En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Saving Private Ryan (1998)

İzlediğim en iyi savaş filmlerinden birisi diyebilirim.Aşırı derecede gerçekçilik vardı.Steven Speilberg yönetmenin hası ya adamın dibi. :D Şimdiye kadar izlediğim her filmini beğendim.Bu filmide çok beğendim.

Oyunculuklar çok iyiydi.Zor rollerin adamı Tom Hanks yine süper oynamış.Rolünün hakkını vermiş.Büyük oyuncu gerçektende.

Etkileyici bir hikayesi var zaten filmin.Yanında da senaryo çok iyi uydurulmuş.Zaman zaman sıkıldığım oldu filmi izlerken.Bu kadar aksiyonun olduğu bir filmde sıkılmam düşündürücü.Sadece bu kısma eleştiri yapabilirim filmin.

Kurgu iyiydi.İşleyişde çok iyiydi.Zaman zaman sıkılsamda iyiydi yinede.Savaş sahneleri çok gerçekçiydi.Laf olsun diye demiyorum,resmen Call Of Duty gibiydi. :D O bakımdan savaş sahneleri çok başarılıydı.

Genel olarak beğendiğim bir film oldu.Savaş türü film sevenler kaçırmasın bu filmi.Tavsiye ederim...

Puanım: 9/10

Bence de ölmedi, yanındaki kadında Kedikadındı heralde dimi :D

RİSES SPOİLER İÇERİR!

Panpa ben ilk izlediğimde adamı öldü diye ilan ettim yalan yok.Sonra arkadaşlarla konuşunca ve örneklerle gösterince bende dedim ki acaba filmde mi sorun vardı (aslında yok :D ) neyse tekrar izledim.Adam yeni bir hayata başlıyor bence. :)

Stand by Me (1986)

Uzun zamandır film izleyemiyordum ve nihayet yeni bir film izleyebildim. :)

Film hayatta henüz çocuk yaşta pek çok şey yaşamış birkaç ergenin maceralarını anlatıyordu en kısa olacak şekilde açıklarsak.

Filmin başlarında ergen muhabbetleri falan çok sıkıldım ve filmin sonunu nasıl çıkaracağım diye düşünmeye başladım açıkçası ama daha sonrasında olaylar gelişmeye başladıktan sonra film gittikçe ilgimi çekmeyi başardı.

Ergen filmi gibi gözükse de aslında sert bir dram filmi olarak nitelendirebiliriz filmi.

Konusu çok sıra dışıydı kesin en iyi orijinal senaryo dalında oscar almıştır veya aday gösterilmiştir diye düşünürken filmin sonunda Stephen King imzasını görünce çok şaşırdım. :) Film meğer uyarlama dalında adaylık kazanmış. :):)

Neyse sonuç olarak ilk kısımları oldukça sıkıcı fakat sonrası oldukça başarılı ve sonuyla da etkileyici bir filmdi.

Puanım: 7.5/10

RİSES SPOİLER İÇERİR!

Panpa ben ilk izlediğimde adamı öldü diye ilan ettim yalan yok.Sonra arkadaşlarla konuşunca ve örneklerle gösterince bende dedim ki acaba filmde mi sorun vardı (aslında yok :D ) neyse tekrar izledim.Adam yeni bir hayata başlıyor bence. :)

Aynen panpa, bende bazı yerlerde okudumda ölmedi diyor herkes :D

İnternet olmayınca eldeki filmleri izlemeye başladım. Kısa kısa hepsini değerlendireyim. :)

What's Eating Gilbert Grape

Sımsıcak bir aile, içten bir hikaye. Deep ve DiCaprio başrollerde. Yer yer duygulandığım bir film oldu. İzlemenizi tavsiye ederim. 7.8/10

District 9

Uzayda geçmeyen ama uzaylıların olduğu bir filmdi. Öyle aklınıza hemen uzaylılıar Dünya'yı ele geçirmeye geliyor hikayesi gelmesin. Bu biraz daha farklıydı. İzlemenizi tavsiye ederim. 8.5/10 (9'a yuvarlanan buçuk.)

Vertigo

Alfred Hitchock'un izlediğim 2. filmi. Psycho ile benzer yönleri vardı. Araba sürme sahnelerib Psyhco'yu fazlasıyla hatırlattı. Ardından;
-Spoilerbutonunerede?- SPOİLER
Başroldeki kadının filmin ortasında ölmesi.
SPOİLER

Filmle ilgili beğenmediğim noktalar fazla ama o zaman için böyle bir hikaye 8-9'u hak eder ama ben 7.5/10 veriyorum.

Friends With Benefits

Mila Kunis'in vücudunun güzel olmasının yanı sıra yüzünün de ne kadar güzel olduğunu fark ettiğim bir film oldu benim için. Film sıkmadan izlettiriyor kendini. Esprilere güleceğimi hiç düşünmüyordum ama güldüm. Üstelik sadece 1-2 sahnesinde de değil bir çok sahnesinde güldüğümü hatırlıyorum. Hikayesi neredeyse Bağlanmak Yok filmiyle aynı. Açıkçası o filmi tam hatırlamıyorum ama bu filmde çıplaklık daha azdı. -tabi yine normal bir filme göre fazlaydı-
7/8

Before Sunsire/Before Sunset

Filmde kendinizi bulacaksınız bence. Aşk hikayesi gibi ama değil de. Masal gibiydi. Çoğu insan böyle bir olayı yaşamak ister. Özellikle diyaloglarda hayatla ilgili görüşlerini belirtmeleri filan güzeldi.
Ben 2. filmde ilk filme oranla daha az sıkıldım. Sürenin de etkisi çok bence bunda. Son filmi izlemek için sabırsızlanıyorum. Ama herkese de tavsiye etmem, çünkü sıkılan çok olacaktır.
8/10

Warrior

Film beni hiç şaşırtmadı. Hep tahmin ettim -tahmin etmekte de pek başarılı olduğum söylenemez- ve tahminlerim doğru çıktı. İlk önce final maçı kimle kimin arasında olacak sonra da kim kazanacak konularında haklı çıktım. Pek beğendiğim söylenemez ama izlenebilir bir film yine fakat puanı bana abartı geldi.

7.5/10

A Beatiful Mind (2001)

Başlarda sıkıldığım sonradan sevmeye başladığım filmlerden birisi daha...

Açıkçası ilk 1 saat filmi nerdeyse bana bıraktıracaktı.Neyse ki bırakmamışım. :D Yıllardır ertelediğim bir film sebebi de
Şizofren filmi olduğunu bilmem.
Açıkçası bu etkeni filmi izlerkende hissettim.Ne zaman gerçek ortaya çıkacak falan diye.Bu yüzden film şaşırtmadı.

Oyunculuklar çok iyiydi.Rossel Crowe süper oynamış.Ama oynadığı karakteri beğenmedim.Çok itici bir tip. :D Yine de sonraları sevmeye başladım.Jennifer Connelly çok güzeldi ve başarılıydı filmde.Güzelliğini birkez daha görmüş oldum.

Hikaye zaten gerçekten alınma.Bunu filmin sonlarına doğru anladım.Öğrendikten sonra filmin etkisinde kaldım diyebilirim.Senaryo çok iyiydi.Filmin işleyişi iyiydi,ama ben sıkıldım bunu söyleyebilirim.

Genel olarak filmi beğendim.Spoiler içinde ki olayı bilmesem daha da çok beğeneceğimi düşünüyorum.Tavsiye ederim...

Puanım: 8.5/10

7 dalda 24 oscar ödülü yüzüklerin efendisi ve en sevdiğim film karayip korsanları :) en sevdiğim filmdir 3 idiots da harika :) en son izlediğim film atv'de taşıyıcı 3 defalarca izledim ama güzeel film :D

A Beatiful Mind (2001)

Başlarda sıkıldığım sonradan sevmeye başladığım filmlerden birisi daha...

Açıkçası ilk 1 saat filmi nerdeyse bana bıraktıracaktı.Neyse ki bırakmamışım. :D Yıllardır ertelediğim bir film sebebi de
Şizofren filmi olduğunu bilmem.
Açıkçası bu etkeni filmi izlerkende hissettim.Ne zaman gerçek ortaya çıkacak falan diye.Bu yüzden film şaşırtmadı.

Oyunculuklar çok iyiydi.Rossel Crowe süper oynamış.Ama oynadığı karakteri beğenmedim.Çok itici bir tip. :D Yine de sonraları sevmeye başladım.Jennifer Connelly çok güzeldi ve başarılıydı filmde.Güzelliğini birkez daha görmüş oldum.

Hikaye zaten gerçekten alınma.Bunu filmin sonlarına doğru anladım.Öğrendikten sonra filmin etkisinde kaldım diyebilirim.Senaryo çok iyiydi.Filmin işleyişi iyiydi,ama ben sıkıldım bunu söyleyebilirim.

Genel olarak filmi beğendim.Spoiler içinde ki olayı bilmesem daha da çok beğeneceğimi düşünüyorum.Tavsiye ederim...

Puanım: 8.5/10

Spoiler'ı bilmesen gerçekten daha da çok severdin ama bu filmi spoiler yemeden izlemiş az kişi vardır herhalde. Allah'tan ben yememiştim, iyi ki erken izlemişim bu filmi. :D

Spoiler'ı bilmesen gerçekten daha da çok severdin ama bu filmi spoiler yemeden izlemiş az kişi vardır herhalde. Allah'tan ben yememiştim, iyi ki erken izlemişim bu filmi. :D

Aynen. :D Şanslıymışsın gerçekten. :D IMDb puanının düşük olma sebeplerinden birisi de budur belki. :)

Amelie

Yönetmeni çok beğendim, çok farklı ve iyi bir iş çıkarmış bence. Çünkü hikaye çok güzel olmamasına rağmen bunu içten, gizemli ve bana göre akıcı yansıtmıştı. Biraz masal yönü de olan -keşke olmasaydı ama filmi farklı kılan özelliklerinden biri de buydu- film.

Karakterlerin özellikleri iyi yansıtılmıştı. Başlardaki kimin neyi sevip, neyi sevmemesi sahneleri çok güzeldi.

Müzikler çok çok iyiydi.

Sevdiğim güzel bir film oldu benim için. Sadece Fransızca olması biraz sinir etti beni.

9/10 (8.5 verecektim ama yönetmeni çok beğendim.)

Amelie

Yönetmeni çok beğendim, çok farklı ve iyi bir iş çıkarmış bence. Çünkü hikaye çok güzel olmamasına rağmen bunu içten, gizemli ve bana göre akıcı yansıtmıştı. Biraz masal yönü de olan -keşke olmasaydı ama filmi farklı kılan özelliklerinden biri de buydu- film.

Karakterlerin özellikleri iyi yansıtılmıştı. Başlardaki kimin neyi sevip, neyi sevmemesi sahneleri çok güzeldi.

Müzikler çok çok iyiydi.

Sevdiğim güzel bir film oldu benim için. Sadece Fransızca olması biraz sinir etti beni.

9/10 (8.5 verecektim ama yönetmeni çok beğendim.)
Yönetmenlik açısından gerçekten iyi iş. :) Sevdiğim filmlerdendir. :)

Bring İt On Again (2004)

Zevkli bi Amigo filmiydi. Danslar müzikler çok iyiydi, sıkılmadan izledim :D

6/10

My Name is Khan (2010)

Gün geçtikçe Bollywood filmlerini sevmeye başladım.Kesinlikle Hollywood'tan sonra gelen en büyük sinema endüstrisi.

Filmi çok beğendim.Oyunculuklar çok iyiydi.Shahrukh Khan süper rol kesmiş.İlk defa izliyorum sanırım kendisini.Çok başarılıydı.

Hikayesi güzeldi,ilgi çekici cinsten.Senaryosu çok iyiydi,sıkmayan bir senaryosu var filmin.Filmin işleyişide güzeldi,hiç sıkılmadım.Filmin süresi biraz uzun gibi olsa da filmi izlerken farkına bile varmıyorsunuz diyebilirim.

Genel olarak güzel bir filmdi.Bundan sonra Bollywood filmlerine de vakit ayırmalıyım. :D Tavsiye ederim...

Puanım: 9/10

Senna

Film tamamen geçmişteki görüntülerden oluşuyor, yeni bir çekim yok yani. F1 severlerin asla kaçırmaması gereken bir film. Ben F1'i pek izlemem ve sevmem, ama yine de yer yer heyecanlandım.

Film çok iyi bir biyografi filmi. İlk dakikasından içine çekiyor sizi. Pilotlar arasındaki çekişmeyi yansıtmayı başarmışlar.

Aslında böyle bir film beklemiyordum. Ben sadece kaza yarışını anlatacaklarını düşünmüştüm fakat kariyerini tamamen anlatmaları daha iyi olmuş.

Tam olarak film değil gibi, belgeseli daha çok andırıyor. Ama çok sıkıldığım söylenemez.

8/10