En Son İzlediğiniz Film? 🎞

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1684524756091.png

Bu filmde kendi dünyası içinde 20-30 turu görecektir..
Kendi sinematik evreni oluşturulmalı..
Gene muazzam görsel şöleni ile aksiyon ile sizi doyuruyor..

Film bitmiyor çünkü film kendi içinde en az farklı 5 filme ayrılıyor ..İzlerseniz anlarsınız!

10 üzerinden 8.5

• İlginç
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Nereden buluyorsun böyle filmleri? :A
IMDB'nin kaliteli izleyicilerinin puanların göre. :bhr:

* source code - turu ozelinde muhtesem bir film. sahne sahne cok kaliteli yazim & giris gelisim sonuclanma dolayli gecisleri mevcut. oyunculuklar ,sinematografi ve aksiyonu -sahsen dogru bir matematige oturtulmus bulmustum. bluray alip defalarca izlenesi.
.. keza, ronin, bourne serileri'nden de ayni hazzi almistim.
< bu tur filmleri ozellikle kaliteli bir *ses sistemi ile izlenmesini oneririm genelde. hikayesi dolayli tadi bir tik daha iyi oluyor diye dusunuyorum.

hotel transilvanya.
yonetmeni ; cocuklukta abd'ye ailecek goc etmis rus yonetmen/senarist ve yapimci olan -*genddy nin -her isini rahatlikla onerebilirim 'sayet cizgi turu islere daha da ilgi duyuyorsan.
cok yetenekli on elinde on marifet olan bir sanatkar genddy tartakovsky. farkli hikayeleri olan islerinin dedigim gibi her biri cok cok basarili.bosu yok neredeyse...

<- > goreceli tabii. kendisinin imzasi oldugu ;
benim en begendigim ; samurai jack serisi, clone star wars serisi, primal serisi serinin - bende yeri ayridir. izlemediysen bu yazdiklarimi bir ara izlemeni oneririm. cok keyif alman olasilik .

- pk hangi yapim ? tam cikaramadim.
simdi baktim.hint bollywood filmiymis. izlemedigim den bir yorum getiremiyorum. bu bolge den ne izledin peki dersen, hint sinemasinda korku dram bazli cok kaliteli bir film izlemistim. kisacasi, hint sinemasina genel de asina degilim .

ps;

izlediklerin den hangilerini begendin ? onu yazmamissin. :)
Source Code'yi Edge Of Tomorrow'a benzettim, onun gibi akıcıydı sıkmadı, çerezlik bir filmdi. Cogu kisi bilim kurguda ilk 5 e girer yazmista o konuda emin degilim. Ben bilgisayardan JBL kulaklıkla izledim malesef ses sistemim yok. Sahnelerin surekli geri sarmasi gecisleri vs. gercekten guzel adamın ölü bir asker olmasını pek anlamlandiramadim onun dısında konusunu oyuncularini felan begendim.

Hotel Transilvanya

Cogu animasyona göre basarılı dublajındaki Laz aşçıya bayılıyorum. :A

Pk

Amir Khan'ın oynadığı bilim kurgu tarzı felsefi bi film hangi yapımdan derken neyi kast ettiğini anlayamadim ama ben dans sahnelerini gereksiz uzun buluyorum bu da onların kültürüymüş diye saygı duyuyorum. :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
(*) < - > yani, hangi film bu, demek istemistim yapim derken. :)

her neyse, zaten altinda da belirtmistim hint filmiymis.diye. :)

filmi izlemedim dedigim gibi. nedir ne degildir diye aratinca,
filmde oynayan basrollerden biri erken yasta aramizdan ayrilmis. filme dair senin mesajdan sonra ogrendigim bir yan bilgi oldu filmin oyunculari konusunda.

bildigim kadariyla, bollywood filmlerin de olmazsa olmazlardandir.dans ve buna bagli sunum. devasa yapilanlari ayri bir solen oluyor. bi defasinda youtube aramalarinda karsima cikmisti cok begenmistim dans sunumunu coklu dans gosterisiydi. ismi simdi aklima gelmiyor.
dans ve buna bagli renkli goruntuler bence hint sinemasiyla ozdeslesmis bir kultur sinemasal'a kendilerince entegre ettikleri.

tanim;

dedigim gibi, uzun yillardir, hint sinemasindan bir film izlemistim. o da farkli bir isti cok begenmistim.

bu da boyle bir animdir. :)
Vefat eden adamın filmde ki karakterinin adı Sarfaraz'dı mekanı cennet olsun. Siz demeseniz bilmiyordum bile. Ben Bollywood filmlerinin dans ve müzik sahnelerini gereksiz uzun buluyorumgenelde atlama taraftarıyım da filmden sahneleri felan kaçırırım diye klipleri de izliyorum.

Bende Hint filmlerine önyargım vardı şuana kadar izlemiş olduğum 4 film önyargımı kırmama yetti. :)

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Gangs_of_New_York_Poster.jpg

Gangs of New York(2002)

Kadroyu gördükten sonra büyük umutlarla başladığım bir film ama bitirmekte zorluk çektim Daniel Day-Lewis dışında film bana göre çöp hikaye çok zayıf bir ara belgesele bağladılar, Cameron Diaz sanki güzelliği için seçilmiş sadece çünkü onun olduğu sahnleler en kötü sahneler idi.
Maalesef Scorsese bu sefer ekrana kilitlemedi.

4/10

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ekli dosyayı görüntüle 121386
Gangs of New York(2002)

Kadroyu gördükten sonra büyük umutlarla başladığım bir film ama bitirmekte zorluk çektim Daniel Day-Lewis dışında film bana göre çöp hikaye çok zayıf bir ara belgesele bağladılar, Cameron Diaz sanki güzelliği için seçilmiş sadece çünkü onun olduğu sahnleler en kötü sahneler idi.

4/10
Tüyler ürperten bir yorum.. @MasacRE @MEnes @Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ekli dosyayı görüntüle 121386
Gangs of New York(2002)

4/10
Hem DiCaprio'nun hem Scorsese'nin en zayıf filmlerinden biri bence de. :A

• Okudum
  • Harika
Reactions: MEnes and baron

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Film ile ilgili DDL performansı dışında iyi olan bir şey söyleyin :A
DDL dışında film tam bir atmosfer filmi, dönem filmi... Teknik olarak epey başarılı, yönetmenlik zaten iyi... Hikayesi de fena değil, izletiyor kendini... Leo abim de gençliğinin baharında... Güzel filmdi güzel, elbette başyapıt değildi ama 4 de değil yaaaani... :A

• Beğendim
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Ben bu filmi izlemedim. O yüzden bir şey diyemeyeceğim ama Scorsese dedemden 4 puanlık film çıkmaz diye düşünüyorum :A
Bende aynı kafa ile filme başladım DDL-DiCaprio-Scorsese muhteşem bir şey bekliyordum üçü de en sevdiğim isimlerden ama boşuna kimse mükemmel değil dememişler,filme büyük umutlarla ve heyecanla başladığım ve tam tersi bir şekilde bitirdiğim için 4 verdim,bir de puanlık sistemimiz farklı olabilir ben sevmediğim bir filme en fazla 5 veririm kadro vs fark etmez.

• Beğendim
Reactions: MasacRE

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
tom hardy inception GIF

Sadece tanınmış İP ve devam filmlerinin döneminde eski filmlere orijinal İP'lerin olduğu zamanlara döndük genelde LOTR dışında hep yeni filmler izlemek isterim ama bu sefer uzun zaman sonra izlediğim bir filmi tekrar izlemeye karar verdim.

Muhteşem bir senaryo ve muhteşem bir yönetmenlik sayesinde izlerken tamamen ekrana kilitleniyorsun film seni düşündürüyor bir sahneyi kaçır neler oluyor anlamıyorsun, gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir film izleyen bilir izlemeyen ise çok şey kaybediyor.

-Inception-
10/10

• Beğendim
Reactions: EmreCan