Fav10 Oscar Takımı 2018 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Cevabı buraya alalımda sonra millet sohbet ediliyor diye yakınmasın :A

haha, bu 3. günde 6. filmi bitirdim ve 7.ciyede başladım ama baktım gözleri yormuşum bugünlük 1 film yeterli dedim :A
Şuan en az 15 diyorum çünkü 2 hafta sonra 1 haftalık tatilimiz var yine ve ben ozamana kadar 10, ozamanda 5 film izlesem galiba en az 20 olacak gibi :F Mobilden olmazsa hepsinide izlerdim belki ama aranıza yeni katılan biri için 20 oldukça yüksek bir rakam :bhr: Yalnız film izlemeyi çok özlemişim, onu farkettim :D

Roma filmini bulamadım. Sinir oldum :T: Bu hafta tüm "En iyi film" adaylarındakileri bitirmek isterdim.

@Sherlock en az 15 izlersen listeye eklerim demişti ama @bazinga 'nın paylaştığı eski bir listeye denk geldim geçen. @Aserat sadece 2 yada 3 film izlemiş o dönem ama Sherlock istediği rakamın altına düşsem yetersiz görecekti :T:

@Aserat’ın 2-3 film izlediği bir dönem mi varmış? İnanılmaz. :A

Ben, en az 15 film izlersen eklerim demedim. 10-15 tane izlersen daha iyi olur dedim. Öyle bir zorunluluktan bahsetmedim yani. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
20 iyidir ya, benim de o civarda oluyor genelde izlediğim filmler :D Roma Netflix filmi olduğu için telif yer, kaldırırlar sitelerden zor bulunur. Torrent'de var ama siteler de bulunabilir mi bilmiyorum. Ben de bir bakarım olmazsa.

Ben geçen sene en az 5 film izleyenleri almıştım galiba. @Sherlock 15 i seni motive etmek için söylemiştir, o kadar yüksek kota koyacağını sanmıyorum :A

“Bütün sırrı bozdun ya” görselini rica ediyorum tam buraya. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ekledim işte herkesi, daha ne yapayım? :A Kütük Bey’de hemen sıyrılmış olaydan. :A @MasacRE-
@MasacRE- yapmadı listeyi demedin susup oturdun sırıtarak :A :A :A
m.jpg

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@Aserat’ın 2-3 film izlediği bir dönem mi varmış? İnanılmaz. :A

Ben, en az 15 film izlersen eklerim demedim. 10-15 tane izlersen daha iyi olur dedim. Öyle bir zorunluluktan bahsetmedim yani. :A
Biraz abartmak gerek demi söylenenleri? :A

Al bak o liste, 3 bile değil, 2 film izlemiş :A
upload_2018-2-11_16-21-29.png

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
@Sherlock Yorumsuz puanları kabul ediyor musun? Bazı filmleri yorumlayamayabilirim çok biriktiği için. Bazılarını da sinemada izledim üzerinden uzun zaman geçti ama illa yaz dersen yazarım.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
@Sherlock Yorumsuz puanları kabul ediyor musun? Bazı filmleri yorumlayamayabilirim çok biriktiği için. Bazılarını da sinemada izledim üzerinden uzun zaman geçti ama illa yaz dersen yazarım.

Bugüne kadar @bazinga’nın yaptığı etkinliklerde sadece puan kabul edilmiyordu sanırım. Bir-iki cümle bir olsa kısa bir yorum da yazsan iyi olur.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bugüne kadar @bazinga’nın yaptığı etkinliklerde sadece puan kabul edilmiyordu sanırım. Bir-iki cümle bir olsa kısa bir yorum da yazsan iyi olur.
Aaa bu önemli :A Daha önce izlemiş bile olsanız tekrar izleyip güncel yorum yapacaksınız diyordu bize :A :A :A Yorum yapmayan puanları ve izledim türünden yorumları sakın kabul etmeyin ve daha önce izlemiştim diyenleride :A :A :A @MasacRE- @Forumdash

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
@Sherlock Annihilation, Incredibles 2, Upgrade, Searching, Hereditary bunların konusu yok sanırım. Bir de listeye Kelebekler, Creed 2, Deadpool 2, Mission Impossible: Fallout, The Guilty vs. bunları da ekleyebilirsin.

Son düzenleme:

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
@Sherlock Annihilation, Incredibles 2, Upgrade, Searching, Hereditary bunların konusu yok sanırım. Bir de listeye Kelebekler, Creed 2, Deadpool 2, Mission Impossible: Fallout, The Guilty vs. bunları da ekleyebilirsin.

Yarın kontrol edeceğim bahsettiğin filmlerin konuları var mı yok mu, yoksa açarım hepsinin konusunu. :) Diğerlerini de devam filmleri olarak eklemeyelim dedik @MasacRE- ile, yoksa hepsi düşündüğümüz filmlerdi.

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
Selamlar, forumun en sevdiğim etkinliği başlamış. Malesef iyi filmler barındıran bir yıl olmasına rağmen Oscar'la haşır neşir olan hiçbir filmden çok fazla zevk alamadığımdan izlediğim birkaç filmi şurada puanlayayım;
Roma: 7
Ben çok gönül bağı kuramasam da neden sevildiğini anlayabildiğim bir film oldu. Cuaron yönetmenlik anlamında çok çok iyi iş çıkartmış falan filmin atmosferi-bilmiyorum belki de kültürün uzaklığından- beni pek içine çekmeyi başaramadı. Cleo ve aileyle uzun süre bağ kurmakta zorlandım. Neyse ki filmin sonlarına doğru büyük ivme kazandı film ve unutulmayacak 2-3 sahne bırakmayı başardı. Sade bir anlatım tercih edilmiş, severim aslında ama bu kez olmadı :(
A Star Is Born: 6
Dünyanın en çok işlenen hikayelerinden birini artık dünyanın en iyi yönetmeni çekip önümüze koysa bir burun kıvırırız heralde. Üstelik A Star Is Born bu hikayeyi hiç sürpriz yapmadan izletiyor. Lady Gaga ve Bradley Cooper'ın samimi enerjisi bana geçti, bazı klişelerine göz devirsem de televizyonda haftasonu sıkılmadan izleyebileceğim bir film ortaya çıkmış, fazlası değil.
The Favourite: 7
Bu film hakkında aslında kafam çok karışık. Oyunculuklara bayıldığımı söyleyebilirim öncelikle özellikle de Olivia Colman'ın bu filmle beraber artık top class olduğunu kabul edebiliriz. Balık gözü tekniği beni zaman zaman yorsa da sinemada bunu deneyimlemek güzeldi sanırım. Bir iktidar mücadelesini Lanthimos kendine yakışır bir şekilde oldukça absürd bir şekilde yorumlamış. Filmi izlerken hiç ''ne iyi sahneydi ama'' demedim ama, ne de ben de bir yere dokunabildi. Yine de Oscar'a aday olması beni sevindiriyor, daha bağımsız filmlerin aday olması dileğiyle diyelim.
Cold War: 7,5
Beni bu sene en çok üzen film kesinlikle. Pawel Pawlikowski'nin izlediğim ilk filmiydi ve tarzını çok sevdim. Sadece görüntülerden akan bir hüzün var, bunu seyirciye hissettirebilmiş. Bunu çok az filmde yaşarım, bence özel bir duygu bu. Görüntü yönetimi çok güzeldi. Karakterlere inandım, ama malesef filmin senaryosunda bence asla göz ardı edilemeyecek sıkıntılar vardı. ''E şimdi bunu niye yaptı ki'' vs. sorular dönüp döndü kafamda. Keşke süreyi uzun tutup bu bir şeyin özeti gibi hissettiren filmi mükemmel yapabilselermiş.
Ahlat Ağacı: 8
Nuri Bilge Ceylan'ın ne kadar farklı olduğunu ne kadar çok film izlersem o kadar iyi anlıyorum. Kendine has realist tarzı, inanılmaz iyi diyaloglar.. Ahlat Ağacı NBC'nin en çok diyalog barındıran filmi olmalı. Film bana biraz skeç-skeç geldi sadece, ama zaten bu bence bir tercih. En iyi filmi olmasa da kesinlikle görülmeye değer bir film Nuri Bilge'den.
Isle of Dogs: 7,5
Çok sevdiğim Wes Anderson tarzını iyi yansıtan bir animasyon olmuş. Ben baya sevdim ve orijinal buldum.
Black Panther 7,5
Bu filmi niye sevmediniz ki? Marvel filmlerinin kemik senaryosu zaten bellidir. Üstüne eklenen Afrika sosunu beğenmediyseniz bilemem de bence gayet özgündü.
Shoplifters: 8
Çok yalın bir filmdi. Duygulandım, merak ettim filmi izlerken. Gerçekçi karakterleriyle filmi samimi buldum ben. Acıtasyon yolunu asla seçmemiş yönetmen, bu filmi iyi yapan da bence buydu.

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Yarın kontrol edeceğim bahsettiğin filmlerin konuları var mı yok mu, yoksa açarım hepsinin konusunu. :) Diğerlerini de devam filmleri olarak eklemeyelim dedik @MasacRE- ile, yoksa hepsi düşündüğümüz filmlerdi.
Devam filmi olmayanları ekleyebilirsin. Kelebekler Sundance'te ödül aldı The Guilty de Oscar adayı zaten.

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
@Sherlock Shoplifters'ı listeye ekleyebilirsin bence, hem Cannes'da büyük ödülü aldı hem de Oscar adayı. Yorumları ekledim bu arada.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@MEnes @MasacRE- (etiket sıkıntılı ondan üstte attım sizi :A aşağıya bakın, öneriniz bekleniyor :D)
@Sherlock şunların konuları varmı?
  • Incredibles 2
  • Isle of Dogs
  • Mirai
  • Ralph Breaks the Internet
Ben Spider-Man ve Incredibles 2 izledim( Birisi mükemmeldi :Z)
Yiğenlere söz verdim diğer kalan 3 filmide izleyecez birlikte :A Onların tabletiyle benim gözler içinde iyi oluyor. Bunlarda bitince ediyor 12 film. İyidir herhalde? :A

@MasacRE- En iyi film adaylarindan bir tek Roma'yı izleyemedim. Galiba bulamayacam onu. Neysee bana 3 tane film öner 15'e tamamlayayım :D Sonra film serüvenime ara verecem. Vakit bulamayabilirim fazlasına. @MEnes seninde önerini bekliyorum. Adaylardan Roma haric diğer 7 filme baktım. Animasyonlardan sonra hangi 3 filmi seçeyim bilemiyorum. Aksiyon fena olmaz :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MEnes @MasacRE- (etiket sıkıntılı ondan üstte attım sizi :A)
@Sherlock şunların konuları varmı?
  • Incredibles 2
  • Isle of Dogs
  • Mirai
  • Ralph Breaks the Internet
Ben Spider-Man ve Incredibles 2 izledim( Birisi mükemmeldi :Z)
Yiğenlere söz verdim diğer kalan 3 filmide izleyecez birlikte :A Onların tabletiyle benim gözler içinde iyi oluyor. Bunlarda bitince ediyor 12 film. İyidir herhalde? :A

@MasacRE- En iyi film adaylarindan bir tek Roma'yı izleyemedim. Galiba bulamayacam onu. Neysee bana 3 tane film öner 15'e tamamlayayım :D Sonra film serüvenime ara verecem. Vakit bulamayabilirim fazlasına. @MEnes seninde önerini bekliyorum. Adaylardan Roma haric diğer 7 filmr baktım. Animasyonlardan sonra hangi 3 filmi seçeyim bilemiyorum. Aksiyon fena olmaz :A
Dur şu Roma'yı bulalım sana ya bir de ben bakınayım :A Senin ingilizce iyidir herhalde, ingilizce altyazılı olsa da olur değil mi? :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Dur şu Roma'yı bulalım sana ya bir de ben bakınayım :A Senin ingilizce iyidir herhalde, ingilizce altyazılı olsa da olur değil mi? :D
Diğer 7 filmde hep ekrana bakmama gerek kalmadı ve altyazı evet yeterlidir benim için. Tek konuşma olunca sıkıntı olabiliyor :D