En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Memento

Kurgusu çok çok iyiydi. Filmin sonunda kafanızda pek soru işareti kalmıyor. Benim çözemediğim sadece o siyah-beyaz bölümde yani telefonda kiminle konuşuyordu? (Sanırım Teddy ile(b)) Bir de o oda hangi zamana ait, hangi olaydan önceydi?

Başroldeki adam Brad Pitt'e benziyordu. Bu role çok yakışırdı bence o. Ama bu adam da çok iyi oynamış.

Kusursuza yakın bir kurgusu var. Hikayesi de çok ilginçti. Nolan'ın Inception'ı yapacağı belliymiş o zamandan.

Sonu gerçekten de çok şaşırtıcıydı. Oha dedirttiriyor en sonunda. :D Ama arabadayken gözlerini kapattığında karısını ve kendisini görüyor ve kendisinin dövmeleri vardı. Aslında olmaması lazımdı. Çünkü dövmeleri karısı öldükten sonra yaptırmaya başlıyordu.

Bir de eğer başka John G.'ler varsa konuyla alakasız dövmeler de olmalıydı.

Puanım: 9.5/10

Raging Bull (1980)

Şunu söylemem gerek,izlediğim kesinlikle en iyi box filmiydi. :) Zaten filmin yönetmeninin Martin Scorsese başrol oyuncusununda Robert De Niro olması yeterli bir sebep.

Bugüne kadar 7 filmini izlediğim Robert De Niro'nun kesinlikle en iyi performansıydı.'O nasıl bir oyunculuktur ? ' dedirtti.Oyunculuk dersi vermiş resmen. :D

Film senaryo,kurgu ve oyunculuklar mükemmeldi.Robert De Niro ve Scorsese çok iyi bir iş çıkarmışlar.Kesinlikle sinema tarihinin en iyi filmlerinden biriydi bence.Herkese kesinlikle tavsiye edebileceğim bir film.Mutlaka izleyin. :)

Puanım: 10/10

Raging Bull (1980)

Şunu söylemem gerek,izlediğim kesinlikle en iyi box filmiydi. :) Zaten filmin yönetmeninin Martin Scorsese başrol oyuncusununda Robert De Niro olması yeterli bir sebep.

Bugüne kadar 7 filmini izlediğim Robert De Niro'nun kesinlikle en iyi performansıydı.'O nasıl bir oyunculuktur ? ' dedirtti.Oyunculuk dersi vermiş resmen. :D

Film senaryo,kurgu ve oyunculuklar mükemmeldi.Robert De Niro ve Scorsese çok iyi bir iş çıkarmışlar.Kesinlikle sinema tarihinin en iyi filmlerinden biriydi bence.Herkese kesinlikle tavsiye edebileceğim bir film.Mutlaka izleyin. :)

Puanım: 10/10

De Niro'nun gerçekten en iyi performanslarından biri, oscarını kesinlikle haketmiş ama izlemediysen Once Upon A Time in America'yı da izle. Bence orada da inanılmaz iyiydi. :)

Film güzeldi ama 10'luk değildi bence. Özellikle sonları tatmin edici değildi bence. :(

De Niro'nun gerçekten en iyi performanslarından biri, oscarını kesinlikle haketmiş ama izlemediysen Once Upon A Time in America'yı da izle. Bence orada da inanılmaz iyiydi. :)

Film güzeldi ama 10'luk değildi bence. Özellikle sonları tatmin edici değildi bence. :(
İzlemedim henüz o filmi izliyim o zaman. :D Sakin kafayla düşününce 10 puan biraz abartı olmuş.Sıcağı sıcağına biraz abarttım galiba. :D Şimdi olsa 9 verirdim. :D

Ama kült filmler arasında kesinlikle olmayı hakediyor. :)

Reservoir Dogs (1992)

Daha önce Pulp Fiction'ı izlemiş olarak Tarantino'yu hiç beğenmemiştim.Fakat bu filmle birlikte fikrim değişmeye başladı sanki. :D Gerçekten güzel bir filmdi.

Konusu ve oyunculuklar yerinde ve güzeldi.Senaryosu da öyle çok zekice hazırlanmış bir senaryo vardı.Sıkıldığım kısımlar oldu fakat böyle filmlerde mümkündür diye düşünüyorum. :D

Bu filmle birlikte Tarantino'yu sevmye başladım açıkçası bundan sonra sık olmasada takip etmeye çalışıcağım. :)

Puanım: 8.5/10

The Godfater (1972)

Aslında yaklaşık 1 sene önce filmi hem TR dublaj hemde part part izlemiştim ama bişey anlamamıştım, bugün hem Orjinal dilinde hemde tek seferde izledim ve aklımda soru kalmadı filmle ilgili.

Al Pacino'nun o donuk bakışları filmi izlemek için bile yeterli bi sebep, adam aşmış kendini Dünyanın görüp görebileceği en büyük oyuncu bence, böyle bi insan bidaha gelmez.

Marlon Brando'da çok iyi bi oyunculuk sergilemiş, izlediğim ilk filmiydi, Birkaç filmini daha izlemeyi düşünüyorum.

The Godfater (1972)

Aslında yaklaşık 1 sene önce filmi hem TR dublaj hemde part part izlemiştim ama bişey anlamamıştım, bugün hem Orjinal dilinde hemde tek seferde izledim ve aklımda soru kalmadı filmle ilgili.

Al Pacino'nun o donuk bakışları filmi izlemek için bile yeterli bi sebep, adam aşmış kendini Dünyanın görüp görebileceği en büyük oyuncu bence, böyle bi insan bidaha gelmez.

Marlon Brando'da çok iyi bi oyunculuk sergilemiş, izlediğim ilk filmiydi, Birkaç filmini daha izlemeyi düşünüyorum.

Donuk bakışlarla nasıl iyi oyuncu olunuyor ki? :D

The Godfater (1972)

Ben daha önceden izleyip sevmiştin diye hatırlıyordum yanlış hatırlıyormuşum. :D

Al Pacino da çok iyidir tabii ama filmin asıl yıldızı açık ara Marlon Brando'dur. Oyunculuk tarihinin en iyi performanslarından birini sergilemiş bence ve hakkı olan oscarı da almış filmle. :)

Donuk bakışlarla nasıl iyi oyuncu olunuyor ki? :D

O bakışları yapmakda yetenek ister, o bakışlarıda Al Pacino dışında kimse yapamaz zaten :D

Ben daha önceden izleyip sevmiştin diye hatırlıyordum yanlış hatırlıyormuşum. :D

Al Pacino da çok iyidir tabii ama filmin asıl yıldızı açık ara Marlon Brando'dur. Oyunculuk tarihinin en iyi performanslarından birini sergilemiş bence ve hakkı olan oscarı da almış filmle. :)

İzledim ama sevmişmiydim hatırlamıyorum onu. Günde 20 dk. izlemiştim 7-8 günde bitmişti :D

Bende Al Pacino hayranlığı olduğu için ben onu övdüm ama Marlon Brando reyizde kariyerinin en iyi performanslarından birini sergilemiş, 1-2 filmini daha izlesem o zaman tam anlamıyla yorum yaparım oyunculuğu hakkında ama tek filmini izlediğim için pek bişey diyemiyorum.

The Truman Show

Senaryosu iyiydi. Açlık Oyunları'nda olduğu gibi yeni bir yer yaratılmıştı. Süresi çok iyi ayarlanmış, biraz daha uzun olsaydı sıkılmaya başlayabilirdim.

Senaryo bazı yerlerde komik, ama genel olarak acıklıydı. İzlenmesi gereken güzel bir film ama vermesi gereken mesajı tam veremediğini düşünüyorum ben. Yani adamın lise aşkı için hayatından vazgeçmesi klişeydi.

Puanım: 8/10

Geleceğe Dönüş (1985)

Filmi biraz önyargıyla izlemeye başlamıştım ve filmin ilk 10-15 dakikasında biraz sıkılmıştım ama 1955 yılına gittiği an filmi beğenmeye başladım ve sıkmamaya başladı hatta bazı güldüğüm sahneler bile oldu. Doktor Brown çok iyiydi filmin başından sonuna kadar güldürdü :D Marty'nin sevgiliside güzeldi :D Anne ve babasının yaşlanmış halleriyle gençlik haller baya benziyor nerden bulmuşlar böyle benzeyenleri dedim ama heralde yaşlı hallerini makyajlara yapmışlar :D 2 ve 3. filmleride izlicem en yakın zamanda.

9/10

Geleceğe Dönüş (1985)

Filmi biraz önyargıyla izlemeye başlamıştım ve filmin ilk 10-15 dakikasında biraz sıkılmıştım ama 1955 yılına gittiği an filmi beğenmeye başladım ve sıkmamaya başladı hatta bazı güldüğüm sahneler bile oldu. Doktor Brown çok iyiydi filmin başından sonuna kadar güldürdü :D Marty'nin sevgiliside güzeldi :D Anne ve babasının yaşlanmış halleriyle gençlik haller baya benziyor nerden bulmuşlar böyle benzeyenleri dedim ama heralde yaşlı hallerini makyajlara yapmışlar :D 2 ve 3. filmleride izlicem en yakın zamanda.

9/10

Niye ön yargıyla başladıysan artık. :D En sevdiğim filmlerdendir, yabancı filmleri bana sevdiren filmlerden biridir. :):)