En İyi Komedi Senaristi Kim?

En İyi Kim?

• Kullanılan toplam oy
    36

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
mrt-06 post: 1376133' Alıntı:
Her ne kadar son senelerde ki işleri çok iyi olmasa da seçeneklerdekilerden daha eski daha köklü bir senaristir ve ekranlara damga vurmuş yapımlar ortaya koymuştur.

Mesela Deli Saraylı dizisi de iyiydi ama tutmadı maalesef

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061

Şimdi Gülse nereden çıktı ben onu anlamadım cümlenin içinde Gülse'nin G si yok.

Gani Müjde'de çok iyi bir mizahçıdır karikatürleri vardır ayrıca Gülse'den haha çok sevilen projeler ürettiği kesin.:ok:
Pis Yedili`nin Avrupa Yakasından çok sevildiği bence de kesin. Hatta Haremin bile. :)

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Cüneyt İnay dedim Geniş Aile'den dolayı ama "Vay Arkadaş" adlı sinema filmini çok başarısız bulmuştum. "Bir Yastıkta" dizisini izlemediğim için bir fikrim yok. :)

Burak Aksak'da LİM sevenler için iyi bir senarist olabilir. İzlemediğim için yorum yok. :)

Birol Güven'in komedi dizileri herkese hitap ettiği için çok basit kalıyor. "Ayrılsakda Beraberiz", "En Son Babalar Duyar" ve "Yalancı Romantik" en beğendiğim ve tekrar tekrar izleyebileceğim işleri ama bunun yanında "Çocuklar Duymasın", "Seksenler", "Doksanlar" ve diğerleri için komedi baya bir alçakta kalıyor. Dram dizilerine de hiçbir şekilde el atmasın bence hiç başarılı değil! :)

Gülse Birsel'i henüz çözebilmiş değilim. Nedense dizileri bana çok karışık geliyor yani komedi yapmaya çalışıyor ama eline yüzüne bulaştırıyor bence. O yüzden kalemini pek sevdiğimi söyleyemem...

Selçuk Aydemir Üsküdar'a Giderken gibi bir "DİZİ" yazdıysa kafamdan direk siliyorum zaten. :GDG: Başarılı bulmadığımı çok belli ettim zaten. :F

Son düzenleme:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
EveN post: 1376151' Alıntı:
Pis Yedili`nin Avrupa Yakasından çok sevildiği bence de kesin. Hatta Haremin bile. :)
Yukarıda ki mesajımı okudun mu? Son senelerdeki dizilerini demiyorum.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Türkiye'nin ilk ve son tek muhteşem komedisi

""" /// Avrupa Yakası /// """nın yazarı

Gülse Birsel.

Başka da komedi dizisi gelmedi zaten...
Bir zamanlar Yalan Dünyayı da severek izlerdin sonrada bıraksan da. O da komedi değil mi?

- - - Ekleme - - -

Yukarıda ki mesajımı okudun mu? Son senelerdeki dizilerini demiyorum.
Tamam hangi dizisi olursa olsun hiçbiri Avrupa Yakası ile yarışacak kapasitede değil. Yalan Dünya ile de.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
EveN post: 1376156' Alıntı:
Bir zamanlar Yalan Dünyayı da severek izlerdin sonrada bıraksan da. O da komedi değil mi?

- - - Ekleme - - -

Tamam hangi dizisi olursa olsun hiçbiri Avrupa Yakası ile yarışacak kapasitede değil. Yalan Dünya ile de.
O senin görüşün sokağa çık sor Yalan Dünya mı Hayat Bilgisi mi? Ya da Avrupa Yakası mı Baskül Ailesi mi? o zaman anlarsın.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
mrt-06 post: 1376167' Alıntı:
O senin görüşün sokağa çık sor Yalan Dünya mı Hayat Bilgisi mi? Ya da Avrupa Yakası mı Baskül Ailesi mi? o zaman anlarsın.

Bunlara sokak karar verseydi ohoooho.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
mrt-06 post: 1376167' Alıntı:
Burda soruyorlar zaten herkes Avrupa Yakası Yalan Dünya diyor.

Baskül Ailesi ne yahu? Hiç duymadım izlemedim. Hayat Bilgisi de sonrada bozdu. Zaten bana göre hiçbir zaman düzgün değildi.

- - - Ekleme - - -

XanTier post: 1376170' Alıntı:
Bunlara sokak karar verseydi ohoooho.
Baskül ailesini duydun mu hiç? Valla ilk defa duyuyorum. Basül ailesi okudum ilk önce. :kiki:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
EveN post: 1376171' Alıntı:
Burda soruyorlar zaten herkes Avrupa Yakası Yalan Dünya diyor.

Baskül Ailesi ne yahu? Hiç duymadım izlemedim. Hayat Bilgisi de sonrada bozdu. Zaten bana göre hiçbir zaman düzgün değildi.

- - - Ekleme - - -

Baskül ailesini duydun mu hiç? Valla ilk defa duyuyorum. Basül ailesi okudum ilk önce. :kiki:
unlu-oyuncu-90-kilo-verdi-4076060_1701_o.jpg

1997 yapımıdır liseliler bilmez pek zaten.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
EveN post: 1376156' Alıntı:

Avrupa Yakası cidden çok iyiydi ama kimsenin yarışamayacağı seviyede değil abartıyosun.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
XanTier post: 1376181' Alıntı:
Avrupa Yakası cidden çok iyiydi ama kimsenin yarışamayacağı seviyede değil abartıyosun.
Tabii Sen L&M`u kastediyorsan onu senin de bildiğin gibi belirli bir kitle izliyor. Avrupa Yakasını herkes izliyordu. Bana göre Türkiyenin en iyi komedi dizisiydi. Şimdi de Yaıan Dünyayı seviyorum. Umarım o da Avrupa Yakası gibi 3. sezonunda daha da şekillenir. :)

- - - Ekleme - - -

mrt-06 post: 1376180' Alıntı:
unlu-oyuncu-90-kilo-verdi-4076060_1701_o.jpg

1997 yapımıdır liseliler bilmez pek zaten.
Valla liselilere suçu atma ben üniversite 3. sınıfa geçtim yine bilmiyorum. :( Demekki bilebileceğimiz bir dizi değilmiş.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061

Tabii Sen L&M`u kastediyorsan onu senin de bildiğin gibi belirli bir kitle izliyor. Avrupa Yakasını herkes izliyordu. Bana göre Türkiyenin en iyi komedi dizisiydi. Şimdi de Yaıan Dünyayı seviyorum. Umarım o da Avrupa Yakası gibi 3. sezonunda daha da şekillenir. :)

O kitle işte L&M'yi özel ve güzel kılan. Çünkü sadece o kitleye hitap ediyor bütün bölüm boyunca. Sadece ona hitap ettiği için o kitle kahkahalarla gülüyor, diğerlerinde gülümseme bile olmuyor neredeyse.
Avrupa Yakası'nı ben de severim. LM ve Geniş Aile'den sonra 3. sırada gelir benim için komedi anlamında. En iyi değildi bence. Çünkü ben, LM'nin tadını almışım. LM'yi izlemem, Geniş Aile'yi de sevmeme sebep oldu sonradan. İkisi de absürt çünkü.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
baskül ailesi mi hatırladığım kadarıyla sıradan ibr aile komedisiydi (b) @mrt-06 yanlışsa düzelt :)

SERHAT3456

Favori Üye
Reaksiyon puanı
751
Puanı
224
Bana göre Türkiyenin en iyi komedi senaristi gani müjdedir ama dizilerini cok uzatiyor maalesef eski tadi kalmiyor

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059

Esra abla 18'ime girdim galiba 19'da olabilir. :F
Abla mı? :GDG: Buralar benden sorulur hee... :A

Tamam işte, öyle bir konuştun ki gören görmeyen 25-30'lu yaşlarda sanır seni. :F

Valla liselilere suçu atma, ben üniversite 3. sınıfa geçtim yine bilmiyorum. :( Demekki bilebileceğimiz bir dizi değilmiş.
Ben liseyi bitirdim ama hiç duymadım ismini. Yani ilk Mert'ten duymuştum ama bu konudan değil. :GDG: