En Son İzlediğiniz Film? 🎞

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Çiçek Abbas (1982)

İlk kez doğru düzgün izlediğim bir film oldu. Pek çok efsaneleşmiş sahne ve repliğin bu filme ait olduğunu öğrenmiş oldum. :A

"Şakir'e çay yok", "ne diyem Mahmut mu diyem" gibi efsaneleşmiş pek çok repliği var. Yavuz Turgul'un senaryoda olması kalite olarak yansısa da olay örgüsü çok da iyi sayılmaz. Teknik açıdan da film epey vasat. Yine de genel olarak oldukça iyi diyebileceğim yerli filmlerimizden...

7.5/10

• Güldürdün
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559

Jagten (The Hunt)

Küçük bir kızın sinirle söylediği büyük bir yalan sonucu -iftira bence bu durumda yanlış bir tabir olur- bir adamın hayatının kararmasını, toplum tarafından dışlanıp lince uğramasını konu alan bir filmdi.

Çok zor bir durum gerçekten ama kreş müdürü ve pedagogun direkt adamı suçlu çıkarmaya çalışırcasına çocuğu yönlendirmeleri çok yanlış ve sinir bozucu bir durumdu. Çocuklar gayet de çok kolay bir şekilde yalan söyleyebilir, böyle durumlarda bunu da göz önüne almak gerekir.

Bir yandan çok gerçekçi bir film olsa da bir yandan acıtasyon yapmak için abartıldığını düşündüğüm 1-2 sahne de vardı, keşke olmasalardı. Yine de oldukça başarılı bir filmdi. Senaryo, kurgu, yönetmenlik, oyunculuklar oldukça iyiydi. Mads Mikkelsen Oscarlık bir performans çıkarmış.

Son kısımları pek beğenmedim. Birden direkt zaman atlaması yapılması ve güle oynaya sahnelere geçilmesi filmin dokusuna zarar vermiş bence. Gerek yoktu böyle bir zaman atlamasına. Buna rağmen final sahnesiyle biraz toparlamışlar ama. Metaforik sonları severim. :A

8/10

Toy Story

Ee bildiğin çocuk filmiydi bu? :A

Bu kadar sevilmesine ve kült olmasına şaşırdım, overrated bulduğum filmler listeme girdi. :A
Bana göre hiçbir alt metni olmayan direkt olarak çocuklara hitap eden bir animasyondu. Eğlenceli de bulmadım pek, sıkılmadım ama toplasam 1-2 yerde gülümsemişimdir sanırım. Kötü değildi ama pek bana hitap etmedi...

Teknik olarak yılına göre iyi bir animasyondu ama bu konuda hakkını vereyim. :A

5.7/10

@bazinga ilk firemizi verdik, 5/6 gidiyoruz sanırım şu an. :A

• Olmamış
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Jagten (The Hunt)

Küçük bir kızın sinirle söylediği büyük bir yalan sonucu -iftira bence bu durumda yanlış bir tabir olur- bir adamın hayatının kararmasını, toplum tarafından dışlanıp lince uğramasını konu alan bir filmdi.

Çok zor bir durum gerçekten ama kreş müdürü ve pedagogun direkt adamı suçlu çıkarmaya çalışırcasına çocuğu yönlendirmeleri çok yanlış ve sinir bozucu bir durumdu. Çocuklar gayet de çok kolay bir şekilde yalan söyleyebilir, böyle durumlarda bunu da göz önüne almak gerekir.

Bir yandan çok gerçekçi bir film olsa da bir yandan acıtasyon yapmak için abartıldığını düşündüğüm 1-2 sahne de vardı, keşke olmasalardı. Yine de oldukça başarılı bir filmdi. Senaryo, kurgu, yönetmenlik, oyunculuklar oldukça iyiydi. Mads Mikkelsen Oscarlık bir performans çıkarmış.

Son kısımları pek beğenmedim. Birden direkt zaman atlaması yapılması ve güle oynaya sahnelere geçilmesi filmin dokusuna zarar vermiş bence. Gerek yoktu böyle bir zaman atlamasına. Buna rağmen final sahnesiyle biraz toparlamışlar ama. Metaforik sonları severim. :A

8/10

Toy Story

Ee bildiğin çocuk filmiydi bu? :A

Bu kadar sevilmesine ve kült olmasına şaşırdım, overrated bulduğum filmler listeme girdi. :A
Bana göre hiçbir alt metni olmayan direkt olarak çocuklara hitap eden bir animasyondu. Eğlenceli de bulmadım pek, sıkılmadım ama toplasam 1-2 yerde gülümsemişimdir sanırım. Kötü değildi ama pek bana hitap etmedi...

Teknik olarak yılına göre iyi bir animasyondu ama bu konuda hakkını vereyim. :A

5.7/10

@bazinga ilk firemizi verdik, 5/6 gidiyoruz sanırım şu an. :A
10 doğruyu götüren türden bir yanlış olmuş bu Toy Story'ye bu puanı vermek nedir? Onu geçtim bu yaşa kadar Toy Story izlemeden nasıl geldin? :A

Animasyon türüne çağ atlatan filmdir bu, hayal gücünün zirvesidir, serinin devam filmlerinde alt metnin de alası vardır. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
10 doğruyu götüren türden bir yanlış olmuş bu Toy Story'ye bu puanı vermek nedir? Onu geçtim bu yaşa kadar Toy Story izlemeden nasıl geldin? :A

Animasyon türüne çağ atlatan filmdir bu, hayal gücünün zirvesidir, serinin devam filmlerinde alt metnin de alası vardır. :A
Bilmiyorum ki hiç karşıma çıkmadı. Bizim jenerasyon için çok popüler bir film değil bence. Buz Devri, Nemo, Up vs popülerdi bizim dönemimizde. :A

Senin listende olmasaydı muhtemelen hiç izlemezdim. Bana hitap etmedi bilmiyorum, çocukken izleseydim severdim belki... :A

Çağ atlatmak derken teknik olarak diyorsun sanırım? Senaryo olarak bir numarası yoktu çünkü. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bilmiyorum ki hiç karşıma çıkmadı. Bizim jenerasyon için çok popüler bir film değil bence. Buz Devri, Nemo, Up vs popülerdi bizim dönemimizde. :A

Senin listende olmasaydı muhtemelen hiç izlemezdim. Bana hitap etmedi bilmiyorum, çocukken izleseydim severdim belki... :A

Çağ atlatmak derken teknik olarak diyorsun sanırım? Senaryo olarak bir numarası yoktu çünkü. :A
Buz Devri ve Nemo daha popülerdi bir dönem kabul ediyorum da Toy Story her devrin filmidir. :A

Senaryo olarak bir numarası yoktu mu? :A Oscar adaylığı mevcut senaryo dalında. :Z Her alanda çağ atlattı. Animasyon teknik başarısından dolayı özel Oscar kazandı. :Z

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Buz Devri ve Nemo daha popülerdi bir dönem kabul ediyorum da Toy Story her devrin filmidir. :A

Senaryo olarak bir numarası yoktu mu? :A Oscar adaylığı mevcut senaryo dalında. :Z Her alanda çağ atlattı. Animasyon teknik başarısından dolayı özel Oscar kazandı. :Z
Ben Buz Devri ve Nemo'yu da sevmezdim sanırım şu an izlesem. Böyle daha çok çocuklara hitap eden, eğlendiren, alt metni olmayan animasyonlar bana göre değil. :A

Bence senaryosu iyi değildi. :A Sevilen ve başarılı olan bir film olduğunu kabul ediyorum zaten, yorumumda da belirtmiştim. Anlamlandıramadığım şey de bu oldu. Bu filmin nesi bu kadar beğeni toplamış. :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
1625168849198.png

ve demin bitirdim...

10 üzerinden 9.

16 temmuzda sinemaya geldiğinde sinemeda da izleyeceğim.

çok iyiydi!!!

• Beğendim

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
12 Angry Men(1957)
https://www.imdb.com/title/tt0050083/

5 izleyişim ve yine izlerken ekrana kilitlendim o kadar çok zevk alıyorum,yorum yapmıyorum çünkü bu konuda çok iyi değilim sadece filmi izlemeyen herkese öneriyorum çok ama çok iyi bir film,gönül rahatlığıyla pişman olmayacaksınız diyebilirim.

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Güldürdün
Reactions: BARON疼痛

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Asla kabul etmeyeceğim bir yorum.

39 yaşına girecek biri olarak NEMO için bu yorumunu kesinlikle kabul etmiyorum.
Çok hatırlamıyorum açıkçası, belki izlerim yeniden bir ara. :A

Neyse hazır birkaç diss almışken ve konusu da geçmişken bir itirafta daha bulunayım. :A

A Quiet Place vasat bir film ve The Shining ile birlikte türünün en overrated filmleri...
@bazinga

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060

Neyse hazır birkaç diss almışken ve konusu da geçmişken bir itirafta daha bulunayım. :A

A Quiet Place vasat bir film ve The Shining ile birlikte türünün en overrated filmleri...
@bazinga
Ben 6-7 kere izledim...Zaten hayranlığım gayet bellidir.

Offf yaaaa Sessiz Bir Yere de kötü dedi..
Sedeffffffffffffffffff :kizgin::kizgin:

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Ben 6-7 kere izledim...Zaten hayranlığım gayet bellidir.

Offf yaaaa Sessiz Bir Yere de kötü dedi..
Sedeffffffffffffffffff :kizgin::kizgin:
Ben Nemo ile ilgili kötü yorum yapmamıştım aslında. Şu an izlesem sevmem sanırım diye bir tahminde bulunmuştum sadece. Hatırlamıyorum filmi. :A

A Quiet Place kötü değildi, senaryosu falan türüne göre yenilikçiydi ama bu kadar övgüleri hak edecek bir film de değildi bence. :A

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

@bazinga
Bir güne bu kadar çok rezalet değerlendirme çok fazla. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

@bazinga
The Shining'e de overrated dendiğini görünce dayanamadım bir olmamış da ben attım :A