En Son İzlediğiniz Film? 🎞

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
1587678613668.png

10/6.5

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

İyi ki sinemada falan izlememişim, parama üzülürdüm. Kubilay Aka üstüne koya koya ilerletiyor, kabulüm. Ama başrollerde uyum yoktu başta, Afra Saraçoğlu ablası gibi kalmış. Filmin senaryosu zaten klasikti, fazla bir numarası yoktu. Babaanne güldürdü en azından. Filmin müziği de güzeldi, kim imza atmışsa sevdim. :X

5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
RECEP İVEDİK 1-2-3-4
1587737943366.png

İlk filmleri daha lezzetli ve güldürüyormuş, onu fark ettim. 1-2 ve ardından 4'ü koyarım, 3. filme o kadar eğlendiğimi söyleyemem. Son iki filmi izlemeden önce dördünü de tekrar izlemek istedim. Epey güldüm, eğlendim. Güzel oldu. :X

İlk kez izledim, yine eğlenceli bir filmdi. Serinin 6 filmi arasında en az sevdiğim bu olabilir tabi... Kuru fasulye olayına güldüm epey, açıkçası 4'ün benzeri gibi geldi yarışmalar düşünüldüğünde.

Sinemada izleyememiştim diye üzüldüm, pek de üzülünecek bir iş olmamış. Recep ve Nurullah'ın ormanda kaybolmadığı dakikalar daha komikti ya, oralara çok güldüm. Ersin ile olan sahneleri daha fazla olsaydı daha komik olabilirmiş, ormandaki sahnelere fazla gülmedim yani. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Çoğunluk (2010)

Fazlasıyla gerçek bir Türkiye profili çizen bir film. Filmdeki tüm karakterler etraftan fazlasıyla gelen karakterler. Her biri aslında oldukça üzücü bir hayatın parçasılar. Fakat senaryo epey zayıf bence, izlemeyenin pek bir şey kaçırdığı söylenemez.

5/10

Dağ 2 (2016)

Sevmeyeceğimi tahmin ettiğimden aşırı yüksek imdb puanına rağmen hep erteliyordum, nihayet izledim. Kesinlikle overrated bir film. Bu filmi Türkiye dışında bir ülkeden beğenen çıkması zor. Türkiye'de bu tarz pek operasyonel film olmadığından çok ilgi görmüş ama sinema açısından hiçbir değeri yok. Şimdi bu filmin IMDb puanı 8.9 ama sinemanın en aşmış örneklerinden biri olan 1917'nin 8.3. :):)

İlk film daha güzeldi. En azından kendi içinde daha özgün, karakterleri daha merkezinde olan bir filmdi. Süresi de yerindeydi. Bu filmde 2 saati hak eden bir konu kesinlikle yok...

4/10

Böylece 12 filmlik yerli sinema kuşağımı noktalamış oldum. Eksikleri gidermem güzel oldu. Ecnebi filmlerle yine karşınızda olacağım. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Wolf of Wall Street (2013)

Yıllar sonra tekrar izledim. Fikirlerimde bir şey değişmedi. Yönetmenlik açısından bir başyapıt. Scorsese'nin en iyi filmi değil ama yönetmenlik hünerlerini en iyi sergilediği filmlerden biri. Filmde o kadar iyi çekilmiş sahneler var ki üç saatlik süresine rağmen sıkmıyor. Bunda diyalogların da çok iyi yazılması büyük pay sahibi.

Filmin pek çok sahnesi kült oldu zaten ve sürekli karşımıza çıkıyor bir yerlerde. Leonardo DiCaprio'nun performansı muh-te-şem. Bu rolle Oscar'ı kazanmalıydı bence. Bu filmden DiCaprio'yu çıkar başka bir aktör koy Scorsese'nin bile bu muhteşem sahneleri bu şekilde çekmesi imkansız olurdu.

Margot Robbie'nin insanlık üstü güzelliğiyle ilk tanıştığımız filmdi. Çok güzel bir performans. :)

Filmin olumsuz yanları malum. Bir kere hayat Jordan Belfort'a hiç adil davranmamış. O kadar halt yedikten sonra pek bir ceza çekmeden hayatını sürdürmüş. Pek çok kişi tarafından idol olarak görülecek bir hayat yaşamış. Film de bunu en uç noktalarda sergilemiş. Özellikle çıplaklığın dozunun çok aşılması, filmde kadınlara tamamen obje gibi davranıldığı sahnelerin çokluğu çok ciddi olumsuzluklar. Lakin sinemasal açıdan Scorsese'nin burada başardığını görmezden gelemem.

9/10

------------------------

Kingdom of Heaven (2005)

2000'lerde çok sayıda çekilen tarihi filmden biri. Ridley Scott olabildiğince objektif olmuş ve bu filmin en büyük artısı. Müslümanların bu kadar olumlu gösterildiği başka bir Hollywood filmi hatırlamıyorum.

Bunun dışında filmden seyir zevki anlamında pek tat verdiği söylenemez. DC sürümünü izledim, çoook uzundu.

5.5/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock