Fav10 İçin Yolun Sonu (Değil)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
B Planı:

Anasayfadaki wordpress sistemi kalkar. (Amacına ulaşamadı zaten bana göre, gereksiz yük)
Forum database'i temizlenir ve daha az teknik sorun yaşanır hale gelir hem de maliyet azalmış olur. (0-5 mesajlı onbinlerce üyelik, 5-10 yıllık kimsenin işinin olmadığı eski konular silinir)

Ben bundan sonra yokum, o kesin. Üyeliğim de olmayacak. Ancak teknik konularda Atacan çağırırsa FF Yönetim hesabı altından müdahale ederim.
Uygundur bu forum kapanırsa fena kaos olur çünkü. Ben 6 yıllık emeğimi çöpe atmam zira 100 bin mesaj olacam neredeyse lütfen saygılı olalım :A

Denerim, son çare Ozan'a gideriz :A
La sen kendin teknik bir sorunsun zaten forumu nasıl halledecen .ss

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
GG, Well Played.

Yolun Sonu. Forum kapanırken bile gereksiz ve boş muhabbete dalanlar, bu konuyu bir geyik konusu haline getirenler de dahil, herkes kendine iyi baksın. Gerçek hayatınızda başarılar. :)

https://fav10.net/forum/profile-posts/155413/
Herkesin sıkıntı ve stres anını yenme şekli farklıdır sen depresif hareketler ederek bu sorunu yenersin kimi gülüp eğlenerek bu sorunları yenmeye çalışır. Yani giderayak böyle bir cümle yazıp sataşman doğru değil. :) Bak konuda yazılan kaos ortamı da tıpkı bu mesaj ve benzeri mesajlardan ötürü oluyor.. Herkes herkese saygılı olsa insanların mesajlarına “boş” “ergen” demek yerine saygı gösterse belki de forum içerisinde Ozan bahsettiği bu bozulma olmazdı. Sen boş dersin birisi ergen der birisi başka bir şey der. Bunun önüne geçilemiyor işte.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Herkes görüş bildirmiş lakin bu bir anket değil, bildiri sadece. Ozan kapatacağını bildiriyor bize. Yazıyı okurken benim de geçirdiğim 6-7 yıllık dönem gözümün önünden geçti, daha birkaç gün önce bakmıştım attığım ilk mesajlara. Forumu çok sevdiğim doğru ve kapanmasını ben de istemem ama bahsettiği şeyler de yabana atılacak şeyler değil. Her hafta itiraflarda onlarca felaket sataşma itirafı gelirken böyle bir ortamı sürdürmeye devam etmek istememesini anlıyorum. Herkes çözüm önerisi olarak sunucuları devralmayı falan düşünmüş ama bir kişi de aramızdaki şu kavgalara son vermeye çalışalım dememiş.

Konuda fikirlerinizi belirtinde yazıyor.:)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Sabah forumu açar açmaz ilk bu konuyu gördüm ve şok oldum. Ne olursa olsun arkadaşlıklar ve harcanan emekler her şeyden çok daha önemliyken 11 yıl boyunca acısıyla tatlısıyla ayakta kalmış bir forumun kapanması kabul edilemez. Maddi olarak zarardaysa başka bir şey düşünülebilir ama Fav10'u bitirmek bunlardan biri olamaz.

Kaldı ki yeni üyeler pek gelmiyor demişsin ama açılan fake üyelikler dışında çok iyi arkadaşlar tanıdık son bir yıl içinde. Tartışmalar da her platformda yaşanabilecek şeyler bunun önüne bu şekilde geçilmez. Ayrıca herkesin başka bir şekilde buluşması da şu noktada mümkün değil.

Biz buradayken forumun kapanmasına izin vermeyeceğiz bunu bilmiş ol. @OzaN
Atarını yerim senin :A

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,345
Puanı
561
Herkesin sıkıntı ve stres anını yenme şekli farklıdır sen depresif hareketler ederek bu sorunu yenersin kimi gülüp eğlenerek bu sorunları yenmeye çalışır. Yani giderayak böyle bir cümle yazıp sataşman doğru değil. :) Bak konuda yazılan kaos ortamı da tıpkı bu mesaj ve benzeri mesajlardan ötürü oluyor.. Herkes herkese saygılı olsa insanların mesajlarına “boş” “ergen” demek yerine saygı gösterse belki de forum içerisinde Ozan bahsettiği bu bozulma olmazdı. Sen boş dersin birisi ergen der birisi başka bir şey der. Bunun önüne geçilemiyor işte.
Kusura bakma da ilk kez bir forumda bulunmuyoruz. Saygı gereken yerde kimse kimseye saygı göstermediği için bu haldeyiz. Yoksa kimse kimsenin birbirine ergen demesini felan takmıyor. Sonuçta herkes istediği zaman olgun olabilir, görmezden gelebilir. Ama bu forum kadar yani küçük bir ortamda bile kimse elini taşın altına atmadan en iyi olmaya çalışıyor.

Yeni bir ortam, düzen kuracaksanız; birbirinizle yarışın ama boş şeylerler değil, konu açarak, bilgi paylaşarak, dışardan üye gelmesini sağlayacak şeyler paylaşın. Eminim @OzaN 'ın da demek istediği tam olarak böyledir :)

Neyse yine herkesten özür dilerim sert oldu söylediklerim ama durum böyle. Eski üyelerin forumu bırakanların niye bıraktığı durum ortada zaten :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Kusura bakma da ilk kez bir forumda bulunmuyoruz. Saygı gereken yerde kimse kimseye saygı göstermediği için bu haldeyiz. Yoksa kimse kimsenin birbirine ergen demesini felan takmıyor. Sonuçta herkes istediği zaman olgun olabilir, görmezden gelebilir. Ama bu forum kadar yani küçük bir ortamda bile kimse elini taşın altına atmadan en iyi olmaya çalışıyor.

Yeni bir ortam, düzen kuracaksanız; birbirinizle yarışın ama boş şeylerler değil, konu açarak, bilgi paylaşarak, dışardan üye gelmesini sağlayacak şeyler paylaşın. Eminim @OzaN 'ın da demek istediği tam olarak böyledir :)

Neyse yine herkesten özür dilerim sert oldu söylediklerim ama durum böyle. Eski üyelerin forumu bırakanların niye bıraktığı durum ortada zaten :)
Madem forumun bu halinden memnun değilsin neden buradasın hala çünkü sen de seviyorsun sen de kendini buluyorsun işte bütün mesele bu. :D

Ben daha eTV için yeni projeler hazırlayacağım yedirtmem burayı. :A
Koyun can derdinde kasap et @Yiğitt :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Takmıyor olduğunu nerden biliyorsun? Herkesin karakteri farklıdır, içerlenenler olmadığını nerden biliyorsun? Benim dediklerimi tekrarlamışsın. Neyse yolun açık olsun. Kendine iyi bak. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben daha eTV için yeni projeler hazırlayacağım yedirtmem burayı. :A
Madem forumun bu halinden memnun değilsin neden buradasın hala çünkü sen de seviyorsun sen de kendini buluyorsun işte bütün mesele bu. :D

Koyun can derdinde kasap et @Yiğitt :A
Bu Aserat beni öldürecek zaten. :F

Rüzgar mıdır gül müdür neyse gidiyorsa gitsin. Daha foruma gelecek eski üyelerimiz var. İleride hayret bir şey, KayıpSehir, ABAY_06, sürgünüm, Arslan Bey, Bully, eskici, yakup09, DarkLeqenD, EFE UYSAL, kvp-medya daha aklıma gelmeyen çok isim gelecek. Hepsinin şu an bir derdi olabilir ama inanıyorum yanımızda olacaklar. Sende gidip geleceksin, yeni üyelerimiz de gelir. Ailemiz genişler, daralır ama hep var olmaya devam eder. :bhr:

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Kapanması ile ilgili gösterilen sebepler bence ben dahil çoğu kişini tatmin etmedi. Belki tatmin ederse bu kadar karşı çıkmazdı çoğu kişi.
@OzaN çok iyi birisi bence ama son zamanlarda niye bilmiyorum ama sanki profosyonelce addımlar atmıyorsun. En son bu yöneticileri aniden çıkarman falan bile buna dahil idi. Eskiden böyle değildin, cidden çok bilir başkan gibi görüyordum. :D

Forumdaki tarışmaları falan sorun ediyor ya herkes. La zamanında 2013den sonra ben geldiğimde bile ne tartışmalar oluyordu. Daha eskiden daha kötüleri oluyormuş. @Yiğitt güzel örneklerde vermiş. İnsanların beraber olduğu ortam ve tabiiki anlaşmazlıklar ve s. de olacak.
Neyse umarım bi çözüm bulunur.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,345
Puanı
561
Bu Aserat beni öldürecek zaten. :F

Rüzgar mıdır gül müdür neyse gidiyorsa gitsin. Daha foruma gelecek eski üyelerimiz var. İleride hayret bir şey, KayıpSehir, ABAY_06, sürgünüm, Arslan Bey, Bully, eskici, yakup09, DarkLeqenD, EFE UYSAL, kvp-medya daha aklıma gelmeyen çok isim gelecek. Hepsinin şu an bir derdi olabilir ama inanıyorum yanımızda olacaklar. Sende gidip geleceksin, yeni üyelerimiz de gelir. Ailemiz genişler, daralır ama hep var olmaya devam eder. :bhr:
Saygısızlığın bittiği nokta budur işte. Hani dedim ya herkes olgun olabilir diye. Forumun kapanma konusunda bile dediklerin çok komik.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
B Planı:

Anasayfadaki wordpress sistemi kalkar. (Amacına ulaşamadı zaten bana göre, gereksiz yük)
Forum database'i temizlenir ve daha az teknik sorun yaşanır hale gelir hem de maliyet azalmış olur. (0-5 mesajlı onbinlerce üyelik, 5-10 yıllık kimsenin işinin olmadığı eski konular silinir)

Ben bundan sonra yokum, o kesin. Üyeliğim de olmayacak. Ancak teknik konularda Atacan çağırırsa FF Yönetim hesabı altından müdahale ederim.

İçimizden birisi yeni bir database alsa olmaz mı? Senin sahip olduğun database'de bulunan bütün veriler onun içine aktarılır ve sen olmadan yola devam edilir. Yanlış mıyım, yapılamaz mı?

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Şu kavga olayı fazla abartılmiyor mu? Eskiden her gün biri banlanıyordu küfürler havada uçuyordu neler neler oluyordu bi sıkıntı yoktu şimdi ki tartışmalar mi sıkıntı oluyor?