2019 En Favori (Yabancı) Film | Final | Parasite vs Joker

2019'un En Favori Yabancı Film'i hangisi olsun?

• Kullanılan toplam oy
    32
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya ben iki filmi de seviyorum zaten, kim kazanırsa kazansın umurumda da değil Aykut hocam. Siz benim Parasite kazansın istediğim için böyle söylediğimi düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla ama dediğim gibi final aşamasında kural değiştirilmez. :D
Yooo dün değişti işte direkt Parasite şampiyon olsaydı :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Peki ya @Maskeli Fedai ’ye bunu diyen sayın Mr. @Sherlock ’un Oscar etkinliğinde Joker’e 9.5, Parasite’den ise 9 vermesine rağmen burada Parasite için çalışması gerçeği... :A

Benim ise Parasite’e 0.5 puan daha fazla vermeme rağmen tam tersi için çalışmam.... Ne biçim sözümüzün eri olmayan adamlar olduk çıktık... :A

@MasacRE @xdragxx @Dosi

Filmlerin gözümüzdeki değeri ve etkisi zamanla değişebilir, ben orada Hainli Fedai ile her zaman yaptığım muhabbeti yapıyordum Tols hocam. :A Hain adamlarız tabii orası ayrı. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yooo dün değişti işte direkt Parasite şampiyon olsaydı :A

Bir günün kısa olacağını düşünüp süreyi uzattı Aykut hocam, dediğim gibi final aşamasında kuralı değiştirmek bence mantıklı değil. Benim fikrim bu yönde. Joker önde olsaydı da aynısını derdim zaten.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Filmlerin gözümüzdeki değeri ve etkisi zamanla değişebilir, ben orada Hainli Fedai ile her zaman yaptığım muhabbeti yapıyordum Tols hocam. :A Hain adamlarız tabii orası ayrı. :A
Beklemediğin yerden gol geldi ama değil mi.. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bir günün kısa olacağını düşünüp süreyi uzattı Aykut hocam, dediğim gibi final aşamasında kuralı değiştirmek bence mantıklı değil. Benim fikrim bu yönde. Joker önde olsaydı da aynısını derdim zaten.
Ya tamaaaaam şampiyon olun bu kadar algı yapıp beraberliği zor kurtardınız sonuçta :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,925
Puanı
1,060
Peki ya @Maskeli Fedai ’ye bunu diyen sayın Mr. @Sherlock ’un Oscar etkinliğinde Joker’e 9.5, Parasite’e ise 9 vermesine rağmen burada Parasite için çalışması gerçeği... :A

Benim ise Parasite’e 0.5 puan daha fazla vermeme rağmen tam tersi için çalışmam.... Ne biçim sözümüzün eri olmayan adamlar olduk çıktık... :A

@MasacRE @xdragxx @Dosi
Benimde 9.7 ve 9.5 olması gerekiyor ama bunun sebebi senin Joker'e antipati duyup oyunu düşürmen ve başkalarının da yapması vesile olmuştu ve ben bunu belirtmiştim o zaman. Benimkini farketmediyseniz açıklayayım.
Yani benim bu filmler arasında fanatikliğim söz konusu değil. Ben kuralına göre gidilmesi taraftarıyım.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yazdırıyorsunuz zorla. Bu yeni bir etkinlik değil ve forumda en başından beri senelerce bu kural kullanıldı. O ayrıcalığı bir tek ben yaptım çünkü benim tüm etkinliğim yeni etkinliklerdi. Bu etkinliği yürütmüş olsaydım en başından eşitlikte böyle olacak derdim. Ona bakarsan eşitlik durumda üst tura çıkmalar olacak diyede bir belirtmesi yok
Tamam haklısın ama 16-16 bittiği için çifte şampiyonluğun çok fazla tepkiyi hak ettiğini düşünmüyorum, sonuçta bu forum kuralları değişmez anayasa değil ki çifte şampiyon ilan edilse bunun neresi haksızlık olacak ki? Bu kural yarı finaldeki rakiplerin şansına göre belli oluyor. Yarı finalde Parasite’in rakibi çok daha zayıftı oy potansiyeli açısından yani. :A

Yine de benim için mesele kapandı, her iki sonuca da saygı duyuyorum.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benimde 9.7 ve 9.5 olması gerekiyor ama bunun sebebi senin Joker'e antipati duyup oyunu düşürmen ve başkalarının da yapması vesile olmuştu ve ben bunu belirtmiştim o zaman. Benimkini farketmediyseniz açıklayayım.
Yani benim bu filmler arasında fanatikliğim söz konusu değil. Ben kuralına göre gidilmesi taraftarıyım.
Bu konuda tamamen katılıyorum, ben filmlere futbol fanatikliği açısından yaklaştığım oluyor ve özellikle bu tarz anketlerde... Ama Parasite konusunda görüşüm net, bana göre son senenin en iyi filmi değil bu yüzden bende tepkiye neden oldu...

• Beğendim
Reactions: Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Tamam haklısın ama 16-16 bittiği için çifte şampiyonluğun çok fazla tepkiyi hak ettiğini düşünmüyorum, sonuçta bu forum kuralları değişmez anayasa değil ki çifte şampiyon ilan edilse bunun neresi haksızlık olacak ki? Bu kural yarı finaldeki rakiplerin şansına göre belli oluyor. Yarı finalde Parasite’in rakibi çok daha zayıftı oy potansiyeli açısından yani. :A

Yine de benim için mesele kapandı, her iki sonuca da saygı duyuyorum.

Ya sistemin adaletli olmadığı konusunda hak veriyorum zaten ama basit bir forum etkinliği dahi olsa, başta bir kural konulduysa ona uyulması taraftarıyım. Mesele bu, son karar bizim değil zaten ne kadar tartışsak boş. :A

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,605
Puanı
860
Oyu Parasite zaten. Eğer şuana kadar eşitlikte önceki tura bakılmışsa ozaman iki şampiyon durumuda doğru olmaz. Ben etkinliğimde her tur başında eşitlikte üst tur diye vurguladım.
@mesmeso61 'nun oy kullanmaması kusura bakmasın ama sorumsuzluk gibi geliyor bana. Bizlere oy kullandırıp kendisinin bi de etkinlik sahibi olarak kullanmaması hoşuma gitmedi.
Benim için bu etkinliğe gölge düşmüştür. Plansız ilerledi. Bunu en başından farketseydim katılım göstermezdim
@Aserat @Sherlock

Ben ilk andan itibaren oy kullanmadığım için bunda da kullanmayı doğru görmedim.

Baştan ne kural konulduysa ona uyarak tamamlanması en doğrusu bence, önceki turlara bakarak şampiyonun ilan edilmesi pek mantıklı ve adaletli durmuyor ancak en baştan kural olarak bu belirlendi. Etkinliğin ilerleyen yıllarında bu kural değiştirilebilir ancak burada en baştan itibaren konulan kural bu, buna uyulması en doğrusu.

Bence oy kullanmanda bir sakınca yok bu arada ama sonuçta senin oyuna göre şampiyon belirlenmiş olacak geldiğimiz noktada, o yüzden dediğim gibi berabere bitti madem kurala uygun olarak şampiyon ilan edilsin. :D

Ben ilk andan beri anketlerde "hangi üç film çıksın?" dememe rağmen eşitliklerde hepsini üst tura aldım zaten. Ama tek seçeneklilerde ilk kez eşitlik yaşadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...