En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Godfather (1972)

İnternette hakkında iyi yorumlar görünce şans vereyim dedim, fena film değilmiş gerçekten. :A

Şaka bir yana son dönemdeki sinema sevgisizliğimi çözmek için çarenin klasiklerde olduğuna kanaat getirdim. The White Lotus'un ikinci sezonu da filmi yeni bir kez daha izleme zamanı geldiğini hatırlatmıştı...

Gerçekten tam bir klasik, her sahnesi ayrı efsane. Konu olarak böyle aman aman bir yanı yok aslında, en azından benzer kalibredeki en büyük filmler arasında. Fakat her bir sahnenin özene bezene çekilmesi, 50 yıl sonra bile tazeliğini koruması takdire şayan.

10/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Godfather Part II (1974)
Üçüncü izleyişim oldu. İki filmin birbirine çok yakın düzeyde olduğunu düşünenlerden değilim maalesef. Üçüncü defada da bu değişmedi.

Elbette bu filmin de değerli noktaları var. Tüm zamanların en ikonik karakterlerinden birinin doğuşunu izlemek bir yana Michael'ın dönüşümünü ve

yalnızlaşını

izlemek ilgi çekici. Fakat ciddi tempo sorunu var, bazı sahneler hiç ilgi çekici değil. İlk filmle ikinci filmi birleştirip en sevdiğim 10 sahne yazacak olsam 9 tanesi ilk filmden olur. Bu filmde ilk film kadar ikonik sahne ve olaylardan bahsetmek çok zor. Yine de hem yılına göre hem de türüne göre çok kaliteli bir film...

8/10

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,948
Puanı
710
harika bir secim. kult ve ikonik bir basyapit benim adima.
kanimca - alex proyas'in ustalik eseri bir film...

kadrosu , hikayesi , cekim tarzi ve de havasiyla yayinlandigi donem de kanimca yeterince takdir gosterilmemis nadide bir eser.

tanim : neo noir, surreal havasindaki asmis cekimleri baglamindaki *yapay dunya tema'si ile -yeri bende ayri olan guzide bir leziz basyapit.
tam olarak bence ; dark city < - > bilimkurgu semsiyesi altinda *kafkaesk esintili sinemasal solen.
10/9

@taksicigazlabiraz1905
ustteki filmi izlemediysen, bir goz at derim. :)
Merhaba, filmin başı bayağı sıkıcı ve durgundu 15,20 dk sonra film akıyor ve taşlar yerine oturuyor aksiyon, bilime dayanan, felsefi düşünceleri olan sahneleri güzeldi bayıldım...
Sen önermiştin tavsiyen için teşekkür ediyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Godfather Part III (1990)

Daha önceki seferlerde ikinci filmde epey sıkıldığım için vasat yorumlar alan üçüncü filmi izlemeye elim gitmemişti. Bu kez bunu kırmayı hedefleyerek başladım ve başardım. :) Yani ilk kez izledim filmi...

İkinci filmi ne kadar overrated buluyorsam üçüncü filmi de o kadar underrated buldum aslında. Evet beğenmediğim bazı kısımlar var. Papanın karıştırılması olmamış, bazı sahneler Coppola'nın yıllar içinde performansının düştüğünü kanıtlar nitelikte. Al Pacino'nun saçları olmamış vs.

Yine de seriyi güzel tamamlayan ve seyir zevki açısından ikinin altında kalmayan bir film olmuş.

Seri boyunca ailesi uğruna bulaştığı mafyatik işlerden paçasını kurtaramayan Michael'ı izledik. Michael gerçekten kurtulmak için yeterli çaba gösterdi mi yoksa kendini mi kandırmaya çalıştı tartışılır. (Üçüncü filmde görüyoruz ki imparatorluğa çevirmiş işleri. Bu nasıl kendini kurtarma çabası?) Fakat kendini kurtarmaya çalıştığı anların pek çoğunda hep atak altında buldu kendisini. Neticede ailesini de bulaştırdı. Sevdiği kadından sonra kızını da bu uğurda kaybetti. İkinci filmin sonunda olduğu gibi bu filmin sonunda da yalnızlığa mahkum şekilde gördük kendisini...

7.5/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
5278191.jpg

maxresdefault.jpg

Genel olarak bu seri üzerinde olan tüm filmleri izlediğimden; bu filmide Netflixe inince izlemiş oldum.

Aksiyon dozu yüksek,seyir zevki olan bir film...Devamı hertürlü gelecektir.

Seriyi izleyenler ve aksiyon sevenler için keyifli bir 2 saat olacaktır.

10 üzerinden 7,5.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Amélie (2001)

Üçüncü izleyişimde yine büyük hayranlıkla izledim. 2023'ten bakınca filmin özgünlükleri azalmaya başlamış gözüküyor. Çünkü bu film pek çok yapıma etki etti, etmeye devam ediyor. Tabii bu durum filmin değerini düşürmüyor, hala çok çok eğlenceli filmdeki pek çok detay...

İyi insan olmayı seçmenin, insanlara yardımcı olmayı seçmenin güzelliğini çok güzel görüntülerle anlatan bir film bu. Amelie karakteri kesinlikle çok özgün ve Audrey Tautou'nun sevimliğinin de filme katkısı çok büyük.

Bu arada yönetmen geçenlerde çıkıp Amelie KGB ajanıydı kimse fark etmedi falan demiş. Ağır saçmalamış ya milleti trolllüyor ya da dikkat çekme peşinde. :A

10/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Pulp Fiction (1994)

Sanırım dördüncü izleyişim oldu, yaşlanıyoruz. :A

Tarantino ile karşılaştıktan sonra izlediğim ilk Tarantino filmi oldu aynı zamanda. :A

Normalde hiç sevmediğim türden suç komedilerinin en iyisi. Konu olarak aslında zayıf diyebileceğimiz bir şey var elde ama o kadar tarz sahibi şekilde işlenmiş ki her şey takdir etmemek elde değil. Uma Thurman ve John Travolta hayatlarının performanslarını sergiliyorlar. Özellikle Mia Wallace karakteri daha fazla süreyi hak eden çok çarpıcı bir karakter. Her sahnede ekrana kilitledi yine...

9/10

Reaksiyon puanı
189
Puanı
54
Buradan yorum yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim..
------

Gemide filmi çok özel 1 filmlerden bana göre.Gerek konusuyla gerek müziğiyle gerek anlatmak istediğiyle.Ben gemide çalışmadım ama illa ki o işe gemi diye bakmayalım.Her işin zorluğuna göre insan psikolojisine yaptığı etki de değişkenlik gösterir..

• Beğendim
Reactions: Aserat

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
MV5BODBjM2M4YTQtNmJlMS00MGU2LWI4ZGYtZTA1MzdmZDAyMjFkXkEyXkFqcGdeQXVyODE5NzE3OTE@._V1_.jpg

İzleme fırsatım oldu sonunda..

Neredeyse tüm serilerin içine katıldığı,ilk seriden tutun son seriye kadar kahtamanların içine katıldığı,neden-sonuç kurgusunun çok olduğu kendi açıma keyifliydi.

Bol kanlı,bıçaklı bir filmdi... Katilde işte.. Kilişe Scream modeliii ..Ahhhh buydu dimi dersiniz :A :A :A ama bu sefer öyle değil.
İyi seyiler olsun.

10 üzerinden 7,5.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
4348225.jpg

Bunca zamandır...çizgi film yada film olarak birçok versiyonu izlediğim için pek bir etki yaratmadı
Ufak bir tebessüm ile 2 saatinizi geçirebilirsiniz.

1o üzerinden 6.

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,830
Puanı
1,060
netflix - ozel ders (yerli film) .

10/6

konusu fena degil.
klise ana konusu yoktu, < > en azinda bensu soral'in oynadigi karakteri *ozgun buldum.

oyunculuklar bilindik romkom sinifinda. . .
tarz - her ne kadar popcorn turu bir is olsa da,

bensu soral'in oynadigi -azra- karakteri dolayli > helin kandemir'in oynadigi sevimli -hande- karakteri baglaminda islenen bold bir konusu mevcut gibi...

spoiler -

ergen/genc kizlara azra nin meslek dolayli destegi -ozellikle hande uzerinden isleniyor genel anlamda. yan rollere de bu baglamda ayni konu uzerinden deginiliyor.

ask anlaminda, basrollerin bilindik rom kom dizi ve filmlerden gordugumuz konusu ve islenis mevcut.

benim adima filmde ilgimi ceken nokta ; hande nin hikayesi. zaten kendisi filmde kilit rol de.

tanim : ozel ders. filmi enerjik renkli ve izlenir kilan helin kandemir'in performansi ve oynadigi ilginc karakter. cok sempatik,masum ,caliskan ve enerjik buldum.

erkek basrol cool ve saygili ,dusunceli , ne yaptigini bilen , centilmen tarafi da olan durusu ve davranislariyla,,yeri geliyor bir abi gibi,,yeri geliyor arkadas, sirdas gibi. kendisi, hikaye ilerlerken azra ve hande nin her daim yanlarinda olmasi, takdire sayan bir rol karakteri olarak dikkat cekiciydi.halit ozgur sari nin oynadigi yetenekli burak karakteri.

diger yandan ,azra(bensu soral) adeta tatli zeki ,caliskan manevi abla gibi hande'ye kol kanat gerdi,her daim yaninda oldu, hayati / en zor aninda bile < >

filmin sonlarinda - kotu karakter dolayli - filmin aslinda vermek istedigi mesajini ve uyariyi da genclere gosteren bir yonu de var bence.

bence -imdb puani bu kadar dusuk- olmayi hak etmeyen ,izlenir bir genclik filmi olmus. en azindan gencler adina.

@Angelica izlemis miydin ?

Evet izledim beğenmiştim ya bencede çok güzel filmdi o puanı hak etmiyordu

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
guardians-of-the-galaxy-vol-three-newbutton-1676306275720.jpg

Bana göre Marvelin en eğlenceli ekibi bunlar..
Birbirindenmarjinal karakterleri içeren,futurustik bir seri bana göreçç

Eğlendirerek aksiyonu içine atılmış keyifli bir filmdir..

Ve. I am Groottttt

10 üzerinden 7,5