2019 En Favori (Yabancı) Film | Final | Parasite vs Joker

2019'un En Favori Yabancı Film'i hangisi olsun?

• Kullanılan toplam oy
    32
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Arkadaşlar ben oyumu atayım mı yoksa iki tane mi şampiyonumuz olsun. :D
Oyunu at tabiki. Fazla uzadı bu mesele :)
Etkinliği yürüten biri olarak tepkileri engellemen gerekirdi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu etkinlik bitmeyecek, 2019’un kutsal bir sinema yılı olduğunu hep söylemiştik zaten...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Yok yok oylama 18.30 demişsin bu saatten sonra oy kullanman etik olmaz vazgeçtim :A
Oyu Parasite zaten. Eğer şuana kadar eşitlikte önceki tura bakılmışsa ozaman iki şampiyon durumuda doğru olmaz. Ben etkinliğimde her tur başında eşitlikte üst tur diye vurguladım.
@mesmeso61 'nun oy kullanmaması kusura bakmasın ama sorumsuzluk gibi geliyor bana. Bizlere oy kullandırıp kendisinin bi de etkinlik sahibi olarak kullanmaması hoşuma gitmedi.
Benim için bu etkinliğe gölge düşmüştür. Plansız ilerledi. Bunu en başından farketseydim katılım göstermezdim
@Aserat @Sherlock

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Aserat and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Oyu Parasite zaten. Eğer şuana kadar eşitlikte önceki tura bakılmışsa ozaman iki şampiyon durumuda doğru olmaz. Ben etkinliğimde her tur başında eşitlikte üst tur diye vurguladım.
@mesmeso61 'nun oy kullanmaması kusura bakmasın ama sorumsuzluk gibi geliyor bana. Bizlere oy kullandırıp kendisinin bi de etkinlik sahibi olarak kullanmaması hoşuma gitmedi.
Benim için bu etkinliğe gölge düşmüştür. Plansız ilerledi. Bunu en başından farketseydim katılım göstermezdim
@Aserat @Sherlock
Dosi'nin oyu iptal olsun o zaman Joker 16-15 kazansın :A
Şaka bir yana bu kadar çekişmeli geçmesini kimse beklemezdi herhalde :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Dosi'nin oyu iptal olsun o zaman Joker 16-15 kazansın :A
Şaka bir yana bu kadar çekişmeli geçmesini kimse beklemezdi herhalde :D
İptal edilebilir hiç sorun değil :D

Ben bekliyordum. Oscar etkinliğinde bile fazlasıyla mevzu dönmüştü.
Artık yorum yapmayacağım. Umursamıyorum da sonucu. Yöneten kişi ciddiye almamış zaten etkinliğini. Daha bu sabah oylasammı diye sorup cevabımızı görmesine rağmen yine es geçmiş.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bu haliyle Parasite de kazansa Joker de kazansa çoşkulu bir şampiyonluk olmayacaktır, o yüzden eğer önceki tırlarda oy kullanmadıysan çifte şampiyon ilan edilmesi 16/16 bitmiş bir maç için bana göre daha doğrusu. @mesmeso61

Ama tek bir şampiyon çıkacaksa da daha fazla uzamaması adına oyunu kullan gitsin. Parasite de hak etti şampiyonluğu ve en azından beraberlikten şampiyonluk olmaz.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Popüler kültür falan denilerek algı yapıldı buna rağmen 16-16 berabere kalmayı başardı. Gönüllerin şampiyonusun Jokerssssss bu saatten sonra Parasite şampiyon ilan edilirse bile şampiyon sensin benim için :A

• Harika
Reactions: Emre Ozansoy

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Arkadaşlar ben oyumu atayım mı yoksa iki tane mi şampiyonumuz olsun. :D

Baştan ne kural konulduysa ona uyarak tamamlanması en doğrusu bence, önceki turlara bakarak şampiyonun ilan edilmesi pek mantıklı ve adaletli durmuyor ancak en baştan kural olarak bu belirlendi. Etkinliğin ilerleyen yıllarında bu kural değiştirilebilir ancak burada en baştan itibaren konulan kural bu, buna uyulması en doğrusu.

Bence oy kullanmanda bir sakınca yok bu arada ama sonuçta senin oyuna göre şampiyon belirlenmiş olacak geldiğimiz noktada, o yüzden dediğim gibi berabere bitti madem kurala uygun olarak şampiyon ilan edilsin. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yaaaaaaaaaaaa berabere kalan şampiyon olsaydı dün şampiyon olurdu zaten Parasite o kural dün itibariyle tarihe gömüldü. :A
Anket 18.30'da bitecek dendi 22.00'da da oy kullanılmaz yani kusura bakmayın iki filmin de şampiyon olması lazım bu saatten sonra.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Popüler kültür falan denilerek algı yapıldı buna rağmen 16-16 berabere kalmayı başardı. Gönüllerin şampiyonusun Jokerssssss bu saatten sonra Parasite şampiyon ilan edilirse bile şampiyon sensin benim için :A

Yav ne algısı Joker'in oylarının yarısı filmi izlemeyenlerden zaten. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Baştan ne kural konulduysa ona uyarak tamamlanması en doğrusu bence, önceki turlara bakarak şampiyonun ilan edilmesi pek mantıklı ve adaletli durmuyor ancak en baştan kural olarak bu belirlendi. Etkinliğin ilerleyen yıllarında bu kural değiştirilebilir ancak burada en baştan itibaren konulan kural bu, buna uyulması en doğrusu.

Bence oy kullanmanda bir sakınca yok bu arada ama sonuçta senin oyuna göre şampiyon belirlenmiş olacak geldiğimiz noktada, o yüzden dediğim gibi berabere bitti madem kurala uygun olarak şampiyon ilan edilsin. :D
Buna katılmıyorum çünkü etkinliğin hiçbir yerinde “finalde, yarı finalde en çok oy alan beraberlik durumunda kazanır” diye bir kural yazıldığını görmedim. Eğer böyle bir kural yazılmışsa o zaman uzatılmasına bile gerek yoktu, ama öyle bir kuralı görmediğim için yarı finalde Joker’den daha sevdiğim Jojo’ya oy kullanmıştım. Bilseydim Joker’le kullanırdım.

Ayrıca yarı finalde Parasite’in karşısına kura gereği Türkiye’de vizyona girmeyen ve çok az kişinin izlediği 1917 filmi düştü, haliyle yarı finalde daha fazla oy alması kaçınılmaz bir durumdu. Kullanacağı oyla 17-16 Jojo kazanırsa hakkıyla kazanmış olur ama gelenek kuralına göre beraberliğe rağmen kazandı ilan edilirse sadece kağıt üzerinde olur.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Buna katılmıyorum çünkü etkinliğin hiçbir yerinde “finalde, yarı finalde en çok oy alan beraberlik durumunda kazanır” diye bir kural yazıldığını görmedim. Eğer böyle bir kural yazılmışsa o zaman uzatılmasına bile gerek yoktu, ama öyle bir kuralı görmediğim için yarı finalde Joker’den daha sevdiğim Jojo’ya oy kullanmıştım. Bilseydim Joker’le kullanırdım.

Ayrıca yarı finalde Parasite’in karşısına kura gereği Türkiye’de vizyona girmeyen ve çok az kişinin izlediği 1917 filmi düştü, haliyle yarı finalde daha fazla oy alması kaçınılmaz bir durumdu. Kullanacağı oyla 17-16 Jojo kazanırsa hakkıyla kazanmış olur ama gelenek kuralına göre beraberliğe rağmen kazandı ilan edilirse sadece kağıt üzerinde olur.

Ya çok farklı şeylerden bahsediyoruz, bu etkinlikte kazananı ilan etme kuralı budur. Yeni bir kural daha önce açıklanmış olsaydı eğer katılabilirdim, bana göre de adaletli mi değil mi tartışılır ama final turunda kuralı değiştiremezsin. Anketin uzatılmasının sebebi önceki yıllarda final oylamasının süresi bir gün değildi, burada @mesmeso61 bir gün yapmış. Dalgınlığına denk gelmiş olabilir, süreyi uzattı işte.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya çok farklı şeylerden bahsediyoruz, bu etkinlikte kazananı ilan etme kuralı budur. Yeni bir kural daha önce açıklanmış olsaydı eğer katılabilirdim, bana göre de adaletli mi değil mi tartışılır ama final turunda kuralı değiştiremezsin. Anketin uzatılmasının sebebi önceki yıllarda final oylamasının süresi bir gün değildi, burada @mesmeso61 bir gün yapmış. Dalgınlığına denk gelmiş olabilir, süreyi uzattı işte.
Yooo adam hızlı bitsin diye her anketi 1 gün yapmış olabilir ne var bunda :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060

Yazdırıyorsunuz zorla. Bu yeni bir etkinlik değil ve forumda en başından beri senelerce bu kural kullanıldı. O ayrıcalığı bir tek ben yaptım çünkü benim tüm etkinliğim yeni etkinliklerdi. Bu etkinliği yürütmüş olsaydım en başından eşitlikte böyle olacak derdim. Ona bakarsan eşitlik durumda üst tura çıkmalar olacak diyede bir belirtmesi yok

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yooo adam hızlı bitsin diye her anketi 1 gün yapmış olabilir ne var bunda :A

Ya ben iki filmi de seviyorum zaten, kim kazanırsa kazansın umurumda da değil Aykut hocam. Siz benim Parasite kazansın istediğim için böyle söylediğimi düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla ama dediğim gibi final aşamasında kural değiştirilmez. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Peki Hainli Fedai'nin burada ÇEKİK kardeşlerimizi gömüp, öteleyip aslında Joker'den daha fazla puan vermiş olduğu gerçeği... :A

Peki ya @Maskeli Fedai ’ye bunu diyen sayın Mr. @Sherlock ’un Oscar etkinliğinde Joker’e 9.5, Parasite’e ise 9 vermesine rağmen burada Parasite için çalışması gerçeği... :A

Benim ise Parasite’e 0.5 puan daha fazla vermeme rağmen tam tersi için çalışmam.... Ne biçim sözümüzün eri olmayan adamlar olduk çıktık... :A

@MasacRE @xdragxx @Dosi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...