En Son Okuduğunuz Kitap? 📖

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
O da listemde olan namını çok duyduğum kitaplardan biriydi, büyük ihtimalle bu sene bitmeden aradan çıkarırım gibi… Sen Kırmızı Pazartesi’yi okudun mu?
Okusaydım mesajına bir reaksiyon verirdim. :A

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Üzücü
Reactions: DarkLegenD

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,971
Puanı
1,060
Sergüzeşt | Samipaşazade Sezai | 2021 #40

İntibah'ın aksine fazla sıkmayan, okuyucuyu boğmayan çok sade ve anlaşılır bir eser. Dönemin melankolik havası, duygu durumları, kölelerin gördüğü eziyetler en iyi şekilde aktarılmış. Baş kahramanımızın hayatının üç dönemine değiniliyor olması bütünlük açısından epey iyi olmuş. Sınıfsal ayrımların keskinliği de net bir şekilde hissettirilmiş.

Tek eksik kalan yer bana göre Celal'in sonunun ne olduğunun net bir şekilde sonuca bağlanmayışı. Tamam Dilber intihar etti, Celal yataklara düştü, peki sonra ne oldu? Orası maalesef muamma olarak kaldı. Epey hazin bir son oldu, keşke kavuşsalardı...

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
İntibah | Namık Kemal | 2021 #39

Bu kadar ağır başlayan ardından olay örgüsü su gibi akan bir kitap daha okumadım. O kadar ağır ki kitabın başları, bırakmayı bile düşündüm fakat hikaye ilerledikçe soluksuz okudum.

İhtiras, şehvet, entrika ne ararsan bol bol vardı kitapta. Tek eksik aşk duygusuydu bu duyguya sahip olan tek kişinin sonu da fazlasıyla hazin oldu.

Mahpeyker tam bir yılanmış. Sırf arzularından ötürü bir adamın ve zavallı Dilaşub'un hayatını mahvetti. Adam sanki keyfinden Mahpeyker'den vazgeçmiş gibi öldürmeye bile kalktı bu nasıl bir psikopatlıktır.Ali Bey, Dilaşub'u hiç hak etmedi, bir iftira uğruna yaktı yıktı, Mahpeyker'in yaptıklarını hak etti fakat olan ne yazık ki Dilaşub'a oldu. Sonu aşırı hüsranla sonuçlanan bir hikayeydi. TV'ye uyarlanmamış olması büyük eksiklik.
Kanal D'de yayına girecek olan dizinin uyarlandığı kitap bu mu?

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,971
Puanı
1,060
İçimizdeki Şeytan | Sabahattin Ali | 2021 #41

Macide ve Ömer'in hikayesine odaklanan kitaptan beklentim daha farklıydı aslında. İlk başları hatta ortaları güzeldi sonlara doğru Ömer'in o saçma arkadaş çevresinin içine o kadar girilmiş ki cılkı çıkmış resmen. Bazı yerler ne kadar derinse bazı yerler fazlasıyla yüzeyseldi. Eksik, yarım kalmış bir hikaye. Ne çok iyi ne de çok kötü bir kitaptı.

41. kitapla 2021'i sona erdiriyorum, 2022 de bu istikrarımı sürdüremesem de vakit ayırmaya çalışacağım. Okumak güzel şey. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Joseph Murphy - Bilinçaltının Gücü (#22) *Yılın Son Kitabı

Çevremden aldığım tavsiyeler doğrultusunda alıp birkaç günde tamamladığım bir kitap oldu. Anlatmak istediğini gayet net açıklamış ama çok tekrara düşmüş. Bol örnekle, aynı şeyi söylemiş sürekli. Onun dışında bilgilendirici, iyi bir kişisel gelişim kitabıydı.

4/5

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Yeni yıla 75 kitap hedefiyle başlayıp "Lord Edgware'i Kim Öldürdü" ve "Doğu Ekspresinde Cinayet" kitaplarını gömdük. Hepsini hızlı ama yavaş yavaş tüketeceğiz...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Evet, okudum. Buradaki sıralamaya göre ilerliyorum.
Ben sırayla okumadım o yüzden Mavi Trenin Esrarı sıkıcıydı belki Poirot'a vs hakim olmadığımdandır.

On Küçük Zenci kitabı gerçekten çok güzeldi, gerilim dizisi gibiydi sıkmadı. Agathe teyze yine ters köşe yaptı.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,024
Puanı
610
Bin Muhteşem Güneş okuyorum çok akıcı bir kitap. Okumayanlara öneririm. İki kadının dönemin şartlarına, bulunduğu duruma karşı yaptığı maceraları anlatılıyor.