PuhuTV Fi - Dizi Yorumları

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Fragman uçuyor müzikle birlikte. Bitişe varacağımızı artık iyice anlıyoruz. Çığırından çıkmış karkaterler ve olaylar. Hadi hayırlısı sonu ne olacak bakalım. :A
Zaten dizi bu sezon ağır ağır ilerlerken yazarın bu son sezon olacak demesiyle birlikte uçuşa geçtiler bir anda :A Muhtemelen 3-4 sezon olacaktı dizi ama 2. sezonda bitirilmeye karar verince son bölümler baya yüksek tempolu ilerledi :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Zaten dizi bu sezon ağır ağır ilerlerken yazarın bu son sezon olacak demesiyle birlikte uçuşa geçtiler bir anda :A Muhtemelen 3-4 sezon olacaktı dizi ama 2. sezonda bitirilmeye karar verince son bölümler baya yüksek tempolu ilerledi :D
Zaten işin tadını o kaçırdı. Son bölümlerde uçak hızıyla ilerledikleri için ve temelini daha ağırdan daha sağlam atamadıkları için karakterlerdeki oluşan değişimi iyi yediremediler, bir anda oldu her şey. Bu kararı veren senarist ablayı kınıyorum. 3 sezon olacaktı ve olması gerekiyordu. O zaman tam kıvamında ve boşluk, tatminsizlik kalmayacak şekilde bitecekti hikaye. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Son bölüm ne oldu öyle yaa.:F
Duru vs Can. Kim ölecek merak ediyorum. Biri ölmeden bu hikaye bitmez:A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Fragman harika, finale doğru dizi iyice hareketlendi. Merakla bekliyoruz yeni bölümü. En çok Can Manay’ın sonunu merak ediyorum. :A

Zaten işin tadını o kaçırdı. Son bölümlerde uçak hızıyla ilerledikleri için ve temelini daha ağırdan daha sağlam atamadıkları için karakterlerdeki oluşan değişimi iyi yediremediler, bir anda oldu her şey. Bu kararı veren senarist ablayı kınıyorum. 3 sezon olacaktı ve olması gerekiyordu. O zaman tam kıvamında ve boşluk, tatminsizlik kalmayacak şekilde bitecekti hikaye. :D

Kitapların yazarı bitirilmesini istedi dizinin, senarist bitirmeye mecbur kaldı yani. Dizinin bitirilmesini isteyen yazarı kınayalım. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Fragman harika, finale doğru dizi iyice hareketlendi. Merakla bekliyoruz yeni bölümü. En çok Can Manay’ın sonunu merak ediyorum. :A

Kitapların yazarı bitirilmesini istedi dizinin, senarist bitirmeye mecbur kaldı yani. Dizinin bitirilmesini isteyen yazarı kınayalım. :A
Zaten senarist abla derken onu kast etmiştim. Biliyorum yani kitabın yazarı Azra Kohen'in böyle istediğini. Sonuç olarak kendisini yine de kınıyoruz. :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2x9
Finale bir kala...
Yine geçen bölüm gibi temposu yüksek bir bölümdü.
Duru'nun bacağını kırdığına tabii ki ben de inanmıştım ve aslında kırmadığını anladığında şaşırdım ama bence burada bir mantıksızlık var. Can Manay gibi bir adam kesinlikle Duru'yu yalnız bırakmazdı ve böyle bir şeyi fark etmesine izin vermezdi. Neyse, Duru aslında sağlam olduğunu fark edince olaylar gelişmeye başladı. Alçıyı kırıp kurtulması çok iyiydi, eğer son anda Can gelip engel olsaydı boşa gidecekti o kadar heyecan. En son gözünü karartıp bariyerleri de kırıp geçti ve aferin Duru sesleri yükseldi evde. :D
Şu son birkaç bölüme kadar ortada Duru'nun annesi falan yoktu, bir anda böyle pat diye çıkacağına keşke daha önceden yavaş yavaş işlenseydi Duru ve annesinin durumu. Kadın Duru'yu yeğenim diye tanıtınca son şansını da kaybetti ve Duru gitti. Evden çıkınca Can Duru'yu bulduğunda Duru'nun annesinden yaşadığı hayal kırıklığıyla Can'ın kollarına atlayacağını düşündüm ama kendisinden beklenmeyecek bir zekilikle kurtulmayı başardı ve kaçtı. Annesinden göremediği sevgiyi durakta hiç tanımadığı iki kadından gördü. Kadına sarılırken gözleri doldu, çok duygusaldı. Soluğu Deniz'in yanında aldı tabii ki. Mehmet Günsür'ün kısa saçına alışamamıştım ama bu bölüm normalden daha karizmatik göründü gözüme. :D Kapısı herkese açık olan Deniz'e tebrikler...
Asıl büyük tebrik ise Özge'ye gidiyor. Araştırmacı gazeteci Özge Egeli sonunda SMK'nın yardımıyla Can'ı yüce Türk mahkemelerine havale etti. SMK'nın ölmüş olduğuna pek inanmamıştım.
Can'ın bir ay boyunca polise nasıl yakalanmadığını anlayamadım, bakalım ne çıkacak.
Bilge de ne yapacağını düşünürken Eti'nin mirası girdi devreye. Malları alır bence, almalı da.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Fi bugün Almanya'ya gelmiş, bekleye bekleye ağaç olduk, nihayet izleyebileceğim. Yarın ilk bölümle izlemeye başlayacağım.:Z

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,818
Puanı
1,060
Eveda fi çok güzel bi proje oldun,finali de yarın izliycem

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Finali izledim, aklımda güzel şeyler yazmak vardı ama o sondan sonra değmeyeceğini fark ettim. Tek güzel yan Afife oyunuydu. İyi başladık, kötü bittik Fi.
Can saçmalığını, cinayet suçlusu olup kitap çıkarmasını falan geçtim de en çok sinir olduğum şey Doğru'ya ne olduğunu göstermemeleri. Niye böyle yaptılar ki?
3/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,818
Puanı
1,060
Finali şimdi bitirdim ve hiç beğenmedim,çok vasattı,anlamsız bitti.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Finali izledim, aklımda güzel şeyler yazmak vardı ama o sondan sonra değmeyeceğini fark ettim. Tek güzel yan Afife oyunuydu. İyi başladık, kötü bittik Fi.
Can saçmalığını, cinayet suçlusu olup kitap çıkarmasını falan geçtim de en çok sinir olduğum şey Doğru'ya ne olduğunu göstermemeleri. Niye böyle yaptılar ki?
3/10
O kısmın hayal olma ihtimali var. Hem Türk halkının genel unutkanlığını düşünürsek çok mantıksız bir sahne sayılmaz.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
O kısmın hayal olma ihtimali var. Hem Türk halkının genel unutkanlığını düşünürsek çok mantıksız bir sahne sayılmaz.
Olay ondan daha büyük.
Bu adam sonuçta eski sevgilisini öldürdü ve bu kamera görüntüleriyle sabit. Müebbet yemesi gerekirken kahraman mı oldu adam? Hayalse de hayal olduğunu belli etmeleri lazımdı. Nereden tutsam elimde kalıyor final.

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Olay ondan daha büyük.
Bu adam sonuçta eski sevgilisini öldürdü ve bu kamera görüntüleriyle sabit. Müebbet yemesi gerekirken kahraman mı oldu adam. Hayalse de hayal olduğunu belli etmeleri lazımdı. Nereden tutsam elimde kalıyor final.
Bu ülke kimleri baş tacı etti geçmişlerine rağmen. Ayrıca kadın katillerinin serbest kaldığı bir ülkede Can'ın da akli dengesi bozuk belgesi alıp hapis cezasını çekmemiş olması da mümkün. Son sahne konusunda benim de kesin bir fikrim yok ama Duru kısmının hayal olduğu ortadaydı. Sahnede Can'ın tamamen beyazlar içinde olması da bu ihtimali arttırıyor.