Fav10 Film Kulübü 8. Sezon | 1. Hafta Oylaması

Hangi altı filmi izleyelim?

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Özlem sona eriyor! Fav10'un önemli geleneklerinden bir tanesi olan Fav10 Film Kulübü dört yıla yakın bir aranın ardından 8. sezonuyla karantina günlerinizi renklendirmeye, günlerinize değer katmaya geliyor!

Tıpkı önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da çok aşırı popüler olmayan kaliteli filmleri ve kıyıda köşede kalmış bazı gizli hazineleri evinize getiriyor. Bu sezona özel olarak filmler 2010-2013 yılları aralığından özenle seçildi!

Etkinliğin önceki 7 sezonunun kısa özetine ulaşmak için tıklayın

Malum karantina günlerinde herkesin normalden daha fazla vakti var ve bu nedenle etkinlik formatı birazcık değişti, film izleme sıklığı arttırıldı. Etkinlik iki haftadan oluşacak ve her haftada 6'şar film yer alacak. (Bu sayı yoğun talep olan filmler olursa 1-2 artacak şekilde esnetilebilir.) İlk önce ilk haftanın filmleri seçilecek ve ilk hafta tamamlandıktan sonra en çok film izleyenlerin daha çok oyu olacak şekilde ikinci hafta oylaması olacak. (Bu oy katsayıları daha sonra ilan edilecek) Böylece hem filmleri hızlı izleyenler ödüllendirilmiş olacak hem de ikinci haftada gerçekten izleyen kişilerin oy kullanmış olması sağlanacak... (İkinci hafta oylamasındaki filmler bu konudaki filmlerden farklı 15 film arasından seçilecek.)

İlk haftanın seçilmeyi bekleyen aday filmlerini tanıyalım...

Contagion (2011)

Koronavirüs salgınıyla birlikte son günlerin en popüler filmi haline geldi. Filmde Matt Damon, Marion Cotillard, Kate Winslet, Bryan Cranston gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor...

A Royal Affair (2012)

Danimarka'nın Oscar adayı olmayı başaran film Alicia Vikander'ın ilk ünlü olduğu film olarak nitelendirilebilir. Mads Mikkelsen ise filmin bir diğer başrolü.

The Wind Rises (2013)

Anime dünyasının duayeni Hayao Miyazaki'nin gösterime girmiş son filmi. Animasyon dalında Oscar adayı.

Extremely Loud & Incredibly Close (2011)

11 Eylül saldırısını bir çocuğun gözünden anlatan etkileyici yapım Oscar'da en iyi film adaylığının yanı sıra Max von Sydow'a Oscar adaylığı getirdi. Tom Hanks, Sandra Bullock, Viola Davis gibi ünlü isimler de kadroda.

Inside Llewyn Davis (2013)

Coen kardeşlerden 1960'larda müzisyenlik yapan bir genç adamın dramı... Pek çok ödül kazanan filmde Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake gibi ünlü isimler yer alıyor.

The Place Beyond the Pines (2012 / 2013)

Blue Valentine ve The Light Between Oceans filmlerini de yöneten Derek Cianfrance'den sıradışı bir suç filmi. Ryan Gosling ve Bradley Cooper başrollerde...

Nebraska (2013)

Alexander Payne'den eşsiz bir yaşlılık komedisi. Bruce Dern ve June Squibb'e Oscar adaylığı getiren filmin en iyi film Oscar adaylığı dahil pek çok ödül ve adaylığı bulunuyor.

The Kid with a Bike (2011)

Belçikalı ünlü yönetmen kardeşlerden Altın Küre adayı bir film.

Another Earth (2011)

Dünyanın bir kopyasının keşfedildiği ilginç bir bilim kurgu.

The Conjuring (2013)

Paranormal olayları merkezine alan film son yılların en ünlü korku filmleri arasında...

Beyond the Hills (2012)

Rumen sinemasının en ünlü isimlerinden Cristian Mungui'den Cannes'da senaryo ve kadın oyuncu ödüllerini kazanan bir drama.

The Way Way Back (2011)

Nat Faxon ve Jim Rash ikilisinden komedi ve drama, birçok ünlü ismi buluşturan bir yapım...

Seeking a Friend for the End of the World (2011)

Bir göktaşı dünyaya yaklaşıyor ve olaylar gelişiyor... Başrollerde Steve Carell ve Keira Knightley.

The Best Offer (2013)

İtalyan sinemasının duayen isimlerinden Giuseppe Tornatore'den akıllardan çıkmayacak bir gizem filmi...

Herkesi, herkesi etkinliğimize bekliyoruz. :)

@Tolstoyevski @Yiğitt @sokak sanati @Tzira @Sherlock @MasacRE @MEnes @Maskeli Fedai @Dosi @mesmeso61 @Aserat @The_Erinch @Harunnn60 @Forumdash @Silinmiş Üye @Bully @mrt-06 @Özgür @BesaleT @xdragxx @HeisenBerg

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hayırlı olsun uzun zaman olmuştı ve az film olması çok iyi olmuş yoksa bitmiyordu etkinlik :A

Şöyle hızlıca göz attım ve sadece Best Offer’i ve Conjuring’i izlemişim, bu iyi bir şey aslında. Gece bitmeden iyice bakıp oyları kullanırım, Best Offer + 5 filme daha.

• Harika
Reactions: bazinga

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ne zamandır izlicem diyip izleyemediğim film :X
Contagion (2011)

hemen cıksın aradan böylelik:A

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Contagion filmi listemdeydi, burada gördüğüme sevindim. Seçilirse etkinlik vasıtasıyla daha erken izlemiş olacağım. İlk oyumu ona kullandım.

Diğer beş filmi de konu ve ilgime göre oyladım. Hayırlı olsun sezon, çoğu filmi izlemeye çalışacağım. :Z

• Harika

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Nebraska seçilirse izlemem. Aşırı sıkılmıştım o siyah beyaz filmden. Tekrar karşıma gelmesi sinir bozucu :A

Extremely Loud & Incredibly Close yeni izledim. İzlemeyen varsa tercih etsin baya güzel akıyor.:D

Contagion, The Best Offer, A Royal Affair, The Place Beyond the Pines açıklamasını okuduğum kadarıyla izlemeye değer duruyor.:X

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nebraska seçilirse izlemem. Aşırı sıkılmıştım o siyah beyaz filmden. Tekrar karşıma gelmesi sinir bozucu :A

Extremely Loud & Incredibly Close yeni izledim. İzlemeyen varsa tercih etsin baya güzel akıyor.:D

Contagion, The Best Offer, A Royal Affair, The Place Beyond the Pines açıklamasını okuduğum kadarıyla izlemeye değer duruyor.:X
Nebraska için olumsuz algı yaratmayalım. Geçen akşam tekrar izledim ve yıllar öncekinden de çok beğendim, bol bol kahkaha attım. Harika bir film. :A

• Güldürdün
Reactions: sokak sanati

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Özlem sona eriyor! Fav10'un önemli geleneklerinden bir tanesi olan Fav10 Film Kulübü dört yıla yakın bir aranın ardından 8. sezonuyla karantina günlerinizi renklendirmeye, günlerinize değer katmaya geliyor!

Tıpkı önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da çok aşırı popüler olmayan kaliteli filmleri ve kıyıda köşede kalmış bazı gizli hazineleri evinize getiriyor. Bu sezona özel olarak filmler 2010-2013 yılları aralığından özenle seçildi!

Malum karantina günlerinde herkesin normalden daha fazla vakti var ve bu nedenle etkinlik formatı birazcık değişti, film izleme sıklığı arttırıldı. Etkinlik iki haftadan oluşacak ve her haftada 6'şar film yer alacak. (Bu sayı yoğun talep olan filmler olursa 1-2 artacak şekilde esnetilebilir.) İlk önce ilk haftanın filmleri seçilecek ve ilk hafta tamamlandıktan sonra en çok film izleyenlerin daha çok oyu olacak şekilde ikinci hafta oylaması olacak. (Bu oy katsayıları daha sonra ilan edilecek) Böylece hem filmleri hızlı izleyenler ödüllendirilmiş olacak hem de ikinci haftada gerçekten izleyen kişilerin oy kullanmış olması sağlanacak... (İkinci hafta oylamasındaki filmler bu konudaki filmlerden farklı 15 film arasından seçilecek.)

Contagion (2011)

Koronavirüs salgınıyla birlikte son günlerin en popüler filmi haline geldi. Filmde Matt Damon, Marion Cotillard, Kate Winslet, Bryan Cranston gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor...

A Royal Affair (2012)

Danimarka'nın Oscar adayı olmayı başaran film Alicia Vikander'ın ilk ünlü olduğu film olarak nitelendirilebilir. Mads Mikkelsen ise filmin bir diğer başrolü.

The Wind Rises (2013)

Anime dünyasının duayeni Hayao Miyazaki'nin gösterime girmiş son filmi. Animasyon dalında Oscar adayı.

11 Eylül saldırısını bir çocuğun gözünden anlatan etkileyici yapım Oscar'da en iyi film adaylığının yanı sıra Max von Sydow'a Oscar adaylığı getirdi. Tom Hanks, Sandra Bullock, Viola Davis gibi ünlü isimler de kadroda.

Coen kardeşlerden 1960'larda müzisyenlik yapan bir genç adamın dramı... Pek çok ödül kazanan filmde Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake gibi ünlü isimler yer alıyor.

Blue Valentine ve The Light Between Oceans filmlerini de yöneten Derek Cianfrance'den sıradışı bir suç filmi. Ryan Gosling ve Bradley Cooper başrollerde...

Nebraska (2013)

Alexander Payne'den eşsiz bir yaşlılık komedisi. Bruce Dern ve June Squibb'e Oscar adaylığı getiren filmin en iyi film Oscar adaylığı dahil pek çok ödül ve adaylığı bulunuyor.

Another Earth (2011)

The Conjuring (2013)

Paranormal olayları merkezine alan film son yılların en ünlü korku filmleri arasında...

Beyond the Hills (2012)

Rumen sinemasının en ünlü isimlerinden Cristian Mungui'den Cannes'da senaryo ve kadın oyuncu ödüllerini kazanan bir drama.

The Way Way Back (2011)

Nat Faxon ve Jim Rash ikilisinden komedi ve drama, birçok ünlü ismi buluşturan bir yapım...

Bir göktaşı dünyaya yaklaşıyor ve olaylar gelişiyor... Başrollerde Steve Carell ve Keira Knightley.

The Best Offer (2013)

İtalyan sinemasının duayen isimlerinden Giuseppe Tornatore'den akıllardan çıkmayacak bir gizem filmi...

@Tolstoyevski @Yiğitt @sokak sanati @Tzira @Sherlock @MasacRE @MEnes @Maskeli Fedai @Dosi @mesmeso61 @Aserat @The_Erinch @Harunnn60 @Forumdash @Silinmiş Üye @Bully @mrt-06 @Özgür @BesaleT @xdragxx @HeisenBerg
Ben katılırım ama etiket olmazsa unuturum. Her konuda etiketlenebilirsem sevinirim. :F

• Güldürdün
Reactions: Angelica

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Contagion (2011) ve The Conjuring (2013) izlediğim filmlerden.
Diğerlerinide incelemem lazım.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Contagion (uzun zamandır izlemek istediğim bir filmdi)
Inside Llewyn Davis
Another Earth
The Conjuring

The Way Way Back (Steve Carrell var hacı)
Seeking a Friend for the End of the World (üstteki ile aynı sebepten)

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Contagion, Nebraska ve Inside Llewyn Davis'i izlemiştim. O yüzden son ikisine oy vermedim ama Contagion bu günlerde seçilmezse ayıp olur diye işaretledim. :A

Diğer seçimlerim: A Royal Affair - Extremely Loud and Incredibly Close - The Wind Rises - The Place Beyond the Pines - The Kid with a Bike

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Filmler hakkında pek bilgim yok, bazılarında 0 kalmasın diye Nebraska ve Beyond The Hills işaretledim.

Arada katılım gösteririm. Hayırlı olsun😊

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Hayırlı olsun, güzel bir etkinlik. :Z

Contagion
Extremely Loud and Incredibly Close
Inside Llewyn Davis
The Place Beyond the Pines
The Way Way Back
The Best Offer

• Harika

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Contagion (2011)

A Royal Affair (2012)

The Wind Rises (2013)

Nebraska (2013)

Another Earth (2011)

The Conjuring (2013)

Beyond the Hills (2012)

The Way Way Back (2011)

The Best Offer (2013)

Kullandım oylarımı. Yalnız karantina günlerinde de olsak senden başka kimsenin haftada 6 film izleyebileceğini zannetmiyorum :A

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060