Fav10 İçin Yolun Sonu (Değil)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Forum kapanırsa cidden üzülürüm ama 10 yıllık geçmişi olan bir emeği bir çırpıda kapatmak bu kadar kolay değil bence. Fakat @OzaN temelli bırakırsa ona da üzülürüm, bir daha Oscar etkinliği olsun ne bileyim filmlerle ilgili yorumlar, şeyler olsun beni ilk zamanlarda foruma bağlayan asıl şeylerdi ve geçtiğimiz bu yaz da gördük ki kendi aramızda yürüyemiyoruz o tür şeyleri. Bunlar sadece bir bahane tabi ama bence forumu temelli bırakmak, üyeliğinin bile olmaması durumundan vazgeç. Dile kolay 93 bin mesaj yahu, adeta gençliğinin yarısı burada geçmiş ölüm kalım olmadığı sürece bırakılır mı?

Forumun kapanacağını düşünmüyorum, en kötü ihtimalde gerekli şeyler devredilebilir @mrt-06'ya. Eğer kimliğimizin gözükmeyeceği forum için PayPal misali ortak bir bağış yapacağımız hesap benzeri şey sağlanırsa biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Zaten 20-25 kişiden fazla aktif kişi var, sunucu ücretleri rahatlıkla çıkar o en son düşünülecek şey. Keşke böyle bir konu hiç açılmasaydı..

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@mrt-06 konuyu özelden Ozan'la görüşüp bir karara bağlamanızı ve bu konuyu silmenizi istiyorum. Ozan'la pek muhabbetim olmasa da buraya çok emek verdi, son yıllarda elini çekse bu inkar edilemez. Onun sayesinde tanıştık ve aile olduk. Allah izin verdiği sürece de devam ettiririz. Bu konu buraya emek vermiş herkese saygısızlık, üyelerin yorumları da bunu doğrular şekilde. :)

Konunun silinip kendi aranızda karara bağlanması ve bize duyurulması lazım. Daha fazla konuşup üzülmeyelim, dışarıdaki ziyaretçilerimizi de forum kapandı deyip kaçırmayalım. :D

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Şu kavga olayı fazla abartılmiyor mu? Eskiden her gün biri banlanıyordu küfürler havada uçuyordu neler neler oluyordu bi sıkıntı yoktu şimdi ki tartışmalar mi sıkıntı oluyor?
Eskiden onlarca idi, şimdi 1-2 var diye göze batıyo herhalde. :A

Bunu @Ahmed imle yapmaya çalışmıştık ama kimse yanaşmamıştı ne kadar ileri görüşlüyüz :A
Muhteşem türkçemle ses mesajlarımı atardım. :Z :Z

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Eskiden onlarca idi, şimdi 1-2 var diye göze batıyo herhalde. :A
Geçen yıl forumun en büyük kavgası yaşandı, 20-30 sayfa tartışma çıkmıştı. O zaman bile konu kilitlenip kimseye ceza bile verilmeden olay kapandı, şimdi neden abartıldı bu kadar? :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bahane olduğu bariz değil mi ? :D
Ozan zaten uzun süredir elini ayağını çekmişti, yönetimde yeni şeyler yapmak bile sıkıntıdaydı. Kendine göre sorunları olabilir, bir şey demiyorum. Belki sıkılmıştır ya da ailesel sorunları vardır. Bu karar fazla şaşırtıcı olmadı benim için, gerekçeler tamamen bahane.

Haftada 50-60 konuyu emekli edilmeden önce ben açıyordum, sadece benim açtığım rakam bu. Aserat, Atacan, Buğra + onlarca üyeyi saymıyorum bile. Hit alan yarışma konularını da saymıyorum. Forumun kullanılmayan bölümlerini geçen yıl yönetim kararıyla silip kapattık zaten, şu an kalan bölümlerin hepsi aktif bölümler. Nerede konu açılmıyor? Ha forumda tartışma yoksa asıl o zaman sorun vardır, herkes sinsidir. Milletin arkasından konuşuyordur. Milletin yüzüne düşüncelerini söyledik diye mi suçlu olduk?

Ki bu karar radikal karar, Ozan nasıl bu konuyu açıp veda etti ona şaşırıyorum..

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Haklısın forumda saygı bitti. Küfürsüz bir ortam olduğu için çok saygısız oldu forum.

Keşke herkes aklına geleni söylemese.:)

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Ozan zaten uzun süredir elini ayağını çekmişti, yönetimde yeni şeyler yapmak bile sıkıntıdaydı. Kendine göre sorunları olabilir, bir şey demiyorum. Belki sıkılmıştır ya da ailesel sorunları vardır. Bu karar fazla şaşırtıcı olmadı benim için, gerekçeler tamamen bahane.

Haftada 50-60 konuyu emekli edilmeden önce ben açıyordum, sadece benim açtığım rakam bu. Aserat, Atacan, Buğra + onlarca üyeyi saymıyorum bile. Hit alan yarışma konularını da saymıyorum. Forumun kullanılmayan bölümlerini geçen yıl yönetim kararıyla silip kapattık zaten, şu an kalan bölümlerin hepsi aktif bölümler. Nerede konu açılmıyor? Ha forumda tartışma yoksa asıl o zaman sorun vardır, herkes sinsidir. Milletin arkasından konuşuyordur. Milletin yüzüne düşüncelerini söyledik diye mi suçlu olduk?

Ki bu karar radikal karar, Ozan nasıl bu konuyu açıp veda etti ona şaşırıyorum..
Böyle işlerden çok iyi anlasam gerçekten hesaplamaya çalışıcam nedir bu zarar diye.
Hayatımda çok fazla forum görmedim ama burası bırak forumları birçok siteden bile daha popüler. Twitter da Facebook ta bile kaç kere buradaki haberlerin kullanıldığını gördüm.
Anlamsız bir konu açılmış. Ama dediğimiz gibi gerekirse forumdan gücü yetecek üyeler (ki seninde üst mesajlarında dediğin gibi nereye nereye paralar harcıyoruz) belli miktar parayı verebiliriz.
Yada Atacan’ın dediği gibi whats app grubu vs açılabilir ama ben gerçekten buraya verilen emeklere acırım o zaman. Kanka 50 konu açıyordum diyorsun hepsi Bir gün tüm emeklerin hiçe sayılıp kapanması İçin miydi ?
Birde burada forumun kapanmasına dünden razı arkadaşlar gördüm. Hayır nedir yani sizi bağlayan ? Madem bu kadar istiyorsunuz kapanmasını çıkın gidin :D Zorla mı tutuyorlar ?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Böyle işlerden çok iyi anlasam gerçekten hesaplamaya çalışıcam nedir bu zarar diye.
Hayatımda çok fazla forum görmedim ama burası bırak forumları birçok siteden bile daha popüler. Twitter da Facebook ta bile kaç kere buradaki haberlerin kullanıldığını gördüm.
Anlamsız bir konu açılmış. Ama dediğimiz gibi gerekirse forumdan gücü yetecek üyeler (ki seninde üst mesajlarında dediğin gibi nereye nereye paralar harcıyoruz) belli miktar parayı verebiliriz.
Yada Atacan’ın dediği gibi whats app grubu vs açılabilir ama ben gerçekten buraya verilen emeklere acırım o zaman. Kanka 50 konu açıyordum diyorsun hepsi Bir gün tüm emeklerin hiçe sayılıp kapanması İçin miydi ?
Birde burada forumun kapanmasına dünden razı arkadaşlar gördüm. Hayır nedir yani sizi bağlayan ? Madem bu kadar istiyorsunuz kapanmasını çıkın gidin :D Zorla mı tutuyorlar ?
İlk sayfada yazdım zaten, buraya o kadar emek harcadım. Benimle birlikte onlarca hatta yüzlerce üye de emek harcadı. Saatlerimi harcadım, emek verdim. Bu kadar kolay olmamalı.

Bu konu hayırlı işlere vesile oldu, RüzgarGülü gidiyor. Forum adına büyük gelişme, gerekirse hesabını da küfür edip banlatsın süresiz. Garanti kurtarırız. İki gün sonra çıkıp gelmesin diye. Onun dışında giden gider kalan kalır. Samimi olduğum 15-20 kişi kalsın o da yeter bana. :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,691
Puanı
1,061
Üzüldüm açıkcası uzun zamandır bu forumdayım 8.yılıma gireceğim neredeyse üniversiteye bile gitmiyordum bu forumdayken şimdi askerdeyim. Yazık olur ama @OzaN ı da anlıyorum tabi. Umarım gitmez forum...

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
İlk sayfada yazdım zaten, buraya o kadar emek harcadım. Benimle birlikte onlarca hatta yüzlerce üye de emek harcadı. Saatlerimi harcadım, emek verdim. Bu kadar kolay olmamalı.

Bu konu hayırlı işlere vesile oldu, RüzgarGülü gidiyor. Forum adına büyük gelişme, gerekirse hesabını da küfür edip banlatsın süresiz. Garanti kurtarırız. İki gün sonra çıkıp gelmesin diye. Onun dışında giden gider kalan kalır. Samimi olduğum 15-20 kişi kalsın o da yeter bana. :D
Olmayacak zaten. Bencede zaten gözle görülür 20-25 üye var. Az olsun, öz olsun, bizim olsun :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ana sayfadaki wordpress midir nedir onu kaldıralım o halde, forum üzerinden konu açılmaya devam eder. Haber işleri bize göre değil, biz kendi ortamımızda açar yorumlarız.

5-6 yıldır girmeyen üyeler silinsin, aynı şekilde 5-6 yıldır yorum yapılmayan konular. Yeniden inşa ederiz, hep birlikte elimizi taşın altına koyarız. Twitter işi önemli, Atacan'a devredilebilir. Bende yardım ederim, Twitter üzerinden onlarca üyeyi foruma kazandırabiliriz. Zor değil, biraz emek istiyor o kadar. Bir ara ünlülerin bile takip ettiği forum bu hallere düşmemeli.