En Son İzlediğiniz Film? 🎞

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
Her şeyden önce zekice hazırlanmış harika bir senaryo var. Bir odada oturan 12 adam var ve buna rağmen bir an olsun sıkmıyor ve baştan sona çok sürükleyici bir şekilde devam ediyor. Sadece 350 bin dolar ile çekilmiş bir film ama bugün 35 milyon dolar ile çekilen filmler bile o tadı yakalayamıyor. :)

Tamam senaryosu güzeldi, sürükleyiciydi ama böyle aman aman bişey yoktu. Bide zevk meselesi heralde ben abartıldığını düşünüyorum. Benim 10 verdiğim filmleride sen beğenmiyorsun bazen :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

2013 filmlerinin en azından ödül çevrelerinde kabul görenlerinin yavaş yavaş sonuna gelmeye başladım. Bu filmin varlığını aslında geç öğrendim ama son zamanlarda adını sık görünce İngilizce altyazı kuşağında da olsa izleme kararı aldım.

Yılın belki de en sıra dışı yapımlarından biriydi. Filme çok soğuk başladım ilk başları epey sıkıcı geldi. Fakat film ilerledikçe gittikçe içine çekmeyi başardı ve özellikle son kısımları ilgiyle izledim.

Filmin en büyük artısı şüphesiz ilk kez adamakıllı izlediğim (daha önce Wanted'da izlemişim ama hatırlamıyorum) James McAvoy idi. Gerçekten yılın kaydadeğer performanslarından birine imzasını atmış. Bu filmle pek ödül ve adaylık alamadı belki ama önünü açacaktır bu film.

Genel olarak değerlendirecek olursam pek yüksek puan veremeyeceğim belki ama çok farklı bir filmdi ve çok sevecekler de çıkabilir bu filmi. :)

5.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Güzel bir aksiyon-gerilim filmiydi. Film boyunca hiç tempo düşmedi. Al Pacino reyiz yaşlanmasına rağmen bu rolünde üstesinden gelmiş. Kendi ortalamasının birazcık altında kalsada yinede iyi bir oyunculuk sergilemiş.

Film sonuna kadar gizemini koruyor, tahmin edilemiyor kimin ne yaptığı, kimin kime çalıştığı. Ben izlerken keyif aldım. Ama Al Pacino olmasa bu kadar keyif almazdım, filmi izlememdeki en önemli faktör o çünkü.

7.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Artık yavaş yavaş izlenecek ödül mevsimi filmlerini tamamlarken izlediğim bir diğer film geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Mandela'nın hayatına adanmış bu film oldu.

Bu yıl ırkçılıkla ilgili o kadar çok film izledim ki belki de bu filmin onların içinde en geriye kalan olması filmin dezavantajı oldu belki de, filmdeki ırkçılık sahnelerinden pek etkilenemedim.

Film genel yapısı itibariyle 1982'de tam 8 Oscar kazanan ve yaklaşık 4-5 ay önce izlediğim Gandhi'ye oldukça benzemekteydi. Fakat o filmin her anlamda çok gerisindeydi benim gözümde.

Filmin ilk yarısı bence yeterince iyi değildi. Çok büyük bir işe kalkışılmış fakat üstünden kalkılamamış gibiydi. Mandela'nın hapishaneye girene kadarki kısımda neden bu kadar önemli biri haline geldiği bence yeterince iyi anlatılamamış. Hapishane döneminden sonra film temposunu arttırdı fakat yine de zaman zaman tempo düştü ve beklentilerimi karşılayamadı.

Filmin başrolü Idris Elba'yı Wire'dan sonra ilk kez izledim. İyi oynamış ama çok özel bir durumu yoktu. Altın Küre adaylığı biraz duygusal bir adaylık olmuş herhalde. Yine de Idris Elba'nın yükselişini sürdürmesi için önemli bir film. Kariyerine olumlu bir katkı yapacaktır.

Naomie Harris de iyi oynamış ama onun da ödüllük durumu yoktu bence. :)

En beğendiğim sahne:

Mandela'nın kızıyla ilk konuşma sahnesi gerçekten duygulandırdı. :(

Sonuç olarak kötü olmayan ama izleyiciye pek farklı bir şey de sunmayan orta seviye bir filmdi. Belki 12 Years a Slave, The Butler, 42 gibi ırkçılık filmlerini yakın zamanda izlememiş olsaydım daha yüksek puan verebilirdim ama şu anki durumda puanım:

5.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Gençlik, Spor ve Dövüş karışımı süper bir filmdi. Konu klişe gibi olsada bence çok iyi işlenmişti. Dövüş sahnelerini özellikle çok beğendim.

Sean Faris çok iyiydi, C.Ronaldonun ikizi gibiydi :D Amber Heard çok güzeldi Depp reyiz işini bilir :D

9/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Ergenliğe yeni girmiş 4 gencin bir yol macerasını anlatıyor. Bana kalırsa hoş bir filmdi ama Imdb Top 250'de o kadar yüksekte olmasına pek gerek var mıydı? Sanırım izleyenler o yaşlarını özledikleri için yüksek vermişler.

Senaryo olarak farklı bir şey sunmasa da samimiyeti hissedebiliyorsunuz. Bazı eksiklikler gözüme çarpmadı değil.
Çocuğun anlattığı hikayede herkesin aynı şeyi kusması mantıken saçmaydı ama belki hepsine önceden aynı pastayı yedirtmiş olabilirler. Ya da hikayeyi çocuk tasarladığı için böyle bir eksikliğe göz yumulabilir. :D
Ve bir de trenden kurtulmak için atladıkları yerde kurtulmaları çok şansa bağlıydı. Keşke denize atlasalardı.

Çocukların iç sorunları biraz pas geçilmiş gibi geldi bana. Keşke daha fazla derine inilseymiş. Çünkü ellerinde öyle karakterler vardı.

Arkadaşlık üzerine yapılmış hoş bir film. Tavsiye ederim. Ama fazla beklentiye girmeyin.

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Özellikle oyuncuları nedeniyle ödül mevsiminin en merakla beklediğim filmlerindendi. Çok beğenip ödül mevsiminde adını geçirmeyen kişilere veryansın edeceğimi düşünüyordum ki sonuç tam anlamıyla hüsran oldu.

Baştan sona her şeyiyle kötü, bence elle tutulur hiçbir yanı olmayan bir film.

Daniel Radcliffe'yi Harry Potter dışında ilk kez izledim fena oynamamış. Aynı şekilde Michael C. Hall'ü Dexter dışında ilk kez izledim ve Dexter'ı özlediğimi bir kez daha yüzüme vurdu. İyi oynamış genel olarak ama karakteri hiç sevmedim maalesef.

Sonuç olarak yılın benim açımdan en büyük hayal kırıklığı oldu.

3/10

Ödül mevsimini neyse ki bu şekilde kapamadım son bir film daha izledim onu da birazdan yorumlarım. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059

Özellikle oyuncuları nedeniyle ödül mevsiminin en merakla beklediğim filmlerindendi. Çok beğenip ödül mevsiminde adını geçirmeyen kişilere veryansın edeceğimi düşünüyordum ki sonuç tam anlamıyla hüsran oldu.

Baştan sona her şeyiyle kötü, bence elle tutulur hiçbir yanı olmayan bir film.

Daniel Radcliffe'yi Harry Potter dışında ilk kez izledim fena oynamamış. Aynı şekilde Michael C. Hall'ü Dexter dışında ilk kez izledim ve Dexter'ı özlediğimi bir kez daha yüzüme vurdu. İyi oynamış genel olarak ama karakteri hiç sevmedim maalesef.

Sonuç olarak yılın benim açımdan en büyük hayal kırıklığı oldu.

3/10

Ödül mevsimini neyse ki bu şekilde kapamadım son bir film daha izledim onu da birazdan yorumlarım. :):)

3 çok az olmadımı ben yerden yere vurduğum filmlere bile 5 in altında vermiyorum:)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3 çok az olmadımı ben yerden yere vurduğum filmlere bile 5 in altında vermiyorum:)
İzlersen çok bile vermişsin diyebilirsin. :D

Benim de çok nadirdir bu kadar düşük puanlar ama maalesef daha fazlasına gitmedi elim. :):)

https://fav10.net/forum/threads/des...ırsız-2-2013-film-bilgileri-yorumları.205701/

Böylece ödül mevsimi filmleri tamamlanmış oldu. Güzel bir dönem oldu. İzlemek isteyip de izleyemedim birkaçı önemli 6-7 film daha kaldı ama onları da vakit buldukça izleriz. :)

Son düzenleme:

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Steve Jobs'un hayatını anlatan ortalama bir Biyografi filmiydi. Filmin akıcılığında sorun vardı bence. Herşey birden oldu. Hemen sipariş aldılar, hemen yatırımcı bulup bilgisayar ürettiler, hemen şirketi açtılar filan. Daha iyi olabilirdi gittikçe büyümeleri, büyüdükçe çoğalan sorunlar filan.

Asthon Kutcher reyiz alışılmışın dışında bir filmde oynamış ve bu rolünde üstesinden gelmiş. Diğer oyuncularda iyiydi.

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Steve Jobs'un hayatını anlatan ortalama bir Biyografi filmiydi. Filmin akıcılığında sorun vardı bence. Herşey birden oldu. Hemen sipariş aldılar, hemen yatırımcı bulup bilgisayar ürettiler, hemen şirketi açtılar filan. Daha iyi olabilirdi gittikçe büyümeleri, büyüdükçe çoğalan sorunlar filan.

Asthon Kutcher reyiz alışılmışın dışında bir filmde oynamış ve bu rolünde üstesinden gelmiş. Diğer oyuncularda iyiydi.

6/10
En kötü oyuncu adayı oldu Altın Ahududu'da bu rolle. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Çok güzel bir Dram/Romantik filmdi. Filmin ismi bile açıp izlemek için yetiyor bence. Beklediğimden daha iyi bir filmdi. İlk başlarda birbirine zıt gibi gözükselerde sonra aşık oluyorlar. Konu klişe gibi olsada bence çok iyi işlemişler konuyu, süreside kısa olduğundan sıkılmadan izledim. Filmin müzikleride çok hoştu, çalan müzikler o an ki sahneyle birebir uyumluydu. Oyunculukları çok beğendim.

Filmde eleştiricek hiçbir şey bulamıyorum, herşeyiyle on numara bir filmdi. Hem komediyi, hemde dramı çok iyi yaymışlar filme.

Herkesin geçmişinde ilk aşkı vardır mutlaka, o anları hatırlamadan izlemek mümkün değil. İzlerken hem ilk aşkınızı hatırlıyorsunuz hemde ona aşık olduğunuz gibi bir daha başka birine öyle aşık olmayacağınızı anlıyorsunuz.

9/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,865
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911

Filmde Robert Downey Jr. ismini görünce hemen listeye aldım. Bugün izledim filmi ama Robert Downey reyiz pek gözükmedi filmde, 1-2 sahnesi vardı onlarda da güldürdü reyiz :D

2 utangaç arkadaş, bilgisayardan kendilerine kadın yaratıyorlar, sonra kadın sayesinde sosyal ortamlara filan giriyorlar :D Fantastik bir filmdi, gerçeklikle hiçbir alakası yoktu :D Filmin sonuda mutlu bitti, izlerken eğlendim güzel bir filmdi :D Ayrıca yarattıkları kadın da süperdi :D

7/10