En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Suç temalı filmin bir farkı var, o da Western temalı olması. Tabii burada kovboy şapkası var ama kovboy şekli yok. Modern kovboyculuk var. Film de zaten dört karakter üzerinde geçiyor ve durağan bir yapısı var. Her ne kadar sonlara doğru hareketlilik olsa da, finali zayıf gibi geldi bana.

Film hakkında:
Tanner ile Howard kardeşler, büyüklerinden kalan evlerini ipotekten kurtarmak için banka soygununa başlar. Çekirge misali; bir sıçradılar, iki sıçradılar, sonra da yakalandılar. Marcus Hamilton ve ortağı Alberto Parker ile başlıyor aramalar. En sonunda da bulmayı başarıyorlar. Son girdikleri yerde yüklü miktarda para kaldırsa da kardeşler, tepkiyle de karşılaşırlar. Sonra arabalar değişir, Tanner gider uzaklara ve polislerle çatışmaya girer. Howard ise uzaklaşır gider yaralansa da. İpotekten kurtarır evi, çocuklarına bırakır petrol çıkan evi. Tanner çatışmada Alberto'yu vurur, Marcus da Tanner'i. En sonunda da Howard'a gidip, peşini bırakmayacağını söylerken biter film. Emekli de olmuştur tabii artık kendisi ama yine de peşini bırakmayacağını söyler.

Ben Foster, Chris Pine ve Jeff Bridges gibi isimlerin rol aldığı filme karşı beklentilerim, konuyu okuyunca yükselmişti ama filmi izlerken biraz düştü. Daha iyi beklerdim ama yine de idare eder. Finali başarılı olsa daha iyi olabilirdi. Sanki devamı gelecek gibi bitti.

7/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ne gereği var ki? Ben eski bir film yorumumu arayacağım zaman direkt bu konudan arıyorum çok rahat oluyor bulması. :)
Bazen açılıyor ya yeni konu, o açıdan demiştim. Bu konu silinmeyecek tabii ama yeni başlık altında devam eder diye düşünmüştüm. Her neyse, fark etmez. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Selamlar, etkinlikte seçilmeyen filmlere saydırmaya geldim. :A

Twice Born (2012)

Ne eleştirmenlerin batırdığı kadar kötü ne de IMDb'de 7.4 alacak kadar iyi bir film.

Penelope Cruz çok beğendiğim bir oyuncu, yine izlemekten keyif aldım. Saadet Işıl Aksoy da çok iyiydi. Erkek karakterleri beğenmedim.

Filmin inandırıcılıkla ilgili bazı sorunları vardı bana kalırsa.

Penelope Cruz'un karakteri çocuk sahibi olmayı çok istiyordu tamam da o şekilde dünyaya gelmiş bir çocuğu sahiplenmek?

6/10

-------------

Precious (2009)

Bugüne dek izlediğim en kötü Oscar adayı filmlerden biriydi. Lee Daniels'ı özellikle Empire döneminden severdim ama burada ne yapmış böyle? :( Berbat bir yönetmenlik. Tamam karakterin başına gelenler, yaşadıkları üzücü de yani üzülmenin bile daha eğlenceli yolları var. Senaryo ödülünü de hak ettiğini düşünmüyorum. Gerçi Oscar 2010, The Hurt Locker denen tırt filmin en iyi film ödülü kazandığı en kötü Oscarlardan biri o nedenle çok da şey etmemek lazım. :)

3/10

-------------

Julie & Julia (2009)

Meşhur Tom Hanks & Meg Ryan filmlerinin yönetmeni Nora Ephron onlar gibi 90'lar tadı veren hoş bir yapım. Konusu çok özgün, fakat gereğinden çok uzun tutulmuş. 2 saati hak edecek kadar bir içeriği yok filmin, bir süre sonra çok sıkıyor.

Müzikleri güzeldi.

Amy Adams'ı izlemekten keyif aldım. Meryl Streep'in oynadığı karakterin konuşma şekli çok iticiymiş. Onun sahnelerinde kulak tırmayalan sesinden ötürü zorlandım.

6/10

-------------

Sleep Tight (2011)

Ben bu filmi anlamadım. Amacı neydi, niye izledik çözemedim. Fakat seyir zevki yüksek, gerilim dozu yüksek bir filmdi orası kesin. Yönetmenlik açısından başarılı.

Psikopat bir adamın hayat dolu bir kadına hayatı dar etmeye çalışmasının filmi...

Filmin sonunda kesin geçmişe dair bir şey çıkacak ve adamın motivasyonunu öyle verecekler dedim. Fakat olmadı. Gerçi öyle olsaydı da her İspanyol filmi intikama bağlanıyor diye kızacaktım ama bu öyle de değil.

Ayrıca insanlar için kötü örnek teşkil edecek çok fazla şey barındırıyor film ve bunların sonucu bir yere bağlanmıyor. İçeriğiyle tehlikeli bir film.

5.5/10

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
91G8nGZjSZL._AC_SY679_.jpg

@Tolstoyevski 'nin önerisiyle aylık 1 film etkinliğimizde sıradaki film Groundhog Day filmiydi.

Oldukça keyifli bir filmdi. Ders alınması gereken ve kendi günümüzün iyi geçmesini sağlamak aslında bizim elimizde olduğunu bize anlatmaya çalışan bir film. Filmde baya ince espriler hakimdi. İzlerken keyif aldım.

Şuan bu karantina günlerinde aslında tamda filmdeki gibi her günümüz aynı geçmekte.

8.5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 82129

@Tolstoyevski 'nin önerisiyle yllık 1 film etkinliğimizde sıradaki film Groundhog Day filmiydi.

Oldukça keyifli bir filmdi. Ders alınması gereken ve kendi günümüzün iyi geçmesini sağlamak aslında bizim elimizde olduğunu bize anlatmaya çalışan bir film. Filmde baya ince espriler hakimdi. İzlerken keyif aldım.

Şuan bu karantina günlerinde aslında tamda filmdeki gibi her günümüz aynı geçmekte.

8.5/10
10/10'luk film.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 78493

Mükemmel bir film. Keyif alarak izledim. Geleceğe ve geçmişe dönüş temalı olan bu filmin 3. serisini izlerken geçmişe gittim, çocukluğumun filmi ve 30 sene önceki film olmasına rağmen şimdiki zamanda bile sırıtmayan bir film. Kendi zamamınında bu dalda en iyisi olduğunu söylesem abartmış olmam.
Dizilerden Friends benim için en sevdiğim top10 dizilerimin zirvesindeyse bu filmde top10 filmimin zirvesindedir.

10/10
Benim 10 numaram alıntıdaki film ve serisi😊

• Beğendim
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Seneler önce ilk izlediğimde de çok keyif almıştım, sıradan komedi filmlerinden çok farklı bir tarzı vardı ve bu kez @Dosi vesilesiyle izlediğimde daha da bir keyif aldım çünkü karantina günleri. Gerçekten izlemesi çok keyifli Ve sıcacık bir film, birçok detayı unutulmaz ve müzikleri harika. Filmin ana mesajı insanın içine işliyor. Gerek monoton hayatlara yapılabilecek değişikliklerin imkansız olmadığını gerekse de ön yargıların rahatlıkla kırılabileceği çok samimi bir tonda anlatılıyor. Dahası 2 oyuncu da mükemmel bir performans sergilediği için insan kendini filme kaptırıyor. Daha söyleyecek çok şey var ama sıcak ve nemli bir İstanbul gününde bu kadarlık yeterli.

Şu şarkıyı listeme ekledim, çok güzel bir şarkı bu film sayesinde keşfettiğim..

9.2/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Seneler önce ilk izlediğimde de çok keyif almıştım, sıradan komedi filmlerinden çok farklı bir tarzı vardı ve bu kez @Dosi vesilesiyle izlediğimde daha da bir keyif aldım çünkü karantina günleri. Gerçekten izlemesi çok keyifli Ve sıcacık bir film, birçok detayı unutulmaz ve müzikleri harika. Filmin ana mesajı insanın içine işliyor. Gerek monoton hayatlara yapılabilecek değişikliklerin imkansız olmadığını gerekse de ön yargıların rahatlıkla kırılabileceği çok samimi bir tonda anlatılıyor. Dahası 2 oyuncu da mükemmel bir performans sergilediği için insan kendini filme kaptırıyor. Daha söyleyecek çok şey var ama sıcak ve nemli bir İstanbul gününde bu kadarlık yeterli.

Şu şarkıyı listeme ekledim, çok güzel bir şarkı bu film sayesinde keşfettiğim..

9.2/10
Konya'da yaşıyor, sanırsın Almanya'da yaşıyor, Almanca IMDb. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Konya'da yaşıyor, sanırsın Almanya'da yaşıyor, Almanca IMDb. :A
O imdb ile alakalı bir problem sanırım çünkü sitenin dili İngilizce, link atınca böyle :A

Bu arada Konya ile uzaktan yakından alakam olmadı malum şirket hariç, daima İstanbul beyefendilerindeniz :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
O imdb ile alakalı bir problem sanırım çünkü sitenin dili İngilizce, link atınca böyle :A

Bu arada Konya ile uzaktan yakından alakam olmadı malum şirket hariç, daima İstanbul beyefendilerindeniz :A
Friedrich Nietzsche ile bağlantılı olarak söyleyebilirdin aslında da, neyse artık. :A

Konya'da yaşıyorsun da, alakan yok, iyiymiş. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Friedrich Nietzsche ile bağlantılı olarak söyleyebilirdin aslında da, neyse artık. :A

Konya'da yaşıyorsun da, alakan yok, iyiymiş. :A
Alman disiplini işte... yakamıza yapıştı, bırakmak bilmiyor :A @Sherlock

Sağlıklı düşünemiyorum son günlerde Konya çöl sıcakları sağolsun :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Koskoca Tom Hardy başrol olsun, IMDb'de reytingi 5 olsun. Genel eleştiriler zaman kaybı ve Capone makyajının çok kötü olduğu ve çok göze battığı yönünde.

@bazinga, @Sherlock, @MEnes, @MasacRE, @Tolstoyevski.
Tom Hardy kariyerinin en parlak dönemini yanlış filmlerde harcıyor. Nolan da olmasa kariyeri büyük ölçüde çöp filmlerle dolu o nedenle şaşırmadım. :(

• Beğendim