En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Demir Adam 2

Bu filmde muhteşemdi resmen.İlk başlarda sıkıldım ama sonradan filme hareketlenme geldi ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.Süper bir filmdi.

Bugün ne ben ne de @berkann film izlememişilginç. :D Neyse bugün konuyu @OzaN kurtarmış. :D

The Godfather Part II (1974)

Serinin 2.filminide nihayet izledim. Bence 1.filmden daha iyiydi niye derseniz, Al Pacino'nun rolü daha fazlaydı ve onu izlemek keyif veriyor açıkcası 5 saat olsa hiç durmadan 5 saat izlerim reyizi. Hemde bu filmde oyunculuğunu daha iyi göstermiş, o ani sinir patlamaları sesini yükseltmeleri, bazı durumlardaki soğukkanlılığı filan muhteşemdi, birkez daha hayran oldum Al Pacino'ya. Bir diğer etkende De Niro, o da en sevdiğim aktörler sıralamasında ilk 5'tedir. İzlediğim en eski filmiydi, ve en genç halini gördüm, o zamanlarda karizmaymış. Onunda oyuncunluğundan çok sesinden etkilendim, Marlon Brando'nun sesiyle aynıydı nerdeyse, bi ara dublajmı yapılıyo diye düşündüm ama kendi sesiydi, nasıl değiştirmişse bravo.

Konu olarakda işleyiş olarakta iyi bir filmdi, 3 saat 20 dk. ama sıkmadan izlettiriyor kendini.

10/10

The Godfather Part II (1974)

Serinin 2.filminide nihayet izledim. Bence 1.filmden daha iyiydi niye derseniz, Al Pacino'nun rolü daha fazlaydı ve onu izlemek keyif veriyor açıkcası 5 saat olsa hiç durmadan 5 saat izlerim reyizi. Hemde bu filmde oyunculuğunu daha iyi göstermiş, o ani sinir patlamaları sesini yükseltmeleri, bazı durumlardaki soğukkanlılığı filan muhteşemdi, birkez daha hayran oldum Al Pacino'ya. Bir diğer etkende De Niro, o da en sevdiğim aktörler sıralamasında ilk 5'tedir. İzlediğim en eski filmiydi, ve en genç halini gördüm, o zamanlarda karizmaymış. Onunda oyuncunluğundan çok sesinden etkilendim, Marlon Brando'nun sesiyle aynıydı nerdeyse, bi ara dublajmı yapılıyo diye düşündüm ama kendi sesiydi, nasıl değiştirmişse bravo.

Konu olarakda işleyiş olarakta iyi bir filmdi, 3 saat 20 dk. ama sıkmadan izlettiriyor kendini.

10/10
İlk izlediğim zaman bende 2. filmi daha çok beğenmiştim.Ama 2.kez izlediğimde kararım değişti. :) 2.filmde çok iyidir.Hem Al Pacino hemde Robert De Niro döktürmüşler. :)

En yakın zamanda bi daha izlemek istiyorum bu seriyi. :D Gerçi bu 4'ncü izleyişim olacak ama yine de kopamıyorum bu filmden. :D Kesinlikle aldığı tüm övgüleri sonuna kadar hakeden bir film. :)

Son düzenleme:
The Godfather Part III (1990)

Serinin son filminide izledim ve Al Pacino resitalini bitirdim. 2 filmi üst üste izleyince bi Al Pacino havasına girdim etrafa donuk bakışlar atıyorum, İtalyanca konuşmaya çalışıyorum filan, bide saçları geriye taradımmı tamamdır :D

3.filmde Michael Corleone'nin yaşlılığını görüyoruz, koskoca Michael reyizi böyle görünce üzüldüm açıkcası. Neyse bu filmde de Al Pacino oyunculuğun doruklarına çıkmış, komaya girdiği sahne ve son sahne müthişti, ondan başkası böyle yaşayamazdı bu sahneleri bence. Andy Garcia reyizde filmde vardı ve onun oyunculuğuda iyiydi, şuana kadar 2 filmini izledim ama sevdim reyizi. Son Baba o oldu, keşke 4.filmide çekselerdi güzel olurdu.

Andy Garcia'nın başka mafya filmleri varsa izlemeyi düşünüyorum.

Konusu ilk 2 filme göre biraz farklı olsada, oyunculuklar ve işleyiş güzeldi, yine sıkmadan izlettirdi kendini.

9/10

The Godfather Part III (1990)

Serinin son filminide izledim ve Al Pacino resitalini bitirdim. 2 filmi üst üste izleyince bi Al Pacino havasına girdim etrafa donuk bakışlar atıyorum, İtalyanca konuşmaya çalışıyorum filan, bide saçları geriye taradımmı tamamdır :D

3.filmde Michael Corleone'nin yaşlılığını görüyoruz, koskoca Michael reyizi böyle görünce üzüldüm açıkcası. Neyse bu filmde de Al Pacino oyunculuğun doruklarına çıkmış, komaya girdiği sahne ve son sahne müthişti, ondan başkası böyle yaşayamazdı bu sahneleri bence. Andy Garcia reyizde filmde vardı ve onun oyunculuğuda iyiydi, şuana kadar 2 filmini izledim ama sevdim reyizi. Son Baba o oldu, keşke 4.filmide çekselerdi güzel olurdu.

Andy Garcia'nın başka mafya filmleri varsa izlemeyi düşünüyorum.

Konusu ilk 2 filme göre biraz farklı olsada, oyunculuklar ve işleyiş güzeldi, yine sıkmadan izlettirdi kendini.

9/10
Aynen,seriyi bitirince bende bi Al Pacino moduna girmiştim. 😀d

3.filmde çok iyidir.Ama ilk 2 filme göre biraz vasat kalmış bence. :) Yine de müthiş bir film. :)

The First Time (2012)

Filmin konusu klişe gibi gözüksede konusuyla akıcılığıyla diğer Gençlik filmlerinden ayrılıyor. Her ne kadar Gençlik/Komedi filmi olarak geçsede daha çok Romantik bir film gibiydi ve bence bu şekilde de daha iyi olmuş. Oyuncular iyiydi başroldeki kız çok tatlıydı film boyu kıza bakmaktan altyazıyı doğru düzgün takip edemedim :D Genel olarak iyi bir filmdi herşey dozundaydı tipik gençlik filmleri gibi değildi bu yüzden de pek sıkmadı.

7.8/10

Donnie Darko

Bence konusu basitti. Daha önce izlediğim zamanda yolculuk filmlerinden çok daha aşağıdaydı bence.

Jake Gyllenhaal'ın oyunculuğu çok iyiydi. Ayrıca Jake'i Logan Lerman'a benzettim bu filmde.

Filmdeki öğretmenlerden birisi de Meryem Uzerli'ye çok benziyordu. Kadının gerçek adı: Drew Barrymore imiş. Cidden çok benziyorlar.

Jake Gyllenhaal için 7 veriyorum.

Aliens (1986)

James Cameron devam filmlerinin ustası olduğunu göstermiş, gerçekten ilk filmden çok iyi bağlanmış ve ilk filmden çok daha iyi olmuş.

Efektler vs dönemin şartlarına göre çok iyiydi. Bu alanda aldığı iki oscarı haketmiş net bir şekilde.

Filmdeki küçük kız Carrie Henn'in performansını beğendim fakat araştırdığımda bu filmden başka bir projede oyuncu olarak yer almadığını görünce şaşırdım.

Bu tip uzayda geçen filmlerden hoşlanan biri değilimdir bu filmde de pek çok yerde sıkıldım fakat hikayeden tamamen kopmadan ve bazı kısımlarından oldukça keyif olarak tamamladım. Fakat James Cameron'un şu ana kadar izlediğim filmlerinden en az sevdiğimin bu olduğunu söyleyebilirim.

Türü için kült bir film olduğunu kabul etmekle birlikte puanım:

7/10

The Godfather (1972)

Söze nerden başlasam bilemedim. :D Uzun zamandır 4. kez izlemek istediğim bir filmdi izledim sonunda. :D Yine beni büyüledi,sanki ilk defa izliyormuşum gibi....

Her şeyiyle kusursuz bir film.Marlon Brando ve Al Pacino oyunculuğun kitabını yazmış.Bunlar haricinde Robert Duvall,James Cann,John Cazale..... Hepsi muhteşem bir performans çıkarmış.

Filmin kitabını da okuyan biri olarak filmin kalitesini bir kez daha gördüm.Kitaba bağlı kalınarak bir film bu kadar iyi yapılabilirdi.Tabii senaryo işinde Mario Puzo's harika bir iş çıkarmış.Müthiş bir senary😵nlarca efsanevi replik... "Ona reddedemiyeceği bir teklif yapıcam." Bu repliğe bayılıyorum. :D

Gel gelelim Coppola'ya.Kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerden birisi.IMDb ilk 3'te 2 filmi var,müthiş bir başarı.İki filmide bunu hakediyor.Bu filmde de kariyerinin en iyi işini çıkarmış.Senaryo'yu filme süper aktarmış.

Sonuç olarak,"Ben sinema severim." diyen herkesin hayatında mutlaka bir kere izlemesi gereken 1 numaralı kült film.

Puanım: 10/10

Gilda (1946)

Güzel bir kült filmdi.Aslında Rita'nın kafasını kaldırıp göz ucuyla baktığı sahneyi Esaretin Bedeli'ni izleyenler hatırlarlar.İşte o film. :D

Film kurgu ve oyunculuklar dönemine göre yerindeydi.Kült filmler arasına girebilecek bir yapım.Rita Hayworth'ta güzel kadınmış. :D Filmlerini takip etmeye çalışıcağım. :D

Puanım: 7.2/10

Sherlock Holmes (2009)

Genel olarak güzel bir filmdi.Etkileyici bir hikayesi vardı.Robert Downey ve Jude Law çok iyi bir iş çıkarmışlar.

Kurgu çok iyiydi.O dönemin İngiltere'si çok iyi yansıtılmış.Keza senaryo ve oyunculuklarda çok iyiydi.Dedektiflik ve gizem filmlerini genel olarak sevmişimdir,bu filmde onlardan biri oldu.Filmin müziklerini de beğendim.Kulağa hoş geliyor. :)

En yakın zaman da serinin 2. filmini de izliyeceğim.Tavsiye edebileceğim güzel bir film.

Puanım: 8.9/10

Gilda (1946)

Güzel bir kült filmdi.Aslında Rita'nın kafasını kaldırıp göz ucuyla baktığı sahneyi Esaretin Bedeli'ni izleyenler hatırlarlar.İşte o film. :D

Film kurgu ve oyunculuklar dönemine göre yerindeydi.Kült filmler arasına girebilecek bir yapım.Rita Hayworth'ta güzel kadınmış. :D Filmlerini takip etmeye çalışıcağım. :D

Puanım: 7.2/10
Bu filmi izlemek nereden geldi aklına, nereden buldun merak ettim. :D

Bu filmi izlemek nereden geldi aklına, nereden buldun merak ettim. :D

Hep aklımdaydı aslında.Esaretin Bedeli'nde görünce hapisteki adamlar gibi bende bi anda etkilendim kendisinden. :D Biraz araştırıyım dedim. :D

Kadının da en ünlü filmi buymuş galiba çok zor olmadı. :D

The Misfits (1961)

Günün anlam ve önemini belirten bir film oldu benim adıma.Zira Marilyn Monroe'nin son filmi.

Genel olarak iyi bir filmdi.Sıkıldığım yerleri de oldu ama yine de güzeldi.Western filmi olması da benim için bir ayrıcalıktı.Filme gelince filmde her şey vardı Aşk,komedi,dram.... :biggrin:

Oyunculuklar yerindeydi.Özellikle Clark Gable çok başarılıydı.Tabii ki Marilyn'de. :biggrin:

Bilmem izlermisiniz ama izlersenizde pişman olmazsınız bence. :smile:

Puanım: 7.7/10

College (2008)

Klasik Amerikan Gençlik/Komedi filmlerinden biriydi. Cinsellik çok ön plandaydı okul filmi olduğu için :D Konusu klişe olsada film güzeldi sıkılmadım hiç. Boş vakitlerde izlenebilecek çerezlik bir filmdi.

6.5/10