En İyi Komedi Senaristi Kim?

En İyi Kim?

• Kullanılan toplam oy
    36

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,160
Puanı
1,061
Birol Güven bence. Son zamanlarda tüm dizileri reytingleri süper olmasada cok iyi isler yapti. Doksanlar ile yaz aylarinda iyi oranlar aliyor.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Gani Müjde'yi eklemeyi unutmuşum. Her neyse Resul Ertaş ve Gani Müjde de seçeneklere eklendi. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Ankette Gülse fark attığına göre en iyi komedyen belli oldu. Sadece tv`ye çalışmıyor. Kitapları mizah dergileri köşe yazıları da vardır. En zor güldürmek yazılı güldürmek. :)

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Diğer dedim, çünkü burada projelerini birden fazla sevdiğim isim var. Birol Güven, Cüneyt İnay, Selçuk Aydemir, Resul Ertaş ve Gani Müjde.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Tayfun Güneyer nerede. :A @Araf

Ankete gelirsek tabi ki Gülse Birsel.

Gani Müjde espri anlayışını da severim. 2010'lardan sonra yaptığı işlerde tamamen kendini tekrar etmeye başladı senaryoları da bayatladı artık. Döneme ayak uyduramıyor dönebilir, çağın epey gerisinde kaldı. Demode esprileri güldürmüyor artık ama eskileri güzeldi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gülse Birsel diyorum iki dizisi de kalburüstü işler olduğu için.

Cüneyt İnay'ın da tarzını seviyorum ve çok yetenekli olduğunu düşünüyorum.

Selçuk Aydemir de proje tasarımı ve espri yazma konusunda çok yetenekli ama konu senaryosunda aynı derece başarılı değil bence.

Burak Aksak'ı değerlendirmem için Leyla ile Mecnun dışında da iyi bir iş yapması lazım.

Birol Güven iyi konu yazıyor ve reyting almasını biliyor ama espri kabiliyeti diğerlerinin epey uzağında. :)
Gülse Birsel 2013'ten bu yana Aile Arasında dışında dişe dokunur bir şey yapamadı.

Burak Aksak, Leyla ile Mecnun sonrasında da iyi işler yaptı. Her işi belli bir çıtanın üstünde.

Bu ekibe Feyyaz Yiğit'i de ekleyebiliriz Ölümlü Dünya ve Gibi sonrasında...

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,333
Puanı
860
Gülse Birsel 2013'ten bu yana Aile Arasında dışında dişe dokunur bir şey yapamadı.

Burak Aksak, Leyla ile Mecnun sonrasında da iyi işler yaptı. Her işi belli bir çıtanın üstünde.

Yalan Dünya 2014'te bitti :D

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tayfun Güneyer nerede. :A @Araf

Ankete gelirsek tabi ki Gülse Birsel.

Gani Müjde espri anlayışını da severim. 2010'lardan sonra yaptığı işlerde tamamen kendini tekrar etmeye başladı senaryoları da bayatladı artık. Döneme ayak uyduramıyor dönebilir, çağın epey gerisinde kaldı. Demode esprileri güldürmüyor artık ama eskileri güzeldi.
Hangi kafayla açtığımı bilmiyorum ki, konu çok eski. :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061

Bence Jet Sosyete iyiydi, aslında tekrar dönüp izlediğimde keşke şimdi öyle bir komedi olsa da izlesek diyorum. :D

Nedense her işi Avrupa Yakası ile kıyaslandı. :(

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Forumda çok ciddi Gülse Birsel hayranı var, anketteki oylardan görebilirsiniz. Rakiplerine fark atmış. :D