FF Sorgu Odası-Hafta 71-Sorgudaki İsim S.G.A.T.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Evet değişti. :A
Forumun üye sorunu yaşadığı şu dönemde yeni nefes oldun. Senin kalitende 7-8 üye daha bulsak FF özlenen aktifliğine geri döner muhtemelen. :A Kültürlü birisin, güzel arkadaşlıklar kurdun kısa zamanda. Anlayışlı biri olduğunu düşünüyorum. Yorumlarını dikkatli bir şekilde takip ediyorum, bu konuda zirvedesin galiba, en fazla yorumlarını takip ettiğim üye sen olabilirsin. Genellikle arkadaşların tavırları bellidir çünkü. Sende pek öyle durum yok. Tasvip etmediğim yorumların mevcut, bunların çoğuna olmamış atarak, bazen alıntı yaparak tepki gösteriyorum. Hissetmişsindir. :D Bir kaç konuda eleştiri getirebilirim sana. Benim mantığımda karşındaki ne kadar haksız olsa, boş konuşsa bile ona insan olduğu için birey olarak saygı duyman gerekir. Bazen konularda haklı olduğunu düşünsem de karşındaki insanı küçümsediğini düşünüyorum. Bu hoş değil bence, doğru da değil.
Bazı üyeleri yanlış tanıdın bence ne kadar sana öyle olmadığına seni inandırmaya çalışsam da pek başarılı olamadım. :D Kimden bahsettiğimi anladın muhtemelen. :A
Özellikle dini ve kısmen de siyasi konularda bazen kendi fikrini belirtmek yerine karşı dinle veya siyasi örgütlerle dalga geçiyorsun gibi hissediyorum. Dini konularda bunu yaptığında pek hoşuma gitmiyor. İnanmıyor olabilirsin ama bu Sema dinlerinin bin yıllardır dünya çapında kabul gören dinler olduğunu ve ölmüş veya yaşamakta olan milyarlarca insanların bu dinlere inandığı ve inanacağı gerçeğini değiştirmez ve bunu kabul etmen gerekir. Biz kimiz ki İslam'a laf atalım di mi. :D Bu konuda İnşallah öz eleştiri çıkarırsın. :D
Bunların yanı sıra genel olarak baktığımızda kaliteli yorumları olan, esprili, kültürlü bir arkadaşımızsın. Gelir gelmez zaten çoğu kişinin saygısını kazandın, benim de. İnşallah yıllarca bizimle beraber kalırsın. :D
Öncelikle genel açıklamaların için teşekkür ediyorum. Bazısı mutlu etti. :D

Ben karşımda tartıştığım bir insanı küçük düşürmem. O benimle tartışmaya girmek gibi yanlış bir hataya düştüğü için otomatikmen kendini küçük düşürmüş oluyor zaten. :A Ki tartıştığım konularda üstüne basa basa söylüyorum ki ben hiçbir zaman hiçkimsenin lafına karışmadım, sadece benim lafıma karışanlara tepki gösterdim.

Burada herkese en pozitif açıdan bakmaya çalışıp onları doğru tanımaya çalıştığımı düşünüyorum, eğer aksini iddia ediyorsan o zaman o arkadaşlar kendini yanlış tanıtmıştır. :D

Dini konularda da herkesin ayrı bir görüşü var ve herkes de bunu ifade etme özgürlüğüne sahip, ben bu görüşümü her zaman her konuda en doğru şekilde ifade ettim ve etmeye de devam edeceğim. Hiçbir dine doğrudan hakaret etmedim etmem, baştan beri hep genelleme yaparak ortaya konuşmuşumdur ve bunun yanlış olmadığını düşünüyorum.

Onun dışında herkesle güzel vakit geçirip herkes gibi forumda bir renk olmaya çalışıyorum işte, umarım ilerde de burada kalmaya devam ederiz. :D

Son düzenleme:

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Öncelikle genel açıklamaların için teşekkür ediyorum. Bazısı mutlu etti. :D

Ben karşımda tartıştığım bir insanı küçük düşürmem. O benimle tartışmaya girmek gibi yanlış bir hataya düştüğü için otomatikmen kendini küçük düşürmüş oluyor zaten. :A Ki tartıştığım konularda üstüne basa basa söylüyorum ki ben hiçbir zaman hiçkimsenin lafına karışmadım, sadece benim lafıma karışanlara tepki gösterdim.

Burada herkese en pozitif açıdan bakmaya çalışıp onları doğru tanımaya çalıştığımı düşünüyorum, eğer aksini iddia ediyorsan o zaman o arkadaşlar kendini yanlış tanıtmıştır. :D

Dini konularda da herkesin ayrı bir görüşü var ve herkes de bunu ifade etme özgürlüğüne sahip, ben bu görüşümü her zaman her konuda en doğru şekilde ifade ettim ve etmeye de devam edeceğim. Hiçbir dine doğrudan hakaret etmedim etmem, baştan beri hep genelleme yaparak ortaya konuşmuşumdur ve bunun yanlış olmadığını düşünüyodum.

Onun dışında herkesle güzel vakit geçirip herkes gibi forumda bir renk olmaya çalışıyorum işte, umarım ilerde de burada kalmaya devam ederiz. :D
Buram buram narsizm koktu buralar. :A
Küçük düşürüyorsun demiyorum küçümsüyorsun. :D
Dini konularda bazen saygısızlık ettiğini düşünüyorum, dalga geçiyorsun bazen @DarkLegenD e uyup. Ona da ayrı bir ayar çekeceğim ben gider ayak az kaldı. :A Bununla ilgili tartışamayız. Çünkü sen yazdığını kabul ediyorsun ama onun hakaret olmadığını düşünüyorsun. Buna artık bir şey diyemem. Mesaj üzerinden tartışmak daha faydalı olacaktır. Burada saat bayağı geç oldu iyi geceler dilerim sana :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dini konularda bazen saygısızlık ettiğini düşünüyorum, dalga geçiyorsun bazen @DarkLegenD e uyup. Ona da ayrı bir ayar çekeceğim ben gider ayak az kaldı. :A Bununla ilgili tartışamayız. Çünkü sen yazdığını kabul ediyorsun ama onun hakaret olmadığını düşünüyorsun. Buna artık bir şey diyemem. Mesaj üzerinden tartışmak daha faydalı olacaktır. Burada saat bayağı geç oldu iyi geceler dilerim sana :A
Hocam biz dalga geçmiyoruz, olan, yazan şeyleri söylüyoruz.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Küçük düşürmek ve küçümsemek aynı şeyler zaten. :D
Yazdıklarımı yanlış bulabilirsin ama hakaret ettiğimi savunamazsın. :D Rahatsız olduğun yorumlara olmamış atıyorsun zaten. :A Neyse iyi geceler.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Hocam biz dalga geçmiyoruz, olan, yazan şeyleri söylüyoruz.
Neyi olan şekilde yazıyorsun? "Allah diyorsa mantıklıdır. Sorgulama. Hem İsveçteki insanlar 21-22 saat tutacakmış, onlarınki kat kat bereketli olacak. Çok şanslılar." Bunu sen yazmadın mı? Bunun tartışılacak hiç bir yanı yok, alay ediyorsun. Etik değil aynı zamanda inanlara saygısızlık.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Küçük düşürmek ve küçümsemek aynı şeyler zaten. :D
Yazdıklarımı yanlış bulabilirsin ama hakaret ettiğimi savunamazsın. :D Rahatsız olduğun yorumlara olmamış atıyorsun zaten. :A Neyse iyi geceler.
Aynı şey değil yahu onu nereden çıkardın? :A Birisini küçümseyebilirsin ama sen küçümsüyorsun diye küçük düşmez. :D
Tatlı rüyalar :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Neyi olan şekilde yazıyorsun? "Allah diyorsa mantıklıdır. Sorgulama. Hem İsveçteki insanlar 21-22 saat tutacakmış, onlarınki kat kat bereketli olacak. Çok şanslılar." Bunu sen yazmadın mı? Bunun tartışılacak hiç bir yanı yok, alay ediyorsun. Etik değil aynı zamanda inanlara saygısızlık.
Allah diyorsa mantıklı değil midir? Sorgulanabilir mi? Şanslı değiller mi?

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Allah diyorsa mantıklı değil midir? Sorgulanabilir mi? Şanslı değiller mi?
2-3 sure okumuşsunuz onun üzerinden tüm kitabı yorumlaya çalışıyorsunuz. :D Öyle cevabı basit sorularla tartışmak istiyorsun ki insan zamanına kıyamıyor. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
2-3 sure okumuşsunuz onun üzerinden tüm kitabı yorumlaya çalışıyorsunuz. :D Öyle cevabı basit sorularla tartışmak istiyorsun ki insan zamanına kıyamıyor. :D
Merak etme, 45-50 tane ayet okumuşumdur şimdiye kadar. Bırak sureyi, 'tek bir ayetle' bile kitabın tüm gerçekliği uçup gider.

Sorularıma niye cevap vermedin?

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Merak etme, 45-50 tane ayet okumuşumdur şimdiye kadar. Bırak sureyi, 'tek bir ayetle' bile kitabın tüm gerçekliği uçup gider.

Sorularıma niye cevap vermedin?
Ayet demedim zaten sure dedim. :D
"Bırak sureyi, 'tek bir ayetle' bile kitabın tüm gerçekliği uçup gider." Bir sure ile Kuran yorumlanamaz bu cahillik olur hem de haksızlık. Nasıl ki bir insanın sadece sağ kulağının ucuna bakarak tüm yüzünün resmini çizemezsin bir ayetle de 6000den fazla ayetin olduğu kitap hakkında bir düşünceye sahip olamazsın, yorum hiç getiremezsin. :D
Soru değil alay konusuydu o. Öyle bir geyik konusunda ne işim var benim. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ayet demedim zaten sure dedim. :D
"Bırak sureyi, 'tek bir ayetle' bile kitabın tüm gerçekliği uçup gider." Bir sure ile Kuran yorumlanamaz bu cahillik olur hem de haksızlık. Nasıl ki bir insanın sadece sağ kulağının ucuna bakarak tüm yüzünün resmini çizemezsin bir ayetle de 6000den fazla ayetin olduğu kitap hakkında bir düşünceye sahip olamazsın, yorum hiç getiremezsin. :D
Soru değil alay konusuydu o. Öyle bir geyik konusunda ne işim var benim. :D
Ayet dedin demedim. Anlıyorum hocam, iyi günler.

Son düzenleme:

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Hani bir tane ayet üzerinden kitabı yorumlayamazdık? Neyse, bundan sonra cevap yazmayacağım tekrardan iyi günler.
ayet değil zaten ayetler üzerinden :D Kısım kısım inceleyebiliriz. Çarpıtma dediklerimi :D Keşke bu konularda kültürlü, uzman birisi olursa forumda. Netten hiç tanıdığım biri yok yüksek dini kültürü olan. Bazen kendimi bazı sorular karşısında aciz hissediyorum. Bazı sitelere başvurmadan çözemiyorum. Neyse tamam yazma 5e geliyor zaten saat burada da gidip biraz uyuyacağım. Hayırlı sabahlar :X

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...