En Son İzlediğiniz Film? 🎞

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,357
Puanı
1,061

Ne izledim ben? Çok da merak ettiğim bir işti, Netflix'te sürekli karşıma çıkıyordu. Oyunculuklar ne kadar güzel olsa da senaryo boş, içerik boş yani. Film bitince 'Bu neydi?' şimdi, 'Niye bitti?' falan olduk yani. İzlemeyin, önermem.

4/10

Başarılı bir filmdi. Üç hırsızın görme engelli bir savaş gazisinin evini soymaya çalışmasını anlatıyor. Görüntüler, kurgu gerçekten iyiydi. Tabi bazı sahneler zorlama olmuş, yok artık adam görmezken bunu nasıl yapıyor diyorsunuz. Ama oyunculuklar ve kurgusu güzeldi, müzikleri de güzel hava katmış. Seyir zevki verdi bizim için.

7.5/10

Vermek istediği mesajı güzeldi, bir trende bunu vermesi bence kurgu bakımından çok başarılıydı. Filmden beklentimi pek bulduğumu söyleyemem, sıkıldım çoğu zaman. Yönetmenliği epey beğendim, trenin kuyruk kısmıyla ön kısmının farkı da şaşırttı. İzlenebilir gibi duruyor.

6/10
Don't Breathe izleyecek vizyon da yok sende de aslında hayret. :A İkincisini izle :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Lunchbox (2013)

Çok hoş bir filmmiş. İzlediğim en iyi Hint filmlerinden olmasa da en farklısıydı diyebilirim sanırım. Ne uzun süresi var, ne gereksiz dans sekansları vs. Gayet gerçekçi bir havası olan, samimi ve eğlenceli bir iş. Hindistan'daki aşırı nüfus çok iyi yansıtılmış. Bizim metrobüslerden beteri de varmış. :) Sefertası sistemini ilk kez duydum, ilginçmiş.

Huysuz ihtiyar hikayelerini seviyorum. Bu filmdeki başrolümüz belki ihtiyar değildi ama o yolda ilerleyen bir adamdı. Irrfan Khan'ı başka filmlerde de izlemiştim, burada çok başarılı. Epey keyif aldım bu özgün hikayeden. Hint filmlerine düşman olanların bile sevebileceği bir film bence. :)

8/10

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Etkinliğin bu hafta aday olan ama seçilemeyen üç filmi hakkında yazayım. Laf aramızda seçilmemesi özellikle ikisi için doğru karardı. :)

Cloud Atlas (2012)

Çok zor ve gereğinden çok daha karmaşık bir film. Anlatmaya çalıştığı şeyleri, yola çıkış amacını çok sevdim. Fakat filmde bir bütünlük yakalayıp tüm kısımları iyi anlamak çok zor. Arada kaçırdığın bir şeyler olunca da filmden kopuyorsun ve her kısımından zevk alamıyorsun...

Filmin en çok sevdiğim yanı çok iyi çekilmiş sahneleri olması. Gerçekten yönetmenlik açısından şahane sahneler var. Zaman geçişleri arasındaki bazı montajlar muazzam. Müzikler çok başarılı. Pek çok yönden destansı hissettiriyor ama işte keşke daha derli toplu olsa, biraz daha kolay anlaşılır olsaymış.

Oyuncu kadrosu da çok iyiydi. Tom Hanks'in herhalde kariyerindeki en farklı karakterlerin çoğu bu film içerisinde. Zaten bu filmden sonra üst üste ödüllük performanslara imza attı ve bir röportajında bu filmin o performanslar için de çok iyi bir zemin hazırladığını söylemişti. Hugo Weaving de çok iyiydi, hep en farklı karakterleri ona vermişler. Güzel olmuş. :)

7/10

Rust and Bone (2012)

İlk sahnelerden itibaren izleyiciyi yakalayan güzel bir film. Marion Cotillard'ı izlemekten hep keyif alıyorum zaten de burası kariyerinin zirve noktalarından biri. Matthias Schoenaerts'i ise normalde sevmezdim ama burada sevdim. Sonlara doğru biraz film dağılıp tempo düşürmeye başladı. Daha etkili bir son yapabilse daha yüksek bir puan alabilirdi benden.

7/10

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Ben bu filmi daha çok sevdiğimi sanıyordum. Çok fazla abartıyla dolu, Çılgın Bediş'e bol bol selam çakan, güzel mesajları olsa da genel olarak pek tat alamadığım bir film. Bir daha dönüp yüzüne bakacağımı sanmıyorum.

6.5/10
Birkaç gün önce izlemiştim konu açılmadan önce. Yaptığım yorumu kopyalayım. :)

İlk gördüğümden itibaren olumlu baktığım ve sevebileceğimi düşündüğüm bir filmdi. Fantastik bir film zannediyordum fakat içinde fantastik şeyler barındıran fantastik olmayan bir filmmiş. O nasıl oluyor derseniz filmi izleyenler anlayacaktır. :):)

Film dikkat çekici bir şekilde başladı özellikle stüdyo adı vs isimlerin özel olarak yazılması çok hoşuma gitti. :)

Hayal gücüyle ilgili şeyler çok eğlenceliydi iyi espriler de vardı içlerinde. En çok Conan ve Benjamin Button'u beğendim. :D

Ortalarından itibaren adamın maceraya açılmasıyla birlikte beni yer yer sıktı film. Fakat özellikle sonlarına doğru yeniden çok hoşuma gitmeye başladı.

Telefonla konuştukları elemanla o şekilde buluşmaları çok iyiydi. :D

Ben Stiller'ı dizilerde konuk oyuncu olarak falan izlemişim ama ilk kez başroldeki filmini izledim. Ekstra bir durumu olmasa da iyiydi. :)

Altın Küre ödüllerinde Will Ferrell ile yaptıkları sunumuyla kendine hayran bırakan Kristen Wiig'i ilk kez izledim sanıyorum. Daha önce animasyon filmlerinde sesini duymuşum pek çok kez. Filmi sevmeme neden olan isimlerden biri oldu. Bundan sonra bulunduğu filmler benim için artı puan kazanır. :):)

Sonlara doğru Sean'ın Sean Penn çıkması çok iyi sürprizdi. :)

Ödül mevsiminde boy gösterememesi normal. Ödüllük bir durumu yoktu hiçbir yandan. Görsel efektlerini başarılı bulmadım ama pek sırıttığı söylenemez.

Sonuç olarak sıra dışı, eğlenceli bir filmdi ama daha da iyi olabilirmiş. Yer yer sıkıcıydı ve senaryoda bazı sorunlar vardı bence. Bu tarz filmleri seven biri olarak 8-9 puanlık bir film olabilirdi istediğim gibi olsaydı ama bu haliyle de sevdim genel olarak ve puanım:

7/10

Bu da altı yıl önceki @bazinga yorumu. Filmi de izleyen sen hariç, bir de bendim. Konusu da vardı filmin. Geçen bakmıştım, oradan aklıma geldi yorumun. Bu kadar olumsuz eleştirmemişsin aslında altı yıl önce. Film anlayışın değiştiği için sanırım böyle oldu. Değişime güzel bir örnek, insanların düşünceleri değişir, aynı kalmaz. :)

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Bu da altı yıl önceki @bazinga yorumu. Filmi de izleyen sen hariç, bir de bendim. Konusu da vardı filmin. Geçen bakmıştım, oradan aklıma geldi yorumun. Bu kadar olumsuz eleştirmemişsin aslında altı yıl önce. Film anlayışın değiştiği için sanırım böyle oldu. Değişime güzel bir örnek, insanların düşünceleri değişir, aynı kalmaz. :)
Çok da bir şey değişmemiş aslında. 7'den 6.5'a düşmüşüm. Yeni filmler izledikçe, yeni şeyler yaşadıkça filmlere bakış açısı da bir miktar değişiyor ister istemez. :) İkinci kez izlediğim çoğu filmde puanım ya hiç değişmiyor ya da 0.5 puan değişiyor. :)

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çok da bir şey değişmemiş aslında. 7'den 6.5'a düşmüşüm. Yeni filmler izledikçe, yeni şeyler yaşadıkça filmlere bakış açısı da bir miktar değişiyor ister istemez. :) İkinci kez izlediğim çoğu filmde puanım ya hiç değişmiyor ya da 0.5 puan değişiyor. :)
Ben çok beğenmiştim örneğin, şimdi o kadar beğenir miyim, bilmiyorum. Beyazperde sitesine göre bir başyapıt niteliği taşıyor, 5 üzerinden 5 vermişler. :)

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Side Effects (2013)

İlk yarısını epey beğensem de ikinci yarısından keyif alamadığım bir film oldu. Beni en çok şaşırtan filmlerden biri oldu ayrıca. Fakat bu konudan çok daha etkili bir film ortaya konabilirmiş.

Rooney Mara yine çok iyiydi. Jude Law bugüne kadar bir sürü yapımda izlesem de hiç aklımda kalmayan oyunculardandı. Burada ilk kez etkiliydi. Yine de bence pek bir niteliği bulunmayan bir oyuncu.

Sonunda twist olacağı aklımın ucundan bile geçmedi. En sondaki de öyle. :D İlaçlarla ilgili mesaj vermeye giden sıkıcı bir son bekliyordum ama fena yanıldım...

6.5/10

• Harika
Reactions: Sherlock

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Ne zamandır komedi filmi izlemiyordum, güzel oldu. Samimi, güzel bir iş olmuş. Tabi ilk filmi daha komik ve eğlenceliydi, ikinci filmi o kadar beğendiğimi söyleyemem. Dilber Ay'ı iki filmde de görmek sevindirdi. İkinci filmin en güzel sürprizleri Ezgi Eyüboğlu ve Olgun Toker'di. Senaryo olarak ilk film daha renkli ve eğlenceliydi, orada da Eda Ece & Aslı Bekiroğlu farkları vardı tabi, ek olarak Emre Kınay da renk katmıştı ilk filme. İzlenebilecek yerli komedilerden olmuş. :X

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

A Coffee in Berlin (2012)

Etkinlik filmlerinden sonuncusuydu. Bu tip varoluşsal sancı konularının sinemaya uyarlanması pek ilgimi çekmiyor ama bu film içerik olarak zayıf olsa da biçim olarak çok başarılıydı. Çok güzel sahneleri vardı. Hikayenin daha iyi bir yere bağlanmasını isterdim.

Alman kızı güzeldi. :D

6/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,974
Puanı
1,060
back-to-the-future-iii-i28656.jpg

Mükemmel bir film. Keyif alarak izledim. Geleceğe ve geçmişe dönüş temalı olan bu filmin 3. serisini izlerken geçmişe gittim, çocukluğumun filmi ve 30 sene önceki film olmasına rağmen şimdiki zamanda bile sırıtmayan bir film. Kendi zamamınında bu dalda en iyisi olduğunu söylesem abartmış olmam.
Dizilerden Friends benim için en sevdiğim top10 dizilerimin zirvesindeyse bu filmde top10 filmimin zirvesindedir.

10/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ekli dosyayı görüntüle 78493

Mükemmel bir film. Keyif alarak izledim. Geleceğe ve geçmişe dönüş temalı olan bu filmin 3. serisini izlerken geçmişe gittim, çocukluğumun filmi ve 30 sene önceki film olmasına rağmen şimdiki zamanda bile sırıtmayan bir film. Kendi zamamınında bu dalda en iyisi olduğunu söylesem abartmış olmam.
Dizilerden Friends benim için en sevdiğim top10 dizilerimin zirvesindeyse bu filmde top10 filmimin zirvesindedir.

10/10
Üçüncü film için mi söylüyorsun bunları seri geneli mi? :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,974
Puanı
1,060
Üçüncü film için mi söylüyorsun bunları seri geneli mi? :D
Genel olarak yorumladım. 3üde birbirinden güzel filmler oldu. 3. serisini şimdi @Tolstoyevski ile birlikte izledik. Onun önceki senelerdeki yorumu pek hoşuma gitmedi :A
Filmi izlerken hem yüzümde tebesüm eksik olmadı hemde yolculuk esnasındaki sahnelerde baya heyecanla ekrana kilitlenip izledim. Forumda yorumlayıp 10 verdiğim film galiba hiç olmadı 😊

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
back-to-the-future-iii-i28656-jpg.78493

Yer yer fantastiğe bürünmüş aksiyon macera bakımından izlemesi keyifli bir filmdi. Tabi ki ilk iki filmin gerisinde, bunun en önemli nedeni ise ilk iki filmdeki daha fazla bilim kurgu ve mantık üzerine gitme durumunun bu son filmde “mantık aramadan keyif için izle ve efsaneyi uğurla” tadında olmuş olması.

90 filmi olmasına rağmen 80’ler filmi tadında. Tabi ki o dönemde izlemiş olsak tadı bir başka olabilirdi, ama günümüzde sadece eskiye dair bir keyif.

Bu üçlemede sıralama yapacak olursam 2>1>3 derdim. İkinci filmi nedense ilkinden bile daha beğenmiştim sanırım. Zaten zaman yolculuğu konulu yapımlar her zaman ilgimi fazlasıyla çekiyor. Bu filmdeki geçmiş, gelecek ve farklı zaman dilimleri de günümüzdeki Dark dizisini fazlasıyla anımsatıyor. Zaten bu filmi beğenmiş olanlar Dark’ı da fazlasıyla sevecektir 20 bölümün tamamını izlediğinde. Zaten 30.bölümde final yapacaklar.. :/

Son kısımdaki o tren aksiyon sahnesi evet heyecanlıydı ama fazla fantastikti, uçan kaykayın direkt ayağına oturması olsun, kadının düştü düşecek olması ve nihayetinde kurtulmaları vb. Ama güzel bir aksiyon sahnesiydi.

1. Film8.0
2. Film8.5
3. Film7.5 -

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,974
Puanı
1,060
back-to-the-future-iii-i28656-jpg.78493

Yer yer fantastiğe bürünmüş aksiyon macera bakımından izlemesi keyifli bir filmdi. Tabi ki ilk iki filmin gerisinde, bunun en önemli nedeni ise ilk iki filmdeki daha fazla bilim kurgu ve mantık üzerine gitme durumunun bu son filmde “mantık aramadan keyif için izle ve efsaneyi uğurla” tadında olmuş olması.

90 filmi olmasına rağmen 80’ler filmi tadında. Tabi ki o dönemde izlemiş olsak tadı bir başka olabilirdi, ama günümüzde sadece eskiye dair bir keyif.

Bu üçlemede sıralama yapacak olursam 2>1>3 derdim. İkinci filmi nedense ilkinden bile daha beğenmiştim sanırım. Zaten zaman yolculuğu konulu yapımlar her zaman ilgimi fazlasıyla çekiyor. Bu filmdeki geçmiş, gelecek ve farklı zaman dilimleri de günümüzdeki Dark dizisini fazlasıyla anımsatıyor. Zaten bu filmi beğenmiş olanlar Dark’ı da fazlasıyla sevecektir 20 bölümün tamamını izlediğinde. Zaten 30.bölümde final yapacaklar.. :/

Son kısımdaki o tren aksiyon sahnesi evet heyecanlıydı ama fazla fantastikti, uçan kaykayın direkt ayağına oturması olsun, kadının düştü düşecek olması ve nihayetinde kurtulmaları vb. Ama güzel bir aksiyon sahnesiydi.

1. Film8.0
2. Film8.5
3. Film7.5 -
izlemene vesile olan beni etiketlememen:eek:
Eleştirdiğin detaylara bak :eek: Bana önerdiğin diziler misal Dark çok gerçekçi ve mantıklı. Haklısın.

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
izleme vesile olan beni etiketlememen:eek:
Eleştirdiğin detaylara bak :eek: Bana önerdiğin diziler misal Dark çok gerçekçi ve mantıklı. Haklısın.

#4729 Godfather’da da benzeri olmuştu sanırım :A Ama gerçekten senin vesilenle bu üçlemeyi bitirememiş olma ayıbımı kapatmış oldum, birlikte izlemeseydik vakit bulabilir miydim yakın zamanda bilmiyorum:A

Gerçekçi değil derken zaman yolculuğunu ve paradoksları katmadım, onlar zaten esas konu. Aksiyon sahnelerini söyledim ama o kadar göze batmıyor zaten sen de direkt o olumsuz yorumlarımı görmüşsün, ilk iki filmin neden bu filmden biraz daha üstte olduğunu düşündüğümü o nedenlerden dolayı açıklamıştım :A

Dark ve gerçekçi değil 😱

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Çağan Irmak yazıp yönetmiş, son filmi zaten. Sinemada izleyemeyince üzülmüştüm, geçen hafta Netflix'e gelince fazla geciktirmeden izledim. Altan Erkekli döktürmüş, usta oyuncu zaten. Sumru Yavrucuk'u izlemeyi çok seviyorum, Binnur Kaya da öyle. İkisi de çok tatlıydı. Tolga Tekin ve Özge Özberk'i de izlemiyordum ne zamandır. Oyuncu kadrosu harikaydı, hepsi çok güzel iş çıkarmış. Senaryo biraz klasik kalmış ama güzel yansıtmış Çağan Irmak yine... İrem karakteri de güzeldi, onu da yazmadan geçmeyeyim. :X

İleride tekrar izleyeceğim filmlerden biri. :X

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Hunt (2013)

İlk seferinde çok beğenmeme rağmen izlemeye günlerdir elim gitmiyordu sonunda geçen akşam izledim. Elim gitmiyordu çünkü izlemesi, hazmetmesi çok zor bir film. İnsanın içini acıtıyor. Birini linç etmeden önce emin olmak gerektiği, kim olursa olsun bir kişinin sözüne bakılarak bir şey yapılamayacağı bu filmden iyi anlatılamazdı.

2013'ün ne kadar muhteşem bir sinema yılı olduğunu insan şimdi daha iyi anlıyor. Yıllardır The Hunt, The Best Offer ve The Past arasındaki sıralamamı bir türlü netleştiremiyordum. Üçü de gözümde eş puanda süper eserler ama sıralama netleşti. The Hunt > The Past > The Best Offer. The Hunt içlerinde en doğru mesajları vereni. Görüntü yönetmenliği, yönetmenlik, oyunculuk olarak da kusursuza yakın. The Past, izlemesi en keyifli olanı. Ekrana en kilitleyeni. Aslında sinematik özellik olarak üçü arasında en iyisi ama verdiği mesaj The Hunt'ın gerisinde kalıyor. The Best Offer ise izlerken en şok edeni ama sinematik olarak bazı zayıf kaldığı yanlar mevcut...

9.5/10