En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ÇK2 son zamanların en kaliteli animasyon filmi olabilir uzun zamandır o kadar beğendiğim bir animasyon filmi izlememiştim özellikle ölüm karakteri ve anlamı muhteşemdi.
İlk seri komik ve güzeldi, 2. verdiği mesajlar sayesinde daha çok hoşuma gitti. Ölüm gerçeğinden kurtulmaya çalışması bana bizleri hatırlattı yoğun anlamı vardı dediğin gibi. Normalde bu kadar film izlemiyordum bu hafta da Esaretin Bedeli'ni tekrardan izleyeceğim inşallah...

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛
Doğu Ekspresinde Cinayet
Güzel bir film iyi bir atmosferi var başrol oyuncu da karakterinin hakkını veriyor şahsen çok beğenmişitim izlediğimde, tam tersine Death on the Nile hiç sevmedim bakalım bu aralar en son yayınladıkları korku temalı A Haunting in Venice çıktı ama iyi gişe yapamadı büyük ihtimalle sonuncu olacak.

Tekrardan Esaretin Bedeli izliyorummmmmm.
Güzel bir film iyi bir atmosferi var başrol oyuncu da karakterinin hakkını veriyor şahsen çok beğenmişitim izlediğimde, tam tersine Death on the Nile hiç sevmedim bakalım bu aralar en son yayınladıkları korku temalı A Haunting in Venice çıktı ama iyi gişe yapamadı büyük ihtimalle sonuncu olacak.
Bu arada Doğu Eksp. romanı çok daha güzel filmini hiç beğenmedim.

Saksı Olmanın Faydaları

Toplumda içine kapanık, tramvaları olan bir çocuğu anlatıyor aslında eğlenmek kafa dağıtmak için izlemiştim birkaç yeri ağlattı. :d

Maalesef ayda yılda bir film izleyen insanlara dönüşmeye başladım. Fakat iki akşam üst üste izledim. Bakalım devamı gelecek mi? :A

Splash (1984)
Tom Hanks'i ilk ünlü yapan filmmiş. Ron Howard'ın da ilk önemli filmleri arasında. Keyifli ama çok fazla cringe sahneleri olan bir filmdi. Oscar'da en iyi senaryo ödülüne aday oluşu bu durumda aradan geçen 40 yılın da etkisi olduğunu gösteriyor. Gerçi daha 3-5 sene önce Shape of Water büyük ödülü aldı, çok da farklı filmler sayılmazlar. Hatta bu daha gerçekçi. :A

6.5/10
---------------------

Pretty Woman (1990)

Bugüne dek izlemediğim ünlü filmlerden biriydi. Çok klişe bir hikaye olmasına rağmen çok eğlenceliydi. Bu filmle parlayan Julia Roberts, Oscar adaylığını hak etmiş.

7.5/10

Pretty Woman (1990)

Bugüne dek izlemediğim ünlü filmlerden biriydi. Çok klişe bir hikaye olmasına rağmen çok eğlenceliydi. Bu filmle parlayan Julia Roberts, Oscar adaylığını hak etmiş.

7.5/10
Bu filmi lise dönemi pek de mutlu olmadığım bir gecede izlemiştim ve bittiğinde pamuk gibi olmuştum. O zamandan beri mutsuz zamanlarımda romcom izlemek bende comfort rutin haline dönüştü ama artık büyüdüğümden mi türün bütün düzgün örneklerini tükettiğimden mi nedir o hissi ve keyfi bulamıyorum artık. :A

Beğenmene sevindim. Türünün en meşhur filmidir zaten. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga
Maalesef ayda yılda bir film izleyen insanlara dönüşmeye başladım. Fakat iki akşam üst üste izledim. Bakalım devamı gelecek mi? :A

Splash (1984)
Tom Hanks'i ilk ünlü yapan filmmiş. Ron Howard'ın da ilk önemli filmleri arasında. Keyifli ama çok fazla cringe sahneleri olan bir filmdi. Oscar'da en iyi senaryo ödülüne aday oluşu bu durumda aradan geçen 40 yılın da etkisi olduğunu gösteriyor. Gerçi daha 3-5 sene önce Shape of Water büyük ödülü aldı, çok da farklı filmler sayılmazlar. Hatta bu daha gerçekçi. :A

6.5/10
---------------------

Pretty Woman (1990)

7.5/10
Season 1 GIF by NETFLIX

• Güldürdün
Reactions: bazinga and 12.Adam

Düttürü Dünya (1988)

Kemal Sunal'ın bugüne dek izlediğim en ciddi işiydi sanırım. En azından izlediğim en ciddi performansı. Basit ama iyi işleyen bir konu. 80'ler Ankara'sındaki yoksulluğu ve onla baş etme konusundaki çaresizliği oldukça iyi anlatmış. Filmin içerisinde pek çok farklı eleştiri maddesi de var tabii. Ne yazık ki bu filmde yaşananların pek çoğu bugün ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde hala yaşanmaya müsait durumda.

8/10

• Beğendim
Reactions: Dosi and 12.Adam

Düttürü Dünya (1988)

Kemal Sunal'ın bugüne dek izlediğim en ciddi işiydi sanırım. En azından izlediğim en ciddi performansı. Basit ama iyi işleyen bir konu. 80'ler Ankara'sındaki yoksulluğu ve onla baş etme konusundaki çaresizliği oldukça iyi anlatmış. Filmin içerisinde pek çok farklı eleştiri maddesi de var tabii. Ne yazık ki bu filmde yaşananların pek çoğu bugün ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde hala yaşanmaya müsait durumda.

8/10
Season 4 Wow GIF by The Office

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Good Morning, Vietnam (1987)

Robin Williams'ın her zamanki sonsuz enerjisiyle ayakta tutmaya çalıştığı ama pek de başarılı olamadığı bir film olmuş. Konu bence vasattı. Yer yer eğlendirse de yetersizdi. Savaş karşıtlığını da yeterince ilgi çekici bir yolla yansıttığı söylenemez.

5/10

Breakdown 1997
Kurt Russell’in harika performans sergilediği özellikle karısı gittikten sonra heyecanı ve temposu sonuna kadar devam eden güzel bir film. Yol filmlerinin bir başka versiyonu ve senesine göre güzel çekilmiş. Filmi izlerken gerilimi sonuna kadar hissettiğimide belirteyim. Süreside ideall.

Aylardır film izlemiyordum. İyi bir film ile açılışı yaptım. Yavaştan film izleme moduna geçiş yapıyorum.

Puanım 8/10

• Beğendim

The Simpsons Movie (2007)

Dizinin ortalama bir bölümünden halliceydi bence. Eğlendiren anları vardı ama film olunca insan bir tık fazlasını bekliyor dizi bölümlerinden...

6.5/10
Türkçe kaynağı bulamadım, Artık Homer oğluna bunu yapmayı bırakıyor :A
IMG_8080.jpeg
Dizide zamanın değiştiği ve daha modern olmak istedikleri için artık bu hareketi görmeyecekmişiz :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and 12.Adam
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Good Morning, Vietnam (1987)

Robin Williams'ın her zamanki sonsuz enerjisiyle ayakta tutmaya çalıştığı ama pek de başarılı olamadığı bir film olmuş. Konu bence vasattı. Yer yer eğlendirse de yetersizdi. Savaş karşıtlığını da yeterince ilgi çekici bir yolla yansıttığı söylenemez.

5/10
89 yıldır listemde ve elim gitmiyor. :A Bu puan hepten beklentimi düşürdü. :A

• Güldürdün