Netflix Formula 1: Drive to Survive - Dizi Yorumları

12.Adam

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,340
Puanı
1,060
IMG_1421.JPG

Formula 1: Drive to Survive, Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın sürücülerini ve yarışlarını perde arkasından görmek için Netflix ve Formula 1 işbirliğiyle hazırlanan, belgesel türünde bir dizidir. 2 sezonu yayınlanmış olan dizinin 3. sezonu, 19 Mart 2021 tarihinde yayında olacak.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
İlk iki sezonu çıktığı gün bitirmiştim. Bu sezon yavaş gitmek istiyorum ama öyle bir şey olmayacak sanırım. :D

Spor konulu belgesel tarzı yapımları sevenlere şiddetle öneriyorum.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
2 sezonu da izledim ama her yarışa gidemedikleri için o kadar heyecanlı olmuyor sonuçta çok iyi yarışları kaybedebiliyorlar ama yine keyifle herşeyi bilmemize rağmen keyifle izliyoruz, Yüzüküklerin Efendisi filmleri gibi.

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
DTS'nin yeni sezonunda İstanbul yok. Hadi belki onlar için sezonun en zevkli yarışı değil de ulan Hamilton'un şampiyonluk kazandığı yarışın hikayesi nasıl olmaz?
yuhh sezonun en heyecanlı yarışarından biriydi Mugello ve Monza ile birlikte bana göre, bu yüzden ben F1 tanımak ve izlemek isteyenlere DTS önermiyorum daha geniş bütün yarışları anlatan youtube'da season review yapan kanalları öneriyorum.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
yuhh sezonun en heyecanlı yarışarından biriydi Mugello ve Monza ile birlikte bana göre, bu yüzden ben F1 tanımak ve izlemek isteyenlere DTS önermiyorum daha geniş bütün yarışları anlatan youtube'da season review yapan kanalları öneriyorum.
İstanbul, Mugello ve Portekiz yok ama Abu Dhabi bölümü var. Bu üç güzel yarışı konuşmayıp 40 dakika boyunca Abu Dhabi hakkında ne demiş olabilirler çok merak ediyorum.

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x1

Güzel bir açılış bölümü oldu. O motor seslerini duymayı özlemişim. Bölüm sezon öncesi testlerine ve pembe Mercedes'e odaklıydı. Gizlilik kuralları gereği pembe Mercedes olaylarına tam giremedik ama bu konuda ertesi gölüm iddialı sözler görmek isterim.

Bölümde dendiği gibi Lance Stroll üstünde negatif bir imaj var ancak ben kendisini çok seviyorum. Bu sezon üstüne koyarak devam edeceğinden eminim.

Bölümde her takımın kıyısından ucundan isimler gördük ama Ferrari hiç yok gibiydi. Umarım bu bölümlük bir şeydir. Kırmızılar olmadan bu sezonun keyfi çıkmaz.

8/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x2

Bölümde benim izlemem için gerekli tüm şart vardı. Eseri miktarda Lando Norris, Christian Horner ve Toto Wolff. Sektörde sevdiğim isimlere odaklanmış bir bölümdü. Red Bull ve Mercedes savaşını sabaha kadar izleyebilirim.

Red Bull geride kalan ekip olduğundan Horner'ın yaptığı çoğu hareket itici gözükebilir ama ben bu savaşı sonuna kadar destekliyorumç Toto'nun biz cevabı pistte veririz demesi beni bir tık ürkütmedi değil.

Lando'nun ilk podyumunu sanki ilk kez izliyor gibi heyecanlandım. Hem Lando hem de McLaren'nin gelişimini izlemek beni çok mutlu ediyor. Bu sene Ricciardo ile eğlenceli olacakları kadar rekabetçi olmaya devam ettiklerini görmek beni çok mutlu edecek.

9/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x3

Taş gibi yaptı bu bölüm beni. Bölüm dediğin böyle olur. Hiç taraf tutulmadan olaylar olduğu gibi aktarılmış. Sezon içinde bende Bottas ile dalga geçtim ama bu bölümde gözündeki hırsı ve nefreti gördüm. Muhtemelen seneye o arabada olmayacağı için bu sezon daha çılgın şeyler görebiliriz ondan.

Toto ortada durmak istemiş ama net taraf tuttuğu belli. O kalkış olayını Bottas yaşasaydı bu kadar yaygara koparacağını sanmıyorum. Ayrıca tamam ben pilotların özel hayatını görmek istiyorum da kardeşim Bottas'ı da çıplak göstermezsin ya. :D

Gelecek bölüm sonunda Ferrari'ye değineceğiz. Bu bölümden daha iyi olacağından eminim.

8/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x4

Sonunda bol Kırmızılı bir bölüm izledik. Sezon boyunca görmediğimiz bütün Ferrari sahnelerinin telafisi niteleğinde bir bölümdü. Aslında geçen seneki rezillik üstüne koca bir sezon çıkardı ama bu da yeter bana.

Röportajlarda Vettel küfür etmemek için zor durmuş gibiydi. Tüm sıkıntılarını dökmek istemiş ama geleceğini düşündüğü için susuyor gibiydi. Leclerc de aynı şekilde çok şey söylemek istiyor ama takım için susuyor gibiydi. Binotto'yu da sanırım zorla oturttular koltuğa. Adamın ağzından laflar kerpetenle alınmış gibiydi.

Bu bölümde aradığım sertliği bulamadım. Gelecek bölümde Ricciardo izlemek güzel olacak.

8/10

• Harika

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x5

Ben Ricciardo ve Renault ayrılığının dostane bir şekilde gerçekleştiğini düşünmüştüm ama arkada öyle değilmiş. Cyril büyük hayal kırıklığına uğramış be. Ancak bu konuda Ricciardo biraz daha haklı gibi. 2019 arabası çok dayanaksızdı ve McLaren sürekli gelişim içindeydi. Renault sezon içinde güzel bir gelişme kaydetti ancak McLaren'de en az onlar kadar gelişme yaşadığı için Ricciardo'nun pişman olduğunu düşünmüyorum.

Racing Point baştan aşağı kibirli bir ekipmiş bunu net anladık. Lawrence Stroll'un tipinden bu anlaşılıyor ancak Otmar beni çok şaşırttı. Onu bu kadar sert beklemiyordum. Bu sezon da böyle olursa Vettel nasıl bir davranış sergileyecek merak ediyorum.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x6

Geçen sezonun en zevkli üç yarıştan birinin hikayesini izlemek güzeldi. Gasly - Albon - Red Bull ilişkisini güzel bir şekilde bize anlattılar. Horner'ın "Gasly'nin dönmesi gibi bir şey söz konusu değil" dedikten sonra Gasly'nin yarışı kazanması o zamanda bana müthiş bir olay olarak gelmişti. Bence de Gasly olduğu yerde kalmalı. Red Bull üst tarafa akademi pilotu getirince ona çok adil davranmıyor. Alpha'da güzel bir rekabet gösteriyor.

Albon cidden üzüldüğüm bir isim. Geçen sezon şanssızlıklar peşini bir türlü bırakmadı. 2019'da o Brezilya yarışında podyum yapabilseydi kariyeri çok başka bir yöne gidebilirdi. Bu saatten sonra onun için F1 macerası bitti diyebiliriz. Red Bull'un as pilotu için harcadığı bir isim olarak tarihte yer aldı.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x7

İlk kez bir Günther Steiner bölümü güldermedi. Başlangıçta klasik Günther bölümü gibi başladık ama sonradan duygusala bağladık. İlk duygusal kurşun Michael Schumacher'i görünce geldi. Michael'ı bir kez daha görene kadar ben Mick'in yüzüne bakamıyacağım galiba. MSC ismini bir kez daha podyumda görmeyi çok istiyorum.

Kevin ve Romain gerçekten Haas için sembol isimlerde. İkisinin de aynı anda gitmesi bir nebze iyi oldu. Günther'in yaşadığı sıkıntı gerçekten belli oluyordu. Arka planda takımını ayakta tutmak için her şeyi yapabileceğini görmüş olduk. Mick'i ekonomik nedenler ile alınmış gibi gösterdiler ancak o kontenjan ile gelenin Mazepin olduğunu hepimiz biliyoruz. Malum olaylardan sonra onunla yapıln röportaj çıkarıldı sanırım. 2021, Mick için güzel bir çaylak sezonu olur umarım.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x8

McLaren geçen sene hayranlıkla izlediğim bir takımdı. Sainz'in orayı bırakması beni çok üzmüştü. Kendisi sonda pişman değilim dedi ve bence de haklı. Her ne kadar kötü bir sezon geçirmiş olsalarda insan her zaman Ferrari sürmek ister. Bu takımların yarış içinde pilot değiştirme olaylarına da ayrı uyuz oluyorum. Ne kadar taktiksel deseler de çok gurur kırıcı bir olay.

McLaren geçtiğimiz yıl Renault motoru ile çok güzel gelişme kaydetmişti. Bu sezon Mercedes motoru ile daha da hızlanmış olacaklarını düşünüyorum. Lando gibi gelişmekte olan bir pilotun Ricciardo gibi bir usta pilot arkadaşı olması büyük şans. Bu sezon McLaren'den benim umudum çok yüksek. Birden fazla podyum yaptıklarını görebiliriz.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x9

Bu kadar duygusal bir bölüm yapmaya ne gerek vardı? Grosjean ayrı Checo ayrı sulandırdı gözlerimi. Grosjean'ın kazasında çok korkmuştum. Bir anda o patlamayı görünce elimdeki bardağı yere düşürmüştüm. Hayatımda ilk kez böyle bir şeye canlı şahit olmuştum. Grosjean sakar falan diye dalga geçiyoruz ancak bu olaydan sonra o arabadan çıkabilmesine büyük saygı duymuştum. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Bundan sonra bıraksın bu işleri güzel eşi ve çocuklarının yanında güvenle kalsın. Dediği gibi zaten adını F1 tarihine yazdırdı.

Checo benim için geçen sezonun yıldız ismi. Altına iyi bir araba verilince neler yapabileceğini herkese kanıtladı. O takımı için her şeyi yaptı ancak takımı ilk fırsatta onu kapının önüne koydu. Sırf bu yüzden bu sezon Aston Martin'e karşı biraz mesafem var. Vefa bilmeyen samimiyetsiz kişiler görünce direkt soğuyorum. Checo'nun Sakhir'de yaptıklarını ağzım açık izlemiştim. Sonuncu sıradan zafer kazanmayı herkes başaramaz. Bu adamın erken emekli olmasına dayanamazdım. Bu sene Red Bull'da herkesi epey zorlayacaktır.

Sakhir bölümü yapılıp Russell hakkında 10 saniye konuşulması beni sinir etti. Ona da zaman ayırılması gerekiyordu. Hatta isteseler ona özel bölüm bile yapılabilirdi. Sezonun en büyük olaylarından biriydi bu.

9/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
3x10

Çok durgun bir sezon finali oldu ya. Cidden çok gerekli miydi Abu Dhabi? Hamilton'un kazandığı şampiyonluk mu daha önemliydi yoksa takımların üçüncülük yarışı mı? İstanbul'un bu sezonda olmaması aşırı saçma bir olay. Hamilton şampiyon oldu, Vettel podyuma çıktı, Stroll pole kazandı, yağmur ve sayısız spinler... Sezonun en zevkli yarışı yoktu koca sezonda.

Mercedes ve Red Bull sezonu kafa kafaya bitirdiler ve bu sezon artık daha çok çekişme bekliyorum. Bu sezon F1.5 asıl zevkli olan yer. McLaren, Aston Martin, Alpine ve Ferrari ölümüne çekişme yaşayacak. Ben bunlara bir de Alpha Tauri sürprizi bekliyorum. Gasly ve Tsunoda'dan sürpriz bekliyorum.

Sezon öncesi güzel hatırlatma ve heyecanlandırma oldu bu yapım. Artık günler saymaya başlıyoruz. Bu sezon 23 zevkli yarış izlemek dileğiyle.

7/10

• Beğendim