Fav10 Oscar Takımı 2019 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
"Ford v Ferrari", "Joker" ve "Once Upon a Time In Hollywood" filmlerini izlemiştim. Forumda aktif olsaydım taze taze yapardım yorumlarımı. Şimdi aradan zaman geçmiş hevesim kaçmış uğraşamam. :A

Ben seneye katılırım artık bu etkinliğe. :A

Emeklerine sağlık Enes'im. :D @Sherlock

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
"Ford v Ferrari", "Joker" ve "Once Upon a Time In Hollywood" filmlerini izlemiştim. Forumda aktif olsaydım taze taze yapardım yorumlarımı. Şimdi aradan zaman geçmiş hevesim kaçmış uğraşamam. :A

Ben seneye katılırım artık bu etkinliğe. :A

Emeklerine sağlık Enes'im. :D @Sherlock

Seneye mutlaka bekliyoruz o zaman yiğidim, teşekkür ederim. :A

• Beğendim
Reactions: Bully

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
@Sherlock eline sağlık. :)

Bombshell, Judy, Rise of Skywalker ve Lighthouse'u izledim. En kısa sürede yorumları ekleyeceğim.

And Then We Danced'ı bence hiçbirimiz izleyemeyeceğiz sezon sonuna kadar. :D Ortada bir çıkış tarihi vs yok.

Knives Out'u bugün izlemeye gidiyorum nihayet. :Z

1917'yi 7 Şubat'ta Little Women'ı 14 Şubat'ta vizyonda izlemeyi planlıyorum.

Uncut Gems 31 Ocak'ta Netflix'te olacak. A Beautiful Day in the Neighborhood 4 Şubat'ta iTunes'ta olacak. Frozen II ise 11 Şubat'ta iTunes'ta olacak. Bekleyin derim üçünü de.

Missing Link listemde olan bir film değildi ama Altın Küre ödülü, Oscar adaylığı sonrası izleyeceğiz.

How to Train Your Dragon'un ilkini çok ikincisini az sevmiştim. Üçüncüsünü de dener gibi oldum ama sarmadı, izlemeyeceğim.

Sorry We Missed You için de bir an önce iTunes çıkış tarihi açıklanır umarım. Onu da sezon bitmeden izlemek istiyorum. Aynı şekilde listede olmayan Richard Jewell ve A Hidden Life'ı da.
1917 muhteşem bir dağıtımcılık kararıyla 21 Şubat'a ertelenmiş. Sinemada izlenmeli yorumları nedeniyle bekletiyordum ama daha fazla beklemenin anlamı yok. :(

• Üzücü
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1917 muhteşem bir dağıtımcılık kararıyla 21 Şubat'a ertelenmiş. Sinemada izlenmeli yorumları nedeniyle bekletiyordum ama daha fazla beklemenin anlamı yok. :(

Bence de o kadar gerekmiyor çünkü teknik olarak görülmesi gerekilen bir film, yani senaryoyu bir kez izledikten sonra heyecanın kaçmasına neden olmaz. Bu yüzden eğer iddaadan tutturursam vizyona girdiğinde bir kez de sinemada izlemeyi düşünüyorum, ki hayatımda önce evde izleyip de sonra vizyona girince izlediğim film olmadı şu ana kadar. Buna rağmen rahatlıkla iki kez izlenilebilecek bir film. :)

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
Bence de o kadar gerekmiyor çünkü teknik olarak görülmesi gerekilen bir film, yani senaryoyu bir kez izledikten sonra heyecanın kaçmasına neden olmaz. Bu yüzden eğer iddaadan tutturursam vizyona girdiğinde bir kez de sinemada izlemeyi düşünüyorum, ki hayatımda önce evde izleyip de sonra vizyona girince izlediğim film olmadı şu ana kadar. Buna rağmen rahatlıkla iki kez izlenebilecek bir film. :)
Ben daha önce izlediğim bir şeyi tekrar izlemeyi sevmiyorum. Mesela çok sevdiğim bir diziyi/filmi bile anca TV'de denk gelirsem tekrar izleyebiliyorum onun dışında çok ekstrem bir durum olmadıkça sinemadan/internetten tekrar izlemem kolay kolay. Zaten savaş filmlerinin de hayranı değilim o yüzden tavsiyene uyabilir miyim bilmem. :(

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben daha önce izlediğim bir şeyi tekrar izlemeyi sevmiyorum. Mesela çok sevdiğim bir diziyi/filmi bile anca TV'de denk gelirsem tekrar izleyebiliyorum onun dışında çok ekstrem bir durum olmadıkça sinemadan/internetten tekrar izlemem kolay kolay. Zaten savaş filmlerinin de hayranı değilim o yüzden tavsiyene uyabilir miyim bilmem. :(

Ben de çoğu zaman öyleyim ama o filmlerin geneli “sonunu bildiğin için heyecanı kaçan” filmler oluyor. Bu filmin senaryosu da oldukça iyi ama bu kadar olay yaratmasının sebebi yönetmenlik harikası olması, o eşine az rastlanır tek çekim kare tekniği. Yani öyle ki bir kez daha hem de sinemada dev ekranda mümkünse imax değilse de 2D olarak bir kez daha izlemek kesinlikle aynı keyfi verecektir. Ama elbette “ilk izlemek” bir başka, üç hafta daha sabredip sinemada ilk kez izlemek de oldukça doğru.

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de vizyonu beklemiyorum o zaman. En az üç izleyici kaybettiler. Umarım batarlar. Tam bir vizyonsuzluk.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,939
Puanı
1,060
31 Ocak 2020 - Güncel Tablo:

Ekli dosyayı görüntüle 74990

• Eksik gördüğünüz bir şey varsa söyleyebilirsiniz.
  • Yazılmayan veya değiştirilmesini istediğiniz puan/puanlarınız varsa söyleyebilirsiniz.
  • Eklenmesini önerdiğiniz film/filmler varsa söyleyebilirsiniz.
@bazinga @MEnes @MasacRE @Dosi @Aserat @mesmeso61 @Tolstoyevski @DarkLegenD @Silinmiş Üye @Maskeli Fedai @HeisenBerg @ozgur2113 @-potterhead- @The_Erinch @Forumdash ve katılmak isteyenler...
Şu tablodan sonra yeniden filmlere başladım bakalım. Listede 14 film izlemiş bulunmaktayım. Bugün ve yarına fırsatım olurmu bilmem ama çarşambadan itibaren yine günde en az 1 film, izlemeyi planlıyorum. Umarım kalan filmler güzeldir ve bulunan filmlerdir😊
@Sherlock şuanki mevcut filmlerde 1 tanesinin puanını düşüreceğim ve 3 tanesininkini de yükseltebilirim. Pazar günü Oscar film etkinliğimi tamamlayınca sana bildiririm.
İzlemediklerimden ve sizin izlediklerinizden hangisini öneriyorsunuz? İzlediklerimi işretledim :D @MEnes @Tolstoyevski (Parasite demeyin, onu biliyorum ve bulabilirsem kapanış onunla yapılacak)

20200203_083811.png

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şu tablodan sonra yeniden filmlere başladım bakalım. Listede 14 film izlemiş bulunmaktayım. Bugün ve yarına fırsatım olurmu bilmem ama çarşambadan itibaren yine günde en az 1 film, izlemeyi planlıyorum. Umarım kalan filmler güzeldir ve bulunan filmlerdir😊
@Sherlock şuanki mevcut filmlerde 1 tanesinin puanını düşüreceğim ve 3 tanesininkini de yükseltebilirim. Pazar günü Oscar film etkinliğimi tamamlayınca sana bildiririm.
İzlemediklerimden ve sizin izlediklerinizden hangisini öneriyorsunuz? İzlediklerimi işretledim :D @MEnes @Tolstoyevski (Parasite demeyin, onu biliyorum ve bulabilirsem kapanış onunla yapılacak)

Ekli dosyayı görüntüle 75054
The Farewell ve Portrait of a Lady on Fire izlenebilir. Güzel film ikisi de. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Uncut Gems (asla sıkılmazsın), Avengers: Endgame (eğer geçen sene yayınlanan Infinity War’u izlediysen) ve Klaus. Son olarak Bombshell, eğer yetmezse bu saydıklarım. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,939
Puanı
1,060
Uncut Gems (asla sıkılmazsın), Avengers: Endgame (eğer geçen sene yayınlanan Infinity War’u izlediysen) ve Klaus. Son olarak Bombshell, eğer yetmezse bu saydıklarım. :A
Ne yetmezi be, artı bile :F baya önermişsin :A Adaşının önerdiği The Farewell aklımdaydı, @Tolstoyevski bir ara önerdi sonra öneriyi geri çekti :A aynı anda izleyecektik. O izledimi bilmiyorum. O şimdi öneriyle gelmemiş. Baktı sizden çok geldi ondan olabilir, yada ben onun yere göğe sığdıramadığı Irishman'ı izlediğim için başka şey izlemese olur demiştir belki :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061

İzlediklerimden Bombshell ve Klaus'u tavsiye ederim. Little Women'ı da izleyebilirsin. :D

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,939
Puanı
1,060
İzlediklerimden Bombshell ve Klaus'u tavsiye ederim. Little Women'ı da izleyebilirsin. :D
Teşekkürler :bhr:
Little Women'e geçen ay niyetlenmiştim yoktu. Şimdi vardır muhakkak. Çarşamba'dan Pazar'a en az 5 film düşünüyorum :Z 20'ye tamamlarım gibi tablomu. Geçen sene tüm filmleri izlemiştim(belki 1 tane eksikti tek) :A Bu sene çok yabancı diziler izledim. Ancak bu kadar oldu :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,939
Puanı
1,060
ikisi de yok maalesef 😏 Bir başka önerilen filmde sinema çekimiydi, onuda boşverdim. Sherlock Beyin önerdiklerinden bir tane rastgele baktım var. O da dublaj çıktı :A
fırsat var ama uygun film yok :F

edit: şuan izliyorum 1 tane :Z

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: MEnes and Sherlock