FF Film Kulübü | 2. Sezon | Film Seçimi Oylaması: Genel Grup A

Hangilerini izleyelim?

• Kullanılan toplam oy
    12

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi Oscar döneminden beri bir grup olarak toplu şekilde film izleyip onları puanlayıp yorumlaşma grubumuz var. Oscar'dan sonra "FF Film Kulübü" adı altında birkaç ayda bir tekrarlanacak etkinlikler başlattık. İlk sezon bu hafta bitecek ve ikinci sezon ise Pazartesi başlayacak. Öncelikle kulübe yeni katılmak isteyenlerin olabilir diye ne yapacağımızı kısaca açıklayım:

İlk olarak bu konuda olduğu gibi sezon genelinde izleyecek filmleri belirliyoruz oylamayla. Daha sonra bu filmleri ben her hafta iki film olacak şekilde program haline getiriyorum. Daha sonra @berkann programa uygun olarak film konularını açıyor ve o konularda filmi izledikten sonraki yorumlarımızı yapıyoruz. Yorumdan sonra bir de 10 üzerinden filme puan veriyoruz. Daha sonra bu puanlar tablo halinde tutuluyor ve sezon sonunda en iyi filmler ortaya çıkıyor. Böylece film izlemeyi bir anlamda daha keyifli hale getirmiş oluyoruz.

Hazır tatil dönemine girmişken, yerli - yabancı diziler sezon finaline girmişken veya girmek üzereyken herkese katılmasını öneririm. :)

Etkinliğin ilk sezonuna katılan veya arada film yorumları yapan veya yabancı dizilerle haşır neşir arkadaşları konuya etiketliyorum. Eğer bu konuya ilgilendiğinize dair mesaj yazarsanız bundan sonraki konulara da etiketlerim. :):) Herhangi bir listeye bakmadan aklıma gelenleri etiketleyeceğim o nedenle es geçtiklerim olursa kusura bakmasınlar. :( (İtiraf ediyorum baştan listeye bakmadım dedim ama daha sonradan 1-2 listeye baktım :D)

@Forumdash @Arslan Bey @gundix123 @cevaa @destere @sürgünüm @sokak sanati @legolas9900 @Maskeli Fedai @yatutarsa @Yakamoz-Asi @Çiğdem- @xemrexxx @Harunnn60 @Ahmad @ehsan7000 @gözlemci @XanTier @BesaleT @xdragxx @KK|Batman @kaan955 @BuraK @mrt-06 @HeisenBerg @primavera @RüzgarGülü

Filmleri nasıl belirleyeceğimiz kısmına dönelim. Ön önerilerle sizlerin de görüşleriyle 45 tane film belirledim. Bu filmlerin çoğu bir çoğumuzun daha önceden izlediği çok çok ünlü filmler değil. Birazcık daha az kişinin izlediği, birçoğu Top 250'de olan, Oscar ödülü veya adaylığı bulunan, ünlü yönetmenlerin veya oyuncuların imzası bulunan kaliteli filmler. IMDb puanı 7'den düşük olan bir tane bile film yok adaylarımızda. 45 filmi dört gruba ayırdım:

- 1980 öncesi filmler (12 tane) -> Hemen hepsi Top 250'de olan kült filmler.
- Dünya sineması (11 tane) -> Amerika dışından çıkmış önemli filmler
- Genel Grup A (11 tane) -> Diğer
- Genel Grup B (11 tane) -> Diğer

Bu dört kategoriden de ortalama 4 film seçilecek fakat bu sayı değişebilir duruma göre.

Oylamalarda oy sayısının yanı sıra yorumlara da bakılacak. Özellikle önceki etkinliklerde çok film izleyen arkadaşların yorumlarına biraz daha öncelik verilecek. Fakat çoğunluk oy sayısıyla da doğru orantılı olacak.

İşte Genel Grup A adaylarımız:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
beni film konusuna etiketlemek ilginçmiş. :D güzel bir film denk gelirse izlerim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
The Usual Suspects merak ettim yarım milyon oylama ile o puan iyiymiş:X Diğerlerinden Crazy Stupid Love'ı izlemiştim, diğerlerini duruma göre izlerim. Ama ilk olarak önceliğim The Usual Suspects oldu:X

Dunya sineması yapalım o heycanlandırdı beni:X Hint ve kore filmleri ağirlikli olsun:A

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
4 filme oy verecektim ama yeterli olacağını düşünmedim ve 1 filme daha oy verdim.

- Cinderella Man
- Finding Neverland
- Atonement
- October Sky
- The Blind Side

Koku'yu da koyarsam seçtiklerim kalanlardan fazla olacaktı. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
beni film konusuna etiketlemek ilginçmiş. :D güzel bir film denk gelirse izlerim :)
Arada film izliyorsun sonuçta. :D Güzel bir film denk gelirse falan dediğine göre umutsuz vakasın herhalde. :(

The Usual Suspects merak ettim yarım milyon oylama ile o puan iyiymiş:X Diğerlerinden Crazy Stupid Love'ı izlemiştim, diğerlerini duruma göre izlerim. Ama ilk olarak önceliğim The Usual Suspects oldu:X

Dunya sineması yapalım o heycanlandırdı beni:X Hint ve kore filmleri ağirlikli olsun:A
Dediğim gibi 4 tane civarı olacak Dünya sineması, senin sevebileceğin filmler de var. :D

Yaz tatiline giriyor olduğumuzdan dolayı ben varım bu sefer. :)
Filmlere yorum yok mu? :D

@OzaN beni bu sezon cikar :( hem cok az film izliyorum hemde bu sene hayirlisi ile tatile cikcam :)
Tamam, ilerleyen sezonlara bekleriz o zaman. :):)
4 filme oy verecektim ama yeterli olacağını düşünmedim ve 1 filme daha oy verdim.

- Cinderella Man
- Finding Neverland
- Atonement
- October Sky
- The Blind Side

Koku'yu da koyarsam seçtiklerim kalanlardan fazla olacaktı. :(
Ben de seçeceğim biraz sonra, kolay olmayacak. :(

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Ben oylama falan yapmayacağım yani bu bir karşı gelme değil, aksine genele uymadır.:D Yani filmi bilenler seçsin filmleri, ben filmleri izlemede etkin olacağım.:)

İnşallah katılacağım, iyi olur yaz için.:)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
İlk olarak The Usual Suspects dedim. Etkinlik içerisinde en merak ettiğim filmlerin başında geliyor. Hatta favori filmim bile olabilir. Beklentim çok yüksek.

Atonement'in konusunu beğendim ona da oy verdim.

Cinderella Man filmi de çok iyi gözüküyor. Konusunu çok beğendim. Başrolde de Russel Crowe'ın olması oy vermem için yeterli.

Bu kadar yeterli. :D

Aslında October Sky'i de diyecektim ama konusunu okuduktan sonra geri vites yaptım. :D

Son düzenleme:

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
October Sky
Sideways
Juno
The Blind Side
The Usual Suspects

2-3 tanesini oyuncular için seçtim.The Blind Side'ı zaten izlemiştim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
son üçü hariç dikkatimi çeken film olmadı tabikide en iyisi olağan şüpheliler

ATONEMENT
PERFUME
THE USUAL SUSPECTS
işaretlediklerim :)

@OzaN bu sefer standartları çokmu aşağı çektin? 8 puanı aşan bir film var :)

olağan şüphelileri bende ilk başta izleyeceğim, diğerlerini biraz kendimi zorlayarak izleyeceğim gibi :)

@OzaN beni bu sezon cikar :( hem cok az film izliyorum hemde bu sene hayirlisi ile tatile cikcam :)
tatilde film izlemek güzel olur :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
son üçü hariç dikkatimi çeken film olmadı tabikide en iyisi olağan şüpheliler

ATONEMENT
PERFUME
THE USUAL SUSPECTS
işaretlediklerim :)

@OzaN bu sefer standartları çokmu aşağı çektin? 8 puanı aşan bir film var :)

olağan şüphelileri bende ilk başta izleyeceğim, diğerlerini biraz kendimi zorlayarak izleyeceğim gibi :)

tatilde film izlemek güzel olur :)
8 puan olayı benimde ilgimi çektiydi :X Evet @OzaN olay ne???

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059