristlerin türk insanını çok iyi analiz ettiklerini anlıyoruz. buradan da senaristlerin çok genç olmalarına rağmen çok şey görüp geçirdiklerini ben anlıyorum.
bilal ve cevahir'in nişanda dans ederek ağız dalaşına girmesine yarıldığım dizi.espiriler havada uçuşuyor resmen. tekrarında bile yerlere yatıyorum.bu bölümde her yerine güldüm ama mürsel'in nazan'a -benim kimim kimsem, herşeyim sensin- diyerek dans ettiği sahnede tekrarda bile ağladım.bir dizi tonla güldürüp, bir sahnede de cazır cuzur ağlatır mı ya.bizi klişelerden, sürekli aynı espirilerle dolu sulu dizilerden ve anlamsız samimiyetsiz dramlardan kurtarıp nefes aldırdılar ya ne hepsine sımsıkı sarılıp öpmek istiyorum.
yaza damgasını vuran dizidir, kesinlikle. sıcacık ve hamamistan gibi yaz havalarında bire bir izlenesi dizidir.
yaz dizisi olmasına rağmen tutmuş ve yeni yayın döneminde devam edecek dizi.
ayrıca 17.08.2009 tarihli bölümündeki, cevahirin sığır ötesi espirisi güldürmüştür

bU SAHNE SÜPERDİ
KİŞİSEL YORUMUM
Bu dizi süper dedirtti bu bölüm harbiden kunter zekai sahneleri olsun bilal cevahir sahneleri olsun süperdi zaten espriler yukarıda yazılı daha ne diyebilirim ki:)

7.BÖLÜM FRAGMANI
Vay hacılar bu bölüm süperdi ya:D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Bu sahne aklıma geldikçe hala gülerim. Basit bir espri gibi gözüküyor ama o kadar komikti ki :D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Bu sahne aklıma geldikçe hala gülerim. Basit bir espri gibi gözüküyor ama o kadar komikti ki :D
[/QUOTE
cüneyt inay da böyle düşünüyor adminim:D

genisaile

Favori Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
12
Yalnız hd olarak bütün videoları bulabiliyorsun internette. Her ne kadar çok hd olmasada, her bölümün güzel ve net bir videosu çok şükür var. Tabi part 4-5'den sonrası genellikle silinik oluyo, morali bozuluyor insanın. Böyle bir dizinin geleceğinide sanmam bir daha... Gerçekten süperdi. Gerçi yapımcı firma cd olarak satsa çok hoş olurduda, akıl etmiyorlar işte :uncomfortableness:

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 7.BÖLÜM YORUMLARI
diyaloğa girmesede mimik ve hareketleriyle, ulvi yi izlerken, gülmekten ağladığımız dizidir
kanald nin dizilerinden biri. birde tabi bilalin terbiyeli olma çabasındaki haline şapka çıkartmak istiyorum
süpersonik bir dizidir. her karakteri özenle ve komik yazılıoyor. yalnız bu bölümdeki evlilik yıldönümü olayı pek dizinin tarzıyla bağdaşmadı.
her tad var bu dizide south park'tan tut ekmek teknesine, simpsons'tan tut bir demet tiyatorya kadar. ama hepsinden de çok güldürüyor beni.
bilal, efendi erkek olacağım diye berberde sinekaydı traş olmaktadır ve içeri giren faydasız şöyle bir repliğe girer.
sinek bilal, kaydını mı yapıyorsun?
ince detayların birleşip güzel bir çalışmayı oluşturduğu dizi. cevahirin nereye sorusuna, belki nirvanaya giderim demesi gibi
baba mürselin evine girer kalabalağı görünce mürsele sorar mürsel oğlum neler oluyo burada ve hemen vazgeçer sus şimdi uzun sürer sen anlat cevahir.
cevahir: baba bende anlatamam olay uzun cogu almanca
su gunlerde beni guldurmeyi basaran cevahir-mürsel-zekai üçlüsünün yardığı dizidir
kanal d 2009-2010 sezonu tanıtım filminde yer aldığına göre sadece yazlık olarak tasarlanan fakat tuttuğu için sezona kaydırılan dizi olmuştur. hayırlı olsundur.
ulvi'nin turistleri toparlamaya çalışırken hov ho hov ho efekti beni kendimden almıştır.
son yılların tartışmasız en komik dizisi.cevahir'in bu şarkıda halay çekerken gülerek kız kardeşine fırça atma sahnesi gülerken koltuktan düşürmüştür.
tartışmasız başladığından bu yana tiryakilerini en çok güldürdüğü bölümüyle ekranlara gelmiştir efrendim dün akşam.bilalin şukufeya yaranmak için tarikat ehli ayakları,cevahirin alman turistleri,zekainin kızı okuldan kaçırma taktikleri falan felan kısacası gülmekten tuz buz etmiştir cümle alemi bu bölümde geniş aile replikleri.
cevahir kişisi şerefsizliğin en çok yakıştığı insnlardan biridir. ne şerefiz adam yahuuu diyerek izlediğim ama aynı zamana yanaklarını sıkmak istediğim bir insandır.
cevahir ile mürsel'in televizyonda beyaz melek'i izlerken, filmdeki bir oyuncuyu bilal'e benzetip dalga geçmesiyle yarmıştır. komik olansa, o oyuncunun bilal'i oynayan fırat tanış olması.
ulvi nin turist sürme efekleri oskara layıktır. ben ingilizce düşünebiliyorum, konuşamıyorum demesi ise, yarılma sebebidir. bu güruhlara.
bilal: beyler, sizin için, biraraya gelip trencilik oynuyorlar diyolar, ne iş?
cevahir, zekai, bilal gibi birbirinden absürt karakterleri barındıran muhteşem komedi dizisi. rasim öztekin biraz daha ön plana çıkarılırsa tadından yenmez. sorgulamadan izleyiniz efenim..
[FONT=verdana, helvetica, sans-serif]ıssız adama ayarı koyan şahane dizidir.[/FONT]

Kişisel görüşüm
geniş aile'nin 1.bölümünden itibaren en bomba bölümüydü zaten üstteki yorumlardan anlaşılıyordur:)fazla SÖZE GEREK YOK

bu turist kısmını seyredin komedidir:)