En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
My Name is Khan (2010)

Gün geçtikçe Bollywood filmlerini sevmeye başladım.Kesinlikle Hollywood'tan sonra gelen en büyük sinema endüstrisi.

Filmi çok beğendim.Oyunculuklar çok iyiydi.Shahrukh Khan süper rol kesmiş.İlk defa izliyorum sanırım kendisini.Çok başarılıydı.

Hikayesi güzeldi,ilgi çekici cinsten.Senaryosu çok iyiydi,sıkmayan bir senaryosu var filmin.Filmin işleyişide güzeldi,hiç sıkılmadım.Filmin süresi biraz uzun gibi olsa da filmi izlerken farkına bile varmıyorsunuz diyebilirim.

Genel olarak güzel bir filmdi.Bundan sonra Bollywood filmlerine de vakit ayırmalıyım. :D Tavsiye ederim...

Puanım: 9/10

Harika bir filmdi gercekten. Gecen aylarda bende Tv'de izlemistim. Hatta 10 puan vermisim :)

Benim Adim Khan
Bilindik hint filmlerinden, hatta bildigimiz filmlerden cok uzak etkileyici bir film. Filmin basini kacirdim ama ilk baslarda pek tatmin etmedi. Baglamadi. OzaN mutlaka izleyin yazmasa cok güzel bir filmi kaciracaktim.
11 Eylül ve sonrasinda müslüman olmanin zorluklarini yansitan, bir basit ailenin drami izleyici olaylarin basladigi andan itibaren kendine cekiyor. Khan kendinmis gibi aci cekiyorsun filmi izlerken. Hasta gibi durusu ve akilli olmasi, basit bir kameramanin 'ben terörist degilim' demesini cekmesiyle bircok kisiyi ayaga kaldiran biri. Cok etkilendim. Aslinda biraz da olsa Müslümanligi kötüleyen, öbür dogru yaniyla Müslümanligin ne güzel birsey oldugunu anlatan bir film.
Puanim 10/10

RİSES SPOİLER İÇERİR!

Panpa ben ilk izlediğimde adamı öldü diye ilan ettim yalan yok.Sonra arkadaşlarla konuşunca ve örneklerle gösterince bende dedim ki acaba filmde mi sorun vardı (aslında yok :D ) neyse tekrar izledim.Adam yeni bir hayata başlıyor bence. :)
Sonunda arabanın altı ay önce Betmen tarafından otomotik pilota verildiği söylendi

The Terminal (2004)

Beğendiğim filmlerden birisi daha.Başarılı bir filmdi.Zaten yönetmenin Steven Speilberg ve başrolde de Tom Hank olması bile izlemek için yeterli bir sebep.

Oyunculuklar iyiydi.Tom Hanks yine iyi bir iş çıkarmış.Bu filmde Tom Hanks'a eşlik eden bayan oyuncuda çok hoştu gerçekten. :D Onu da beğendim.

Film 17 yıl Havalimanın'da yaşamış bir adamdan esinlenerek çekilmiş.Çok etkileyici bir olay bence.Senaryo çok iyiydi.Şöyle düşünelim,film sadece havalimanı içinde geçiyor ve buna rağmen sıkılmıyorsunuz.En azından ben öyleydim.Filmin işleyişi çok iyiydi.Dediğim gibi nerdeyse hiç sıkılmadım.Filmin türü Dram ve Komedi olsa da Aşk'ta mevcut.

Genel olarak filmi beğendim.Tavsiye ederim...

Puanım: 8/10

Monsters Inc.

Filmdeki fikri çok orjinal buldum ve beğendim. Ama bence animasyonların en özelliği güldürüp güldürmemesi. Ne yazık ki bu filmde çok güldüğüm söylenemez. Ama toptum esprisi iyiydi. :F

8/10

The Thing (1982)

Alien serisi benzeri bir filmdi ama sözde türü korkuymuş Alien'dan daha farklı olarak. En iyi gerilimlerden biriymiş bu film sözde.

Film daha başındayken çok düşük tempoda başladı, sonrası da pek parlak olmadı . Film boyunca en ufak bir gerilim hissetmedim. Sadece iğrenç sahneler vardı. İğrençlikle yapılmaya çalışılan korku filmlerinden hoşlanmam.

Oyunculuklar vb faktörler de hiç ilgimi çekmedi. Sıradandı her şey. Belki müziği güzeldi gerilim sahnelerinde ve filmin sonunda çalan.

Bilim kurgu özellikle uzaylı filmlerini sevenler belki severler, baş yapıt olarak falan görürler belki ama bence çok boş bir filmdi ve tamamen zaman kaybı. (Yaratılmak istenen hangimiz suçlu temasından umutluydum ama onu da iyi yapamamış yönetmen bana göre.)

Puanm: 4/10

World War Z

İlk başta bunu demek istiyorum bu filmi izlemeyin.Feci kötü bir film olmuş.İlk jeneriğin ilk saniyelerinde TWDyi anımsattı geçişler vs.Olaya adamlar bodoslama girmişler.İlk dakikaları biraz zevkliydi kaçışlar vs.Ama sonra çok baydı filmi yarıda bırakmak zorunda kaldım.1 saatini izledim keşke onun yerine başka film izleseydim dedirtti bana film. :(

Puanım:2/10

Türkmax'ta Evlidir Ne Yapsa Yeridir vardı onu izledim:F
Filmde Kadir İnanır'ın gülümsemesini keşfettim. :bhr:

Hannibal Rising muheteşemdi :) ama izleyeceklere tavsiyem önce Kuzuların Sessizliğini izleyin sonra Hannibal Rising'i izleyin ki Hannibal'ı daha iyi anlayasınız

Star'da Sev Kardeşim'e rastladım ve izledim. Klasik Yeşilçam filmi. Zengin oğlan ve fakir kız kavuşamazlar da sonunda kavuşurlar falan. :D

Ama oyuncuları (her ne kadar çoğu çok kötü oynasa da) ve özellikle müzikleri hoştu. İyi geldi sabah sabah. :D

Modern Times (1936)

Bir Charlie Chaplin başyapıtı daha...İzlemekten zevk duyduğum adam birkez daha beni kendisine hayran bıraktı."Başaracağım bunun için bir evimiz olacak,çalışmam gerekse bile..."

Oyunculuklara söz etmeye gerek yok yine muazzam.Chaplin üstad yine süper oynamış.Bu filmde de kendisine The Great Dictator filminde eşlik eden bayan var.Oda başarılıydı.

Senaryo yine süper.Yine çok güleceğiniz bir film.Yanında üzüleceğimiz sahnelerde var.Yani hem hüzünü hemde gülmeyi aynı anda yaşıyoruz.Chaplin iki türü çok iyi harmanlamış.Çok akıcı bir senaryo.

Bugün büyük bütçelerle ve teknolejilerle yapılan çoğu filmin bu film kadar hem komedi hemde keyif anlamında değeri yok gözümde.Mutlaka izlenilmeli böyle filmler.İnanın seveceksiniz.Bunu yürekten söylüyorum.Tarihe bakıp aldanmamak gerek.Benim için sinemayı sinema yapan bu değerde filmler paha biçilemez.

Tavsiye ederim...

Puanım: 10/10

Edit: Şunu da belirtmek isterim.Bu benim bu yaz izlediğim son filmdi.Bir başka deyişle kendi film sezonumu kapattım.Yaz boyunca bu konu üzerinden izlediği filmler hakkında yorumunu esirgemeyen; @OzaN , @berkann ve @cevaa 'ya çok teşekkür ederim.Bence çok iyi bir grup olduk. :D @Yakamoz-Asi , @Forumdash ve @KK|Batman 'i unutmayalım. :D

Bir daha bir yaz boyunca bu kadar film izleyebilirmiyim bilemiyorum.Bu sezon benim için sinema dolu bir yaz oldu.Ama ciddi anlamda forumumuzda da bu denli sinemaya ilgi gösteren insanların olması beni daha çok mutlu etti,umarım böyle devam eder...

Şu ana kadar izlediğim filmler arasında en beğendiğim 15 filmide sizinle paylaşmak isterim.

SıraFilmYılPuan
1The Godfather197210
2Scarface198310
3The Godfather Part II197410
4The Good the Bad and the Ugly196610
5Forrest Gump199410
612 Angry Men195710
7The Great Dictator194010
8Dog Day Afternoon197510
9The Green Mile199910
10Some Like It Hot195910
113 Idiots200910
12Psycho196010
13City Lights193110
14Rear Window195410
15The Lord of the Rings: The Return Of The King200310

Son düzenleme:
Modern Times (1936)

Bir Charlie Chaplin başyapıtı daha...İzlemekten zevk duyduğum adam birkez daha beni kendisine hayran bıraktı."Başaracağım bunun için bir evimiz olacak,çalışmam gerekse bile..."

Oyunculuklara söz etmeye gerek yok yine muazzam.Chaplin üstad yine süper oynamış.Bu filmde de kendisine The Great Dictator filminde eşlik eden bayan var.Oda başarılıydı.

Senaryo yine süper.Yine çok güleceğiniz bir film.Yanında üzüleceğimiz sahnelerde var.Yani hem hüzünü hemde gülmeyi aynı anda yaşıyoruz.Chaplin iki türü çok iyi harmanlamış.Çok akıcı bir senaryo.

Bugün büyük bütçelerle ve teknolejilerle yapılan çoğu filmin bu film kadar hem komedi hemde keyif anlamında değeri yok gözümde.Mutlaka izlenilmeli böyle filmler.İnanın seveceksiniz.Bunu yürekten söylüyorum.Tarihe bakıp aldanmamak gerek.Benim için sinemayı sinema yapan bu değerde filmler paha biçilemez.

Tavsiye ederim...

Puanım: 10/10

Edit: Şunu da belirtmek isterim.Bu benim bu yaz izlediğim son filmdi.Bir başka deyişle kendi film sezonumu kapattım.Yaz boyunca bu konu üzerinde izlediği filmler hakkında yorumunu esirgemeyen; @OzaN , @berkann ve @cevaa 'ya çok teşekkür ederim.Bence çok iyi bir grup olduk. :D @Yakamoz-Asi , @Forumdash ve @KK|Batman 'i unutmayalım. :D

Bir daha bir yaz boyunca bu kadar film izleyebilirmiyim bilemiyorum.Bu sezon benim için sienama dolu bir yaz oldu.Ama ciddi anlamda forumumuzda da bu denli sinemaya ilgi gösteren insanların olması beni daha çok mutlu etti,umarım böyle devam eder...

Şu ana kadar izlediğim filmler arasında en beğendiğim 15 filmide sizinle paylaşmak isterim.

SıraFilmYılPuan
1The Godfather197210
2Scarface198310
3The Godfather Part II197410
4The Good the Bad and the Ugly196610
5Forrest Gump199410
612 Angry Men195710
7The Great Dictator194010
8Dog Day Afternoon197510
9The Green Mile199910
10Some Like It Hot195910
113 Idiots200910
12Psycho196010
13City Lights193110
14Rear Window195410
15The Lord of the Rings: The Return Of The King200310
İyi bir filmle kapanışı yapmışsın. :) Eskisi kadar sık olmasa da zaman zaman izlemeye ve burada yorumlamaya devam edersin umarım. :)

İyi bir filmle kapanışı yapmışsın. :) Eskisi kadar sık olmasa da zaman zaman izlemeye ve burada yorumlamaya devam edersin umarım. :)
İzleme şansım oldukça yine yorumlarım inşallah. :D
Haftada bir film izlersin yine de. Belki bir Pazar Sineması ya da Cumartesi Sineması yapabilirsin kendine. :D @gundix123
Valla şu aşamada zor.Ama Oscar adayı filmleri izlemeye çalışıcam. :D
Ödül döneminde bekleriz. :D haftada 1-2 film yeter. :) @gundix123
İnşallah bende Oscar adayı filmleri izlesem yeter heralde. :D

Beklediğim gibi yavaş ilerleyen, iç burkan bir filmdi. Bu film eğlenmek, iyi vakit geçirmek için falan izlenmemeli; halimize şükretmek ve felç olan kişileri biraz olsun anlayabilmek için izlenmeli.

Yönetmenin özellikle ilk dakikalarındaki çekim yöntemini çok beğendim ve zaten Oscar adaylığı da kazandırmış kendisine.

Oyunculuklar iyiydi, yerindeydi.

Eleştiri olarak bazı sahnelerin gereksiz olduğunu ve filmin 10-15 dakika daha kısa olsa daha iyi olabileceğini söyleyebilirim.

Sonuç olarak başarılı bir filmdi. Hayata felçli bir insanın penceresinden bakmak etkileyiciydi. Bu hikayenin gerçek bir hikaye olması da daha anlamlı kıldı. Attığımız her bir adımın bile kıymetini bilmeliyiz. :)

IMDb TOP 250'de olmayı hakediyor. Son 15 sıra içerisinde, umarım liste dışı kalmaz ilerleyen dönemlerde. :)

Puanım: 7.5/10

Serinin son filmi. Önceki filmlere oranla daha kalabalık bir kadrosu var. Ve bence ilk 2 filmdeki neredeyse filmin başından sonuna kadar baş başa olma özelliğini kaybetmiş. Tabi bu filmde de baş başa kalıyorlar ama ortasından sonra.

Serinin en kötüsü olmuş. Belki de şu anki yaşımdan kaynaklanıyor bu görüşüm. Çünkü daha çok büyüklere yönelik bir filmdi. -İkili artık çocuk sahibiydi.-

Masada konuştukları şeylere gülmedim.

Filmi izleyecek olanlara bir de uyarım var, +18'lik bir sahneye sahip. :D

Filmi izlemeden serinin ilk 2 filmini izlemenizi tavsiye ederim. Imdb puanı çok iyi son sıralardan girebilir listeye.

7.5/10

Konu olarak iyi olsa da konunun işleyişi bakımında çok zayıf kaldığını düşünüyorum. Aslında konu neydi onu da tam anlayamadım. Zamanda yolculuk muydu, yoksa paralel evren miydi? Çünkü her ikisi de geçiyordu. Ama paralel evren daha ağır basıyor.

Seçilmiş kişi klişesi olmasaydı daha iyi olurdu. Filmin başında sonuna kadar "O mu?" repliğini duymak kötüydü.

Görsellik etkileyiciydi. Bu filmden önce görselliği bu kadar iyi olan bir film yoktur sanırım.

Neo'nun helikopterden silah sıktıktığı sahnede hiç bir mermi mi hareketsiz haldeki Morpheus'a isabet etmez?
Bir de Neo'ya dövüşler vb. şeyleri bilgisayardan yüklediler. Ee o zaman ajanlardan ne farkınız kaldı?

Mermin bitti sahnesi komikti bence. Adamlar oradan oraya uçuyorlar ama bir tane bitmeyen mermili silah yapamıyorlar?

Bu arada anlamadığım şeylerden birisi de matrix neydi tam olarak? Şu an yaşadığımız dünya mı? Yoksa beynimizin görüntü, koku, tat, ses gibi şeyleri algılaması mı?

Sonuç olarak, konunun işlenişi bakımından kötü bulduğum, konunun da çok çok iyi olmadığı, sonuyla tatmin etmeyen ve asla bilim-kurgunun babası olamayacak ama görselliğin iyi olduğu bir film.

7.5/10 (Ama 8 de olabilir.)

Hitchcock ustanın şu ana kadar izlediğim en eski filmi oldu.

Filmin konusu son derece sıra dışı ama bence bir o kadar da saçmaydı. Başroldeki iki karakteri sevmedim. (özellikle Brandon'u)

Filmi izlenebilir kılan ise yine yönetmen faktörüydü. Hitchcock yönetmenlik açısından yine çok iyi iş çıkarmış. Ayrıca bu film pek çok ilkin de sahibiymiş. Hitchcock'un ilk renkli filmi olan bu film tek mekanda geçmesinin yanı sıra tek çekimde yapılmış. Yani film 80 dakikaydı ve 80 dakikalık bir olayı anlattı. Kamera açısı bile film boyunca 7-8 kez değişti sadece. Araştırdığımda Hitchcock'un bunun için akıl almaz yöntemler uyguladığını öğrendim. Bu yöntemle yapılan da ilk filmmiş. Film boyunca sanki bir gizli kamera konmuş ve onu izliyormuşuz havası hakim. Gerçek bir dahi Hitchcock...

Bu filmin bir diğer ilki de Hitchcock'un pek sevdiği James Stewart ile ilk çalışması olmasıymış. James Stewart her ne kadar başrol gibi gözükse de diğer iki oyuncunun arkasında biraz üçüncü oyuncu gibi filmde. Canlardığı karakteri sevdim ve diğer karakterlerine göre oldukça farklıydı. Bu film, kendisine olan sevgi ve saygımı arttırdı. :)

Sonuç olarak konusunu pek beğenmesem de Hithcock ve James Stewart faktörleriyle sıkılmadan, keyif alarak izlediğim bir film oldu. Fakat Psycho, Rear Window, North by Northwest gibi diğer izlediğim Hitchcock filmlerine göre oldukça aşağıda ve gerilim dozunun düşük olduğunu söyleyebilirim.

Puanım: 8/10