En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Spoiler içinde yazsana ben olsam okumuştum onu anlamadım spoiler olduğunu.

OzaN post: 1394521' Alıntı:

Spoiler içinde yazsana ben olsam okumuştum onu anlamadım spoiler olduğunu.
Spoiler var diye uyardım ama. :/ Sen zaten iki filmi de izlemedin mi?
Bu arada sence o adam deli miydi değil miydi?

- - - Ekleme - - -

gundix123 post: 1394525' Alıntı:
​İyi spoiler yedim sayende. @berkann

Ama dedim okuma diye.
Özür.

berkann post: 1394526' Alıntı:

- - - Ekleme - - -

Ama dedim okuma diye.
Özür.

......................................................
Valla açıkçası kararsız kaldım ve bu durum hoşuma gitti. İki durumda da senaryo çok zekice çünkü.

Bütün film boyunca deli olduğunu aklımın ucundan bile geçirmedim ama sonuç olarak öyle gibi.

Son düzenleme:
berkann post: 1394526' Alıntı:

- - - Ekleme - - -

Ama dedim okuma diye.
Özür.
Yok benim hatam direk atladım aşağıya.

Bence deli değil adamı delirttiler. Mesela adamın ne rüyalar gördüğünü nereden bilecekler? Bir de son sahnede ortağa adama dedektiflik adıyla sesleniyor. Delirtebildiklerini/delirtemediklerini görmek için.

- - - Ekleme - - -

gundix123 post: 1394531' Alıntı:
Yok benim hatam direk atladım aşağıya.

Unutmaya çalış.

Unuttum bile.
Hangi Memento hangi karısını öldüren adam.

Geleceğe Dönüş Part II (1989)

Serinin 2.filminide izledim. İlk filme göre teknolojiye daha fazla yer verilmiş o zamanın imkanlarıyla yine güzel bi iş çıkmış ortaya. 1.filmden baya bi sahne bu filmde de vardı biraz kafam karıştı açıkçası olayları sonradan anlamaya başladım
1.filme göre bu film biraz sönük kalmış ama 3.film daha iyi olacak gibi fragmanından öyle anlaşılıyor
Kısaca ortalama üstü bi film olmuş karmaşık olaylar serisi abartılarak devam etmiş bu filmde de ve bu olaylar yer yer sıksada idare eder bi film olmuş

7/10

The Prestige

Film bittikten sonra hikayeyi anlamak için araştırma yaptım ve senaryoda bayağı eksiklikler olduğunu düşünüyorum.

Bazılarına göre Borden'in gerçek bir ikizi varmış. Ama nedense bu kişiyi hiç kimse görmemiş ve bilmiyor. Ve ikizini tıpatıp kendine benzemesi için iki parmağını da kesmesi bunu doğrular gibiydi.

Bazılarına göre ise Borden'in Yer Değiştiren Adam Gösterisi'ndeki kendine benzeyen kişi, onun klonuydu. Ve eğer klonlar sağlam olarak kopyalanıyorsa, klonun parmağını kesebilir. Ama mesela klonun canlı canlı mezara gömüldüğü sahnede, neden bu kadar telaşlanmıştı ki? Eğer o bir klonsa yenisini yapardı. Bir şey daha var klon olmadığını kanıtlaması için. Angier'in gösterisine bir çok kez gitmişti. Ama ona klon işini söyleyen de oydu. Nasıl bunun klon makinesinin işi olduğunu anlayamadı? Bu arada eğer Borden, Angier'i sevmiyorsa neden klon makinesinin yerini söylemişti ki? Ama bu sefer de -yani gerçek bir ikizi varsa- klon makinesini nereden biliyordu ki? Hikaye böyleydi. Bir bölümdeki sorunu çözsen başka bir yerden sorun çıkıyordu.

Filmde yer yer sıkıldım. Çünkü gösterilerle birbirlerine nanik yapmaları çok sıradanlaşmıştı. Üstüne üstlük her ikisi de günlükleriyle aynı numarayı yapması hikayeyi çok monotonlaştırmıştı.

Film sonuyla şaşırtıyor ama hikayedeki mantıksızlıklar yüzünden en sondaki şaşırtmaca da bu mantıksızlıkların bir ürünü gibi gözüküyor.

Oyunculuklar çok iyiydi. Her iki sihirbaz da rolünün hakkını vermiş bence.

Puanım: 8/10

Son düzenleme:
Bu filmi bende izledim ve bence bana göre klonuydu

Bu filmi bende izledim ve bence bana göre klonuydu

Ama klonuysa eden en büyük rakibine klon makinesini söylüyor? Ve Angier'in son gösterisini neden çözemiyor?
Bence ikizi olması da çok büyük bir tesadüf. Kimse bilemez mi yani, anlayamaz mıydı? Her iki ihtimalde de çözülemeyen sorunlar kalıyor aklımda.

Bir de benim çözemediğim son sahnedeki klon muydu yoksa değil miydi

kvp post: 1395014' Alıntı:
Bir de benim çözemediğim son sahnedeki klon muydu yoksa değil miydi

Bence o gerçekti. Çünkü Angier öldüğünde hiç bir klonu kalmamıştı ve klonlama aletini çoktan kaldırmıştı. Yani rekabeti Borden kazanmıştı.

Spoiler:

- - - Ekleme - - -

berkann post: 1395021' Alıntı:
Bence o gerçekti. Çünkü Angier öldüğünde hiç bir klonu kalmamıştı ve klonlama aletini çoktan kaldırmıştı. Yani rekabeti Borden kazanmıştı.
Ya Borden

Spoiler:

- - - Ekleme - - -

Ya Borden

Bence onun gerçekten de ikiz kardeşi vardı. Ama eğer ikiz kardeşi olsa onu nasıl olur da, ölüme terkedebiliyor ki? Yani hiç mi tepki vermez? Hadi diyelim vermedi. Ama bu sefer de klonlama makinesini hiç bilmemesi gerekiyor. Çünkü eğer gösterilerinde ikizini kullanıyorsa, klona ne gerek vardı ki? Klonlama makinesini bildiğini ise Angier'e "Tesla"yı söylediğini gördüğümüzde anlıyoruz.

Ama diyelim ki Borden'in bir klonu var. Klonunu kendisine benzetti. (parmaklarını kesti) Klonlama makinesini biliyor. Ve neden Angier'e söylüyordu ki? Üstelik Angier'in klonlama makinesini kullanarak yaptığı gösterinin sırrını da çözemiyor?

Dediğim gibi hikayede eksiklikler var bence. O yüzden Borden'in ne olduğunu bilmiyorum. Ama tahmin edersem bence gerçek bir ikizi var ve Tesla'nın makinesini geçmişte denemişti, ve çalışmadığını görmüştü. O yüzden söylemiş olabilir ama eğer böyleyse bunlar neden filmde yoktu? Yoksa bunların hepsini şu an mı uydurdum?

Bende filmi izledikten sonra araştırma yaptım bazıları diyorlardı ki Borden kendi klonundan sadece bir tane üretti o klonuda öldü asıl Borden ise son sahnedeki bence

kvp post: 1395057' Alıntı:
Bende filmi izledikten sonra araştırma yaptım bazıları diyorlardı ki Borden kendi klonundan sadece bir tane üretti o klonuda öldü asıl Borden ise son sahnedeki bence

O da olabilir ama en büyük rakibine bunu nasıl söylüyor? Onun gösterisindeki sırrı nasıl çözemiyor? Bir de eğer o klon kişiyi tamamen kopyalıyorsa neden kesik parmaklarını da kopyalamadı da adamı parmak kesmek zorunda bıraktı?
Bence gerçek Borden son sahnedeki ama ölen ikizi mi klonu mu? Burası eksik bence.

Ama film genel olarak güzeldi ama bazı yerlerde sıkıldım

kvp post: 1395079' Alıntı:
Ama film genel olarak güzeldi ama bazı yerlerde sıkıldım

İyi sayılabilecek bir filmdi. Ama eksik bir senaryosu vardı. Bunun için bir daha izleyeceğim.