Fav10 Oscar Takımı 2019 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
İzlediğim fimlerin yarısı mevcut ama yorum yapamam :(

• Olmamış
Reactions: bazinga

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
@Sherlock eline sağlık. :)

Bombshell, Judy, Rise of Skywalker ve Lighthouse'u izledim. En kısa sürede yorumları ekleyeceğim.

And Then We Danced'ı bence hiçbirimiz izleyemeyeceğiz sezon sonuna kadar. :D Ortada bir çıkış tarihi vs yok.

Knives Out'u bugün izlemeye gidiyorum nihayet. :Z

1917'yi 7 Şubat'ta Little Women'ı 14 Şubat'ta vizyonda izlemeyi planlıyorum.

Uncut Gems 31 Ocak'ta Netflix'te olacak. A Beautiful Day in the Neighborhood 4 Şubat'ta iTunes'ta olacak. Frozen II ise 11 Şubat'ta iTunes'ta olacak. Bekleyin derim üçünü de.

Missing Link listemde olan bir film değildi ama Altın Küre ödülü, Oscar adaylığı sonrası izleyeceğiz.

How to Train Your Dragon'un ilkini çok ikincisini az sevmiştim. Üçüncüsünü de dener gibi oldum ama sarmadı, izlemeyeceğim.

Sorry We Missed You için de bir an önce iTunes çıkış tarihi açıklanır umarım. Onu da sezon bitmeden izlemek istiyorum. Aynı şekilde listede olmayan Richard Jewell ve A Hidden Life'ı da.

Teşekkürler. :)

Richard Jewell ve A Hidden Life'ı listeye ekliyorum, A Hidden Life aklımda olmasına rağmen eklemeyi unutmuşum nedense. Richard Jewell'ın "Yardımcı kadın oyuncu" dalında direkt adaylığı var zaten, onu da ekliyorum listeye. :D

@Aserat bilgilendirme için teşekkürler sana da. :)

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
25 Ocak 2020 - Güncel Tablo:

Ekli dosyayı görüntüle 74853

• Eksik gördüğünüz bir şey varsa söyleyebilirsiniz.
  • Yazılmayan veya değiştirilmesini istediğiniz puan/puanlarınız varsa söyleyebilirsiniz.
  • Eklenmesini önerdiğiniz film/filmler varsa söyleyebilirsiniz.
@bazinga @MEnes @MasacRE @Dosi @Aserat @mesmeso61 @Tolstoyevski @DarkLegenD @Silinmiş Üye @Maskeli Fedai @HeisenBerg @ozgur2113 @-potterhead- @The_Erinch @Forumdash ve katılmak isteyenler...

Güncel-25.01.2020-Yeni.png

A Hidden Life ve Richard Jewell filmleri tabloya eklendi.

@bazinga @MEnes @MasacRE @Dosi @Aserat @mesmeso61 @Tolstoyevski @DarkLegenD @Silinmiş Üye @Maskeli Fedai @HeisenBerg @ozgur2113 @-potterhead- @The_Erinch @Forumdash ve katılmak isteyenler...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Adaşım sen SABAR kültüründen gelmiş biri olduğun için, son güne bıraksan dahi izlediğin tüm filmler için yorum yapacağına eminim. :A O yüzden sana söyleme gereği dahi hissetmedim. :A

Gerçi biz birçok filmi bir şekilde denk getirip sinemada izledik bu sene, ona rağmen hala yorumlamamış olman kan dondurucu tabii. :A
Zor iş yorum yazmak ya. Sanırım bazı özel filmler hariç çoğunu kısa ve öz yorumlarla geçiştireceğim. Ama SABAR'sal tarafım el vermeyip paragrafları sıralayabilirim de... Yarın günlerden Pazar ve evde olma ihtimalim çok yüksek. Hem 2 3 film izleyip hem de yorumları peşi sıra dizebilirim... Bakalım yarın ola hayrola... :A

• Harika
Reactions: Sherlock

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
20 Ocak 2020 - Güncel Tablo:

Ekli dosyayı görüntüle 74753

• Judy ve Missing Link tabloya eklendi.
  • Yazılmayan veya değiştirilmesini istediğiniz puan/puanlarınız varsa söyleyebilirsiniz.

@bazinga @MEnes @MasacRE @Dosi @Aserat @mesmeso61 @Tolstoyevski @DarkLegenD @Silinmiş Üye @Maskeli Fedai @HeisenBerg @ozgur2113 @-potterhead- @The_Erinch @Forumdash
Parasite filmini izleyebilirsem Joker'in puanlamasında son kararımı veririm. İzleyemesemde puanı yükselecek her türlü. 9 veya 9.5 olarak düşünüyorum. Eğer Parasite daha hoşuma giderse Joker'in puanı 9 olur. Sen şimdiden 9 yapabilirsin. Son günlerde diğer filmlerde puan değişikliği olacaksa belirtirim😊

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Böyleyece hayatımda ilk kez bir Oscar dönemindeki bütün en iyi film adaylarını izlemiş olarak kendi rekorumu kırmış oldum, diyecektim ki... Az önce tekrardan adayları kontrol etmem sonucu hevesim kursağımda kaldı ve Little Women denen filmin de adaylar arasında olduğunu fark ettim. Tamamen unutmuş ya da hiç aklımda bulundurmamışım bu filmi. Fakat gerek konusu gerekse de oyuncu kadrosuna bakılırsa benim için doğal sınırlara ulaşılmış demektir. Bu filmi izlememin imkanı yok, hiç mi hiç hitap etmiyor.

O yüzden yazık oldu, keşke hiç aday gösterilmemiş olsaydı ama yapacak bir şey yok. Bu filmi es geçmeme rağmen belki de 2015’ten sonra en çok beğendiğim ve izlediğim film senesi oldu, kaliteli filmlerin fazlalığından. Geriye bir tek Knives Out kaldı aday olmasa bile, onu da izledikten sonra benim kumarım burada biter. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ödül olarak gönlüm The Irishman’den yana, ancak Netflix faktörü olduğu için 1917’nin kazanma ihtimali daha gerçekçi. Ve 1917 kazanırsa da üzülmem. Hatta Marriage Story, Jojo Rabbit, Hollywood ve hatta Ferrari kazansa bile üzülmem ama yeter ki ve yeter ki ve yeter ki şu JOKER denen overrated film kazanamasın!! Kendisine La La Land kadar olmasa bile inanılmaz bir antipati duymaya başladım felaket derecede abartıldığı için ve tek temennim bu filmin ve Parasite’in en iyi film ödülünü kazanamaması yönünde. Eğer en iyi erkek oyuncu dalında da Phoenix yerine Adam Driver ya da bir başkası kazanırsa da zevkten kendimden geçerim, yeter ki Filmler ve Filimler kanalındaki gibi fanboy tipleri mutlu olamasın, başka bir şey istemem.

Halbuki gayet iyi filmdi ama zaten vasat filmlerin olduğu senelerde bile Oscar bu filmin boyunu aşarken hele hele böyle bir senede Joker denen filmin ödülü kazanması... İnsanın sinirlerini alt üst eder. Ne Joker’miş arkadaş! 2008’deki 8 kalitesinde film bile sırf bu lanet karakter yüzünden 4.sırada İMdb’de. Bu karaktere herhalde marjinalliğinden dolayı herhalde bu kadar fazla anlam yükleniyor bu kadar fazla tapılıyor. Ne diyelim umarım Joker ve Parasite filmleri havayı alır, en iyi film dalında kazanmalarını görmek nasip olmaz. Neyseki Oscar’da böyle popülist filmlerin kazandığı çok nadirdir. Moongliht olsun, Spotlight olsun, Green Book olsun... Popülizme kalsa geçen sene de B.Rhapsody kazanıyordu.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Ödül olarak gönlüm The Irishman’den yana, ancak Netflix faktörü olduğu için 1917’nin kazanma ihtimali daha gerçekçi. Ve 1917 kazanırsa da üzülmem. Hatta Marriage Story, Jojo Rabbit, Hollywood ve hatta Ferrari kazansa bile üzülmem ama yeter ki ve yeter ki ve yeter ki şu JOKER denen overrated film kazanamasın!! Kendisine La La Land kadar olmasa bile inanılmaz bir antipati duymaya başladım felaket derecede abartıldığı için ve tek temennim bu filmin ve Parasite’in en iyi film ödülünü kazanamaması yönünde. Eğer en iyi erkek oyuncu dalında da Phoenix yerine Adam Driver ya da bir başkası kazanırsa da zevkten kendimden geçerim, yeter ki Filmler ve Filimler kanalındaki gibi fanboy tipleri mutlu olamasın, başka bir şey istemem.

Halbuki gayet iyi filmdi ama zaten vasat filmlerin olduğu senelerde bile Oscar bu filmin boyunu aşarken hele hele böyle bir senede Joker denen filmin ödülü kazanması... İnsanın sinirlerini alt üst eder. Ne Joker’miş arkadaş! 2008’deki 8 kalitesinde film bile sırf bu lanet karakter yüzünden 4.sırada İMdb’de. Bu karaktere herhalde marjinalliğinden dolayı herhalde bu kadar fazla anlam yükleniyor bu kadar fazla tapılıyor. Ne diyelim umarım Joker ve Parasite filmleri havayı alır, en iyi film dalında kazanmalarını görmek nasip olmaz. Neyseki Oscar’da böyle popülist filmlerin kazandığı çok nadirdir. Moongliht olsun, Spotlight olsun, Green Book olsun... Popülizme kalsa geçen sene de B.Rhapsody kazanıyordu.
Hadi Joker neyse de Parasite'ın ne günahı var. :eek:

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

Bana bu etkinlikte izlemediklerim arasında iyi olan filmler önersene? The Farewell aklımda şuan ama izlenebilirmi binmiyorum henüz. Parasite kesinlikle izlemek istediğim bir yapım.
Bu aralar bir kaç tane daha izleme imkanım olacak gibi.
şu tabloda izlemediklerim belli 👇

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hadi Joker neyse de Parasite'ın ne günahı var. :eek:

Şahsi değil, benim aşırı abartılan filmlere hep alerjim olmuştur ödül döneminde geçmişten bugüne. :A Parazit iyi bir film ama bu kadar güzel filmin arasında En İyi Film seçilirse sinirim bozulur. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bana bu etkinlikte izlemediklerim arasında iyi olan filmler önersene? The Farewell aklımda şuan ama izlenebilirmi binmiyorum henüz. Parasite kesinlikle izlemek istediğim bir yapım.
Bu aralar bir kaç tane daha izleme imkanım olacak gibi.
şu tabloda izlemediklerim belli 👇

Parasite ve 1917’yi kesinlikle tavsiye ederim, 1917 savaş filmi gibi gelebilir ama cephede geçmesine rağmen daha çok “yolculuk” filmi gibi bir şey, özellikle çekim tekniği fazlasıyla değişik gelecektir.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
31 Ocak 2020 - Güncel Tablo:

Ekli dosyayı görüntüle 74987

Judy'yi 5.5 yapıyorum. :)

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Ekli dosyayı görüntüle 74988

Eksiklik değil ama fazlalık var. :A Beni çıkar artık şu listeden. :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Ekli dosyayı görüntüle 74988

Rise of Skywalker’a yorum yaptım diye hatırlıyorum.

Knives Out izledim, yorumu geliyor. Akşama da Uncut Gems inşallah. :Z

• Beğendim