En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
IMDb'de aynı değerlere sahip ama Letterboxd'de fark var, gerçi orada küçük bir fark var. :D Üçüncü filmden sonra Amazing Spider-Man'a geçersin. Andrew ile Emma çok yakışıyor ama film hakkında yorum yapmayayım. Emma, Ryan'a daha çok yakışıyor gerçi bence ama Andrew ile de iyiler. :D
Emma herkesle her koşulda iyidir zaten. :love1: :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
4466537.jpg

Kadrosu kötü değil aslında;
Ama tabi Milla Ablanın serisi çok lezzetliydi.

Genede beğendim ,sıkılmadan izledim.

10 üzerinden 6.5 yeterli.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Spider-Man 2 (2004)

Geçen yıl izlediğim son film oldu. Süper kahramanlık filmleri içinde iyi sayılabilecek filmlerdendi gerçekten.

Süresi fazla uzun olup tekrara düştüğü kısımlar olsa da ilk filmdeki samimiyet ve Kirsten Dunst burada da mevcut. Spider-Man'in sıra dışı özelliklerine rağmen içimizden biri oluşu bu filmin bu kadar sevilmesindeki en büyük neden olsa gerek. Ve de içine düştüğü ikilem de filmin süper kahramanlık filmlerinin pek çoğundan sıyrılmasını sağlıyor.

Bu arada J.K. Simmons da bir not düşülmeyi hak ediyor. Performansı çok eğlenceli.

7/10
Meşhur tren sahnesine ayrıca değinmeni beklerdim ama sana o kadar da epik gelmedi sanırım. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Spider-Man 3 (2007)

Korktuğum gibi kötü bir film değildi. Beğenmeyenler daha çok çizgi romanla uyumsuz yanlarından ve Venom'a önem verilmeyişinden gömmüş. Fakat bunlar benim çok umursayacağım şeyler değil. Her uyarlama orijinalini birebir alsa zaten bu tip tekrar tekrar uyarlanan yapımların bir anlamı kalmaz...

Yine de ilk iki filme göre geride olduğu bariz bir film. Sandman karakteri olmamış. Süre çok uzun. Peter'ın karakterindeki değişim vs çok hoş değildi. Yine de seri için fena sayılmayacak bir finaldi.

Neticede izlediğime memnun kaldığım bir üçlemeydi. Samimi ve içeriği genel anlamda doluydu.

6/10

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Spider-Man 3 (2007)

Korktuğum gibi kötü bir film değildi. Beğenmeyenler daha çok çizgi romanla uyumsuz yanlarından ve Venom'a önem verilmeyişinden gömmüş. Fakat bunlar benim çok umursayacağım şeyler değil. Her uyarlama orijinalini birebir alsa zaten bu tip tekrar tekrar uyarlanan yapımların bir anlamı kalmaz...

Yine de ilk iki filme göre geride olduğu bariz bir film. Sandman karakteri olmamış. Süre çok uzun. Peter'ın karakterindeki değişim vs çok hoş değildi. Yine de seri için fena sayılmayacak bir finaldi.

Neticede izlediğime memnun kaldığım bir üçlemeydi. Samimi ve içeriği genel anlamda doluydu.

6/10
Benim de 6 puan verdiğim filmdi, neyse ki çok gömmemişsin filmi. :D Senin puanlar 7-7-6 olmuş oldu, benim 7-8-6. :A Neyse ki eksik olan Spider-Man üçlemesini tamamladın. Şimdi sırada Amazing Spider-Man üçlemesinde, pardon iki filmi. Sonradan üçüncü bir film çıkabilir. Berbat etmeselerdi son filmi, üçüncü film de çıkardı belki. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Amazing Spider-Man (2012)

Gereksiz bir film olmuş. Nolan'ın Batman'i tutunca benzer karanlık atmosferde biz de Spider-Man filmi yapalım demişler ama olmamış.

İlk üçlemenin samimiyetinden eser olmayan, fantastikliği abartan, aksiyonları boş, duygusuz ve sevilesi olmaktan uzak karakterlere sahip bir film olmuş. Emma Stone dahi kurtaramamış.

Devam filmini de gönül rahatlığıyla es geçiyorum.

4/10

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

The Amazing Spider-Man (2012)

Gereksiz bir film olmuş. Nolan'ın Batman'i tutunca benzer karanlık atmosferde biz de Spider-Man filmi yapalım demişler ama olmamış.

İlk üçlemenin samimiyetinden eser olmayan, fantastikliği abartan, aksiyonları boş, duygusuz ve sevilesi olmaktan uzak karakterlere sahip bir film olmuş. Emma Stone dahi kurtaramamış.

Devam filmini de gönül rahatlığıyla es geçiyorum.

4/10
Bahsettiğim şey buydu, gerçi ben yine 6 puan vermiştim Andrew ile Emma hatrına ama genel olarak daldan dala atlayan bir hikayesi var. :A İkinci filme bu puanı vermiştim ama belirteyim. Kaçırma derim, inanılmaz tuhaf şeyler yapıyorlar. :A

• Güldürdün

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
the-novice.jpg

Demin bitirdim..
İzlemesi keyifli gelen sporun içdünyası...
Hırs,kazanma isteği...

Ödüllerini hakeden bir film olmuş.

10 üzernden 7.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Birkaç yıl önce kitabını okumuştum ve çok beğenmiştim, filmi olduğunu da biliyordum ama fırsat olmamıştı. Filmi de gerçekten çok güzel olmuş, çok beğendim. Kitap birebir aktarılmış, film ilerledikçe kitap sayfaları aklıma geldi. Okurken yaşadığım rüzgara filmin ileri dakikalarında da kapıldım. Önce kitabını okuyup ardından filmini izlemek daha güzel olur ama, gözünüzün önüne satırlar geliyor tek tek...

Amir ve Hassan'ın küçük yaşlardaki Afganistan bölümlerini daha çok görmek isterdim, o kısımlar daha uzun olabilirdi. Amir'in Amerika yolculuğunu daha kısa tutabilirlerdi, Amerika kısımlarında hafiften sıkıldım çünkü. Tabi son sahneleri muhteşemdi. Yönetmenliği de sevdim, görüntüler güzeldi.

8/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
5076293.jpg

Ben hiçbir çıkarımda bulunamadım bu filmi izledikten sonra...

Android Robotlar,dünyayı ele geçiriyor.
Hamile bir kadın ve eşi...
Ağır dram içeren son bölümler..
Ve son.

10 üzerinden 5.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
5076293.jpg

Ben hiçbir çıkarımda bulunamadım bu filmi izledikten sonra...

Android Robotlar,dünyayı ele geçiriyor.
Hamile bir kadın ve eşi...
Ağır dram içeren son bölümler..
Ve son.

10 üzerinden 5.
Chloe Grace Moretz başrol, şimdi dikkat ettim. Kick-Ass filminde başroldü. Çok güzel bulmuştum çocuktu düşün o sıra, ikinci filmde iyice güzelleşmişti. :A Yakınlaşma sahnesi görmeyeyim diye filmlerini çok fazla tercih etmediğim oyunculardan nedense. :A Kick-Ass'in ikinci filminde de beklediğim sahne de ne yazık ki gelmişti. :A

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Spider-Man: Homecoming (2017)

Amazing olan arkadaştan daha iyi olsa da Spider-Man filminden çok Avengers hayranı bir ergen filmi olmuş.

Orijin hikayesi değil, karakterin doğuşunu anlatmıyor. Oysa en eğlenceli kısmı orası. Zendaya'nın oynadığı karakterin önemli olmasını bekliyordum ama gereksiz bir ayrıntı karakter gibi olmuş.

Tony Stark'ı çıkarırsak Amazing arkadaşın bile gerisine düşer ama bu haliyle bazı eğlenceli, komik anları var. Fakat ilk üçlemenin samimiyetinden, kaliteli aksiyonlarından, vermek istediği mesajlardan eser yok.

5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2438080_b40a21829b8556b924a7f50090731292.jpg

Bir Peri Masalı: Radyum Kızları

Pandemiden önce de övgülerine denk gelmiştim ama izlemek şimdiye kısmetmiş. 1920'lerin ABD'sinde cephede savaşan askerler gece vakti da saatin kaç olduğunu görebilsin diye akrep, yelkovan ve kadranları o dönem yeni keşfedillen ve çok değerli görüldüğü için yiyeceklerde bile kullanılan radyumla boyayan bir grup genç kadının hikayesini konu alıyor. Gerçek hikaye zaten yeterince etkileyiciyken bunun Türk bir yazar tarafından kaleme alınmış olması da ayrı özel. Reji, ışık ve sahne tasarımı bu etkileyici öykünün hakkını veriyor. Hikayenin çekiciliğinin yanı sıra kadrodaki birbirinden parlak genç oyuncuların muhteşem performansları da 2 buçuk saatlik oyunun sıkılmadan izlenmesini sağlıyor.

Tüm kadronun oyunculuğu şahaneydi ama senaryo üç karaktere (Quinta, May ve Katherine) bir tık daha fazla ağırlık veriyor o yüzden Deniz Danışoğlu (yakın zamanda Kırmızı Oda'da Pembe'nin annesi Satı'nın gençliğini oynamıştı ve ekranda ilk gördüğümde gerçekten çok beğenmiştim, boşa değilmiş), Çiğdem Aygün ve Merve Şeyma Zengin (Kulüp'ün Tasula'sı) üçlüsüne ayrı bir alkış göndermek istiyorum. Ne yazık ki bu ay başka temsilleri olmayacakmış ama Devlet Tiyatrosu oyunu olduğu için çok uygun bir fiyatla izlenebiliyor o yüzden imkanı olan herkese tavsiye ediyorum.

8.5/10

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Gerçekten bir başyapıt! Tek kelimeyle harika, muhteşem, enfes! 2.5 saat süresinin nasıl geçtiğini anlamadan, su gibi akıp giden bir şaheser... Ne yazsam, ne söylesem bilemiyorum ama yaşananları iliğinize kadar hissediyorsunuz. Üşüyorsunuz, acıkıyorsunuz, korkuyorsunuz, susuyorsunuz, umutlanıyorsunuz, ümitsizliğe kapılıyorsunuz... Hayatta kalma mücadelesine ortak oluyorsunuz. Almanların Polonya işgalini, zulümlerini, yaşattıklarını harika yansıtmış.

10/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

İlk sinemada izlemiştim, sonrasında yine izlemiştim. Her izlediğimde ayrı tat alıyorum, her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor. Sezen Aksu imzası ve Çağatay Ulusoy'un enfes yorumuyla 'Mutlu Sonsuz' da filmin unutulmazlarından. Çağatay Ulusoy muhteşem iş çıkarmış, bu filme ne kadar hazırlandığını çok iyi hatırlıyorum. Leyla Lydia Tuğutlu çok iyiydi. İkilinin uyumu çok güzeldi, ileride bir dizide izlemek isterim ikiliyi.

''Artık annen de benim sevgilim...''

8/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
images

Polisiye-Gerilim-Criminal üzerine sürükleyici bir film olmuş.

Kitap uyarlaması.

Sıkmadan izlettirdi kendini; makul bir süresi var.

10 üzerinden 7.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
1642523352221.jpeg

Demin bitirdim.
Çok farklı bir konuyua sahip ; gizem dolu bir filmdi.

Sonuna kadar merak ve heyecan ile izledim.

Bu filmi gömenler..zevklerini kesinlikle gözden geçirmelidir.

10 üzerinden 8,5.

• Güldürdün