En Son Okudu─čunuz Kitap? ­čôľ

Gerekli24

Favori ├ťye
Ay─▒n En Favori ├ťyesi
Kat─▒l─▒m
2 ┼×ubat 2020
Reaksiyon puan─▒
9,218
Puan─▒
700
Ya┼č
19
1984 8/10

Hayvan ├çiftli─či'ni daha ├žok sevmi┼čtim ama bu romanda g├╝zel. A├ž─▒k├žas─▒ baz─▒ b├Âl├╝mlerinde baz─▒ betimlemeleri biraz fazla buldum belki uzun roman okuma al─▒┼čkanl─▒─č─▒m olmad─▒─č─▒ndand─▒r. 200'den sonraki k─▒s─▒m kitab─▒n en be─čendi─čim k─▒sm─▒yd─▒. Roman─▒n kar┼č─▒ ├╝topya tarz─▒ bir kitap oldu─čundan mutlu son zaten beklemiyordum ama bu kadar a─č─▒r olaca─č─▒n─▒ da sanm─▒yordum. En ├žok beni etkileyen k─▒sm─▒ ne d├╝nya ne de i┼čkencelerdi. Tahmin edebiliyordum bunu zaten. En sonunda B├╝y├╝k Birader'i severek ├Âlmesi kesinlikle beni en ├žok etkileyen k─▒s─▒md─▒. Bu korkun├ž d├╝nyada iktidar─▒ sevmeyenleri nefret edenleri d├╝┼č├╝nceyle bile tespit i┼čkence ├žektirip hayatlar─▒na son vermek d─▒┼č─▒nda sonunda beyinlerine kadar h├╝kmetmesi korkun├žtu. Hayvan ├çiftli─či kadar bask─▒n bir g├╝nl├╝k ya┼čam ├Ârnekleri g├Ârmesem de yine burada g├╝n├╝m├╝zde kitapta bahsedilen uygulamalara benzer uygulamalar mevcut.

------

Ben bu zannettim ben bunu okumu┼čtum ama onu da ald─▒m. Onu okuyunca da yazar─▒m.
Yeni okuyup yorum atabildim anca :A @slhttnmtl

slhttnmtl

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
5 Eyl├╝l 2019
Reaksiyon puan─▒
21,655
Puan─▒
1,050
1984 8/10

Hayvan ├çiftli─či'ni daha ├žok sevmi┼čtim ama bu romanda g├╝zel. A├ž─▒k├žas─▒ baz─▒ b├Âl├╝mlerinde baz─▒ betimlemeleri biraz fazla buldum belki uzun roman okuma al─▒┼čkanl─▒─č─▒m olmad─▒─č─▒ndand─▒r. 200'den sonraki k─▒s─▒m kitab─▒n en be─čendi─čim k─▒sm─▒yd─▒. Roman─▒n kar┼č─▒ ├╝topya tarz─▒ bir kitap oldu─čundan mutlu son zaten beklemiyordum ama bu kadar a─č─▒r olaca─č─▒n─▒ da sanm─▒yordum. En ├žok beni etkileyen k─▒sm─▒ ne d├╝nya ne de i┼čkencelerdi. Tahmin edebiliyordum bunu zaten. En sonunda B├╝y├╝k Birader'i severek ├Âlmesi kesinlikle beni en ├žok etkileyen k─▒s─▒md─▒. Bu korkun├ž d├╝nyada iktidar─▒ sevmeyenleri nefret edenleri d├╝┼č├╝nceyle bile tespit i┼čkence ├žektirip hayatlar─▒na son vermek d─▒┼č─▒nda sonunda beyinlerine kadar h├╝kmetmesi korkun├žtu. Hayvan ├çiftli─či kadar bask─▒n bir g├╝nl├╝k ya┼čam ├Ârnekleri g├Ârmesem de yine burada g├╝n├╝m├╝zde kitapta bahsedilen uygulamalara benzer uygulamalar mevcut.
------

Yeni okuyup yorum atabildim anca :A @slhttnmtl
Bo┼čver, ben de sonbahata okuyabilirsem anca okurum. :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Gerekli24

serhatt

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
10 Aral─▒k 2014
Reaksiyon puan─▒
44,155
Puan─▒
1,060
├ť├ž K─▒z Karde┼č | ─░clal Ayd─▒n | 2021 #35

─░lk kez bir ─░clal Ayd─▒n kitab─▒ okudum ve adeta mest oldum. Bir kitap ancak bu kadar ger├žek├ži yaz─▒labilirdi. Bu kadar b├╝y├╝k bir zaman dilimini b├Âylesine etkili bir ┼čekilde yaz─▒ya d├Âkmek ger├žekten b├╝y├╝k bir ustal─▒kt─▒r.

─░ni┼čli ├ž─▒k─▒┼čl─▒ bir hayatlar─▒ olan s─▒radan bir ailenin her ┼čeye ra─čmen birbirlerine kenetlenmi┼č bir ┼čekilde ya┼čamalar─▒, t├╝m zorluklara, ayr─▒l─▒klara ra─čmen bundan asla vazge├žmemeleri ger├žek bir dayan─▒┼čma ├Ârne─či sergiliyor. B├Âyle ailelere sahip olmak ger├žek bir hediye olmal─▒... Ayval─▒k'ta ge├žen ├žocukluklar─▒ ve bunlar─▒n ince ayr─▒nt─▒lar─▒yla anlat─▒lmas─▒ insan─▒ kitab─▒n bir kahraman─▒ yap─▒yor adeta. Sonunun iyi bitmesi her ┼čeyin yoluna girmesi de kitab─▒n di─čer bir iyi y├Ân├╝ oldu. Kitapta D├Ân├╝┼č karakterini kendime benzettim hele 86. sayfas─▒nda yaz─▒lanlar da resmen kendimi g├Ârd├╝m.

Daha fazla uzatmak istemiyorum yazacak s├Âyleyecek ├žok ┼čeyim var onlarda bana kals─▒n, ┼čiddetle tavsiye edilir. :Z

• Be─čendim
Reactions: Gerekli24

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
47,444
Puan─▒
1,061
Alice Harikalar Diyar─▒'nda - Lewis Caroll (#16)

Y─▒llar ├Ânce okumu┼čtum ama i├žeri─čine dair hi├žbir ┼čey hat─▒rlam─▒yordum. ─░┼č Bankas─▒ Yay─▒nlar─▒'nda g├Âr├╝nce hemen ald─▒m, iki g├╝nde bitecek bir eser. ├çocuk kitab─▒ diyebiliriz zaten, masals─▒ karakterler ve olaylarla s├╝slenmi┼č okumas─▒ keyifli bir eserdi.

4/5

Amok Ko┼čucusu - Stefan Zweig(#17)

Stefan Zweig'in bir solukta biten hikaye kitaplar─▒ndan biri daha, seviyorum bu yazar─▒n dilini ve kurdu─ču d├╝nyay─▒. T├╝m kitaplar─▒n─▒ bitirece─čiz in┼čallah. :)

4/5

Bal─▒k├ž─▒ ve O─člu - Z├╝lf├╝ Livaneli (#18)

Livaneli'nin son roman─▒, 135 sayfal─▒k bir ├ž─▒rp─▒da biten bir eser. M├╝lteci meselelerine, Ege'de ya┼čanan botlar─▒n batmas─▒na vb. de─činmi┼č yazar. 'Huzursuzluk' roman─▒yla benzettim i├žeri─čini o a├ž─▒dan. Livaneli'nin di─čer romanlar─▒na g├Âre bir t─▒k altta kalsa da yine be─čenerek okudum.

4/5

serhatt

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
10 Aral─▒k 2014
Reaksiyon puan─▒
44,155
Puan─▒
1,060
Fatih Harbiye | Peyami Safa | 2021 #36

Dizisini izlemedi─čim i├žin kitab─▒n─▒ okumak istedim fakat kitap beni ┼ča┼č─▒rtt─▒.

Kitapta beni ┼ča┼č─▒rtan en b├╝y├╝k olay Macit karakterine neredeyse hi├ž yer verilmeyi┼či oldu. T├╝m kitap boyunca sadece ad─▒ ge├žti, ger├ži o bile olmad─▒ do─čru d├╝r├╝st. Dedi─čim gibi dizisini izlemedim fakat kitaptakinin aksine Macit a─č─▒rl─▒ktayd─▒ diye biliyorum.

─░kinci ┼ča┼č─▒rtan olay ise kitap bitti─činde yar─▒da kal─▒yormu┼č hissi vermesi. Devam etmeliydi kitap, fazlas─▒yla ucu a├ž─▒k bir durumda sona erdi.

bazinga

Admin
Kat─▒l─▒m
1 ┼×ubat 2007
Reaksiyon puan─▒
46,200
Puan─▒
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yak─▒n Tarihin Ger├žekleri / ─░lber Ortayl─▒ (2021 #29)

Osmanl─▒'n─▒n son d├Ânemlerinden ba┼člay─▒p yak─▒n ge├žmi┼če kadar giden gayet ba┼čar─▒l─▒ bir tarih kitab─▒yd─▒. ─░lber Ortayl─▒'n─▒n ├žo─ču kitab─▒n aksine bu kez daha derli topluydu her ┼čey.

ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
47,444
Puan─▒
1,061
Var M─▒s─▒n? / Do─čan C├╝celo─člu (#19)

─░lber Ortayl─▒ ile Kronik Kitap'─▒n b├Âyle bir s├Âyle┼čisi vard─▒, ayn─▒ tarzda bir s├Âyleyi┼či kitab─▒yd─▒. ├çok g├╝zel yorumlar─▒ ve d├╝┼č├╝nceleri var ama ne yaz─▒k ki ├žo─čunu bireylerde, daha da genel olarak toplumda g├Ârmemiz ├žok zor. Ben de─čil biz olmam─▒z gerekti─čini hep vurgulam─▒┼č ama d├╝nya giderek ben merkezli bir hal al─▒yor.

Kitap ve film tavsiyelerini not ald─▒m, g├╝zel ├Âneriler yapm─▒┼č. Do─čan C├╝celo─člu'nun di─čer kitaplar─▒n─▒ da k─▒sa s├╝rede temin edece─čim, dilini ve ├╝slubunu ├žok sevdim. (Ger├ži ge├žen y─▒l kuzenimin verdi─či '├ľ─čretmen Olmak' kitab─▒n─▒ da okumu┼čtum, ├Â─čretmenlere ve ├Â─čretmen adaylar─▒na tavsiyeleri olsa da genel olarak ebeveynlerin, e─čitimcilerin okumas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.)

4/5

EmreCan

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
22 ┼×ubat 2019
Reaksiyon puan─▒
8,058
Puan─▒
600
Alimler ve Zalimler adl─▒ kitab─▒ okuyay─▒m dedim biraz okudum ama bitirmeye f─▒rsat olmad─▒ bitirince bunu al─▒nt─▒lay─▒p yorumlar─▒m :)

serhatt

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
10 Aral─▒k 2014
Reaksiyon puan─▒
44,155
Puan─▒
1,060
Ve Hayata Yuvarland─▒m | Ataman ├ľzbay | 2021 #37

Kitap i├žin ne s├Âylesem az kal─▒r bu y├╝zden pek fazla bir ┼čey yazmayaca─č─▒m. Ger├žekten m├╝thi┼č bir giri┼čimcilik hikayesi. Yol g├Âstericilikte, do─čru insan, do─čru i┼čveren olma konular─▒nda bir numara bu eser. ┼×ans m─▒ desem yazar─▒n ya┼čad─▒klar─▒, kader mi yoksa ba┼čka bir ┼čey mi bilmiyorum. ─░nan─▒lmaz derecede y├╝reklendiren bir kitap olsa da b├Âylesi bir ya┼čam ├žok az ki┼čiye nasip olur...

Bu arada ┼čiddetle tavsiye edilir.

xdragxx

S├╝per Mod.
Kat─▒l─▒m
26 ┼×ubat 2011
Reaksiyon puan─▒
25,794
Puan─▒
1,060
Ya┼č
26
Fahrenheit451
Kitaplar─▒n yasak oldu─ču itfaiyicelerin yang─▒n s├Ând├╝rmedi─či yang─▒n ├ž─▒kard─▒─č─▒ bir distopya. ├çok daha g├╝zel sonlanabilirdi ama sonunu ba┼č─▒ndan tahmin etti─čim g├╝zel ba┼člad─▒ ortalama bitti puan─▒m 8.

Hayvan ├çiftli─či
Tek kelimeyle m├╝thi┼č bir kitapt─▒ herkesin okumas─▒ gerekiyor bence. G├╝c├╝n ne pis bir ┼čey oldu─ču ve e┼čitli─čin d├╝nyada hi├žbir zaman m├╝mk├╝n olmad─▒─č─▒n─▒ ├žok iyi g├Âsteriyordu. Puan─▒m 9.5

• Be─čendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

S├╝per Mod.
ÔÖź MusicSurvivor ┼×ampiyonu ÔÖź
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
37,467
Puan─▒
1,061
Ya┼č
24
Sic Mundus Creatus Est ­čĆ┤ÔÇŹÔśá´ŞĆÔśá´ŞĆ­čŹé
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Fahrenheit451
Kitaplar─▒n yasak oldu─ču itfaiyicelerin yang─▒n s├Ând├╝rmedi─či yang─▒n ├ž─▒kard─▒─č─▒ bir distopya. ├çok daha g├╝zel sonlanabilirdi ama sonunu ba┼č─▒ndan tahmin etti─čim g├╝zel ba┼člad─▒ ortalama bitti puan─▒m 8.

Hayvan ├çiftli─či
Tek kelimeyle m├╝thi┼č bir kitapt─▒ herkesin okumas─▒ gerekiyor bence. G├╝c├╝n ne pis bir ┼čey oldu─ču ve e┼čitli─čin d├╝nyada hi├žbir zaman m├╝mk├╝n olmad─▒─č─▒n─▒ ├žok iyi g├Âsteriyordu. Puan─▒m 9.5
├çiftlikÔÇÖten sonra s─▒ra okumad─▒ysan 1984ÔÇÖtedir. Hayvan ├çiftli─či kadar ak─▒c─▒ de─čil, i├žine girmek zaman al─▒yor ama ├žok daha derin ve g├╝zel bence. Zaten baz─▒ detaylar var ki g├╝n├╝m├╝ze ─▒┼č─▒k tutuyor 1948ÔÇÖte yaz─▒lmas─▒na ra─čmenÔÇŽ

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: xdragxx

xdragxx

S├╝per Mod.
Kat─▒l─▒m
26 ┼×ubat 2011
Reaksiyon puan─▒
25,794
Puan─▒
1,060
Ya┼č
26
├çiftlikÔÇÖten sonra s─▒ra okumad─▒ysan 1984ÔÇÖtedir. Hayvan ├çiftli─či kadar ak─▒c─▒ de─čil, i├žine girmek zaman al─▒yor ama ├žok daha derin ve g├╝zel bence. Zaten baz─▒ detaylar var ki g├╝n├╝m├╝ze ─▒┼č─▒k tutuyor 1948ÔÇÖte yaz─▒lmas─▒na ra─čmenÔÇŽ
Filmi var onu mu izlesem okumas─▒ s─▒k─▒c─▒ diyen ├žok :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

S├╝per Mod.
ÔÖź MusicSurvivor ┼×ampiyonu ÔÖź
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
37,467
Puan─▒
1,061
Ya┼č
24
Sic Mundus Creatus Est ­čĆ┤ÔÇŹÔśá´ŞĆÔśá´ŞĆ­čŹé
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Filmi var onu mu izlesem okumas─▒ s─▒k─▒c─▒ diyen ├žok :A
Filmi bana kitab─▒ndan daha s─▒k─▒c─▒ gelmi┼čti :A Ayn─▒ zamanda filmi izlemek kitab─▒n sadece ├Âzet fragman─▒n─▒ izlemek gibi bir ┼čey olur, yani olmaz. :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: xdragxx