Fav10 Oscar Takımı 2019 Sona Erdi. İşte Sonuçlar!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Fav10OscarTakımı2019Afiş.jpg

Fav10 Oscar Takımı 2019 sona erdi! Bu yıl da yılın en iyi filmlerini hep beraber izledik...

Etkinliğin bu yıl kazananı, sizlerin oylarıyla 'Parasite' oldu. Bong Joon-ho'nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film, Oscar'da olduğu gibi burada da etkinliğe adeta damgasını vurdu. Onu sırasıyla Joker ve 1917 takip etti. İlk 5'e girmeyi başaran diğer yapımlar ise sırasıyla Jojo Rabbit ve Knives Out oldu.

Parasite.jpg

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:
Fav10 Oscar Takımı 2019 - Ortalama Ve Katsayı.png

Yalnızca ortalama puanlar baz alındığında ise birinci yine 'Parasite' oluyor. Onu sırasıyla Toy Story 4, Knives Out, Jojo Rabbit ve 1917 takip etti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:
Fav10 Oscar Takımı 2019 - Ortalama.png

Bu yıl yeniden Fav10 Oscar Takımı'nın ardından yapılan 'Fav10 Film Ödülleri' etkinliğini de yapacağız. Örnek olarak şuradaki konuya bakabilirsiniz. Bu yılın konusunu 1-2 gün içerisinde açmış olacağım.

Filmleri izleyen, puan veren ve yorum yapan herkese teşekkürler. 2020'de görüşmek üzere...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Parasite beklendiği gibi zirvede. Tebrikler.

Toy Story4 şaşırttı. İlk filmlerini izlemiştim, güzel bir seri ama çocuksu kategoride yer aldığını düşündüğüm için artık tercih etmiyorum o tarz içerikleri izlemeyi. Ama belli ki güzel bir film olmuş herkesten yüksek almasına bakılırsa.

Knives Out, Jojo Rabbit ve 1917'de ilk 5'teki diger filmlerden. 3'ü de hak eden başarılı filmlerdi izledigim için gönül rahatlığıyla tebrikler...

The Two Popes'ı daha da alt sıralarda görmeyi isterdim. Ad Astra'nın son sırada yer alması ise takdire şayan. Bunda benim payım büyük. :A

Genel olarak benim de ilk 15'imle uyumlu bir liste olmuş. Güzel bir etkinlik oldu, yorumlayan herkese fikir oluşturma açısından ben kendi adıma da teşekkür ederim. @Sherlock emeğine sağlık.

Ad Astra'yı sen bitirdin gerçekten, 1 oldukça ilginç bir puan oldu. Tabloda da direkt kendini belli ediyor zaten. :A

Teşekkürler. :)

• Güldürdün
Reactions: blacklion

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Enterasan bir şekilde Oscar dahi almasına rağmen Parasite halen izlememem :rolleyes:

Eski günlerim olsaydı 33 filmide oylardık ama genede katkı verebildiysem ne mutlu :bhr:

Emeğine sağlık @Sherlock .

• Beğendim
Reactions: Dosi and Sherlock

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ekli dosyayı görüntüle 75982

Fav10 Oscar Takımı 2019 sona erdi! Bu yıl da yılın en iyi filmlerini hep beraber izledik...

Etkinliğin bu yıl kazananı, sizlerin oylarıyla 'Parasite' oldu. Bong Joon-ho'nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film, Oscar'da olduğu gibi burada da etkinliğe adeta damgasını vurdu. Onu sırasıyla Joker ve 1917 takip etti. İlk 5'e girmeyi başaran diğer yapımlar ise sırasıyla Jojo Rabbit ve Knives Out oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 75981

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:
Ekli dosyayı görüntüle 75979

Yalnızca ortalama puanlar baz alındığında ise birinci yine 'Parasite' oluyor. Onu sırasıyla Toy Story 4, Knives Out, Jojo Rabbit ve 1917 takip etti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:
Ekli dosyayı görüntüle 75980

Bu yıl yeniden Fav10 Oscar Takımı'nın ardından yapılan 'Fav10 Film Ödülleri' etkinliğini de yapacağız. Örnek olarak şuradaki konuya bakabilirsiniz. Bu yılın konusunu 1-2 gün içerisinde açmış olacağım.

Filmleri izleyen, puan veren ve yorum yapan herkese teşekkürler. 2020'de görüşmek üzere...
Toy Story... abi... ne yapıyorsunuz? Bu film The Two Popes, Once Upon a Time In Hollywood, Endgame ve Joker filmlerinden nasıl daha güzel olabilir? Ne içip ne yiyorsunuz, nasıl bir hayatınız var? Akıl almaz gerçekten.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Toy Story... abi... ne yapıyorsunuz? Bu film The Two Popes, Once Upon a Time In Hollywood, Endgame ve Joker filmlerinden nasıl daha güzel olabilir? Ne içip ne yiyorsunuz, nasıl bir hayatınız var? Akıl almaz gerçekten.
Zevkler ve renkler konusunda yargılama insanları.
Birde izleyen kişi sayısına da bakman lazım. Toy Story 5 kişi izlemiş hepside yüksek puan vermiş doğal olarak ortalamasıda yüksek ama dediğim gibi doğru değil bu şekilde tepki vermen.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Zevkler ve renkler konusunda yargılama insanları.
Birde izleyen kişi sayısına da bakman lazım. Toy Story 5 kişi izlemiş hepside yüksek puan vermiş doğal olarak ortalamasıda yüksek ama dediğim gibi doğru değil bu şekilde tepki vermen.
Zevkler ve renkleri öznelliğe indirirsek hiçbir şeyi belirleyemeyiz.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sinema adına çok verimli bir seneydi ancak özellikle Oscar bakımından da çok adaletsiz ve popülist bir sene olarak geride kaldı. Irishman’ın sıfır çekmesi yetmezmiş gibi 1917 gibi bir filmin hakkı yendi Parasite uğruna, bunu seneler geçse bile unutamam kolay kolay.

Emeğine sağlık. @Sherlock

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sinema adına çok verimli bir seneydi ancak özellikle Oscar bakımından da çok adaletsiz ve popülist bir sene olarak geride kaldı. Irishman’ın sıfır çekmesi yetmezmiş gibi 1917 gibi bir filmin hakkı yendi Parasite uğruna, bunu seneler geçse bile unutamam kolay kolay.

Emeğine sağlık. @Sherlock

Teşekkürler. :A

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

İkisinden net iyi. :A Belki izleyip önce yorum yapıp, sonra puan vermiş olsan böyle olmazdı tabii...

Bu adamı entelektüel bir sanatsever formuna sokmamız ne derece mümkündür adaşım, üstün hesaplama tekniklerin aracılığıyla bana net bir rakam ver artık... @MEnes

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
İkisinden net iyi. :A Belki izleyip önce yorum yapıp, sonra puan vermiş olsan böyle olmazdı tabii...

Bu adamı entelektüel bir sanatsever formuna sokmamız ne derece mümkündür adaşım, üstün hesaplama tekniklerin aracılığıyla bana net bir rakam ver artık... @MEnes
Hangisi ikisi? :A Sinemada izledim filmi, serinin bu kısmı 8,7 alıyorsa öncekiler ovvvv. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

Bu adamdan umudumu kesmeye başlıyor yavaştan... :A